box

Bývala hvězda filmů pro dospělé učila v Prostějově box

Foto Zdeněk Vystavěl

Trutnovský rodák Robert Rosenberg se proslavil ve světě filmů pro dospělé. Dnes už bývalý pornoherec se netají faktem, že účinkoval ve více než 2 500 filmech a měl přes 4 000 sexuálních partnerů. Od roku 2010 se ale plně věnuje boxu, vlastní i boxerskou školu se sídlem v Praze. Do Prostějova přijel 14. ledna na pozvání Mirka Bilinského, duše Street fight Prostějov.

„Když mi bylo 15 let, nebyl jsem moc spokojený s tím, jak vypadám. No prostě "byl jsem tlustej". V Trutnově se tenkrát zřídil sportovní oddíl kickboxu pod vedením trenéra Štefana Gondeka. A tak jsem u něj začal trénovat. Po prvních úspěších jsem nakonec přičuchnul k boxu, a protože jsem chtěl něco dokázat, přestěhoval jsem se do Prahy. Osud byl tenkrát hodně nemilosrdný, téměř současně jsem prodělal těžkou automobilovou havárii, při které jsem měl na sedmi místech poraněnou lebku. Léčil jsem se dva roky a lékaři mi box nadobro zakázali.

Zemřel boxer Karel Menyház

Foto Sportovní komise města PRostějova

Smutná zpráva zastihla prostějovskou sportovní veřejnost. Dotlouklo srdce skvělého prostějovského boxera Karla Menyháze. Dlouholetý reprezentant a trenér by se příští měsíc dožil 87 let

Rodák ze slovenského Hlohovce s boxem začal sportovat v rodném městě a a později v Dubnici nad Váhom. Na vojnu nastoupil do ASO Dukly Kroměříž. V roce 1959 získal titul Mistr ČSSR v kategorii juniorů.

Později se mu opakovaně podařilo vybojovat titul vicemistra ČSSR. Působil v reprezentačním týmu ČSSR a nastoupil v patnácti reprezentačních startech. Účastnil se Mistrovství světa spřátelených armád.

Gabriela V.G. představila nový klip!

Foto Gabriela V.G.

Špatný je dobrý je název nejnovější písničky Gabriely V. G. Zpěvačka, pocházející z Konice, oficiálně představila videoklip, který se natáčel v boxerském ringu DTJ Prostějov.

O hudbu se postaral životní partner Gabriely, ona napsala text. „Tím, že špatný je dobrý jsem myslela to, že všechny pády nás v životě posílí a posunou dál. Jen je občas potřeba zabojovat,“ vysvětlila Gabriela. Kromě ní a její kapely se v klipu představuje také dvojnásobná mistryně ČR v boxu Michaela Brančíková.

Vznik klipu podpořilo několik partnerů. Jmenovitě se jednalo o Foto PV, Box DTJ Prostějov, Miladu Sokolovou a ODS Prostějov. „Děkuji, že jsme při tom mohli být a zasíláme velkou gratulaci,“ nechala se slyšet i za své kolegy Milada Sokolová.

Maříky obsadily v sobotu tvrdé pěstí

Foto Zdenek Vystavěl

Občerstvení U Maříků v biokoridoru Hloučela bylo v sobotu dějištěm akce Fight Day, ve které se bojovalo v boxu a také stylu K1. Pořádal ji prostějovský klub Street Fight Prostějov a zúčastnily se jí čtyři kluby.

„Bylo to super. Vyhráli jsme více než půlku zápasů, takže jsem na své svěřence hrdý. Předvedli, co měli. Já sám bohužel nastoupil se zraněním, a to jen z úcty k soupeři, který přijel až z Jeseníku. Bohužel to ale absolutně nešlo," uvedl trenér pořádajícího klubu Miroslav Bilinský.

 Akce, která měla končit mezi sedmou až osmou hodinou večerní, skončila po šestnácté hodině. „Většina zápasů končila velice rychle, některé dokonce už v prvním kole. Navíc se kvůli zraněním nekonalo ani MMA. Jsme poučení, příště začneme v podvečer, kdy nebývá takové horko, " dodal Bilinský.

Prostějovské mladé naděje uspěly v Ludéřovicích

Foto MB

Box club Street fight Prostějov a Boxing klub Kerberos Křelov pořádaly v sobotu 10. června v Kulturním domě v Ludéřovicích 1. ročník poháru starosty Drahanovic v boxu a K1 pro borce od 8 let. Prostějovští zástupci si odvezli řadu vítězství.

