Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Konečně! Na R46 se vrátí sto třicítka

Konečně! Na R46 se vrátí sto třicítka
ilustrační foto

Nový povrch rychlostní komunikace R46 mezi Vyškovem, Prostějovem a Olomoucí se záhy dočká nového dopravního značení. Pro řidiče bude potěšující - po rychlostní komunikaci budou moci uhánět i dlouho zakázanou sto třicítkou.

„Sto třicetikilometrová rychlost bude povolena mezi Brodkem u Prostějova a Prostějovem. Pouze ve dvou zatáčkách u Žešova bude snížena na 110 kilometrů v hodině," sdělil PvNovinkám mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold s tím, že sto desítkou budou moci řidiči uhánět rovněž od Prostějova do Olomouce.

I nadále ale na některých úsecích zůstane rychlost omezena na 90 kilometrů v hodině. „Devadesátka bude u křižovatek bez připojovacích pruhů´a také na průtahu Prostějovem," dodal Neřold.

Podle ředitele olomoucké krajské správy Ředitelství silnic a dálnic Martina Smolky se změn povolené rychlosti řidiči dočkají pravděpodobně do konce září. „Záleží na tom, zda se někdo neodvolá proti výsledkům výběrového řízení," uvedl Smolka.

V průběhu dvou let prošla R46 v okolí Prostějova nákladnou rekonstrukcí, při které byla mimo jiné vyměněna středová svodidla, opraveno přes třicet kilometrů vozovky a zrekonstruována křižovatka u Vranovic-Kelčic. V současné době ŘSD opravuje křižovatku u Brodku u Prostějova. (ber)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style