Hanáci jedou opět na vítězné vlně. Haná Prostějov – FC Hněvotín 4:2 (2:1)

Foto Oldřich Lošťák, Haná Prostějov

V 17. kole 1. B třídy skupiny B Olomouckého KFS nastoupili hráči Hané na hřišti ve Vrahovicích proti týmu FC Hněvotín. Prvních deset minut zápasu se oba týmy oťukávaly, ale do větších šancí se nedostávaly. Ve 12. minutě zahrávali domácí rohový kop a míč z hlavy Čermáka orazítkoval břevno Dardovy branky.

V následujícím „závaru“ hostující obránci společně s Dardou úspěšně odráželi spršku střel domácích útočníků. Hosté se dostali poprvé do velké šance v 17. minutě. ale gólman Lošťák střelu hněvotínského útočníka zneškodnil. Ve 20. minutě „faulovali“ Hanáci ve vápně a nařízenou penaltu Křižan proměnil – 0:1. Ve 32. minutě zahrávali domácí přímý kop a Gáborovu střelu Darda bravurně vyrazil na roh. Tento roh vzápětí rozehrál Typner a míč z hlavy nejvýše skákajícího Čermáka skončil za Dardovými zády – 1:1. Ve 41. minutě unikl s míčem rychlý Gábor, nezištně přihrál volnému Ošlejškovi a ten zblízka, pohodlně do odkryté branky otočil na 2:1.

V 54. minutě se snášel nakopnutý míč do malého vápna Hané a nabíhající Křižan trestuhodně svoji šanci zahodil. Domácí podnikli vzápětí rychlý protiútok, Gábor přihrál Typnerovi a ten po “anglicku“ tečí o pravou tyč překonal brankáře Dardu – 3:1. V 71. minutě zneškodnil Lošťák zblízka střelu Sovy. Hráčům Hněvotína se v 74. minutě podařilo po střele Plného snížit na 3:2. Hněvotínští se snažili vyrovnat, ale při Hanácích stálo i štěstí, když hlavička Křižana skončila vedle Lošťákovy branky. V samotném závěru zahrávali Hanáci Typnerem rohový kop a míč z hlavy Čermáka (dneska už podruhé) skončil za zády brankáře Hněvotína – 4:2! V příštím kole hrají Hanáci v neděli 21. dubna v 16.00 hodin derby ve Vícově.

Hodnocení trenéra Hané Prostějov Daniela Koláře: „Po většinu zápasu jsme dnes byli lepším týmem. Vypracovali jsme si mnohem více vyložených šancí a jen díky opravdu skvělému výkonu brankáře Hněvotína jsme nevyhráli větším rozdílem“.

Branky: 33. a 88. Čermák, 41. Ošlejšek, 56. Typner – 20. Križan (pen.), 74. Plný

Rozhodčí: Foral – Haberland, Chládek

ŽK: 38. Martin Kolář, 66. Krupička – 78. Sova

Diváků: 100

Sestava Hané Prostějov: Lošťák – Martin Kolář (62. Khoma), Ošlejšek, Čermák, Cibulec – Hladký (78. Jančiar), Krupička, Kaprál, Novák – Gábor, Typner (90. Pavelko)

Trenér: Daniel Kolář (Oldřich Lošťák, Haná Prostějov)