magistrát

Prostějovský magistrát má od září 2020 nové úřední hodiny

ilustrační foto ber

Magistrát bude pro veřejnost otevřen v pondělí a ve středu od 8 do 12 hodin, od 13 do 17 hodin, ve čtvrtek od 8 do 12 hodin, od 13 do 16 hodin a v pátek od 8 do 11 hodin.

Výjimkou jsou pracoviště podatelny a informačního centra, která mají stanovenou provozní dobu takto:

Podatelna - pondělí, středa od 7.30 do 17 hodin, úterý, čtvrtek od 7.30 do 16 hodin a pátek od 7.30 do 14 hodin.

Informační centrum v období turistické sezony, tj. 1.4. - 31.10., pondělí až pátek od 8 do 17 hodin, sobota od 8 do 12 hodin. V období mimo turistickou sezonu, tj. od 1.11. – 31.3., pondělí až pátek od 8 do 17 hodin.

Mimo uvedené úřední hodiny je možno sjednat si schůzku telefonicky nebo elektronicky. (red)

Město rozšiřuje likvidaci plevele horkou vodou

foto FCC

Město Prostějov ve spolupráci s firmou FCC myslí na životní prostředí a rozšiřuje techniku k likvidaci plevele horkou vodou.

„Informujeme veřejnost o nasazení dvou nástaveb ECLIP M1000 na podvozku Multicar 27, určených k likvidaci plevele horkou vodou /párou/. Zařízení máme zapůjčeno z FCC Znojmo do 8. 9. 2020, a pokud se osvědčí, budou oba stroje nasazeny každý den minimálně po dobu osmi hodin,“ uvedl 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil a dodal, že technika bude jako první použita v okolí MŠ a ZŠ, cestní sítě v sadech a parcích.

„Jak jsme deklarovali, budeme postupně tam, kde to je technicky možné, omezovat používání chemie a nahrazovat ji horkou párou,“ doplnila náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Vytěžené dřevo prodává město za nové ceny

ilustrační foto ber

Radní se na své poslední schůzi shodli na změně ceny za prodej dřeva vytěženého kácením stromů vzrostlých na pozemcích města Prostějova.

Za tvrdé palivové dřevo (kmeny) zaplatí zájemce 1.000 Kč/prm s DPH, za měkké palivové dřevo (kmeny) 400 Kč/prm s DPH a za palivové dřevo snížené kvality (směs) 300 Kč/prm s DPH.

Nový facebookový profil bude propagovat město Prostějov

Foto MMP

Turistické, volnočasové i kulturní novinky z Prostějova a okolí na jednom místě – to je záměr, který motivoval vznik dalšího facebookového profilu města Prostějova. K oficiálním facebookovým stránkám statutárního města Prostějova, které fungují již čtyři roky, přibudou tak zcela nové.

Turistické informační centrum zde bude zveřejňovat rozmanitá fotografická alba, videa a foto postřehy z kulturních a volnočasových aktivit, pozvánky na akce do Prostějova. Nebudou chybět ani příběhy našich památek, události regionu, virtuální prohlídky a podobně.

"Věříme, že se stránky, jejichž prostřednictvím budeme propagovat město Prostějov, budou líbit a pomohou turistům najít si to „své“ – Prostějov a jeho okolí totiž má co nabídnout," vzkazuje mluvčí radnice Anna Kajlíková. (red)

Magistrát hledá technika Stavebního úřadu

ilustrační foto radnice

Tajemnice Magistrátu města Prostějova vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa na dobu neurčitou referent-technik pro výkon agendy stavebního úřadu na oddělení územního a stavebního řízení pro Prostějov Magistrátu města Prostějova.

Podmínkou je a) vysokoškolské vzdělání v magisterském nebo bakalářském studijním programu ve studijním oboru stavebního, architektonického nebo právnického směru, nebo b) vyšší odborné vzdělání v oboru stavebnictví a 2 roky praxe v oboru stavebnictví c) případně střední vzdělání s maturitní zkouškou v oboru stavebnictví a 3 roky praxe v oboru stavebnictví. Výhodou znalost agendy stavebního úřadu a zkouška odborné způsobilosti při územním rozhodování a při rozhodování na úseku stavebního řádu a vyvlastnění.

