Lužice

Hanáci klopýtli až ve třetím kole. FC Lužice – Haná Prostějov 3:1 (0:1)

Foto Oldřich Lošťák

Ve třetím jarním kole 1. B třídy skupiny B Olomouckého KFS nastoupili Hanáci na hřišti FC Lužice. V 9. minutě střílel hostující Dospiva z křídla, ale mířil nad branku. V 18. minutě také střela domácího Niessnera minula Marákovu branku. O tři minuty později prošel středem hřiště hostující Kaprál, ideálně přihrál Novákovi a ten nekompromisně zakončil k pravé tyči – 0:1.

Z následujícího protiútoku hlavičkoval domácí Fencl mimo Marákovu branku. Ve 26. minutě prošel stejný domácí hráč až do vápna Hané, ale opět měl nepřesnou mušku. Stejně dopadl o minutu později domácí Stach. Ve druhé půli se domácí snažili vyrovnat a v 65. minutě se jim to po dalekonosné střele Klabačky podařilo - 1:1. V 77. minutě byl vyloučen za hrubý faul domácí Stach. Hanáci mohli změnit skóre, ale střelu Kaprála z 30 metrů domácí gólman Puškár vyrazil před Nováka a ten zblízka trefil pouze brankáře domácích. V 88.

První tři body pro Hanáky na podzim. Haná PV – FC Lužice 3:1 (1:1)

Ve druhém hracím kole 1. B tř. sk. B Olomouckého KFS přivítali Hanáci nováčka, fotbalisty FC Lužice. Už ve 3. minutě zápasu přihrál domácí Typner Gáborovi a ten střelou pod břevno otevřel skóre zápasu – 1:0. Hosté zahrozili v 9. minutě, ale střela Fencla šla vedle domácí branky. Ve 14. minutě vyslal dálkovou střelu na gólmana Puškara domácí Ošlejšek, ale také mířil nad branku.

V 17.minutě po útoku Hanáků střelu Typnera nadvakrát zneškodnil gólman Puškar. Ve 28. minutě se do šance dostali hosté, ale střelu aktivního Fencla zblízka Marák vyrazil na roh. Pozornost domácího brankáře ještě vyzkoušel o pět minut později Keňa, ale spolehlivý Marák byl na místě. Když už se oba týmy chystaly do šaten „vyrobila“ domácí obrana faul a hostující Klabačka z penalty srovnal na 1:1. I ve druhém poločase se hrálo nahoru dolů a přetížené obrany obou mužstev se činily. V 71. minutě se k míči dostal domácí Gábor, ale jeho střelu ještě vyrazil Puškar na roh.