cyklista

Dvě nehody, dva zranění cyklisté

ilustrační foto

Ve čtvrtek večer jel 38letý řidič ve vozidle Š Felicia z Vrbátek směrem na Kralice. Na křižovatce se silnicí II/150 nereagoval na stopku, protože ji zřejmě přehlédl a najel do křižovatky, kde narazil do cyklisty, který jel po hlavní komunikaci od Prostějova na Dub. Při nehodě byl cyklista vážně zraněn a sanitním vozem byl převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci.

Dechová zkouška nepotvrdila, že by některý z účastníků řídil pod vlivem alkoholu. Hmotná škoda byla vyčíslena 50 000 Kč. V souvislosti s nehodou byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.

Řidič senior se pohádal s koloběžkářem. A vzápětí srazil dva cyklisty

Foto PČR

Ve středu dopoledne se stala dopravní nehoda v Prostějově na křižovatce u Žižkova náměstí. Řidič v seniorském věku řídil vozidlo značky Dodge z Žižkova náměstí a chtěl odbočit na ulici Palackého.

"Při jízdě ale došlo mezi ním a mužem projíždějícím na elektrokoloběžce ke slovní rozepři a během toho řidič zastavil před přechodem pro chodce a cyklisty. V průběhu výměny názorů ale došlo ke změně na semaforu, kdy chodci a cyklisté měli zelenou. Řidič se rozjel v době, kdy na přejezdu již byli dva mladí cyklisté, které srazil. Oba, muž i žena, po nárazu skončili na zemi a museli být ošetřeni a následně i převezeni do nemocnice přivolanou záchrannou službou," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Napájel se pivem a vodkou. A pak spadl z kola

ilustrační foto Policie ČR

Ve středu dopoledne jel 34letý muž na jízdním kole po ulici Kojetínská v Prostějově a odbočoval k místní ubytovně. Manévr ale nedokončil, protože spadl na silnici a přivodil si zranění, se kterým skončil v nemocnici, kam byl převezen sanitkou.

Ještě, než byl z místa zdravotníky převezen, byla u něho provedena dechová zkouška s pozitivními výsledky a to konkrétně 2, 41 a 2, 55 promile alkoholu v dechu. „Policistům cyklista potvrdil, že před jízdou vypil jedno pivo a tři deci vodky," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že policisté událost evidují jako přestupek. (red)

Opilý senior sedl na kolo. A napálil do auta

Foto PČR

V neděli odpoledne jel 64letý senior na elektrokole po popíjení alkoholických nápojů ve směru z ulice Kpt. O. Jaroše směrem k ulici J. Zrzavého v Prostějově. Při jízdě vlivem svého neutěšeného stavu, do kterého se přivedl sám, přehlédl zaparkované vozidlo značky Renault a narazil do jeho zadní části. 

Při pádu si způsobil jen drobné oděrky a po provedené dechové zkoušce se hodnoty na zařízení zastavily nejprve na 2,07 a poté na 2,08 promile alkoholu. Policistům sdělil, že před jízdou popíjel a vypil dvě sedmičky vína. Hmotná škoda byla předběžně stanovena na 10 000 Kč. "Havárie cyklisty je nadále v šetření," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red) 

Zraněného cyklistu musel z nepřístupného terénu odnést vrtulník

Foto ZZS Olomouckého kraje

V pátek po poledni zažádala Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje o spolupráci Záchrannou službu Olomouckého kraje. Šlo o zásah v rámci LZS s využitím podvěsu k pacientovi, který se zranil v nepřístupném terénu v okolí Dolní Moravy.

„Jednalo se o muže středního věku, který na trailové stezce upadl z kola a utrpěl poranění hrudníku. Jelikož se nacházel v nepřístupném terénu, kam se pozemní posádka záchranné služby nedostala, byla na místo události vyslána Horská služba a zároveň s nimi i aktivována spolupráce s naší LZS, kdy byl využit i palubní jeřáb,“ uvedla mluvčí olomoucké záchranky Lucie Mikisková.