Další volné pracovní místo! Město hledá referenta/referentku sociálních věcí!

ilustrační foto

Tajemnice Magistrátu města Prostějova vyhlašuje výběrové řízení na pracovní pozici referent/ka sociálních věcí na oddělení sociálně-právní ochrany dětí Odboru sociálních věcí Magistrátu města Prostějova. Jde o plný pracovní úvazek na dobu neurčitou.

Termín pro podání přihlášky je do 10.8.2020, předpokládaný nástup září 2020, příp. dle možností vybraného uchazeče.

Bližší informace o pracovním místě naleznete na úřední desce města a podá je Marcela Vejmělková, vedoucí odboru sociálních věcí, tel. č. 582 329 550 nebo Zdeňka Bendová, personalistka MMPv, tel. 582 329 162.

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu. (red)

Magistrát hledá dalšího zaměstnance! Referenta strategického rozvoje a koordinace

ilustrační foto

Tajemnice Magistrátu města Prostějova vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa na dobu určitou referent/ka strategického rozvoje a koordinace na Odboru rozvoje a investic Magistrátu města Prostějova.

Požadavkem je vysokoškolské vzdělání v oborech architektura, urbanismus, stavebnictví nebo zahradní architektura, zkušenost s projektováním v programu typu CAD, schopnost samostatné a tvůrčí práce. Výhodou zkušenosti v oblasti regionálního rozvoje či strategického plánování, zkušenosti v oblasti přípravy a plánování stavebních investic, znalost města Prostějova.

Město promine nájemné v souvislosti s epidemií COVID-19

ilustrační foto peníze

Radní vychází vstříc žadatelům o kompenzaci nájemného v souvislosti s epidemií COVID-19 (mimo program peněžité pomoci a program „COVID – nájemné“), a to formou prominutí nájemného za období tří měsíců, maximálně však ve výši 15 tisíc korun v každém jednotlivém případě.

„Již dříve jsme rozhodli poskytnout peněžitou pomoc (ve výši do 15 tisíc korun) určenou provozovatelům živností pro zmírnění dopadů krizového opatření v souvislosti s epidemií COVID-19, v důsledku kterých museli dočasně přerušit provozování živností a splnili určité podmínky.

Magistrát hledá dalšího pracovníka! Referenta na odbor sociálních věcí

ilustrační foto

Tajemnice Magistrátu města Prostějova vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa na dobu neurčitou referent/ka sociálních věcí na oddělení sociálně-právní ochrany dětí Odboru sociálních věcí Magistrátu města Prostějova.

Podmínkou je vysokoškolské vzdělání v oborech vzdělání zaměřených na sociální práci, výhodou znalost agendy sociálně-právní ochrany dětí a náhradní rodinné péče, výhodou je zkouška odborné způsobilosti pro správní činnost na úseku sociálně-právní ochrany dětí.

Termín pro podání přihlášky je do 10.8.2020, předpokládaný nástup září 2020, příp. dle možností vybraného uchazeče.

Bližší informace o pracovním místě podá Marcela Vejmělková, vedoucí oddělení sociálně právní ochrany dětí, tel. 582 329 550 nebo Zdeňka Bendová, personalistka MMPv, tel. 582 329 162.

Nouzový stav skončil již 18. 5. 2020, vyměňte si neplatné doklady!

ilustrační foto MV ČR

Magistrát města Prostějova eviduje za celý správní obvod velké množství neplatných občanských průkazů. Ty je třeba co nejdříve vyměnit, protože již pominula možnost prokazování totožnosti doklady, u nichž skončila doba platnosti po 1. březnu 2020.

Obdobná situace je i u řidičských průkazů. Možnost prokazovat se takovými doklady platila pouze po dobu nouzového stavu.

Občanské průkazy občané mohou vyřídit v úředních dnech: pondělí a středa od 8.00 do 12.00 a 13.00 do 17. 00, čtvrtek od 8.00 do 12.00 a 13.00 do 16. 00, pátek od 8.00 do 11.00 v budově Magistrátu města Prostějova, Školní 4.

Není třeba vždy jezdit na úřad v místě trvalého bydliště. Pro podání žádosti o občanský průkaz můžou občané využít jakýkoli úřad s rozšířenou působností.