„Za náš klub nastoupilo devět zápasníků, kluci i holky. Získali sedm výher předčasně v 1. kole, prohry byly jen dvě. S výsledky jsem moc spokojený, ovládli jsme akci a naším svěřencům se zadařilo,“ uvedl pro PvNovinky trenér Miroslav Bilinský, který zároveň poděkoval jak svým svěřencům, tak sponzorům akce.

V Box club Street fight Prostějov v červenci pořádá další galavečer. Moc se na něj těšíme a já opět připravím své zápasníky, jak nejlíp to půjde,“ dodal Bilinský. (ber)

Občerstvení U Maříků představí exhibiční zápasy bojových sportů

Foto plakát

Bude to sice ještě až za delší čas, ale tohle datum si zapište. 15. července se můžete těšit na exhibiční zápasy bojových sportů pod širým nebem.  V areálu Občerstvení U Maříků uvidíte komplexní MMA, klasický box a K1 fighty.

Jednotlivé fighterské kluby VK – BOXING Jeseník, SMASH GYM z Olomouce a BOX ŠUMPERK vyzval spolupořadatel akce místní klub – Street Figth Prostějov. Uvidíte souboje, které budou probíhat v profesionálním ringu s rozhodčím. Nebudou chybět také ring girls, které budou nosit čísla kol. „Začátek akce bude ve 12 hodin, kdy moderátor vytvoří atmosféru a představí jednotlivé borce. Nebude chybět DJ pro zpestření chvil mezi zápasy, a uslyšíte nástupové songy všech zápasníků.

OBRAZEM: Sparing a přípravná utkání přilákala do Prostějova stovku borců

Foto FB Mirek Bilinský

Box club Street fight Prostějov a SCM Ostrava pořádal v sobotu 18. března ve Sportcentru DDM v Olympijské ulici v Prostějově sparing a přípravná utkání moravskoslezské oblasti boxu.

„Představilo se cca 100 zápasníků z celé České republiky, muži, ženy, děti i dorost,“ uvedl za pořádající klub trenér Miroslav Bilinský. Akci tohoto rozsahu pořádal klub vůbec poprvé, aby přispěl k propagaci sportu v Prostějově. (red)

Boxeři úspěšně reprezentovali ČR na mezinárodním turnaji v Polsku

Foto boxprostejov.cz

Na turnaji, který se uskutečnil ve dnech 10. až 11. října, uspěli prostějovští boxeři v barvách české reprezentace. Její výprava v Polsku, která se skládala z reprezentace školní mládeže, kadetů, juniorů a dívek, získala 5 zlatých medailí. Na turnaji se neztratili ani zástupci Prostějova.

Zlaté medaile dokázali vybojovat Kristýna Václavíková (SK Prostějov) a Marcus Šándor a Dorian Kropog (oba DTJ Prostějov). Celkem se na turnaji za dva dny vybojovalo 61 zápasů. (ber)

Mistrovství UNITOP ČR v boxu proběhne v Prostějově!

ilustrační foto plakát

V pátek 4. září 2020 se v Prostějově uskuteční policejní mistrovství České republiky v boxu. Turnaje pod hlavičkou Unie tělovýchovných organizací policie, svazu policistů a hasičů, z.s. (UNITOP ČR) se zúčastní policisté a občanští zaměstnanci Policie ČR a Ministerstva vnitra ČR. 

Akce organizovaná Sportovním klubem policie Moravan Prostějov, z.s. ve spolupráci s místním boxerským klubem BC DTJ Prostějov proběhne v Národním sportovním centru Prostějov v ulici Za Velodromem od 9:30 do odpoledních hodin. 

"Akce nebude jen sportovním kláním, ale bude mít i charitativní rozměr. V jejím průběhu bude probíhat dobročinná sbírka, jejíž výtěžek bude věnován Nadaci policistů a hasičů," doplnil policejní mluvčí František Kořínek.

Vstup na akci je volný. (red)

Boxeři zváženi, ring postaven. Přijďte fandit před radnici!

foto: Prostějovský večerník

Reprezentani České republiky a Austrálie v boxu byli dnes odpoledne v obřadní síni prostějovské radnice nejenom slavnostně přivítáni, ale také zváženi pro jednotlivé váhové kategorie.

Před budouvou radnice na náměstí TGM již roste ring pod otevřeným nebem, aby mezistátní zápas naší reprezentace a "protinožců" v boxu mohl začít. První údery padnou už dnes v 18 hodin. -red-