korfbal

Korfbal opanoval plážové hřiště!

Foto SK RG Prostějov

Prostějov je městem sportu, i těch netradičních. Přesto, že je korfbal v našich hanáckých luzích a hájích pevně zakořeněný, najde se stále mnoho občanů našeho města, kteří o tomto sportu ještě neslyšeli. I pro ně byla určena páteční akce na beachovém hřišti u prostějovského muzea. Místní korfbalový klub SK RG Prostějov uspořádal soutěžní klání členů oddílů s jejich rodiči. Moderátor a trenér klubu Martin Šnévajs však umně zapojil i kolemjdoucí veřejnost, a tak se na písku u muzea vystřídalo několik desítek po sportu dychtících dětí.

„Akce měla velký náboj a byl jsem velmi potěšen, jak to korfbalisté pojali. Tak to má na náměstí vypadat. Pevně věřím, že se jim podařilo získat do svého klubu nové adepty,“ prohlásil místopředseda městské sportovní komise Jan Zatloukal, který přišel předat dětem lákavé ceny – trička s nápisem #hanackebeach, které je logem celého projektu plážového kurtu umístěného od 15. května do 9. června na prostějovském náměstí.

Další korfbalovou akcí je exhibice české reprezentace U15 1. června. (red)

 

OBRAZEM: Úspěšné korfbalisty přijala primátorka

ilustrační foto

Místa v zasedací místnosti primátorky Aleny Raškové dnes, v pátek 5. srpna, zaplnili sportovci. Prostějovští korfbalisté totiž získali mistrovskou medaili!

Korfbal -  jediná kolektivní míčová hra na světě, kde se v jednom týmu setkávají muži a ženy. I když není ve světě žádnou novinkou, ale právě stoletím prověřený způsob jak protáhnou tělo a zaměstnat přitom hlavu, v Česku se do povědomí lidí zatím příliš nedostal. Nyní to třeba bude jinak.