V soutěži o nejtvrdšího hasiče TFA Olomouc 2019 bodoval i Prostějovák

V soutěži o nejtvrdšího hasiče TFA Olomouc 2019 bodoval i Prostějovák
ilustrační foto

Ve čtvrtek 16. května 2019 proběhlo v Olomouci před budovou regionální centra Olomouc soutěž o nejtvrdšího hasiče - TFA Olomouc 2019. Závodu se se celkově zúčastnilo 95 příslušníci HZS ČR, zaměstnanci HZS podniků, členové SDH obcí. Prostějovský Jan Šindelka obsadil v tvrdé konkurenci krásné dvacáté místo.

Soutěžící rozděleni do kategorií v HZS A - 18-34 let, B - 35-44 let a C nad 45 let a v kategorii SDH do 35 let a nad 35 se úderem 9:45 pustili do prvního soutěžního klání. Jejich fyzickou připravenost prověřily čtyři úseky. V první části se ve zkráceném popisu jednalo o běh s hadicemi. Druhá obsáhlejší část byla sestavená z hamerboxu, tunelu, figuríny a bariéry. V třetím úseku hasiči přemísťovali žebříky, přesněji přenesení a postavení čtyř nastavovacích žebříků a poté vytažení břemene pomocí lana na lešení. Závěrem třetí části je zapojení proudnice na monitor. Poslední části je úsek kdy soutěžící běží do výškové budovy RCO a to až do úplně nejvyšších pater s opravdu posledních sil.

Celkovým vítězem letošního ročníku se stal Michal Brousil z Jihočeského kraje, za ním na druhé příčce se umístil závodník Pavel Kouřík z Plzeňského kraje a třetí příčka v celkovém hodnocení patří do domácích řad Michalovi Přecechtělovi. V hodnocení v jeho věkové kategorií mu patří příčka nejvyšší a tedy právem první místo. V hodnocení do TOP 20tky z dnešního závodu se také zapsali příslušníci HZS OLK Pavel Popelka, Martin Plšek a také Jan Šindelka. Nejlepším dobrovolným hasičem v celkovém součtu se stal Jiří Tkaný (6 místo v celkovém hodnocení) z SDH Babice, okresu Třebíč.

I přes obavy z nepřízně počasí vše proběhlo ve sportovním duchu, příjemné atmosféře a hojné účasti. Závody v seriálu TFA pokračují dalším závodem 14.6. V Plzni, vyvrcholení je plánované 5.9.2019 při MČR to se v letošním roce bude konat také v Plzni, poté hasiči navštíví ještě jeden závod seriálu ČP a to v Kroměříži 13.9.

(Zdroj: HZS Olk)

Poslat nový komentář