alkohol

Opilá matka strčila kočárek i s dítětem do cesty bavoráku. Hrozí jí až 12 let vězení

ilustrační foto pixabay.com

V polovině července 2022 44letá žena vycházela z občerstvení Na rybníčku v Říční ulici. V golfovém kočárku sebou měla dvouleté dítě a v sobě 2,3 promile.  Napřed narazila do zaparkovaného auta a pak strčila kočárek pod projíždějící BMW. Jen díky rychlé reakci řidiče nedošlo k neštěstí. Matce nyní u brněnského krajského soudu hrozí až 12 let vězení za pokus těžkého ublížení na zdraví.

„Nejdříve úmyslně narazila kočárkem do stojícího vozidla a poté nečekaně vybočila od krajnice a najela kočárkem před projíždějící vozidlo BMW. Díky pozornosti řidiče, který včas zareagoval, strhl řízení a zabrzdil, nedošlo ke kontaktu kočárku s vozidlem a zranění dítěte. Dítě bylo předáno do péče rodinných příslušníků," uvedla tehdy policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že s ohledem na věk poškozeného nebude Policie ČR k případu poskytovat bližší informace. Policisté případ prověřovali pro trestný čin těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu," sdělila PvNovinkám.

S dvojkou v krvi couvání nezvládla. Nabořila auto a ujela

Foto Policie ČR

V pátek dopoledne vyjížděla hlídka dopravních policistů řešit nehodu, která se stala na ulici Vrahovická v Prostějově. Starší 61letá žena couvala s vozidlem Š Yeti a manévr nezvládla.

Nabourala do zaparkovaného vozidla VW Touran a poškodila jeho přední část. Po nárazu, ale nevystoupila, aby situaci nějak řešila a místo toho odjela do místa svého bydliště, kde auto zaparkovala do garáže. Nehodu ovšem viděl svědek, který vše oznámil na linku 158. Hlídce se do půl hodiny podařilo podezřelou kontaktovat v místě bydliště. Provedenými dechovými zkouškami jí bylo naměřeno 2,54 a 2,53 promile. Žena přiznala, že si před jízdou dala několik panáků rumu a taky, že auto řídila a způsobila nehodu.

Za rum nezaplatil, za to ho půlku vypil

Foto Magistrát města Prostějova

Minulé pondělí v podvečer bylo prostřednictvím linky 156 přijato telefonické oznámení o zadržení pachatele podezřelého z krádeže. Hlídka strážníků na místě zjistila, že ostrahu na protiprávní jednání sedmatřicetiletého muže upozornil nakupující občan, který viděl, jak muž odchází z obchodu bez zaplacení lahve rumu.

Ostraha se ihned vydala za podezřelým pachatelem, kterého zastihla u cukrárny Florida. Odcizené zboží nebylo možné vrátit do prodeje, jelikož muž ještě na prodejně stačil z lahve upít. Svým jednáním se sedmatřicetiletý muž dopustil přestupku proti majetku. „Způsobená škoda bude po muži vymáhána u příslušného správního orgánu, kde byl celý případ předán," doplnila komisařka Tereza Greplová. (red)

Napotřetí bez zaplacení už nevyšlo

Foto Magistrát města Prostějova

Velkou dávku drzosti předvedl devětatřicetiletý muž, při nakupovaní v jednom z prostějovských supermarketů. Obchod navštívil během čtyř dnů celkem třikrát a pokaždé se stejným nepoctivým plánem. Objektem jeho zájmu byl především alkohol.

Při první návštěvě si v oddělení lihovin vložil do připraveného batohu čtyři lahve Staré myslivecké a jednu lahev Rumu. Ve druhém případě to byly čtyři Vodky a jedno balení sýra Hermelín. I tentokrát se muži podařilo z obchodu odejít bez zaplacení. Pravidlo třikrát a dost se naplnilo při poslední návštěvě. Vodka mu zřejmě zachutnala, a proto vzal rovnou tři lahve, které skončily opět v batohu. Po projití pokladní zónou bez zaplacení už na pachatele čekala ostraha obchodu. Celková škoda odcizeného zboží byla vyčíslena na částku 1 632 Kč.

Pánové to přehnali s pitným režimem. Skončili na záchytce

Foto Magistrát města Prostějova

Během pondělního odpoledne řešily hlídky prostějovských strážníků dva silně opilé muže. První opilec si ulehl na trávníku nedaleko centra města. Strážníci našli ležícího sedmapadesátiletého muže, který neměl žádné zranění, ale hned na první pohled byla zcela jasná příčina jeho stavu.

To potvrdila i provedená dechová zkouška a naměřená hodnota dosáhla 2,79 promile alkoholu. O třicet minut později ležel druhý opilec nedaleko rybníka v Drozdovicích. Důvod byl úplně stejný jako v prvním případě a pro tentokrát se zobrazil po dechové zkoušce u jednašedesátiletého muže na displeji přístroje výsledek 2.41 promile alkoholu. „Požití alkoholických nápojů v kombinaci s velmi teplým počasím způsobilo u obou pánů absolutní neschopnost samostatného pohybu. Po vyšetření lékařem byla dvojice opilců převezena na záchytnou stanici do Olomouce.

