zastupitelstvo

Šestnácté zasedání Zastupitelstva města Prostějova se bude konat v úterý

ilustrační foto MMP

Jak PvNovinky informovaly, jednání Zastupitelstva se tentokrát uskuteční v úterý 28. dubna 2020 od desti hodin v hlavním sále Společenského domu Prostějov.

Zastupitelé projednají mimo jiné záležitosti obecně prospěšné společnosti Národní dům Prostějov, o.p.s. a jmenují členy správní rady, na pořadu bude schválení dotací do vzdělávání, sportu, kultury a sociální a zdravotní oblasti.

Projednají budoucnost jižní části centra města Prostějova a ukončení používání glyfosátu při údržbě prostranství. 

Zastupitelstvo se sejde v KaSCentru. Příští úterý

ilustrační foto

I přes opatření, týkající s koronavirové nákazy, musí Zastupitelstvo města Prostějova řešit provozní záležitosti. Zastupitelé se mají sejít 28. dubna. Výjimečně to nebude v obřadní síni radnice, ale v sále KaSCentra.

"Každý ze zastupitelů bude mít vlastní stolek, bude dodržen minimálně dvoumetrový odstup," potvrdil informaci primátor František Jura s tím, že všechna opatření budou splněna. 

Za přísných opatření se jednání bude moci účastnit i veřejnost a média. Přístup budou mít pouze na balkon. 

Program jednání zatím není zveřejněn. (ber)

 

Radní budou rokovat i o možnosti jednání zastupitelstva

ilustrační foto jednací síň rady

Jednapadesátá schůze Rady města Prostějova se bude konat v úterý 7. dubna 2020. Radní budou, mimo jiné, jednat o možnosti svolání a jednání Zastupitelstva. Zastupitelé by se měli sejít 28. dubna.

Radní projednají také doporučení Komise pro dopravu – prioritní akce v oblasti dopravy, dotace Zdravého města na rok 2020, návrh obecně závazné vyhlášky o regulaci hlučných činností, dotace na rok 2020 do oblasti kultury, vzdělávání, sociální a zdravotní a sportu. (red)

Zastupitelé uctili oběti dvou tragedií. A odsouhlasili pomoc

ilustrační foto

Na úterním zasedání Zastupitelstva města Prostějova uctili přítomní památku obětí dvou tragedií. Šestého prosince došlo k výbuchu v panelovém domě ve slovenském Prešově, při kterém zemřelo osm lidí, desátého prosince zemřelo rukou střelce v ostravské nemocnici sedm lidí. 

Oběti uctili zastupitelé po výzvě primátora Františka Jury minutou ticha. Zároveň jednohlasně odsouhlasili finanční dar ve výši 10 tisíc eur, který poputuje na účet Prešova. "S Prešovem nás pojí dlouholeté dobré vztahy, řadu let bylo naším partnerským městem. S paní primátorkou jsem ve spojení a co nejdříve jí sdělím vaše rozhodnutí," dodal primátor. (ber)

 

Zastupitelé se sejdou 17. května. Mimořádně

ilustrační foto

Na pátek 17. 5. 2019 od osmi hodin svolal do jednací síně radnice v Prostějově zastupitele primátor František Jura. Mimořádné zastupitelstvo čeká projednání několika důležitých bodů.

"Zastupitelé budou jednat o delegaci zástupců města do dozorčích rad obchodních společností, dodatku č. 3 k Zásadám poskytování dotace a návratné finanční výpomoci, o schválení přijetí dotace z rozpočtu OlK pro JSDH města Prostějova. Dále projednají smlouvu o poskytnutí dotace z rozpočtu OlK - Rekonstrukce bazénu ZŠ Dr. Horáka a smlouvu o poskytnutí dotace z rozpočtu OlK - Rekonstrukce tribunky na velodromu," uvedl v pozvánce primátor. (red)

Jednání Zastupitelstva města Prostějova bude v úterý

ilustrační foto

V úterý 19. 2. 2019 od deset hodin se v jednací síni prostějovské radnice uskuteční další jednání Zastupitelstva města Prostějova.

Zastupitele čeká mimo jiné návrh na změnu Jednacího řádu Zastupitelstva města Prostějova, zpráva o činnosti rady města, záležitosti osadních výborů, zpráva o činnosti MP za rok 2018, dotace pro rok 2019, pojmenování nových ulic, členství statutárního města Prostějova v zájmovém sdružení právnických osob Střední Morava - SCR a záležitosti Manthellan. (red)

 

Zastupitelé nepřiklepli peníze dvěma sportovním klubům. Kvůli účetním uzávěrkám

ilustrační foto

Mimořádné úterní zasedání Zastupitelstva města Prostějova přineslo zklamání klubům SK Prostějov 1913 a BK Olomoucko. Jak se ukázalo, k datu jednání neměl ani jeden z nich zveřejněnu účetní uzávěrku.

Mládežnický hokejový oddíl SK Prostějov 1913 proto nedostane tři miliony a BK Olomoucko sedm set padesát tisíc korun.

O problému věděl i primátor František Jura. "Představitelé obou klubů mě ujistili, že uzávěrky podávali. Stále čekali, že se do dnešního jednání objeví na portálu justice. Nestalo se tak. Ze zákona jim dotace poskytnuta být nemůže,“ vysvětlil Jura. 

Slib složili dva noví zastupitelé

Foto MMP

Hned dva zástupci politických stran, které komunální volby vynesly do prostějovského zastupitelstva, složili své mandáty. Dnes je nahradili noví, kteří funkci přijali  spolu se složením slibu zastupitele. 

Jako první rezignoval v průběhu ustavujícího jednání 30. října Jaroslav Faltýnek (ANO). 13. listopadu tak písemnou formou učinil Radim Fiala (SPD). Důvodem k rezignaci obou je velké pracovní zaneprázdnění. Novými zastupiteli jsou tak Vojtěch Burda (ANO) a Martin Křupka (SPD), kteří při dnešním 2. zasedání Zastupitelstva města Prostějova složili slib. 

Konkrétní složení zastupitelstva města Prostějova najdete na 

Nové zastupitelstvo se sejde 30. října!

ilustrační foto

Nové zastupitelstvo města Prostějova by se ke svému prvnímu jednání mělo sejít 30. října.

"Pokud někdo nevznese k výsledku voleb námitky, termín platí," potvrdila informaci primátorka Alena Rašková. První jednání ale bude hlavně slavnostní, noví zastupitelé budou muset složit slib. (ber) 

Jednání Zastupitelstva města Prostějova se koná v pondělí

ilustrační foto

Dne 27. 8. 2018 od 13:00 hodin proběhne 32. zasedání Zastupitelstva města Prostějova.

Zastupitele čeká schvalování celé řady bodů. Mimo jiné dotace na obnovu památek pro rok 2018, prodej a směna pozemků, schválení poskytnutí členského příspěvku spolku Prostějov olympijský, z. s., rozpočtová opatření, dotace do školství a sportu, střednědobý výhled rozpočtu statutárního města Prostějova na roky 2020 až 2023, změna OZV statutárního města Prostějova č. 1/2018 o nočním klidu, dokument „Smart Prostějov / Manuál chytrého města“či záležitosti Manthellan, a.s. (red)