Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Vítěz ankety sedm divů Olomouckého kraje

Vítěz ankety sedm divů Olomouckého kraje
ilustrační foto

Vítězem 2. ročníku ankety Sedm divů Olomouckého kraje, kterou vyhlásilo olomoucké hejtmanství, se staly Rychlebské stezky v okolí Černé Vody na Jesenicku. V loňském ročníku zvítězila Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně.

Pro svého favorita mohli lidé hlasovat pomocí speciálních webových stránek www.7divuOK.cz. Vybíralo se z 21 přihlášených pamětihodností nebo technických památek. Pro Rychlebské stezky hlasovalo 954 z celkového počtu 4896 respondentů, kteří se do ankety zapojili.

Rychlebské stezky jsou sítí unikátních cyklostezek pro bikery. Tato síť vzniká v okolí Černé Vody na Jesenicku za pomoci olomouckého hejtmanství a Lesů ČR. Jsou tu k dispozici tři cyklostezky různé náročnosti o délce téměř padesáti kilometrů. Nyní je ve výstavbě další trasa o délce zhruba 13 kilometrů, která bude

k využití již na jaře. Na výstavbě této trasy se podílejí odborníci z Walesu, kde se hlavně pro tento projekt čerpala inspirace. Rychlebské stezky nabízejí jedny z nejlepších služeb pro bikery v Evropě. Letos zájemci mohli využít služeb instruktora a pro maminky s dětmi se chystá až tříkilometrová trasa.

Zástupci za Prostějovsko v této anketě se staly zámek Plumlov, který se umístil na sedmém místě a hlasovalo pro něj 255 lidí, na čtrnáctém místě se umístil secesní Národní dům v Prostějově, pro který hlasovalo 125 respondentů a nechyběla ani Prostějovská Starorežná, která zkončila v těsném závěsu na patnáctém místě se 199 hlasy.

(red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style