Kdo vyhrál rodinné vstupné na Sovinec na tento víkend?

Kdo vyhrál rodinné vstupné na Sovinec na tento víkend?
ilustrační foto hrad Sovinec

 

Ukázky práva útrpného a netradiční prohlídky hradní mučírny, povídky a příběhy z kláštera či šermířské souboje. To vše nabízí v době od 8. do 10. května hrad Sovinec.

8. května od 9 do 18 hodin jsou připraveny oblíbené netradiční prohlídky hradní mučírny s doprovodným sokolnickým programem. „K vidění budou ukázky práva útrpného s gotickou katovnou Ordál,“ upozorňuje hofmistr Mlok.

Na 9. a 10. května je přichystán program nazvaný Útěk z řádu. „Povídky a pikantní příběhy z kláštera představí Teátr Víti Marčíka,“ dodává hofmistr. Sekundovat mu bude skupina historického šermu Memento Mori. Famozní šermíři vystoupí na Sovinci vůbec poprvé a představí se s šermířskými šarvátkami a souboji na sekery, palcáty i meče. Těšit se můžete rovněž na divadelní a šermířskou skupinu Lucius a rovněž na výstavu historických šatů „Oděvy pěti století“.

Více formací se dozvíte na www.sovinec.cz.

A kdo vyhrál rodinné vstupné na hrad Sovinec, které čítá pětkrát vstupné pro dva dospěláky a tři děti? Tomáš Cydlík, Gabriela Bučková, Magda Kohoutová, L. Bubeníková a Roman Patkán. Gratulujeme! (red)

Poslat nový komentář