náměstí

Sobotní dopoledne aneb Děláte své noviny!

ilustrační foto

Stále častěji nám posíláte své postřehy a fotografie. Tím se vlastně stáváte tvůrci PvNovinek. A my jsme fakt moc rádi. Protože to znamená, že vás PvNovinky baví a zajímají. A to je právě ono! 

Tak třeba náš stálý čtenář pan Pavel nám poslal snímky ze sobotní procházky po náměstí. „Skupina se zpěvem Hare Krišna skoro roztančila náměstí. Já jsem pokračoval k Prioru, tam se už stěhují nájemci a vrcholí poslední práce,“ napsal k fotografiím pan Pavel. „Když jsem fotil průčelí budoucí Zlaté brány, poznamenala moje žena, že myslela, že skla na fasádě bude víc, že toho šedého betonu je tam na její vkus až příliš. Slyšel to chlapík, co šel okolo, a povídá: Mladá paní, to je nové prostějovské nádraží, přes Svatoplukovu až sem povedou koleje!“ A smál se.

Město žádá opět o dotace na opravu náměstí

ilustrační foto internet

 

Oprava náměstí TGM by měla přijít na více než dvacet milionů korun. O dotaci na rekonstrukci žádá město Prostějov znovu. „Neradi bychom tuto akci zaplatili celou z městské kasy,“ nechal se slyšet primátor Miroslav Pišťák.

Žádost o dotaci směřuje magistrát do Regionálního operačního programu. Kdyby peníze obdržel, s rekonstrukcí začne až po oslavách sta let radnice, tedy koncem roku 2014. „V městské pokladně peníze na rekonstrukci máme, mohli bychom ji uhradit sami. Osobně jsem ale toho názoru, že dvacet milionů můžeme investovat do věcí, které Prostějov potřebuje mnohem více,“ dodal Miroslav Pišťák. (ber)

V sobotu megakoncert na náměstí! JAM na TGM!

ilustrační foto FB

 

Již zítra se uskuteční další koncert doporučený grantovou komisí města Prostějova - JAM na TGM!

"Pro prostějovské a doufám i mimoprostějovské posluchače jsme připravili plné odpoledne rockové muziky", uvedl Mira Hasa, majitel klubu Apollo, jeden z hlavních organizátorů koncertu.

Neuvěřitelné! Třicítka kamionů v noci bloudila městem.

ilustrační foto

Práce na R46 a uzavírky, přináší komplikace! Jako první jsme, díky našim čtenářům, informovali o tom, že pro dopravní omezení a nejspíš i nedostatečné značení objízdné trasy, začíná docházet nejen k dopravním zmatkům, ale také ke značným škodám na majetku města. Kamiony bloudí po městě a značky, které je navádí na objízdné trasy, nerespektují. Dnes v noci jich strážníci zachytili třicet!

Neuvěřitelné množství kamionů, rovnou třicítku, přesměrovávali dnes v průběhu noci strážníci v ulicích města. Řidiči hledali trasu objížďky. Dopravní značení, které je svádí z opravované R46 je sice osazeno, ale kamionáři jedoucí podle navigací, je přehlédnou. Svorně pak všichni končí na Husově náměstí, kde se složitě otáčí a ničí nově opravené komunikace a chodníky.

Nová kuželna – vizualizace k nahlédnutí

ilustrační foto

Jakou podobu bude mít střed náměstí T. G. Masaryka? Jaké osvětlení a dlažba na nás čeká? Co si radnice od revitalizace slibuje? Vizualizace na mnohé otázky odpoví.

Kuželnu náměstí čeká revitalizace. Pokud se magistrátu podaří dosáhnout na dotační peníze, opravy budou zahájeny. Měnit se má dlažba, přibude zeleň, lavičky i nové osvětlení. Budoucí podoba středu náměstí vychází předválečných časů.

„Nejde o to kopírovat zcela podobu náměstí té doby, to by ani nešlo, ale držíme se tehdejšího nápadu, který myslel mimo jiné na plochu, kde se dají pořádat kulturně společenské akce, trhy a podobně,“ nechala se před nedávnem slyšet náměstkyně Ivana Hemerková (ODS).

Ranní nehoda na Petrském. Cyklista těžce zraněn!

ilustrační foto

Petrské náměstí se dnes ráno stalo dějištěm dramatické dopravní nehody. Střetlo se zde nákladní auto s cyklistou. Staršího muže převezli záchranáři s těžkým zraněním na traumatologii do Olomouce. Na místě zasahovali jak policisté a záchranáři, tak i hasiči.

„Na kruhovém objezdu Petrského náměstí došlo k vážné dopravní nehodě mezi nákladním vozidlem a cyklistou. Jak k nehodě došlo je předmětem šetření. Cyklista utrpěl těžké zranění, řidič nákladního vozidla z místa nehody odjel. V současné době ale máme řidiče zajištěného a probíhá intenzivní šetření.  Totožnost cyklisty stále zjišťujeme,“ uvedl k události mluvčí policie Josef Bednařík.

K revitalizaci náměstí jsme stále blíž.

ilustrační foto

Revitalizace náměstí T. G. Masaryka je téměř za dveřmi. Změna čeká jak kuželnu, tak také místo před budovou muzea. Tady má vzniknout plocha pro pořádání kulturních a společenských akcí. Práce mají být zahájeny ještě letos a dokončeny v květnu příštího roku.

Ambiciózní investiční akce na obnovu středu náměstí T. G. Masaryka je podmíněna získáním dotace z Regionálního operačního programu Střední Morava, o kterou se město uchází. Jak jsme se dozvěděli od náměstka primátora Zdeňka Fišera, k revitalizaci kuželny je město zase o kousek blíž.

VIDEO: Kršňáci tancují před radnicí

Tanec na náměstí TGM v podání Kršňáků

Podívejte se, jak Kršňáci včera tancovali uprostřed města.

Skupina Kršňáků obkroužila náměstí a nejvíce je zaujala fontána uprostřed.

Fotky a podrobnosti o "akci" zde.

Místo zločinu: 
náměstí TGM
Czech Republic
49° 28' 20.0532" N, 17° 6' 37.3284" E

Kršňáci vzali město útokem

ilustrační foto

Příznivci hnutí Hare Kršna dnes dopoledne prošli městem.

Bubínky, harmonika, zvonečky. To vše bylo slyšet dnes dopoledne v centru Prostějova. Svoji tradiční prezentaci si tam "užili" členové náboženského hnutí Hare Kršna, kteří prošli za zpěvu a tance náměstím TGM. Podívejte se na fotky. Připravujeme také video.