alkohol

Posilnil se alkoholem. A ukradl vlajku

Ilustrační foto ber

Minulou sobotu v dopoledních hodinách si strážníci, vykonávající dohled nad dodržováním veřejného pořádku v centru města, povšimli muže, sedícího na lavičce. Z batohu vyndal lahev s vodkou a po napití ji opět uschoval do batohu. Zanedlouho se z místa odebral směrem k muzeu.

„V podloubí muzea vytáhl z držáku vyvěšenou českou státní vlajku, smotal ji a odešel pryč. Strážníci dotyčného i s jeho úlovkem zadrželi nedaleko. Jednačtyřicetiletý muž hlídce uvedl, že vlajku vzal, protože je „vlastenec“. To samozřejmě jeho chování neomlouvá. Na výzvu strážníků, muž odcizenou vlajku vrátil na původní místo. Lahev alkoholu mu byla hlídkou odebrána,“ uvedla strážník Tereza Greplová. Svým jednáním dotyčný porušil obecně závaznou vyhlášku města, která zakazuje požívání alkoholických nápojů na veřejnosti a dále je podezřelý z přestupku proti majetku.

Opil se a usnul u kašny. Cizinec skončil na záchytce

ilustrační foto městská policie

Minulou neděli v ranních hodinách přijali prostějovští strážníci prostřednictvím linky 156 telefonické oznámení o podnapilém muži, klečícím u kašny na zemi v centru města. Strážníci na místě nalezli spícího muže původem ze střední Ameriky.

Cizince se hlídce podařilo probudit a z místa vykázat. Muž výzvy uposlechl a místo opustil. Zanedlouho se hlídka s dotyčným setkala znovu. Tentokrát si sedl na lavičku a odmítal místo opustit. „Svým jednáním vzbuzoval veřejné pohoršení. Vlivem požitého alkoholu nedokázal ovládat své chování a nebyl schopen se sám o sebe postarat. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj bylo naměřeno 2,21 promile alkoholu v dechu. Přivolaný lékař rozhodl o převozu podnapilého muže na záchytku.

Napadl lékaře. Skončil v poutech a poté na záchytce

ilustrační foto Městská policie Prostějov

V úterý podvečer přijali prostějovští strážníci telefonické oznámení o ležícím podnapilém muži před jednou z provozoven na Plumlovské ulici. Do uvedeného místa byla vyslána hlídka. Muž ležel na chodníku a jevil známky silné intoxikace alkoholem. 

„Při provedené orientační dechové zkoušce přístroj naměřil 3,13 promile alkoholu v dechu. Pětačtyřicetiletý muž nebyl schopen se sám o sebe postarat. Strážníci si na místo vyžádali příjezd lékaře k posouzení jeho zdravotního stavu a schopnosti převozu na záchytku. Při vyšetření se opilec ohnal a pokusil se lékaře fyzicky napadnout. Hlídka muže zpacifikovala. Za pomoci hmatů a chvatů mu byla přiložena služební pouta," uvedla strážník Tereza Greplová.

Místo léků na srdce se radši opil. Skončil v nemocnici

Foto městská policie

V pondělí v odpoledních hodinách přijali prostějovští strážníci prostřednictvím tísňové linky 156 oznámení o podnapilém muži, ležícím v centru města.

Vyslanou hlídkou byl na místě zjištěn osmapadesátiletý muž, jevící známky značné opilosti. „Provedená orientační dechová zkouška u něj prokázala 2,6 promile alkoholu v dechu. Dotyčný strážníkům uvedl, že se léčí se srdcem a nevzal si předepsané léky. Zadýchával se a stěžoval si na bolest na hrudi,“ uvedl strážník Petr Zapletal s tím, že hlídka si na místo vyžádala příjezd ZZS. Po vyšetření lékařem byl muž sanitkou převezen do nemocnice na vyšetření. (red)

Dáma za volantem. S jedenáctkou, vínem i slivovicí

ilustrační foto Policie ČR

V úterý okolo půl šesté odpoledne kontrolovali policisté v Prostějově na ulici Konečná šestačtyřicetiletou řidičku osobního automobilu Renault Mégane. Mimo jiné u řidičky provedli také orientační dechovou zkoušku, která prokázala předchozí požití alkoholických nápojů.

„Přístroj opakovaně naměřil hodnoty přes 1 promile alkoholu v dechu. Řidička s naměřenými hodnotami souhlasila a policistům se přiznala, že v průběhu předchozího večera vypila litr vína a tento den po obědě měla i jedno jedenáctistupňové pivo. Lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu žena odmítla. Policisté jí zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Vanková.

Pivo prokládal rumem. Domů šel pěšky

ilustrační foto Policie ČR

Ve čtvrtek odpoledne zastavila hlídka 48letého řidiče vozidla Mercedes Benz v obci Hluchov a provedla u něho dechovou zkoušku, která neměla příznivé výsledky, ale s tím zřejmě starší muž počítal.

