Tomáš Lázna

Pomozte tancem. Už po jedenácté!

Foto Pomáháme tancem z.s.

11. ročník tradičního charitativního plesu Pomáháme tancem se bude konat v závěru plesové sezóny, v sobotu 18. března 2023 ve Společenském domě v Prostějově.

„Výtěžek z 11. ročníku i tentokrát rozdělíme mezi Střední školu, Základní školu a Mateřskou školu Prostějov, Komenského 10 a Centrum sociálních služeb Prostějov (CSS), p. o. Konkrétně máme zájem podpořit nákup pomůcek do multismyslové místnosti Snoezelen v MŠ speciální a opravu chodníku u klubového zařízení v CSS. Finance proto opět pomohou jak dětem s postižením, tak například seniorům,“ říká Tomáš Lázna, předseda sdružení Pomáháme tancem.

Zastupitelstvo se sejde v úterý. Slib složí jeho nejmladší člen

Foto FB

Jednání Zastupitelstva města Prostějova se uskuteční v úterý 22. listopadu 2022 od 10 hodin v obřadní síni prostějovské radnice. Jednání bude, jako vždy on-line dostupné na webu města.

Zastupitelé, mimo jiné, projednají pojmenování nových ulic v Prostějově, v k. ú. Prostějov, Domamyslice a Vrahovice, návrh na změnu organizační struktury Městské policie Prostějov   a novelu OZV o místním poplatku za obecní systém odpadového hospodářství. Čeká je schválení dotace NÁRODNÍMU DOMU Prostějov o.p.s., ADP – SANCO s.r.o., a SOS dětské vesničky a také dotací do oblasti vzdělávání, sportu a životního prostředí.  

Díky Tomáši Láznovi má teď Prostějov dvě radnice, ale i největší ples a kroužek robotiky

ilustrační foto

Z legendární stavebnice LEGO už byly postaveny modely mnoha významných staveb po celém světě. Až letos jsme se ale dočkali okamžiku, kdy z kostiček vznikla nejznámější dominanta našeho města – prostějovská radnice.

Model radnice ze stavebnice LEGO postavil mladý prostějovský vědec Tomáš Lázna. „Říkal jsem si, že prostějovská radnice je natolik krásná, že by si zasloužila velký model, který by vzdal hold jejím stavitelům. Protože jsem celoživotním fandou LEGO, bylo jasné, z čeho bude,“ popsal vznik „druhé“ prostějovské radnice samotný autor modelu.

136 hodin práce

Legoradnice je hotová. Za pětatřicet hodin!

Foto FB Tomáš Lázna

Jak PvNovinky informovaly, předseda městské Komise pro IT a Smart city Tomáš Lázna se rozhodl vytvořit model prostějovské radnice z Lega. Nyní ohlásil hotovo. 

Stavba radnice v její konečné fázi mu trvala 35 hodin. Finálnímu návrhu ale předcházela stavba prototypu. „Snažil jsem se zachytit maximum architektonických detailů, proto jsem zvolil měřítko 1 : 50. Postavit model této velikosti vyžadovalo i trochu inženýrského úsilí, aby byla stavba dostatečně stabilní,“ vysvětlil Tomáš.

Jako živá, co říkáte? Skvělá práce! (red)