Haná

Mezinárodní turnaj mladších žáků se Hanákům opravdu povedl!

ilustrační foto

V sobotu 25.1. 2020 se v Prostějově uskutečnil turnaj mladších žáků v kopané pod záštitou náměstkyně primátora Prostějova Milady Sokolové. Jednoznačně se líbil.

Skvělé počasí, výborně připravení rozhodčí, dobré občerstvení, které nachystal pan Kaláb ve VIPU městského stadionu a i účast týmů neměla chybu.

Nejlepší výkony předvedli kluci ze Žiliny, ale i další účastníci, třeba kluci z Ústí nad Orlicí, ukázali, že fotbal mají rádi, chtějí hrát a ani zimní počasí je od kopané nedokáže odradit.

Obchodní Centrum HANÁ hledá majitele dárku

ilustrační foto

Na službě balení dárků Obchodního Centra Haná Olomouc zůstal jeden zapomenutý “Ježíšek”. A tak se hledá majitel.

"Nechybí někomu? Najdete ho u nás v OC HANÁ na správě centra. Vydáme ho tomu, kdo nám řekne, co je uvnitř," vzkazuje centru, na FB stránce. (ber)

Hanáci si vezou z Vrahovic dva body

Foto Jiří Gándhí Procházka

V předehrávaném jarním kole okresního přeboru v kopané nastoupili Hanáci v městském derby ve Vrahovicích. Na gólové šance to skončilo 3:6, ale střelci měli  tentokrát ve velké zimě špatnou mušku a také brankáři Pokorný a Lošťák byli proti. 

Jelikož tedy bylo po devadesáti minutách 0:0, došlo na pokutové kopy. Brankář Hané " Kolja " Lošťák tři z pěti penalt chytil a střelci Hané byli také třikrát úspěšní. A tak si vedoucí tým okresu odváží dva body a pro domácí zůstal pouze jeden. Stejná dělba bodů byla i v úvodním podzimním kole na Hané.   V neděli 13. listopadu, pokud dovolí počasí, by měli Hanáci předehrávat druhé jarní kolo ve 14.00 hodin s Otaslavicemi.

Ať žije Haná! Haná je věčná! 

OBRAZEM: Vážně je u nás krásně!

Foto čtenář

Při nedávném putování Českou republikou se David Píchal zmínil o tom, že žijeme v krásném kraji.

Při pohledu na fotografie čtenářky Martiny nezbývá, než souhlasit. (red)

Haná je věčná!

Foto: archiv, Foto spokojených Hanáků v 1.A třídě bude zatím patřit jenom do archívů.

 

V úterý 1.dubna 2014 letěla do světa šokující zpráva, že fotbalový oddíl TJ Haná Prostějov odhlásil svůj "A" tým z 1.A třídy sk.B Olomouckého KFS.
 Důvody byly prosté, nemá dostatek hráčů, aby kvalitně odehrál jarní polovinu soutěže.Hanákům zůstala  pouze "rezerva" hrající okresní přebor a mládežníci. V neděli odpoledne nastoupilo  na "umělce " Za drahou  "béčko"  Hané, doplněné hráči , kteří zůstali po nájezdu "lanařů" proti rezervě Čechovic. Za řízení trojice rozhodčích Petr Motal, Jaroslav Krátký (st.) a Jaroslav Krátký (ml.) před šedesáti diváky, předvedli Hanáci bojovný výkon a po vyhraném poločase

Hoří snad?

Foto Dana P.

 

Zdá se vám, že hoří nebe?

Kdepak, to jen nad Hanou zapadá podzimní slunce, napsala k fotografiím čtenářka Dana.

My vám přejeme krásný víkend a dobrou noc. (red)

Dřevoryty a žně na Hané v Národním domě

ilustrační foto

Kavárna Galerie Národního domu je vyzdobená řadou vzácných dřevorytů. Svá díla tady presentují dva, již nežijící umělci. Jaroslav Votruba a Josef Zicha se zaměřili na tematiku starodávných žní.

„Lidé už pomalu nevědí, co to žně jsou. Kdysi probíhaly hodně bouřlivě a každé hospodářství mělo spoustu práce. I nedávná historie pamatuje obří kombajny na silnicích, jak cestují ze Slovenska k nám a pomáhají při sklizni. Dnes to téměř nevidíte. Bylo to tedy jasné téma, co pro Galerii vybrat na letní měsíce,“ nastínil výběr Miroslav Švancara, který výstavu dřevořezeb připravil. Hosté kavárny si tak kromě černého nápoje budou moci vychutnat časy dávno zapomenuté, kdy statní sekáči na polích sklízeli úrodu. Výjimečnost vystavovaných dřevorytů spočívá v technice, kterou vznikly.