Důchodce zřejmě další obětí metanolové kauzy

Důchodce zřejmě další obětí metanolové kauzy
ilustrační foto vlada.cz

 

Policie vyšetřuje v souvislosti s metanolovou aférou úmrtí čtyřiašedesátiletého muže z okresu Kroměříž. Podle předběžných výsledků pitvy se otrávil právě metanolem. Pokud se podezření potvrdí, bude to oficiálně 49. úmrtí od začátku série otrav. Protože otrávený alkohol se u muže doma nenašel, musel se napít někde jinde, varuje policie. Napít se mohl kdekoliv.

Seniora našla doma mrtvého jeho manželka. Odebrané vzorky alkoholu z rodinného domu byly podle policejního mluvčího Petra Jaroše negativní. Zatím tak není jasné, co u zemřelého muže otravu způsobilo. Příčinu budou vyšetřovatelé definitivně znát až za několik dnů poté, co obdrží závěrečnou pitevní zprávu. 

„My nechceme, aby vznikla nějaká panika, nicméně nabízí se varování pro občany. Stále nemáme stopy po tom, kam zmizelo zhruba dva tisíce litrů tohoto smrtícího alkoholu. Proto varujeme veřejnost, že stále je možnost toho, že se objeví mezi lidmi,“ upozornil Jaroš. 

Právě léto spojené s dovolenou, večírky či grilováním může být podle policistů rizikové. Lidé by se proto měli vyvarovat pití alkoholu pochybného původu.  

Metanolová aféra začala 3. září 2012, kdy v Havířově zemřel na otravu první člověk. Od té doby počet mrtvých dosáhl téměř padesátky a mnoho dalších lidí má trvalé následky. (red)

Poslat nový komentář