zastupitelstvo

11. zasedání Zastupitelstva města se koná v úterý

Ilustrační foto ber

V úterý 23. dubna v 10 hodin se bude v jednací síni radnice v Prostějově konat 11. zasedání Zastupitelstva. Na programu má celou řadu bodů.

Jednat zastupitelé budou mimo jiné o dotacích do sportu a sociální oblasti, VI. A změně Územního plánu Prostějov, a o dotačním programu Péče o historické dědictví města Prostějova pro rok 2024. Projednají projekt regenerace veřejných prostranství na sídlišti Kostelecká, nákup světelných panelů do mantinelů zimního stadionu a prodej, pronájem a nabytí pozemků.

Jednání lze sledovat on-line na webu města. (ber)

Zastupitelstvo doplnil Michal Drozd

Foto Magistrát města Prostějova

Slib zastupitele složil na úterním jednání Zastupitelstva města Prostějova nový zastupitel za uskupení Na rovinu! Michal Drozd.

Nahradil Martina Hájka (Zelení), který je autorem knihy Vrahovice v moderní době – Dějiny obce v letech 1885-1973, a předsedou prostějovské organizace Strany zelených. Jak Martin Hájek uvedl, kvůli velkému pracovnímu vytížení se již nemůže věnovat práci zastupitele ve stejném rozsahu, jako dřív. Proto se rozhodl vzdát svého mandátu ve prospěch Michala Drozda (TOP 09), který je v pořadí 1. náhradníkem. (ber)

Střídání v Zastupitelstvu. Martina Hájka nahradí Michal Drozd

Foto FB Martin Hájek

Prostějovský zastupitel Martin Hájek (Zelení) je znám jako autor knihy Vrahovice v moderní době – Dějiny obce v letech 1885-1973, a předseda prostějovské organizace Strany zelených.

Jak v minulých dnech uvedl, kvůli velkému pracovnímu vytížení se již nemůže věnovat práci zastupitele ve stejném rozsahu, jako dřív. Proto se rozhodl vzdát svého mandátu ve prospěch Michala Drozda (TOP 09), který je v pořadí 1. náhradníkem. (red)

Zastupitelé uctili památku Ivany Hemerkové. V zastupitelstvu je její nástupce

ilustrační foto

Na svém úterním jednání uctilo Zastupitelstvo města Prostějova minutou ticha památku zesnulé kolegyně, bývalé náměstkyně primátora a dlouholeté ředitelky Střední zdravotnické školy, Ivany Hemerkové.

Ta zemřela po dlouholetém boji se zákeřnou nemocí 24. března 2023 ve věku 65 let. Její post nyní zaujal Lukáš Andrýsek (Pévéčko), protože dva kandidáti tohoto hnutí, kteří ve volbách skončili před ním, mandát odmítli. Zastupitelé Lukáše Andrýska zvolili i za člena kontrolního výboru. (ber)

Zastupitelé se sejdou již zítra

ilustrační foto ber

Čtvrté zasedání Zastupitelstva města Prostějova se uskuteční v úterý 21. února v 10 hodin v jednací síni radnice v Prostějově.

Zastupitele čeká, mimo jiné, projednání zprávy o činnosti MP a analýza stavu veřejného pořádku ve městě a OZV o místním poplatku za užívání veřejného prostranství. Věnovat se budou dotacím do sociální oblasti, žádostem o prodej, výkup a nabytí  pozemků, jmenováním členů správní a dozorčí rady společnosti NÁRODNÍ DŮM, Prostějov, o.p.s., odměně za výkon funkce neuvolněného člena ZMP dle nařízení vlády a změně Jednacího řádu ZMP.  

Zastupitelstvo se sejde v úterý. Slib složí jeho nejmladší člen

Foto FB

Jednání Zastupitelstva města Prostějova se uskuteční v úterý 22. listopadu 2022 od 10 hodin v obřadní síni prostějovské radnice. Jednání bude, jako vždy on-line dostupné na webu města.

Zastupitelé, mimo jiné, projednají pojmenování nových ulic v Prostějově, v k. ú. Prostějov, Domamyslice a Vrahovice, návrh na změnu organizační struktury Městské policie Prostějov   a novelu OZV o místním poplatku za obecní systém odpadového hospodářství. Čeká je schválení dotace NÁRODNÍMU DOMU Prostějov o.p.s., ADP – SANCO s.r.o., a SOS dětské vesničky a také dotací do oblasti vzdělávání, sportu a životního prostředí.  

Zastupitelé se rozloučili se třemi kolegy

Foto ber

Úterní jednání Zastupitelstva města Prostějova bylo posledním hned pro tři jeho původní členy. Poděkování za dlouholetou práci si vysloužili dva pánové a dáma.

Alena Rašková, bývalá primátorka a dlouholetá náměstkyně  a Pavel Holík, bývalý šéf prostějovské záchranky (oba ČSSD) doplatili na poslední komunální volby. Straně voliči nedali dostatečný počet hlasů, kterým by ji poslal do Zastupitelstva. Třetím odchozím byl Jan Krchňavý (Pévéčko), náměstek pro školství a sport. I jeho odchod z vedení města je výsledkem nízkého počtu volebních hlasů.

Všem třem jménem vedení města a všech zastupitelů poděkoval za vynikající práci primátor František Jura. (ber)

Nové Zastupitelstvo se poprvé sejde 18. října

Foto ber

První ustavující zasedání Zastupitelstva města Prostějova se bude konat v obřadní síni radnice v Prostějově 18. října od 10 hodin.

Po složení slibu členů Zastupitelstva bude schválen program a zvolena volební komise. Po rozhodnutí o způsobu voleb bude stanoven počet členů rady města a počet uvolněných členů zastupitelstva města. Zároveň budou určeny funkce, pro které budou členové zastupitelstva města uvolněni. Následovat bude volba primátora, náměstků primátora a dalších členů rady města a rozdělení pravomocí náměstků primátora.

Zastupitelé se sejdou už po třicáté. V úterý

Ilustrační foto ber

Už 30. zasedání Zastupitelstva města Prostějova je svoláno na úterý 5. dubna od 10 hodin do jednací síně radnice v Prostějově.

Zastupitelé budou jednat, mimo jiné, o změně obecně závazné vyhlášky o nočním klidu, Požárním řádu statutárního města Prostějova a dotačních programech Péče o historické dědictví města Prostějova a Regenerace městských památkových rezervací a zón pro rok 2022.

Budou diskutovat o dotacích do sociální a zdravotní oblasti, do oblasti vzdělávání a sportu. Udělí Čestná ocenění, projednají nabytí, prodej, výkup a směnu pozemků.

Kraj má obměněnou radu i zastupitelstvo

Foto Olomoucký kraj

Olomoucký kraj prochází změnami v personálním obsazení krajské rady, zastupitelstva, komisí i výborů. Na post zastupitele rezignoval Marian Jurečka, který se rozhodl nekumulovat funkce a všechnu energii vložit do úkolů na Ministerstvu práce a sociálních věcí, kde je ministrem. Podobný postup zvolil i krajský zastupitel a radní Radim Sršeň – ten odchází pracovat jako náměstek na Ministerstvo pro místní rozvoj.

„Pana Jurečku nahradí v zastupitelstvu Matouš Pelikán. Radima Sršně vystřídá v zastupitelstvu Radek Brázda – starosta Troubek a v radě Radima Sršně nahradí Michal Obrusník – starosta Konice,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Oba noví zastupitelé se už s funkcemi seznamují, o volbě krajského radního Michala Obrusníka v pondělí 14. února rozhodlo krajské zastupitelstvo.