Do prodejny potravin si muž z Prostějovska přišel pro peníze. S mačetou

Do prodejny potravin si muž z Prostějovska přišel pro peníze. S mačetou
ilustrační foto

V úterý ve 20.30 hodin přijali olomoučtí policisté na linku tísňového volání oznámení o loupežném přepadení pod pohrůžkou zbraně v podobě mačety v prodejně potravin na ulici Masarykova v Olomouci. Peněz se domáhal 26letý opilec z Prostějovska.

Do tří minut od přijatého oznámení olomoučtí policisté z pohotovostního a eskortního oddělení přímo v prodejně agresivního útočníka za použití donucovacích prostředků zadrželi. "Pachatel při orientační dechové zkoušce nadýchal více jak 2 promile. Vzhledem k jeho agresivnímu chování byl policisty následně převezen k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici," uvedla mluvčí policie Marie Štrbáková s tím, že k ublížení na zdraví ani ke škodě na majetku nedošlo.

"Dnes v odpoledních hodinách kriminalisté Územního odboru Olomouc obvinili šestadvacetiletého muže z Prostějovska ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež, za který mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Jedná se o muže s násilnou trestnou minulostí," dodala mluvčí. Zda bude ze strany kriminalistů podán návrh na vzetí obviněného do vazby rozhodnou právě probíhající procesní úkony. (red)

Poslat nový komentář