„Naměřené hodnoty totiž nebyly zrovna nízké a řidič k tomu uvedl, že začal pít předchozího dne v odpoledních hodinách a pil až do půlnoci. V průběhu té doby vypil 7 dvanáctistupňových piv a prokládal to velkými panáky rumu, kterých bylo celkem 8 kousků. Hodnoty na měřícím zařízení se krátce před půl druhou odpolední zastavily na hladině 1, 95 a 1, 87 promile,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Do místa bydliště, kam měl řidič namířeno, již za volantem mercedesu neodjel a na místě přišel o řidičský průkaz, který mu hlídka zadržela.

Není divu, že mu to s šajtrpákou nevyšlo. Byl na mol

foto Policie ČR

V neděli před polednem sedl za volant 36letý muž, který nebyl ve stavu střízlivosti a chtěl s vozidlem značky Volvo opustit parkovací místo na ulici Kostelecká v Prostějově. Ke zdárnému dokončení zamýšleného manévru naštěstí nedošlo, protože mohl na silnici způsobit, vzhledem ke své opilosti, závažné následky. Při couvání špatně zařadil rychlostní stupeň, rozjel se dopředu, kde přejel chodník a přední částí vozidla naboural do obkladu restaurace.

„V daný moment jela okolo místa události hlídka, která zastavila a začala zjišťovat, co se stalo. U řidiče provedla dechovou zkoušku a hned bylo jasné, co bylo zřejmě hlavní příčinnou nezvládnutí jízdy. Provedené dechové zkoušky vykázaly hodnoty 3, 68; 3, 19 a 3, 76 promile. Hlídka podezřelého vyzvala k vyšetření v nemocnici s odběrem biologického materiálu a řidič se mu dobrovolně podrobil. Policistům se přiznal, že od rána popíjel a než se vydal k autu s úmyslem odjet, tak vypil 5 piv a 5 velkých panáků," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Mladá žena vběhla pod auto. Byla na mol

ilustrační foto Policie ČR

Ve čtvrtek brzy ráno nedbala příliš na svoji osobní bezpečnost 24letá mladá žena, která přecházela Plumlovskou ulici v Prostějově. Šla ve směru od OC Haná ve směru k Penny marketu.

„Při chůzi nebyla zrovna pozorná a nepřesvědčila se, zda může bezpečně přejít a vstoupila přímo do dráhy přijíždějícímu vozidlu Hyundai. Došlo ke kolizi a vozidlo přejelo nohu chodkyně zadním kolem. Po úrazu bylo zřejmé, že za její nepozorností z velké části stojí alkohol. Dechovou zkouškou jí bylo naměřeno 1, 97 promile," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Po nehodě skončila v prostějovské nemocnici na ošetření. Hmotná škoda nebyla způsobena. Nehoda je nadále v šetření. (red)

Obtěžoval zákazníky. A skončil na záchytce

ilustrační foto Policie ČR

Na záchytce v Olomouci skončil v pondělí vpodvečer 40letý muž, který znepříjemňoval zákazníkům v obchoďáku na ulici Janáčkova v Prostějově nakupování. Chodil po prodejně, pokřikoval tam a obtěžoval tak, že z něho měli lidé strach.

Na základě oznámení na místo vyjeli policisté z oddělení hlídkové služby, kteří si s ním, i přes jeho agresivitu a slovní urážky, věděli rady. Z marketu byl, bez nutnosti použití donucovacích prostředků, odvezen na služebnu. Dechovou zkouškou mu byla naměřena hladina alkoholu v dechu téměř dvě promile, a nakonec byl eskortován na noc do příslušného zařízení. „Dál se bude zodpovídat z přestupku proti veřejnému pořádku před příslušným správním orgánem," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Olomoučtí celníci zadrželi alkohol bez prokázaného původu

foto Celní úřad Olomouc

Téměř 82 litrů nelegálního alkoholu zajistili olomoučtí celníci na dálnici D1 nedaleko města Hranice na Moravě. Uvnitř osobního automobilu nalezla hlídka ukryté neoznačené plastové nádoby a kanystry zapáchající po lihu.

Minulý čtvrtek prováděla skupina mobilního dohledu kontrolu vozidel na hlavním tahu mezi Olomoucí a Ostravou. V rámci vyhledávací činnosti se zaměřila na nezákonnou přepravu vybraných výrobků, jako jsou minerální oleje, tabákové výrobky a líh.

Celníci si ke kontrole vytipovali vozidlo tovární značky Škoda Octavia. Po jeho zastavení v obci Bělotín zjistili, že převáží větší množství lihu. Řidič hlídce nepředložil doklady, které by prokázaly původ či zdanění zboží.