Tomáš Lázna

Díky Tomáši Láznovi má teď Prostějov dvě radnice, ale i největší ples a kroužek robotiky

ilustrační foto

Z legendární stavebnice LEGO už byly postaveny modely mnoha významných staveb po celém světě. Až letos jsme se ale dočkali okamžiku, kdy z kostiček vznikla nejznámější dominanta našeho města – prostějovská radnice.

Model radnice ze stavebnice LEGO postavil mladý prostějovský vědec Tomáš Lázna. „Říkal jsem si, že prostějovská radnice je natolik krásná, že by si zasloužila velký model, který by vzdal hold jejím stavitelům. Protože jsem celoživotním fandou LEGO, bylo jasné, z čeho bude,“ popsal vznik „druhé“ prostějovské radnice samotný autor modelu.

136 hodin práce

Legoradnice je hotová. Za pětatřicet hodin!

Foto FB Tomáš Lázna

Jak PvNovinky informovaly, předseda městské Komise pro IT a Smart city Tomáš Lázna se rozhodl vytvořit model prostějovské radnice z Lega. Nyní ohlásil hotovo. 

Stavba radnice v její konečné fázi mu trvala 35 hodin. Finálnímu návrhu ale předcházela stavba prototypu. „Snažil jsem se zachytit maximum architektonických detailů, proto jsem zvolil měřítko 1 : 50. Postavit model této velikosti vyžadovalo i trochu inženýrského úsilí, aby byla stavba dostatečně stabilní,“ vysvětlil Tomáš.

Jako živá, co říkáte? Skvělá práce! (red)