Dejte si s PvNovinkami. Hrníčková bublanina

Dejte si s PvNovinkami. Hrníčková bublanina
ilustrační foto

Komu by se v létě chtělo trávit spoustu času v kuchyni? Hrníčková bublanina vás zaměstná jen minimálně a výsledek je maximálně skvělý. Využijte čerstvou úrodu a užívejte si prima ovocný moučník, dokud to jde.

Rybíz, borůvky, meruňky, ostružiny, švestky, je úplně jedno, které ovoce do bublaniny přidáte. Sice bude chutnat pokaždé trochu jinak, ale nikdy se vám nestane, že se nepovede. V jednoduchosti je zkrátka krása.

Na 1 plech o velikosti asi 35 x 30 cm budete potřebovat 2 vejce, 1 hrnek cukru, 1 hrnek mléka, ½ hrnku oleje, 1,5 hrnku polohrubé mouky, 1 prášek do pečiva, ovoce podle vlastní chuti (přibližně 3 až 4 hrnky), olej a hrubou mouku na vymazání a vysypání plechu.

Vejce s cukrem vyšlehejte ve větší míse ručním šlehačem do husté světlé pěny. Přidejte mléko, olej, mouku a kypřicí prášek a zašlehejte. Těsto nalijte na olejem vymazaný a hrubou moukou vysypaný plech. Drobné ovoce, případně ovoce nakrájené na menší kousky rovnoměrně rozprostřete po celém povrchu. Množství se nebojte. Těsto hodně vystoupne a ovoce se v bublanině ztratí. Vložte do trouby předehřáté na 200 °C a pečte dozlatova.

Dobrou chuť! (ber)

Ilustrační foto: pixabay.com

Poslat nový komentář