ocenění

Vítězové okresní studentské soutěže převzali ocenění na radnici

Foto Magistrát města Prostějova

V pátek byli slavnostně oceněni vítězové okresního kola v Středoškolské odborné činnosti (SOČ). Studenti soutěžili v různých oborech jako je například biologie, geografie a geologie, zdravotnictví, strojírenství, hutnictví a doprava, tvorba učebních pomůcek a didaktická technologie, pedagogika a psychologie nebo ekonomika a řízení.

„Jsem velmi ráda, že se studenti z prostějovských škol opět do SOČ zapojili. Největší přínos soutěže vidím v tom, že studenti zvládnou realizovat svůj vybraný projekt od samotné přípravy podkladů a rešerší po vlastní tvorbu práce a následnou prezentaci výsledků, včetně obhajoby své práce. Protože co se studenti v rámci SOČ naučí, mohou zúročit v profesním životě,“ uvedla náměstkyně Milada Sokolová, která studentům diplomy s oceněním společně se zastupitelem Tomášem Láznou a okresním garantem SOČ Janem Láznou předávala. (red)

V soutěži Radniční oko Prostějovské radniční listy uspěly!

Foto Magistrát města Prostějova

Sdružení vydavatelů radničních zpravodajů ČR vyhlásilo nejzdařilejší radniční a obecní zpravodaje „Radniční oko“ pro ročník 2023–2024. Celkový vítězem byl zvolen Lovosický dnešek. Do prvního ročníku soutěže se přihlásilo celkem 46 zpravodajů obcí, měst a městských částí. Prostějovské radniční listy obsadily v kategorii 30–50 tisíc obyvatel třetí místo.

Porotci hodnotili oblasti jako obsah, využití potenciálu nosiče, grafiku a celkový dojem z titulu. Úspěšné projekty se budou moci honosit pečetí kvality „Radniční oko roku 2023–2024“. Zástupci nejúspěšnějších titulů obdrželi na slavnostním vyhlášení v Chrudimi ve čtvrtek 25. dubna také diplom a originální ocenění. Za prostějovský magistrát převzala ocenění pro Prostějovské radniční listy vedoucí odboru kancelář primátora Petra Meisselová.

Městská policie Prostějov rozdala čestná ocenění

Foto Magistrát města Prostějova

Obřadní síň prostějovské radnice byla v pátek 26. dubna dějištěm udílení čestných ocenění strážníkům a hasičům – pracovníkům, kteří se starají o bezpečnost obyvatel.

Všichni ocenění strážníci aktivně spolupracují v rámci výkonu hlídkové činnosti při řešení aktuálních problémů na úseku veřejného pořádku ve městě. Patří ke zkušeným strážníkům a pomáhají svým mladším kolegům při náročných jednáních nejen s pachateli přestupků. Svou činností významně přispívají k zajištění bezpečnosti občanů na úseku veřejného pořádku ve městě.

Ocenění při slavnostním aktu předal náměstek primátora Jiří Rozehnal společně s ředitelem Městské policie Prostějov Liborem Šebestíkem.

 

Oceněnými byli:

Dukláci jsou týmem roku Sportovce města Prostějova

Foto FB Dukla Prostějov

Tým Dukla Prostějov byl vyhlášen na pátečním galavečeru Sportovce města Prostějova jako tým roku.

Nejmladší člen družstva Olda Zbíral byl oceněn jako talent roku. „Děkujeme městu za podporu, takových ocenění si vážíme. Na naší výkonnosti makáme dál," vzkazují parašutisté. (red)

Opera, výstava, kniha či obnova kaple. Kraj udělil ceny v oblasti kultury

Foto Olomoucký kraj

Výjimečné krajské kulturní počiny za rok 2023, ať už se jedná o literaturu, péči o kulturní dědictví, tradiční lidovou kulturu či výtvarné umění, ocenil Olomoucký kraj. Ve čtvrtek 18. dubna si do Červeného kostela přišlo pro své tituly celkem třináct nominovaných. Ceny měly letos podobu zvířecí sošky, která vždy danou kategorii symbolizovala. Vytvořila je keramička Anna Dvořáková z ateliéru Stika ceramics.

„Kultura je nedílnou součástí života v Olomouckém kraji a je skvělé ji ročně oceňovat ve všech jejích různých odvětvích. Hejtmanství kulturu velmi podporuje, ať už finančně či pořádáním různých akcí. Všem oceněným velmi gratuluji,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Kraj registroval téměř 40 návrhů na ocenění, ze kterých vzešlo 36 nominací. Dvanáct oceněných vybrala hodnoticí komise a třináctého prostřednictvím webu cenykraje.cz.

