alkohol

Opilecká hádka skončila tragicky. Vrahovi hrozí až 20 let vězení

ilustrační foto Policie ČR

Kriminalisté odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili trestní stíhání jednačtyřicetiletého muže pro zvlášť závažný zločin vražda a přečin výtržnictví.

V pátek 12. srpna krátce před třiadvacátou hodinou přijali přerovští policisté na linku 158 oznámení o napadení muže na parkovišti na tř. Generála Janouška v Přerově. Policisté po příjezdu na místo zjistili, že mezi dvěma muži posilněnými alkoholem došlo k hádce, která přerostla ve fyzický útok. Jeden z nich přitom vytáhl nůž a způsobil druhému muži bodnořezné poranění. Útočník se poté dal ihned na útěk. Zraněný muž i přes rychle poskytnutou první pomoc na místě zemřel. Policisté okamžitě po útočníkovi rozjeli pátrání. Na místo činu se dostavili krajští kriminalisté a případ si převzali.

Napájel se pivem a vodkou. A pak spadl z kola

ilustrační foto Policie ČR

Ve středu dopoledne jel 34letý muž na jízdním kole po ulici Kojetínská v Prostějově a odbočoval k místní ubytovně. Manévr ale nedokončil, protože spadl na silnici a přivodil si zranění, se kterým skončil v nemocnici, kam byl převezen sanitkou.

Ještě, než byl z místa zdravotníky převezen, byla u něho provedena dechová zkouška s pozitivními výsledky a to konkrétně 2, 41 a 2, 55 promile alkoholu v dechu. „Policistům cyklista potvrdil, že před jízdou vypil jedno pivo a tři deci vodky," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že policisté událost evidují jako přestupek. (red)

Senior sedl za volant s trojkou v krvi. Skončil na záchytce

ilustrační foto Policie ČR

Ve středu večer se na nás na lince 158 obrátil oznamovatel s žádostí o pomoc. Na jeho soukromém pozemku v obci Laškov – Dvorek se totiž objevilo vozidlo, které řídil 66letý muž a zjevně nebyl v dobré kondici.

„Dle oznamovatele byl evidentně pod vlivem alkoholu a málem naboural jiné auto, které zde bylo zaparkované. Z důvodu bezpečnosti mu od auta sebral klíče a čekal s ním na příjezd policie. Policistům senior sdělil, že se pohádal s přítelkyní, pak sedl do auta a jel. S výzvou o provedení dechové zkoušky ale policisté nepochodili.

Vytáhla přítele z hospody. Zmlátila ho a usnula na chodníku

Ilustrační foto pixabay.com

Po požití alkoholu nedokázala ovládnout své chování devětatřicetiletá žena, která si přišla v úterý pro svého přítele do jednoho prostějovského hostince.

Čtyřicetiletý muž popíjel alkohol v restauraci, když se ve dveřích nečekaně objevila jeho přítelkyně. Žena svého přítele vyvedla ven na ulici a zde jej začala pěstmi napadat. Fyzický výkon ji unavil natolik, že následně upadla na chodník a usnula. Když se probudila, její řádění opět pokračovalo. „Svůj hněv zaměřila na zasahující hlídku, kterou vulgárními výrazy a slovními výhrůžkami urážela. Sprostými nadávkami a hrubými urážkami počastovala i ostatní hosty. Hlídka provedla u dvojice dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem.

Distillery Kleiner má košer certifikaci na tři ultraprémiové ovocné pálenky

Foto Distillery Kleiner

Značka Distillery Kleiner je nyní držitelem košer certifikátu hned pro tři pálenky. Takto označené výrobky jsou během sklizně, zakládání kvasu a stáčení pod kontrolou rabína. Certifikaci získaly třešňová Sour Cherry, švestková Kleiner Silver Plum a netradiční špendlíková Kleiner Wild Pin.

„Distillery Kleiner se stále více zaměřuje na export do zahraničí. Certifikát je pro nás důležitý nejen v souvislosti s českými zákazníky, ale také při oslovování těch nových po celém světě,“ vysvětluje Boris Rajdl, brand manažer Distillery Kleiner v Palírně U Zeleného stromu. Potvrdilo se to na veletrhu Prowein v německém Düsserdorfu, kterého se palírna zúčastnila letos v květnu. „O značku Kleiner byl ze strany potenciálních odběratelů a zákazníků velký zájem. A na jejich rozhodování o uzavření spolupráce u některých z nich měl pozitivní vliv právě košer certifikát,“ doplňuje Rajdl.

