cyklista

Třináctiletá cyklistka nedala přednost autu. Skočila v nemocnici

Foto PČR

Od úterního dopoledne se prostějovští dopravní policisté zabývají nehodou, která se stala na křižovatce ulic Daliborka x Rejskova x Šafaříkova a asistovala u ní i záchranná služba z důvodu zranění 13leté nezletilé účastnice nehody.

"Mladá slečna jela od ulice Daliborka a chtěla pokračovat v přímém směru, přitom ale přehlédla osobní vozidlo přijíždějící po hlavní silnici z levé strany a jela dál. Následoval střet s pravým bokem auta a pád na komunikaci. Řidič ihned zastavil a zjišťoval zranění malé cyklistky, která byla posléze převezena do nemocnice na vyšetření," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 3 000 Kč. Požití alkoholu bylo vyloučeno u obou účastníků nehody. Nehoda je nadále v šetření. (red)

Jste cyklisté, připomínají koloběžkářům povinnosti policisté

Foto Plicie ČR

S příchodem jara začíná v silničním provozu opět sílit podíl koloběžek a stále oblíbenějších elektrokoloběžek. Je třeba si uvědomit, že užívání takového prostředku zejména městské mobility má svá pravidla a v případě jejich nedodržení se takový uživatel může vystavit postihu ze strany policistů, ne-li zranit sebe, či někoho jiného. Policisté se proto v tomto období zaměřují mimo jiné na kontrolu těchto jednostopých strojů a jejich uživatelů.

Upozorňují je hlavně na skutečnost, že uživatel koloběžky je cyklistou se všemi právy a povinnostmi, koloběžka je zařazena mezi jízdní kola a podléhá povinné výbavě. Můžete se s ní mimo jiné vydat na silnici, využit cyklostezek, nelze ji však k jízdě užít na chodníku, ani k přejíždění přechodů pro chodce. Tam ji můžete pouze vést.

Bum! Cyklisté do sebe napálili čelně

ilustrační foto Policie ČR

Ve středu okolo půl deváté večerní došlo ke karambolu na cyklostezce mezi obcemi Bedihošť a Hrubčice. Cyklisté ve věku 56 a 21 let jeli v daném úseku proti sobě, čelně do sebe narazili a střetli se hlavami, kterou ani jeden z nich neměl chráněnu cyklistickou přilbou.

„Oba se zranili a byli z místa nehody převezeni matkou cyklisty do nemocnice v Prostějově na ošetření. Odtud nám byla nehoda nahlášena. Ani jeden z nich nebyl pod vlivem alkoholu. Oba shodně uvedli, že jeli spíš středem úzké a neosvětlené cyklostezky. Mladší z nich ještě vypověděl, že byl chvíli před nárazem oslněn protijedoucím vozidlem, které jelo po souběžně vedoucí komunikaci," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Na kolech vznikla oběma celková škoda 4 000 Kč. Míra zavinění a okolnosti kolize jsou předmětem dalšího šetření. (red)

Řidička přehlédla cyklistu na kruhovém objezdu u OBI. Skončil v nemocnici

Foto PČR

Ve středu dopoledne vjela starší řidička s vozidlem značky Chevrolet na kruhový objezd na ulici Konečná v Držovicích ve směru od obchodního centra OBI. Z objezdu vyjížděla směrem k ulici Olomoucká a ve stejnou dobu jel po objezdu i 70letý cyklista.

"Řidička ale odbočila vpravo bezprostředně před cyklistou, který nestihl zareagovat, narazil do boku vozidla a spadl. Při nehodě došlo k jeho lehkému zranění, po kterém následoval převoz sanitkou do nemocnice," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Požití alkoholu se nepotvrdilo ani u jednoho z účastníku nehody. Škoda byla předběžně vyčíslena na 5 000 Kč. Nehoda je doposud v šetření. (red)

Cyklista zemřel po pádu na zem

ilustrační foto PČR

V neděli po sedmnácté hodině přijali policisté oznámení o dopravní nehodě cyklisty v obci Horka nad Moravou. Muž na místě zemřel.

"Podle dosavadního šetření 51letý cyklista z nezjištěných příčin a bez cizího zavinění při jízdě na kole spadl. I přes okamžitě poskytnutou první pomoc na místě zemřel. Veškeré okolnosti a příčiny nehody jsou předmětem dalšího šetření," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. (red)

Cyklista se věnoval mobilu. A naboural auto

Foto PČR

Včera odpoledne jel 21letý mladík na jízdním kole v obci Držovice po ulici Dr. Mičoly směrem k Prostějovu. Při jízdě chtěl odmítnout příchozí hovor na mobilním telefonu, to se mu ale bohužel nepodařilo a ztratil stabilitu.