ProstěJOV! Festival dobrého jídla získal zvláštní cenu v kategorii „Turistický produkt roku“

Foto MMP

V termínu 11. – 14. 4. 2024 probíhala v Lysé nad Labem soutěžní přehlídka turistiko-propagačních materiálů v českém jazyce, v jazycích zemí V4 a anglickém jazyce, která probíhá v rámci veletrhu cestovního ruchu.

Město Prostějov obdrželo Zvláštní cenu předsedkyně komise Michaely Bělinové za propagační materiál k již tradičnímu festivalu ProstěJOV! Festival dobrého jídla.

Odborná porota hodnotila turistický produkt jako komplex nabízených služeb a zážitků, které spojuje silná jednotící myšlenka do ucelené a komplexní nabídky cestovního ruchu a mířící na jednoznačně definovanou cílovou skupinu.

Známe nominované do krajské soutěže v cestovním ruchu. Vyberte ty nejlepší

ilustrační foto Olomoucký kraj

Přírodní skvosty, živé tradice, místa přátelská rodině, novinky nebo destinace pro letní dovolenou – to jsou aktuální nominace Cen Olomouckého kraje za přínos v oblasti cestovního ruchu. Hlasovat o těch nejlepších v pěti kategoriích lze od 1. června do 4. srpna. Navštěvovat nominovaná místa a hodnotit, která se vám líbí nejvíce, můžete už teď. Je jich celkem pětadvacet a mezi nimi i ty z Prostějovska.

„Každá z nominací je něčím výjimečná a vřele každému doporučuji, aby je navštívil. Na vlastní oči tak uvidí, jak je v Olomouckém kraji krásně a třeba si vybere místo, kam pozve přátele, kde prožije prázdniny nebo kam zajede na zajímavou akci, která udržuje tradici v regionech,“ vyzvala Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.

Znáte někoho, kdo pomáhá srdcem? Nominujte ho do krajské ankety

ilustrační foto Olomoucký kraj

Hledají se všichni, kteří mají srdce na pravém místě a pomáhají druhým. Hejtmanství vyhlásilo anketu Ceny Olomouckého kraje pro lidi se srdcem na dlani. Nominace můžete zasílat do konce května.

Chceme touto cestou poděkovat lidem za přínos v oblasti práce pro další znevýhodněné osoby a ocenit i další subjekty, které v sociální oblasti působí. A protože samozřejmě nemůžeme znát všechny skvělé pracovníky, budeme rádi za nominace od veřejnosti,“ řekl Ivo Slavotínek, náměstek hejtmana pro sociální oblast.

Učitelé slavili svůj den

Foto Magistrát města Prostějova

Městské divadlo se v pátek 5. dubna stalo dějištěm slavnostního oceňování nejlepších učitelů města, kteří se rekrutovali ze všech místních škol. Cena za mimořádný přínos v oblasti rozvoje prostějovského školství byla udělena in memoriam. Patří bývalé náměstkyni primátora a ředitelce Střední zdravotnické školy Ivaně Hemerkové.

Ceny oceněným učitelům předali zástupci vedení města v čele s 1. náměstkyní primátora Miladou Sokolovou, která na akci zastoupila primátora města.

„Chtěl bych všem učitelům za jejich práci, která je velmi důležitá, a přitom mnohdy nesmírně náročná, poděkovat a zejména jim popřát hodně sil a inspirace v jejich dalším procesu vzdělávání naší mladé generace. A dětem a žákům bych chtěl popřát, aby jim vědomosti, které ve školách načerpají, sloužily v maximální míře po celý život,“ uvedl náměstek primátora pro oblast školství Miloš Sklenka.

Mezi nejlepšími učiteli v kraji je i prostějovská pedagožka

Foto olkraj.cz

I přes to, že Den učitelů je již za námi, dozvuky měl až do 3. dubna, kdy si celkem jednadvacet kantorů převzalo ocenění Učitel roku 2023. Odměny si převzali v aule Pedagogické fakulty Univerzity Palackého. Cenu získala i Jana Kirchhofová z Obchodní akademie Prostějov.

Ocenění se už od roku 2011 předává pracovníkům středních škol, vyšších odborných, speciálních i základních uměleckých škol, dětských domovů, pedagogicko-psychologických poraden a domů dětí a mládeže Olomouckého kraje.

Patnáct učitelů, které mohl nominovat kdokoliv, například i samotní žáci, si odneslo ocenění Učitel roku Olomouckého kraje. Další tři získali Cenu radního Olomouckého kraje pro oblast školství Aleše Jakubce. Celkem čtyři kantory pak zvlášť ocenil děkan Pedagogické fakulty Vojtech Regec.