Jestřábi se vrací na vítěznou vlnu

Jestřábi dnes prolomili smolnou sérii a díky vítězství nad Novým Jičínem 2:5 si připisují další cenné body do tabulky 2. ligy.

Lepší vstup do utkání si prostějovští hráči nemohli přát. Hned první střela a gól! V 10. vteřině vyzkoušel pozornost Chvostka Filip Smejkal a ihned se zapsal na listinu střelců. Vzápětí měli možnost domácí vyrovnat skóre a pomoci jim k tomu měla přesilová hra. Díky obětavé obraně hostujícího celku si však nevypracovali hráči Nového Jičína žádnou šanci. Kdyžpo návratu Peštulky fauloval novojičínský Horák, potrestal jeho přestupek Duba a zvýšil náskok na 0:2. Domácí snížili v 12. minutě, když naněkolikrát prostřelil Musila Martin Toman. Famózní vstup i krásný závěr provázel první třetinu. V 20. minutě totiž přidal do Chvostkovi branky další gól David Zachar krásnou střelou ukrytou za domácím obráncem.

Druhá třetina byla velmi vyrovnaná a padl v ní pouze jeden gól. Ten vstřelil v polovině třetiny Jiří Osina, který dorazil do branky Peštulkovu odraženou střelu.

Třetí dějství už bylo gólově trošku zajímavější. Nejprve zvýšil přesnou střelou náskok Prostějova Filip Smejkal. Následně ale opět snížil Daniel Brynecký, když překvapil bekhendem Musila. Na výsledném skóre to už ale nezměnilo a Prostějov si odváží z Nového Jičína plný počet bodů. HC Nový Jičín – LHK Jestřábi Prostějov 2:5.

HC Nový Jičín: Chvostek D. (21´ Šrámek) - Andrýsek, Pelikán, Horák, Hruška J., Gulda, Slavík, Hradil - Toman, Macháček, Brynecký - Skaloš, Zedník, Štěpják - Uhlár, Gebauer R., Tomášek - Hamrozi, Částečka R., Martinčík

LHK Jestřábi Prostějov: Musil - Kumstát, Doseděl, Osina, Kolibár, Peštuka, Paška, Halouska, Finkes, Tomigo, Stejskal, Duba, Smejkal, Ševčík, Černý, Žajgla, Čuřík, Šebek, Zachar, Stráněl