Narazil do zadní části auta a tím došlo k následnému rozbití zadního skla zaparkovaného vozidla. Kolize se neobešla bez zranění a mladý muž byl z místa sanitkou převezen na ošetření do nemocnice. Provedená dechová zkouška na alkohol i orientační test na návykové látky vykázaly negativní hodnoty. Hmotná škoda byla vyčíslena na 10 000 Kč. "Událost dopravní nehody je nadále v šetření," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

S třemi promile sedl na kolo. Skončil v nemocnici

ilustrační foto Policie ČR

V úterý odpoledne si to na kole šněroval po ulici Bezručova v Plumlově muž ve středních letech. Hlídce se jeho jízda nezdála zrovna bezpečná, proto ho zastavili. Provedli u něho dechovou zkoušku a hned bylo jasné, co stálo za jeho nejistou jízdou.

Hodnoty naměřeného alkoholu v dechu nebyly zrovna nízké a pohybovaly se v rozmezí 2, 67 až 2, 97 promile. Cyklista proti naměřeným hodnotám neprotestoval a souhlasil s nimi. Kolik alkoholu, jaký a kdy ho vypil, nebyl schopen hlídce upřesnit. Dál v jízdě pokračovat nesměl, ale jak se později ukázalo, ani chůze pro něho nebyla bezpečná. Přibližně o dvě hodiny později šel opřený o jízdní kolo kolem prodejny na Hlavním náměstí, zavrávoral a spadl. Po pádu se necítil dobře, proto kolemjdoucí zavolali záchrannou službu.

Cyklista narazil do otevřených dveří. A zranil se

Foto PČR

V pondělí ráno zastavil řidič s vozidlem Ford Transit na okraji komunikace ulice J. V. Myslbeka v Prostějově. Po zastavení vystoupil z auta a pak se zase vrátil, protože něco hledal. Pak se podíval do zpětného zrcátka, kde nikoho neviděl, otevřel dveře a chtěl vystoupit.

Než se tak ovšem stalo, narazil do těchto dveří cyklista jedoucí směrem k ulici Západní. Po nárazu upadl 67letý cyklista na silnici a zranil se. Z místa musel být převezen do prostějovské nemocnice. Dechovou zkouškou se nepotvrdilo, že by před jízdou požil alkohol. "Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 2 000 Kč," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

 

Nedal přednost. A srazil cyklistku

ilustrační foto Policie ČR

V pátek v 8 hodin řídil 49letý řidič osobní motorové vozidlo Opel Zafira v obci Nezamyslice. Při jízdě směrem od koupaliště ulice Mlýnská zastavil na hranici křižovatky a uposlechl dopravní značení, stůj dej přesnost v jízdě, kdy se rozhlédl a rozjel se.

„Z levé strany po hlavní komunikaci ulice Sportovní jela cyklistka, kterou řidič přehlédl a narazil osobním vozidlem do zadní části jízdního kola. Při střetu došlo k upadnutí 75leté cyklistky na zem a k jejímu zranění s nezjištěnou dobou léčení," sdělila PvNovinkám policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že žna byla transportována do nemocnice.  Dechová zkouška byla na místě s řidiči provedena s negativním výsledkem. (ber)

Další tragédie na silnici. Po střetu s Octavií zemřel 78letý cyklista

foto Policie ČR

V sobotu o tři čtvrtě na šest odpoledne byla olomouckým policistům oznámena vážná dopravní nehoda mezi vozidlem a cyklistou na silnici č. II/446 mezi obcemi Pňovice a Chomoutov.

„Podle prvotního šetření 29letý řidič řídil vozidlo Škoda Octavia ve směru z Pňovic na Chomoutov. Za obcí Pňovice projížděl křižovatkou po hlavní silnici a v daný moment do křižovatky vjel z vedlejší komunikace č. III/44620 (od obce Střeň) 78letý cyklista, který nedal vozidlu přednost a došlo ke srážce.  I přes rychle poskytnutou první pomoc cyklista na místě zemřel," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman s tím, že řidič osobního vozidla zraněn nebyl. Dechová zkouška na alkohol byla u něj negativní.