Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Hudební festival Haná představí umělce špičkové úrovně

Hudební festival Haná představí umělce špičkové úrovně
ilustrační foto

 

Letošní ročník festivalu přivede do regionu vídeňský Artis-Quartett Wien, švýcarský Ensemble Ö nebo skvělého klavíristu Martina Kasíka a další. Milovníci hudby na Hané se mohou těšit na to nejlepší z České republiky a Evropy v oboru hudebního interpretačního umění.

 

Letošní Mezinárodní hudební festival Haná navazuje na velmi úspěšný první ročník, který se konal v roce 2012. Idea realizace festivalu převážně klasické hudby byla návštěvníky velmi dobře přijata. Tentokrát festival přichází s dramaturgií zaměřenou na klasickou a soudobou hudbu. Dva koncerty budou přímo obsahovat program z kompozic soudobé hudby, další čtyři budou přehlídkou nejslavnějších autorů a děl klasické hudby období baroka, klasicismu a romantismu.

 

Návštěvníci festivalu se mohou těšit na akusticko-vizuální zážitek v podání švýcarského souboru Ensemble Ö, který v umělecky osvětlených prostorách zámku Tovačov přednese tvorbu švýcarských soudobých skladatelů, a na českou soudobou hudbu v programu koncertu Clarinettino na zámku ve Výšovicích. Skutečným zážitkem z oblasti klasické hudby bude jistě mimořádný koncert „Vídeňská klasika“ v prostějovském divadle, na kterém se představí výjimečný soubor Artis – Quartett Wien.

 

Program festivalu:

18. května 2013, 17.00 hod., farní kostel DubanyKONCERT DUCHOVNÍ HUDBY - Zahajovací koncert Mezinárodního hudebního festivalu HanáEpoque orchestra - dirigent, varhany: Vojtěch Spurný; fagot: Ondřej Roskovec, Tomáš Františ; recitace: Jitka Chalánková

 

24. května 2013, 19.00 hod., Městské divadlo Prostějov

MIMOŘÁDNÝ KONCERT!VÍDEŇSKÁ KLASIKA – zazní skladby L. van Beethovena, J. Brahmse, P. Schulhoffa a W. A. Mozarta.Artis-Quartett Wien - Peter Schuhmayer (I. housle), Johannes Meissel (II. housle), Herbert Kefer (viola), Othmar Müller (violoncello)

 

26. května 2013, 19.00 hod., zámek TovačovROOMS OF HISTORY - akusticko-vizuální zážitek v umělecky osvětlených prostorách zámku TovačovEnsemble Ö (Švýcarsko) - Ensemble Ö byl založen v roce 2001 a jeho uměleckým ředitelem je David Sontòn

 

27. května 2013, 19.00 hod., Lázně SkalkaVIVAT TANGO! Program A. Piazzola a jinéLadislav Horák (akordeon) a Petr Nouzovský (violoncello) - „Cello a akordeon – jistě ne spojení, které slyšíme každý den a přece: jaké zvukové bohatství je ukryto v těchto nástrojích a jejich interpretech!“ (Barbara Sagstetter)

 

30. května 2013, 19.00 hod., Koncertní sál základní umělecké školy v TovačověKLAVÍRNÍ RECITÁL – zazní skladby C. Debussyho, F. Liszta a M. P. Musorgského Martin Kasík (klavír) – držitel Ceny Harmonie pro nejúspěšnějšího mladého umělce za rok 2002, vítězem jedné z nejprestižnějších světových soutěží Young Concert Artists Competition v New Yorku 1999 a dalších.

 

31. května 2013, 19.00 hod., koncertní sál zámku VýšoviceCLARINETTINO – program pro klarinety, smyčcové kvarteto a kontrabasJiří Hlaváč, Felix Slováček jr. (klarinet), Kvarteto města Brna, Josef Hanák – kontrabas

(red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style