box

Občerstvení U Maříků představí exhibiční zápasy bojových sportů

Foto plakát

Bude to sice ještě až za delší čas, ale tohle datum si zapište. 15. července se můžete těšit na exhibiční zápasy bojových sportů pod širým nebem.  V areálu Občerstvení U Maříků uvidíte komplexní MMA, klasický box a K1 fighty.

Jednotlivé fighterské kluby VK – BOXING Jeseník, SMASH GYM z Olomouce a BOX ŠUMPERK vyzval spolupořadatel akce místní klub – Street Figth Prostějov. Uvidíte souboje, které budou probíhat v profesionálním ringu s rozhodčím. Nebudou chybět také ring girls, které budou nosit čísla kol. „Začátek akce bude ve 12 hodin, kdy moderátor vytvoří atmosféru a představí jednotlivé borce. Nebude chybět DJ pro zpestření chvil mezi zápasy, a uslyšíte nástupové songy všech zápasníků.

OBRAZEM: Sparing a přípravná utkání přilákala do Prostějova stovku borců

Foto FB Mirek Bilinský

Box club Street fight Prostějov a SCM Ostrava pořádal v sobotu 18. března ve Sportcentru DDM v Olympijské ulici v Prostějově sparing a přípravná utkání moravskoslezské oblasti boxu.

„Představilo se cca 100 zápasníků z celé České republiky, muži, ženy, děti i dorost,“ uvedl za pořádající klub trenér Miroslav Bilinský. Akci tohoto rozsahu pořádal klub vůbec poprvé, aby přispěl k propagaci sportu v Prostějově. (red)

Boxeři úspěšně reprezentovali ČR na mezinárodním turnaji v Polsku

Foto boxprostejov.cz

Na turnaji, který se uskutečnil ve dnech 10. až 11. října, uspěli prostějovští boxeři v barvách české reprezentace. Její výprava v Polsku, která se skládala z reprezentace školní mládeže, kadetů, juniorů a dívek, získala 5 zlatých medailí. Na turnaji se neztratili ani zástupci Prostějova.

Zlaté medaile dokázali vybojovat Kristýna Václavíková (SK Prostějov) a Marcus Šándor a Dorian Kropog (oba DTJ Prostějov). Celkem se na turnaji za dva dny vybojovalo 61 zápasů. (ber)

Mistrovství UNITOP ČR v boxu proběhne v Prostějově!

ilustrační foto plakát

V pátek 4. září 2020 se v Prostějově uskuteční policejní mistrovství České republiky v boxu. Turnaje pod hlavičkou Unie tělovýchovných organizací policie, svazu policistů a hasičů, z.s. (UNITOP ČR) se zúčastní policisté a občanští zaměstnanci Policie ČR a Ministerstva vnitra ČR. 

Akce organizovaná Sportovním klubem policie Moravan Prostějov, z.s. ve spolupráci s místním boxerským klubem BC DTJ Prostějov proběhne v Národním sportovním centru Prostějov v ulici Za Velodromem od 9:30 do odpoledních hodin. 

"Akce nebude jen sportovním kláním, ale bude mít i charitativní rozměr. V jejím průběhu bude probíhat dobročinná sbírka, jejíž výtěžek bude věnován Nadaci policistů a hasičů," doplnil policejní mluvčí František Kořínek.

Vstup na akci je volný. (red)

Boxeři zváženi, ring postaven. Přijďte fandit před radnici!

foto: Prostějovský večerník

Reprezentani České republiky a Austrálie v boxu byli dnes odpoledne v obřadní síni prostějovské radnice nejenom slavnostně přivítáni, ale také zváženi pro jednotlivé váhové kategorie.

