jednání

Radní se sejdou v úterý. Proberou i svatby

Ilustrační foto pixabay.com

Další, už 83. schůze Rady města Prostějova se koná v úterý 4. května. Radní čeká, jako obvykle, celá řada důležitých bodů.

Věnovat se budou, mimo jiné, odpisem pohledávek Městské policie, informacemi o činnosti dozorčích rad městských obchodních společností a komisí rady, schválením projektového námětu a podávání žádosti o dotaci na akci „Pořízení cisternové automobilové stříkačky pro jednotku sboru dobrovolných hasičů města Prostějova – četa Vrahovice“ a zadávacím řízením „Národní dům Prostějov – rekonstrukce kuchyně, kotelny a zdroje tepla“.

Zastupitelé se sejdou 7. dubna. Mimořádně

Ilustrační foto ber

V pořadí 22. zasedání Zastupitelstva města Prostějova – mimo schválený harmonogram – je svoláno na středu 7. dubna od 10 hodin do haly Sportcentra DDM v Olympijské ulici.

Zastupitelé budou schvalovat podání žádosti o dotaci z rozpočtu Olomouckého kraje v roce 2021 na realizaci projektu Rekonstrukce velké tělocvičny na ZŠ E. Valenty, zabývat se budou dotačním programem Péče o historické dědictví města Prostějova v roce 2021 a prodejem pozemků.

Čeká je rovněž jednání o rozpočtových opatřeních a dotaci z oblasti životního prostředí. (red)

Radní budou jednat v úterý

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Další, již 77., schůze Rady města Prostějova se bude konat toto úterý. Radní čeká projednání řady důležitých bodů.

Na stole budou mít zprávu o činnosti MP Prostějov a analýzu stavu veřejného pořádku za rok 2020, zřízení pracovní skupiny pro udělení Cen města Prostějova 2020, soutěž pro studenty středních škol o grafický návrh uvítacích tabulí a projednají petici „Chemické postřiky v Prostějově nechceme“.

Jednat budou o finančním, organizačním a technickém zajištění akce Prostějovské léto 2021, oplocení psí loučky v Plumlovské ulici, prodeji, směně, nabytí a pronájmu pozemků, žádostech o prominutí nájemného v souvislosti s epidemií COVID-19.

Program jednání Zastupitelstva je rozšířen. I o odvolání náměstků

ilustrační foto vecernikpv.cz

Do programu pondělního jednání Zastupitelstva města Prostějova přibylo na základě žádosti zastupitelů několik bodů. Je mezi nimi i odvolání náměstků primátorky. A hned dvou.

Ve hře je odvolání Ivany Hemerkové a Jiřího Pospíšila, které navrhl opoziční zastupitel Aleše Matyášek. Zastupitelé také chtějí slyšet zprávu o stavu Národního olympijského centra a situaci kolem klubu LHK Jestřábi. (ber)

 

Co dnes přinese jednání radních?

ilustrační foto

Rada města se dnes sejde na své dva a osmdesáté schůzi. Na programu má řadu bodů, jako třeba petici, kterou lidé bojují za vznik církevní školy. Řeč bude mimo jiné také o radarech a měření rychlosti nebo třeba o rozšíření botanické zahrady.

Na programu mají radní celou řadu bodů, o kterých budeme postupně informovat.  Mezi zajímavá témata, o kterých by radní měli rozhodnout, zcela jistě patří otázka církevní základní školy. K jejímu povolení jsou špičky radnice skeptické, což se ale nedá říci o zhruba tisícovce lidí, která se k petici žádající zřízení školy, připojila. Výsledek je otázkou, protože náměstkyně zodpovědná za školství v Prostějově Ivana Hemerková, vidí ve zřízení další školy problém.

Zastupitelé se zítra sejdou na mimořádném jednání – o čem bude řeč?

ilustrační foto

Zastupitelé města se zase po čase sejdou na společném jednání, aby rozhodli o několika bodech. Na pořadu dne mají jak řešení cyklostezek, tak kamerový systém města nebo třeba prominutí smluvní pokuty firmě Galva.

Hned na začátku jednání by měli rozhodnout o delegování zástupců města do orgánů společnosti FTL – First Transport Lines, a.s. Dalším, neméně důležitým, bodem je schválení smlouvy o poskytnutí dotace na projekt „Na kole biokoridorem Hloučela v Prostějově“. Stavba cyklostezky měla být zahájena už v dubnu, chybou v projektu se ale vše zdrželo. Teď se čeká na ukončení zemědělské sklizně a výstavba může odstartovat.

Co projedná osmdesátá schůze radních?

ilustrační foto

Radní města se dnes schází na své osmdesáté schůzi. Na programu jednání mají jak otázky týkající se postu ředitele divadla, tak i revitalizace „Kuželny“. Řeč bude mimo jiné i o kamerách městské policie nebo nových hodinách.

Na pořad jednání radních se dnes dostává osmadvacet hlavních bodů. Mezi ty nejdůležitější patří zcela jistě zadání veřejné zakázky na revitalizaci středu náměstí T. G. Masaryka.

Dalším, neméně zajímavým, bodem jednání bude obsazení místa ředitele či ředitelky Městského divadla. O tom, zda se podaří vybrat jediné jméno, nebo bude potřeba opětovného výběrového řízení, se rozhodne v odpoledních hodinách. Jasný je ale termín odchodu současné, dosluhující šéfky divadla Aleny Spurné, který se o jeden měsíc posouvá. Svůj post bude ředitelka předávat na konci července.

Zkouřil se, zobnul si a vyrazil do ulic

blog.timesunion.com

Policisté, kteří kontrolovali včera krátce před devátou večer na ulici Belgické  v Prostějově vozidlo Nissan Serena, zjistili, že 23letý řidič je pod vlivem drog.

Dechová zkouška na alkohol byla negativní, zato test na návykové látky byl pozitivní na canabis, amphetamin, methamphetamin. Po poučení se odmítl podrobit lékařskému vyšetření v nemocnici, spojenému s odběrem biologického materiálu. K požití návykové látky se doznal. Během kontroly policisté navíc zjistili, že řidič je vlastně neřidič, protože nevlastní žádné řidičské oprávnění. Nyní je podezřelý ze spáchání přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.