Hanáci konečně vydřeli vítězství. Haná Prostějov – Sokol Velký Týnec 4:3 (3:2)

Foto Oldřich Lošťák

V posledním podzimním kole 1 .B tř. sk. B olomouckého KFS přivítali Hanáci na „umělce“ tým z konce tabulky Sokol Velký Týnec. Zápas se od prvního hvizdu arbitra hrál stylem nahoru dolů.

V 18. minutě podnikli hosté postupný útok a Juřík vsítil první gól zápasu – 0:1. Hráči Týnce se však dlouho neradovali neboť ve 21. minutě zahrával Typner přímý kop a míč z hlavy Martina Koláře skončil v Janákově brance – 1:1. Hanáci zahrozili o dvě minuty později, ale střela Typnera jen těsně minula hostující branku. Ve 25. minutě už domácí vedli 2:1! Po rychlém útoku po křídle se k míči dostal Typner a střelou k tyči překonal gólmana hostí. Po půlhodině hry to bylo už 3:1! Typner zahrával přímý kop a Čermák zblízka lehce zasunul míč za Janákova záda. Do konce prvního poločasu to však byli opět hosté, kteří Švédou snížili na 3:2. Ve druhém poločase oba týmy své šance neproměňovaly. Až v 58. minutě Švéda střelou k tyči vyrovnal na 3:3. V samotném závěru to však byli domácí, kteří konečně strhli vítězství na svou stranu. Po křídle po přihrávce Typnera unikl rychlík Jakub Novák, poslal míč do vápna a nabíhající Krupička nekompromisně prudkou střelou upravil na konečných 4:3. A tak po šňůře šesti porážek v řadě Hanáci opět poznali chuť vítězství. V posledním předehrávaném jarním kole přivítají Hanáci na umělce v Olympijské ulici v sobotu 5. 11. 2022 ve 14.00 hodin mužstvo z Moravského Berouna.

Hodnocení trenéra Hané Prostějov Daniela Koláře: „Vyrovnaný zápas, ve kterém hosté drželi míč na svých kopačkách více než my a my zase byli mnohem nebezpečnější ze standartních situací. Opět jsme bohužel lehkovážně přišli o vedení 3:1, ale bojovali jsme až do konce a nakonec se nám podařilo utkání těsně před koncem rozhodnout. Vydřené vítězství, ze kterého máme velkou radost.“

Branky: 21. Cibulec, 25. Typner, 31. Čermák, 86. Krupička – 18. Juřík, 39. a 58. Švéda

Rozhodčí: Majer – Vičar, Lasovský

ŽK: Švéda (V. Týnec)

Diváků: 30

Haná Prostějov: Marák – Světlík, Trnavský, Čermák, Martin Kolář – Hladký, Krupička, Bartoš (46. Dospiva, 83. Jančiar), Jakub Novák – Cibulec (90. Strouhal), Typner

Trenér: Daniel Kolář

S Velký Týnec: Janák – Slíva, Grofek, Kovařík, Ochmann – Juřík, Magna, Hrudník, Švéda, Glier, Doležel (39. Kovařík)

Trenér: Ivo Hlaváček

(Text a foto Oldřich Lošťák, Haná Prostějov)