Zlomyslně blokoval tísňovou linku. Skončil na policii a hrozí mu tučná pokuta

ilustrační foto Policie ČR

V neděli v nočních hodinách opakovaně a bezdůvodně volal na linku 158 starší muž z malé obce na Prostějovsku, vykládal nesmysly a dožadoval se příjezdu hlídky do uvedené obce. Na dotaz operačního, co se děje a co potřebuje, odpovídal, že nic a že si chce jen popovídat. Bylo mu vysvětleno, že hlídka bezdůvodně na místo nepojede. Vzápětí ale volal znovu, že chce, aby hlídka přijela na majáky, že chce s nimi mluvit.

„To se během hodiny několikrát opakovalo. Policista ho na lince tísňového volání vícekrát upozornil na zneužití linky s tím, že se jedná o protiprávní jednání s možnou následnou sankcí. Na to policistovi sdělil, že platí hotově. Vzhledem k tomu, že se jednalo o muže, který pod vlivem alkoholového opojení již v minulosti tísňovou linku zneužíval, musela dojet hlídka na místo. Při rozhovoru uvedl, že nic nepotřebuje a chce si jen povykládat. Pokud ale odjedou, bude opět volat na linku 158. Nezbylo než využít oprávnění, podezřelého zajistit a převézt na služebnu.

Popíjel na náměstí. A porušil vyhlášku

ilustrační foto městská policie

Minulou neděli při provádění kontrolní činnosti a dohledu na dodržování pravidel veřejného pořádku v centru města si strážníci krátce před osmou hodinou ranní povšimli muže popíjejícího alkohol, na místě, kde je to zakázáno.

Třiapadesátiletého muže hlídka upozornila na porušení vyhlášky. Ta konzumaci alkoholu na náměstí T. G. Masaryka zakazuje. Rozpitá dvoulitrová plastová lahev byla muži odebrána. Svým jednáním je třiapadesátiletý muž důvodně podezřelý z přestupku, který projedná příslušný správní orgán. „Za porušení obecně závazné vyhlášky mu hrozí pokuta do výše 100.000 Kč,“ doplnila komisařka Tereza Greplová. (red)

Šípkového Růžáka přišel spánek u parkoviště na tři tisíce

ilustrační foto městská policie

V sobotu v dopoledních hodinách si 36letý muž ustlal na trávě u parkoviště za obchodním domem na ulici Újezd v Prostějově. Během spánku, kterému se poddal, byl okraden neznámým lapkou.

Z kapsy kalhot mu sebral mobilní telefon v hodnotě 1 000 Kč. Mobil ještě ten samý den zneužil a provedl s jeho pomocí M-platbu ve výši 2 380 Kč. "Oznámenou událost jsme zaevidovali a šetříme ji pro trestné činy krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Z nočního tahu si toho moc nepamatoval. V parku nechal psa i batoh

ilustrační foto ber

 

Minulou sobotu v odpoledních hodinách přijali strážníci dvě oznámení o odloženém psovi u kina Metro 70. Hlídka zjistila, že majitel na místě ponechal nejen svého psa s náhubkem ale i batoh s osobními věcmi. Uvnitř se nacházely i doklady a mobilní telefon. Nikde v okolí se však sedmačtyřicetiletý muž nenacházel.

Zato bylo zjištěno, že se strážníci s dotyčným setkali v nočních hodinách, kdy v opilosti způsobil škodu na dřevěné lavičce v jednom baru v centru města. Po částečném vystřízlivění se muž začal shánět po svých ztracených věcech. Dokonce učinil i dotaz na městskou policii, zda strážníci neodchytávali jeho psa. Dodatečně tak bylo možné dohledat telefonní číslo, ze kterého v průběhu dne volal a informovat ho o nálezu. „Zanedlouho se muž dostavil na místo a své věci a psa si převzal.

Alkohol z Palírny U Zeleného stromu pomáhá léčit včely

Foto Palírna u Zeleného stromu

Značka Tuzemák Objevitel prohloubila spolupráci s českou značkou Apis Innovation, která unikátním přírodním způsobem léčí včely a posiluje jejich imunitu. Český alkohol tak bude léčit včely po celém světě.

Už na konci roku 2022 se značka Tuzemák Objevitel spojila s unikátním projektem včelí nemocnice, když jej zařadila jako jeden z největších českých objevů do svého virtuálního Muzea objevů. Tím ale spolupráce neskončila a letos v létě se stal Tuzemák Objevitel dodavatelem etanolu pro nový přírodní antivirový přípravek, který Apis Innovation po více než tříletém testování v laboratořích i s včelaři v příštím roce vypustí na trh.