magistrát

Prostějov hledá jednatele Lesů města Prostějova

Ilustrační foto http://letemlesem.cz/

Rada Statutárního města Prostějova vyhlašuje výběrové řízení na funkci jednatele společnosti Lesy města Prostějova, s.r.o. Hlavním předmětem činnosti společnosti je lesnictví, těžba a zpracování dřeva.

Požadavky pro výkon funkce jednatele:

- ukončené minimálně středoškolské vzdělání v oboru souvisejícím s předmětem podnikání společnosti (zejm. lesnictví, těžba a zpracování dřeva),

- praxe v oboru minimálně 5 roků,

- zkušenosti s řízením pracovního kolektivu,

- dobrá orientace v oblasti ekonomiky a legislativy v oblasti lesnictví a těžby dřeva,

- organizační schopnosti,

- schopnost koncepční a metodické práce,

- velmi dobré komunikační schopnosti,

- řidičský průkaz sk. B,

Rada schválila nákup dalších uměleckých děl. Tentokrát jde o obrazy Karla Tomana

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Rada města Prostějova na své poslední schůzi odsouhlasila nákup uměleckých děl v hodnotě 35 500 korun.

„Jedná se o čtyři akvarely Karla Tomana. Dva obrazy jsou s tematikou Prostějova a dva s motivem Němčic nad Hanou. Věříme, že takto uchovaná umělecká díla budou ozdobou naší městské sbírky, která jistě v budoucnosti bude potěchou pro příští generace,“ doufá náměstkyně primátora Milada Sokolová, která má kulturní oblast ve své pracovní náplni.

Právě nyní (od 18. prosince do konce ledna 2022) jsou i tato díla vystavena v Městské galerii – zámek. Galerie je veřejnosti otevřena út - čt od 13.00 – 17.00 hodin.

Magistrát hledá referenta Stavebního úřadu

Ilustrační foto pixabay.com

Tajemník Magistrátu města Prostějova vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa na dobu neurčitou referent-technik Stavebního úřadu Magistrátu města Prostějova.

Požadavkem je:

a) vysokoškolské vzdělání v magisterském nebo bakalářském studijním programu ve studijním oboru stavebního, architektonického nebo právnického směru, nebo

Magistrát hledá vedoucího oddělení řidičů na Odbor dopravy

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Tajemník Magistrátu města Prostějova vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa na dobu neurčitou vedoucí oddělení řidičů na Odboru dopravy Magistrátu města Prostějova.

Podmínkou je, mimo jiné, vysokoškolské vzdělání v magisterském nebo bakalářském studijním programu, zaměření studijního oboru na veřejnou správu nebo právo výhodou.

Lipka dostala nové vozidlo

foto Magistrát města Prostějova

Desítky prostějovských firem se složily na pořízení dalšího vozidla pro organizaci Lipka.  V rámci projektu „Sociální automobil" na něj přispělo 50 tisíci i město Prostějov.

„Je to velmi potřebný projekt. V dnešní době, kdy řada firem už nemá takové finanční rezervy, tak já osobně velice oceňuji, že se našlo tolik prostějovských podnikatelů, kteří na pořízení automobilu přispěli. Město Prostějov tuto inciativu vítá a není to poprvé, co jsme nákup sociálního vozidla podpořili," uvedla při předání auta náměstkyně Alena Rašková. (red)

Magistrát hledá vedoucího Odboru dotací a veřejných zakázek

Ilustrační foto ber

Tajemník Magistrátu města Prostějova vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovní pozice na dobu neurčitou vedoucí Odboru dotací a veřejných zakázek Magistrátu města Prostějova.

Podmínkou pro uchazeče je, mimo jiné, vysokoškolské vzdělání v magisterském nebo bakalářském studijním programu, výhodou   zaměření studijního oboru na právo nebo veřejnou ekonomiku a správu a praxe v řídící pozici min. 2 roky výhodou.  Bližší informace naleznete na Úřední desce města.

Odtahy aut pokračují. Ve čtvrtek z ulic města zmizela hned čtyři

Foto OSÚMM

Ve čtvrtek byla z ulic Prostějova – po marné výzvě majitelům – odtažena čtyři vozidla s propadlou STK po dobu více jak šest měsíců.

Odtažen byl Fiat Punto z ulice J. Lady, VW Golf z parkoviště na ul. Mathonova, Renault Clio z parkoviště na sídlišti E. Beneše a Fiat Bravo, stojící na ulici Dolní.

„Pracovníkům magistrátu Odboru správy a údržby majetku města se za spolupráce Městské policie Prostějov podařilo při řešení této problematiky dohledat majitele vozidel. Zhruba ze 70 vozidel s propadlou STK jich v ulicích zůstává asi 27,“ doplnil Odbor správy a údržby majetku města. (red)

Provoz kluziště je zachován, vzkazuje Magistrát

ilustrační foto ber

Provoz kluziště na prostějovském hlavním náměstí pokračuje podle aktuálně platných podmínek.

Maximální kapacita je 100 návštěvníků, kteří se budou schopni prokázat buď potvrzením o očkování, nebo o prodělání nemoci v posledních 180 dnech. Toto opatření se nevztahuje na děti do 12 let. Pro děti a mládež ve věkové kategorii 12–18 let platí možnost prokázání se negativním PCR testem.

Zrušeny jsou plánované diskotéky na ledě. (red)

Odstraňte vrak, žádá město majitele škodovky

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

S výzvou o odstranění dlouhodobě odstaveného vozidla se na majitele bílé Škody Fabie obrací Magistrát města Prostějova.

 

Statutárním městem Prostějov jako vlastníkem pozemní komunikace parkoviště na ulici Anenská u aquaparku v Prostějově bylo zjištěno, že se na této pozemní komunikaci v uvedeném místě nachází silniční vozidlo tovární značky Škoda Fabia, bílé barvy, RZ: 1M1 5802, které po dobu více než 6 měsíců nesmí být podle zákona č.

Miliony korun jdou na údržbu bytového a nebytového fondu

Ilustrační foto pixabay.com

Město v průběhu roku uvolňuje nemalé finance na opravy a údržbu svého bytového a nebytového fondu.

Z důvodu vyčlenění části příjmů na opravy a údržbu, které je možné v případě jejich nevyčerpání převádět do následujících let, byl již před časem zřízen trvalý peněžní fond, který je tvořen každoročním přídělem z rozpočtu města. Z tohoto fondu jsou v průběhu roku postupně uvolňovány finance na zmíněné potřeby.

„Letos v lednu byl Radou města Prostějova schválen plán oprav a údržby pro rok 2021 s celkovými náklady ve výši 16.6 milionu korun a současně radní uvolnili první část finančních prostředků ve výši 5 milionů. V červenci pak dalších 5 milionů,“ vyčíslil první náměstek primátora Jiří Pospíšil, který má správu a údržbu městského majetku ve své gesci.

Jak dále doplnil, jelikož většina prostředků byla již z uvolněného budgetu téměř vyčerpána, rozhodli radní o převodu dalších 5 milionů korun, ze kterých budou letos hrazeny náklady za provedené opravy a údržbu. (red)