Před budouvou radnice na náměstí TGM již roste ring pod otevřeným nebem, aby mezistátní zápas naší reprezentace a "protinožců" v boxu mohl začít. První údery padnou už dnes v 18 hodin. -red-

Policisté změřili síly v boxerském turnaji

Foto PČR

V pátek 12. října 2018 proběhl v tělocvičně místního boxerského klubu Prostějov 1. ročník boxerského turnaje pro policisty. Klání se aktivně, tedy mezi provazy, zúčastnilo celkem 34 policistů působících napříč celou republikou. Rohovníci se utkali v sedmi váhových kategoriích v zápasech na tři dvouminutová kola. 

Zřejmě nejúspěšnější „výprava“ na turnaj přijela z Pardubického kraje. Borci tohoto kraje zvítězili hned ve dvou kategoriích (do 95 kg a nad 95 kg). Úspěch vyslanců z východních Čech doplnili i další dva policisté druhými místy (do 71 kg a do 91 kg). Ani sportovci olomouckého krajského ředitelství se mezi svými kolegy neztratili. Bodovali hlavně ve váhové kategorii do 91 kilogramů, kde Petr Štolfa z Přerova obsadil třetí místo a všestranný sportovec Jiří Horký z Olomouce - extraligový boxer i atlet závodící v hodu diskem - se radoval dokonce z vítězství.

1. ročník boxerského turnaje pro policisty se uskuteční v Prostějově

ilustrační foto plakát

Sportovní klub policie Moravan Prostějov ve spolupráci s BC DTJ Prostějov a s podporou statutárního města Prostějova pořádá v pátek 12. října 2018 1. ročník boxerského turnaje pro policisty a občanské zaměstnance Ministerstva vnitra.

Zahájení turnaje se v tělocvičně DTJ Prostějov v Krasické ulici v Prostějově v pátek v 10:30 hodin zúčastní čestní hosté, kterými jsou zástupci Magistrátu města Prostějova a ředitel Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje plukovník Tomáš Landsfeld, který nad turnajem převzal záštitu.

Prostějov hostí Mistrovství České republiky v boxu školní mládeže!

Foto

Čtvrtého až pátého května se v KaSCentrum v Prostějově utkávají mladé boxerské naděje z celé republiky. Za DTJ Prostějov startuje podle trenéra Martina Klíče v kategorii do 40 kg Adam Uhlík, do 43 kg Marcus Šándor, do 54 kg Filip Jílek a do 48 kg Barbora Mahrová. 

"V pátek  se boxuje od čtrnácti hodin, v sobotu od třinácti a od devatenácti hodin bude boxovat Extraliga. V neděli začne program v deset hodin," zvou pořadatelé z Box Club DTJ Prostějov. Už teď je znám vítěz jedné z kategorií. Je jím Adam Uhlík. Gratulujeme! (red)

 

Prostějov bude hostit Mistrovství ČR v boxu školní mládeže

ilustrační foto plakát

Ve dnech 4. až 5. května bude KaSCentrum v Prostějově hostit mladé boxerské naděje z celé republiky. 

"V pátek se boxuje od čtrnácti hodin, v sobotu od třinácti a od devatenácti hodin bude boxovat Extraliga. V neděli začne program v deset hodin," zvou pořadatelé z Box Club DTJ Prostějov. (red)

 

Mladí boxeři DTJ a vzpěrači dále vyhrávají

ilustrační foto

O úspěších prostějovských mladých boxerů informují PvNovinky již delší dobu. Dnes přinášíme další z nich. A zároveň pozvánku na tréninky. 

O víkendu 22. října startoval mladý boxer DTJ Prostějov Pavel Ján jako člen širšího kádru reprezentace ČR na Mezinárodním turnaji v Krnově. První den boxoval proti reprezentantovi z Polska Oskaru Wierzajskemu, který byl třetí na nedávném mistrovství Polska. Dle slov Pavla byl zápas hodně vyrovnaný. "V prvním kole jsem měl navrch kvůli úderům na spodek a žebra soupeře, které jsem mu uštědřil. Sebraly mu dech a fyzičku, a já jsem postupně od 1. kola zvyšoval tempo. Taktika mi vyšla a vyhrál jsem na body.