Posilnil se alkoholem. A ukradl vlajku

Ilustrační foto ber

Minulou sobotu v dopoledních hodinách si strážníci, vykonávající dohled nad dodržováním veřejného pořádku v centru města, povšimli muže, sedícího na lavičce. Z batohu vyndal lahev s vodkou a po napití ji opět uschoval do batohu. Zanedlouho se z místa odebral směrem k muzeu.

„V podloubí muzea vytáhl z držáku vyvěšenou českou státní vlajku, smotal ji a odešel pryč. Strážníci dotyčného i s jeho úlovkem zadrželi nedaleko. Jednačtyřicetiletý muž hlídce uvedl, že vlajku vzal, protože je „vlastenec“. To samozřejmě jeho chování neomlouvá. Na výzvu strážníků, muž odcizenou vlajku vrátil na původní místo. Lahev alkoholu mu byla hlídkou odebrána,“ uvedla strážník Tereza Greplová. Svým jednáním dotyčný porušil obecně závaznou vyhlášku města, která zakazuje požívání alkoholických nápojů na veřejnosti a dále je podezřelý z přestupku proti majetku.

Opil se a usnul u kašny. Cizinec skončil na záchytce

ilustrační foto městská policie

Minulou neděli v ranních hodinách přijali prostějovští strážníci prostřednictvím linky 156 telefonické oznámení o podnapilém muži, klečícím u kašny na zemi v centru města. Strážníci na místě nalezli spícího muže původem ze střední Ameriky.

Cizince se hlídce podařilo probudit a z místa vykázat. Muž výzvy uposlechl a místo opustil. Zanedlouho se hlídka s dotyčným setkala znovu. Tentokrát si sedl na lavičku a odmítal místo opustit. „Svým jednáním vzbuzoval veřejné pohoršení. Vlivem požitého alkoholu nedokázal ovládat své chování a nebyl schopen se sám o sebe postarat. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj bylo naměřeno 2,21 promile alkoholu v dechu. Přivolaný lékař rozhodl o převozu podnapilého muže na záchytku.

Napadl lékaře. Skončil v poutech a poté na záchytce

ilustrační foto Městská policie Prostějov

V úterý podvečer přijali prostějovští strážníci telefonické oznámení o ležícím podnapilém muži před jednou z provozoven na Plumlovské ulici. Do uvedeného místa byla vyslána hlídka. Muž ležel na chodníku a jevil známky silné intoxikace alkoholem. 

„Při provedené orientační dechové zkoušce přístroj naměřil 3,13 promile alkoholu v dechu. Pětačtyřicetiletý muž nebyl schopen se sám o sebe postarat. Strážníci si na místo vyžádali příjezd lékaře k posouzení jeho zdravotního stavu a schopnosti převozu na záchytku. Při vyšetření se opilec ohnal a pokusil se lékaře fyzicky napadnout. Hlídka muže zpacifikovala. Za pomoci hmatů a chvatů mu byla přiložena služební pouta," uvedla strážník Tereza Greplová.

Místo léků na srdce se radši opil. Skončil v nemocnici

Foto městská policie

V pondělí v odpoledních hodinách přijali prostějovští strážníci prostřednictvím tísňové linky 156 oznámení o podnapilém muži, ležícím v centru města.

Vyslanou hlídkou byl na místě zjištěn osmapadesátiletý muž, jevící známky značné opilosti. „Provedená orientační dechová zkouška u něj prokázala 2,6 promile alkoholu v dechu. Dotyčný strážníkům uvedl, že se léčí se srdcem a nevzal si předepsané léky. Zadýchával se a stěžoval si na bolest na hrudi,“ uvedl strážník Petr Zapletal s tím, že hlídka si na místo vyžádala příjezd ZZS. Po vyšetření lékařem byl muž sanitkou převezen do nemocnice na vyšetření. (red)

Dáma za volantem. S jedenáctkou, vínem i slivovicí

ilustrační foto Policie ČR

V úterý okolo půl šesté odpoledne kontrolovali policisté v Prostějově na ulici Konečná šestačtyřicetiletou řidičku osobního automobilu Renault Mégane. Mimo jiné u řidičky provedli také orientační dechovou zkoušku, která prokázala předchozí požití alkoholických nápojů.

„Přístroj opakovaně naměřil hodnoty přes 1 promile alkoholu v dechu. Řidička s naměřenými hodnotami souhlasila a policistům se přiznala, že v průběhu předchozího večera vypila litr vína a tento den po obědě měla i jedno jedenáctistupňové pivo. Lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu žena odmítla. Policisté jí zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Vanková.