Policistům se vrátí možnost řešit některé přestupky domluvou

Policistům se vrátí možnost řešit některé přestupky domluvou
ilustrační foto

V současné době museli policisté viníky pokutovat. Novelu zákona, která domluvu vrací do hry, podepsal prezident. Ministerstvo vnitra si od změny slibuje snížení administrativní náročnosti.

„Prezident Miloš Zeman podepsal zákon ze dne 15. listopadu 2018, kterým se mění zákon č. 250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich, ve znění zákona č. 173/2018 Sb., a zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů," potvrdil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Policisté by domluvou mohli řešit méně závažné přestupky, které si jinak vyžádají ohromné množství administrativy a ve skutečnosti mají jen velmi malý nápravný účinek.

„Jsou určité typy přestupků, kde ta domluva policisty má možná větší efekt na řidiče, než má uložení samotné sankce," vysvětlil ředitel Ředitelství služby dopravní policie Tomáš Lerch. Mezi mírnější přestupky se podle Lercha řadí například zapomenutí dokladů, nekompletní povinná výbava, stání na zákazu či například zhasnutá světla. (red)

Ilustrační foto: PČR

Komentáře

Českej idio.skej stát napřed buzerovat,šikanovat a až to nakonec má sežrat i jeho,tak zbrzdí.Co tak napřed přemýšlet?

Poslat nový komentář