Ani tři vstřelené branky nepomohly Hanákům k bodům. TJ. S. Pňovice – Haná Prostějov 5:3 (3:1)

Foto Oldřich Lošták

V pátém kole zavítali Hanáci na hřiště nováčka 1. B třídy skupiny B Olomouckého KFS a zároveň lídra Sokola Pňovice. Domácí šli do vedení v 15. minutě po hlavičce Františka Podhory. O dvě minuty později po brejku domácích zvýšil Binder střelou podél Maráka na 2:0. Hosté vyslali první střelu na branku Nádvorníka ve 32. minutě, ale Ošlejšek měl vychýlenou mušku. Ve 40. minutě zahrávali domácí přímý kop a Vozatár střelou k tyči upravil na 3:0.

Hanáci využili v poslední minutě první půle šanci, když Gábor nacentroval míč do vápna a Krupička snížil na 3:1. Ve druhém poločase v 52. minutě zahrával trestný kop Gábor, ale orazítkoval pouze břevno Nádvorníkovy branky. Domácí však podnikli rychlý brejk, na jehož konci byl střelec Mihailescu – 4:1. Za tohoto stavu a za hrozného vedra se hrálo nahoru dolů. Hanákům se podařilo v 61. minutě Gáborem snížit na 4:2, když jeho prudkou střelu pustil Nádvorník za brankovou čáru. Další gólové šance však hosté nedotahovali do konce, a tak přišel trest. V 86. minutě po střele Krátkého to bylo 5:2. Kosmetickou úpravu provedli Hanáci v poslední minutě, když Gábor vystihl chybu domácí obrany a po kličce Nádvorníkovi do prázdné branky uzavřel na konečných 5:3. V příštím kole v sobotu 16. září v 15:30 hodin přivítají Hanáci tým Moravského Berouna. Přijďte je povzbudit!

Hodnocení zápasu trenérem Hané PV Danielem Kolářem: „Většinu prvního poločasu byli domácí lepší a díky našim chybám v obranné fázi se pohodlně ujali tříbrankového vedení. Po obdržení třetího gólu jsme konečně zabrali, do konce poločasu ovládli hru a dočkali se zaslouženého snížení. Od začátku druhého poločasu jsme pokračovali v aktivní hře, nepustili soupeře na naši polovinu a vypracovali si několik šancí. Bohužel se nám kontaktní gól vstřelit nepodařilo a my inkasovali čtvrtý gól. Pak už se hrálo nahoru dolů a diváci mohli do konce zápasu vidět další tři góly.“

Branky: 15. František Podhora, 17. Binder, 40. Vozatár, 53.Mihailescu, 86. Krátký – 45. Krupička, 61. a 88. Gábor

Rozhodčí: Ivo Antoníček – Vachutka, Jiří Antoníček  ŽK: Mihailescu – Valach, Trnavský  Diváků: 120

Sestava Hané Prostějov: Marák – Hladký, Kadlec, Trnavský, Cibulec – Valach (46.Jančiar), Krupička, Ošlejšek, Novák – Typner, Gábor

Trenér: Daniel Kolář (Oldřich Lošťák, Haná Prostějov)