Sněhovou nadílkou zkrásněla i ZOO Olomouc

Sněhovou nadílkou zkrásněla i ZOO Olomouc
foto ZOO Olomouc

Pro některá zvířata je toto období vlastní a doslova si ve sněhu lebedí, zvláště pak severská, která se možná domnívají, že by mohlo ještě „přituhnout“ a cítila by se podobně jako ve své domovině. Na sněhu můžeme nicméně vidět i pro někoho překvapivě zvířata, která se se sněhem a zimou běžně nesetkávají. V zoo se však již aklimatizovala natolik, že není nezvyklé spatřit je venku. Jedná se třeba o klokany, či žirafy.

„Takto zasněžená zahrada dlouho nebyla. Změnu počasí vítají nejen mnohá zvířata, ale jistě i návštěvníci,“ dodává pamětník a fotograf zoo Milan Kořínek.

Domovem vlka Hudsonova je okolí Hudsonova zálivu. Na jihu obývá lesy, na severu rozsáhlé pustiny pokryté sněhem a ledem. V zimních měsících v jeho domovině teploty padají až k–40 °C.

Kozorožci kavkazští se během kruté zimy sdružují na slunných svazích, v zimě se velmi těžko dostávají k travinám díky až 35 cm vysoké vrstvě sněhu.

Makaci červenolící si dokáží poradit s rozmanitými teplotami, od -15 °C až po teploty termálních pramenů. Velbloudům dvouhrbým slouží srst jako velmi dobrý tepelný izolant, je doslova mistrovským dílem přírody a zvířata dokáže chránit před mrazy až – 40 °C.

Sobi polární žijí všude kolem severního polárního kruhu v Severní Americe na Aljašce a v Kanadě, ve Skandinávii a v části Ruska, v místech, kde teploty mohou sahat až k -50 °C. (red)

Poslat nový komentář