Ryzák Larizano bodoval ve Wroclawi

Foto FB

Překážkovým vrcholem programu dostihů, které se konaly 18. října ve Wroclawi, byl 5500 metrů dlouhý Crystal Cup o 172 000 zlotých. Nastoupili do něj účastníci z Itálie, Německa, Česka a Polska. Mezi nimi i svěřenec trenéra Stanislava Popelky z Hvozdu. Dvanáctiletý Larizano pod Janem Odložilem doběhl jako druhý.

Porazila jej jen o sedm let mladší klisna Cosmic Magic z lotu trenéra Radima Bodláka pod Lukášem Matuským.

Loňský vítěz Velké slušovické dělá trenérovi, chovateli a majiteli Stanislavu Popelkovi radost dlouhodobě. Na dotacích vyběhal za deset let 1 201 470 korun, což je pro koně českého chovu úctyhodná suma. I ve svých letech patří ryzák ke stálicím dostihové scény. Běhat umí nejen ve Slušovicích či Wroclawi, ale i v Meranu či Lysé nad Labem. Jen Pardubice mu moc nechutnají.

Najády děkují Městu Prostějov za poskytnutou finanční podporu v roce 2020

Foto Najády

I v letošní zvláštní a nelehké sezóně Najády nezahálely a poctivě trénovaly na dračí lodi. Od května do září jste mohli Najády vídat při trénování na Plumlovské přehradě.

Přesto že se dračice v roce 2020 zúčastnily pouze jedněch závodů, a to právě na Plumlovské přehradě, jsou za čas strávený v kolektivu přátel a v krásném prostředí místní vodní nádrže vděčné a děkují Městu Prostějov za poskytnutí finanční podpory, díky které se mohly nejen zúčastnit závodů, ale také mohly využít financí k pronájmu dračí lodi na trénování.

Najády přejí všem hlavně zdraví a těší se, že v příštím roce budou zase společně křižovat vody na dračí lodi a potkávat se s kamarády nejen u vody. (Text a foto Petra Čehovská)

Vychází již sedmý ročník kalendáře vzpěraček! Podívejte se!

Foto viz článek

Protože letošní rok nebyl obyčejný, není ani kalendář takový, jak si již lidé zvykli. Vzpěračky jsou sice stále půvabné ženy, ale jsou i bojovnice, které vyhrávají ty nejdůležitější soutěže. Aktuální situace se dá nazvat malou apokalypsou, proto rok 2021 bude „Postapo“ a kalendář je nafocen v tomto duchu.

Realizace se domlouvala v době, kdy nebylo povoleno setkávání. "Museli jsme věřit, že v době domluveného termínu už budou nařízení mírnější, a malá skupina osob bez roušek nebude problém. Několik vzpěraček dokonce pracuje ve zdravotnictví a byly tedy velmi pracovně vytížené," říká autorka kalendáře Julie Švecová.

Arny a Julie přivezli z MČR ve vzpírání dvě stříbra

Foto FB Vzpírání Haná

Z prostějovského klubu Vzpírání Haná se na MČR ve vzpírání, které se konalo první víkend v říjnu v Praze, kvůli limitům dostali jen dva vzpěrači. Oba si ale z mistrovství odvezli stříbrné medaile.

Julie Švecová, která skončila v dvojboji v kategorii do 76 kilogramů druhá, dokonce musela absolvovat antidopingový test. „Tak asi jsem dobrá,“ směje se. „Závody super, konečně zase po přípravě, s pomocí trenéra Luďka Bečváře, což udělá hodně. Silově jsem se cítila i na víc. Ale občas to prostě nejde, zároveň jít na umístění a zároveň na osobáky. Posledním nadhozem jsem to zkusila, ale bohužel netrefila přemístění. Tak snad ještě bude příležitost. Už bych ráda dala nad hlavu ten metrák,“ dodává žena, která se věnuje i tréninku mladých talentů.

Boxeři úspěšně reprezentovali ČR na mezinárodním turnaji v Polsku

Foto boxprostejov.cz

Na turnaji, který se uskutečnil ve dnech 10. až 11. října, uspěli prostějovští boxeři v barvách české reprezentace. Její výprava v Polsku, která se skládala z reprezentace školní mládeže, kadetů, juniorů a dívek, získala 5 zlatých medailí. Na turnaji se neztratili ani zástupci Prostějova.