Seniorka si nezabezpečila psa. Ten zaútočil na cyklistu

Ilustrační foto pixabay.com

4. června ve večerních hodinách řešili strážníci na jednom z prostějovských sídlišť konflikt mezi sousedy, který vznikl kvůli psovi.

„Sedmašedesátiletá žena šla vyvenčit svého psa, ale neměla ho připnutého na vodítku. Na ulici před domem se její čtyřnohý kamarád rozběhl směrem k sousedovi jedoucím na jízdním kole, na kterého začal štěkat a dorážet. Šestašedesátiletý muž psa odehnal, a navíc z plných plic vulgárními výrazy urazil sousedku, které dále vyčetl, že nemá svého psa na vodítku,“ infomoval komisař Petr Zapletal.  Celý incident se obešel bez zranění a nebyla způsobena žádná škoda na majetku zúčastněné dvojice.

Cyklistka se zřejmě kochala. A srazila se s jiným cyklistou

ilustrační foto PČR

V neděli v podvečer jela dvaašedesátiletá cyklistka po stezce z Kostelce na Hané směrem do Prostějova. V blízkosti mostu přes říčku Romže se dívala vlevo a nesledovala ostatní cyklisty a ani provoz před sebou. 

"Vlivem toho přehlédla protijedoucího o deset let staršího cyklistu, došlo ke střetu a jejímu pádu na stezku. Podezřelá se zranila a přivolanou sanitkou byla po prvotním ošetření převezena do nemocnice z preventivních důvodů. Druhý cyklista zraněn nebyl," uvedla policjní mluvčí Miluše Zajícová. Požití alkoholu před jízdou se ani u jednoho z nich nepotvrdilo. Hmotná škoda vznikla pouze na kole podezřelé a to ve výši 1 000 Kč. Nehoda je nadále v šetření. (red)

Dvaatřicetiletý cizinec zemřel po pádu z kola

Ilustrační foto HZS

Po pádu z kola zemřel v noci na neděli v Bělé pod Pradědem na Jesenicku dvaatřicetiletý cyklista. Cizinec na místě zemřel.

Dvaatřicetiletý cizinec na kole projížděl po půlnoci v noci na neděli Domašovem směrem na Jeseník. "Jízdu na bicyklu nezvládl. Vyjel mimo silnici, kde narazil do betonového obrubníku, a poté upadl do silničního příkopu. Při havárii utrpěl zranění neslučitelná se životem," uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová.

Jde o jedenáctou smrtelnou nehodu v Olomouckém kraji v tomto roce. Předposlední obětí byl 45letý muž, který zemřel ve čtvrtek 2. června u Hněvotína. Jeho vůz narazil do betonové zídky a shořel. (ber)

Ranní nehoda v Čehůvkách poslala do nemocnice mladého cyklistu

ilustrační foto ZZS Olomouckého kraje

V pátek 3. června 2022 v 7:40 hodin se v Prostějově městské části Čechůvky stala nehoda. V nemocnici skončil mladý cyklista.

„Před jedním z domů seděl v zaparkovaném vozidle VW Golf na místě spolujezdce za řidičem nezletilý hoch, který otevřel boční dveře vozidla přímo do jízdní dráhy právě projíždějícímu mladistvému cyklistovi, který po nárazu spadl na zem," sdělila PvNovinkám policejní mluvčí Miluše Zajícová. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 3 000 Kč. Zraněný cyklista byl sanitním vozidlem převezen k ošetření do prostějovské nemocnice. (red)

Podklouzlo mu kolo a cyklista skončil v nemocnici

ilustrační foto ZZS

Po pádu z kola skončil ve středu v prostějovské nemocnici třicetiletý cyklista. V odpoledních hodinách jel na kole po stezce pro cyklisty ve směru od ulici Komenského k ulici Sádky v Prostějově a jízdu neměl zcela pod kontrolou. 

"Když přejížděl přes část cyklostezky s dlážděným povrchem, podklouzlo mu na mokrém povrchu kolo a mladý muž spadl na komunikaci. Zranění si vyžádalo přítomnost záchranné služby na místě a jeho převoz do nemocnice," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Požití alkoholu bylo vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. Havárie je nadále v šetření. (red)