FOTO Agel i napodruhé Ostravu porazil

Prostějovský Agelky si i napodruhé poradily s ostravským soupeřem a na sever Moravy jedou ve středu sérii ukončit.

I druhý zápas čtvrtfinále UNIQA extraligy proti Ostravě zvládly lépe volejbalistky Agelu Prostějov, které před domácími diváky i napodruhé zvítězily hladce 3:0.

Narozdíl od včerejšího utkání si svěřenkyně Miroslava Čady vypracovaly, až na třetí set, vždy rozhodující náskok již v úvodu každého dějství. V prvním setu vedly rychle 3:1 a 4:2, rozhodující únik však přišel až za stavu 5:3, kdy domácí čtyřmi získanými body v řadě odskočily na šestibodový rozdíl. Ostrava sice dokázala nástup zachytit a snížit na 9:5, pak však Prostějov přidal další čtyři body, čímž si vybudoval rozhodující vedení. Další sérii pak domácí hráčky přidaly za stavu 15:8, kdy získaly pět bodů v řadě, a první set dotáhly do vítězného konce 25:10.Zkraje druhé sady sice vedla Ostrava, pak však přišla na podání Gomes a deseti přesnými body zasadila Slezankám rozhodující úder.  Od té doby již nebylo o vítězi druhého setu pochyb, Prostějov si udržoval osmi- až desetibodové vedení a nakonec druhý set vyhrál 25:15.Třetí set byl ze všech šesti, které Ostrava v Prostějově sehrála, nejvyrovnanější. Hostujícím hráčkám se dařilo poměrně dlouhou dobu držet dvoubodové vedení, a až za stavu 6:8 Agel díky sedmi přesným podáním Kossániyové obrátil vývoj třetí periody. Od stavu 13:8 pak Agelky povolovaly svému soupeři pouze minimum bodů a poměrně hladce již dotáhly třetí set do vítězného konce 25:15. Celý zápas pak vyhrály za 73 minut 3:0, a do Ostravy jedou s vedením v sérii 2:0. „Absolutně neřeším výsledek a body, ale dnes jsme hráli s nasazením a nastartovali jsme motory. Po hráčkách chtěl, aby předvedly to, co není ve statistikách, tedy bojovnost a týmová práce, což si myslím, že se povedlo. A to bez ohledu na to, že pan Čada dnes nasadil tým, který byl ještě o jeden stupeň lepší než včera,“ zhodnotil druhý zápas série ostravský trenér Zdeněk Pommer s tím, že doma bude chtít hrát ještě lépe. „Až na začátek třetí sady si myslím, že jsme to zvládli velmi dobře. Byl tam vidět kvalitativní rozdíl mezi oběma týmy, zvláště v útoku, kde jsme byli o dvě třídy lepší,“ uvedl naopak prostějovský trenér Miroslav Čada s tím, že ve středu jedou do Ostravy sérii ukončit. „Nemůžeme se schovávat, že se budeme snažit,“ dodal trenér, přestože očekává nejtěžší utkání ze všech tří. Počítat již zřejmě bude moci se zraněnou Miletič, kterou nechal v domácích duelech odpočívat.

VK Agel Prostějov – TJ Ostrava 3:0 (-10, -15, -15)Čas: 73 minut

Základní sestavy:Prostějov: Kossániyová, Gomes, Žarkova, libero Chlumská, Hrončeková, Kočiová, Vincourová.Ostrava: libero Šípová, Kadlecová, Čuboňová, Pinková, Kolářová, Langová, Zedníková.(zkl)