Zlaté medaile dokázali vybojovat Kristýna Václavíková (SK Prostějov) a Marcus Šándor a Dorian Kropog (oba DTJ Prostějov). Celkem se na turnaji za dva dny vybojovalo 61 zápasů. (ber)

Gabriela Bártová vicemistryní Evropy! Dva zástupci TUFO PARDUS Prostějov na dráhovém mistrovství Evropy

Foto SKC Pv

Ve dnech 8.až 13. října se uskutečnilo na velodromu v italské Fiorenzuole mistrovství Evropy pro závodníky kategorie juniorů a do třiadvaceti let. V reprezentačního výběru se představili také dva zástupci TUFO PARDUS Prostějov a dařilo se jim velmi dobře. Gabriela Bártová si veze stříbrnou medaili za vylučovací závod a Daniel Babor skončil se svým reprezentačním kolegou Petrem Kelemenem na skvělé, i když pro sportovce nepopulární čtvrté příčce v madisonu.

Letošní rok je z důvodu koronavirové nákazy velmi složitý a velmi komplikovaně vznikala i organizace letošního ME. Nakonec se realizace ME ujala zkušená skupina organizátorů letních šestidenních v italské Fiorenzuole. Mladí dráhaři tak nakonec mohli svést bitvy o evropské medaile.

Prostějovský klub byl zastoupen juniorkou Gabrielou Bártovou a Danielem Baborem, který reprezentoval v kategorii do 23 let. Oba dosáhli na skvělé výsledky!

OBRAZEM: Hloučele jen taktak stačí koryto

foto red

Několikadenní silné deště se projevily i v obvykle mírné říčce Hloučele.

Například podchod pod Olomouckou ulicí je zatopen a vstup do něj zatarasen páskami městské policie. Silný tok je vidět na všech místech, kde Hloučela protéká Prostějovem.

Tip na odpoledne. Velká cena Prostějova

Ilustrační foto atletika.cz

Právě dnes, v neděli 22. září, bude odpoledne na hřišti ZŠ a RG Prostějov patřit atletice.  Konat se zde bude 74. ročník Velké ceny Prostějova v běhu na 110 m překážek a 31. ročník memoriálu Dr. E. Rozbořila v hodu oštěpem. Součástí akce jsou i dětské závody.

V memoriálu Dr. E. Rozbořila, který začne v 15:15 hodin, budou startovat čeští reprezentanti Vítězslav Veselý, který je rekordmanem memoriálu s hodem 81,55 metru, a Petr Frydrych. Oba mají osobní rekordy přes 85 metrů.

Závod překážkářů začne v 16 hodin. Na start se postaví nejlepší český překážkář a držitel rekordu Velké ceny časem 13,46 Petr Svoboda.  Soupeřem mu bude nejlepší Slovák Marko Drozda. (ber)

Dukláci opět na stupních vítězů! Tentokrát ve Strakonicích

Foto FB

3. až 5. září se ve Strakonicích konalo otevřené mistrovství České republiky v klasickém parašutismu. V konkurenci zahraničních sportovců z Německa, Slovenska a Polska se parašutistům Dukly Prostějov podařilo vybojovat nejvyšší stupně. Tím cennější, že to byl opravdový vrchol jejich letošní sezony a nejvýznamnější závod roku 2020 pro české klasiky.

Týmy (Dukla 1, 2 a 3) obsadily první místa. Mezi jednotlivci dominovali Hynek Tábor, Miloslav Kříž, a Ondřej Žák v přesnosti přistání. Libor Jiroušek, Oldřich Šorf a Jiří Gečnuk v individuální akrobacii. V kombinaci potom Tábor a Jiroušek dělené 1. a Gečnuk 3. místo.

Výborně se také předvedl benjamínek Olda Zbíral, který konkuroval zkušenějším borcům a nakonec skončil 5. (7. v open).

Prostějovské juniorky Tufo Pardus se blýskly na silničním Mistrovství České republiky

Foto Tufo Pardus

Do Prostějova zásluhou juniorek Gabriely Bártové a Anety Lochmanové putují dvě bronzové medaile. V mužích byl nejúspěšnější Karel Tyrpekl, který obsadil mezi elitou 14. příčku. Všichni bodovali na Mistrovství České republiky v silniční cyklistice, které se konalo v Mladé Boleslavi.

Program domácího šampionátu zahájily ve čtvrtek individuální časovky, do kterých odstartovaly kategorie juniorek, žen, mužů do 23 let a mužů elite. Na startu byly v prostějovských barvách dvě zmíněné juniorky, žena Naďa Voráčová a v mužích U23 debutovali Bruno Stoček a Filip Řeha.

Na cenný kov, konkrétně bronz, v boji proti chronometru dosáhla Gabriela Bártová, která ukazuje stabilní výkonnost po celou sezónu. Od stříbra ji přitom dělily pouhé čtyři vteřiny.