Nemocnice Prostějov

V prostějovské nemocnici zemřel v souvislosti s koronavirem druhý pacient

ilustrační foto nemocnice Prostějov

První obětí koronavirové nákazy byl 28. března 2020 81letý senior, hospitalizovaný v Nemocnici Prostějov. Ta dnes potvrdila druhé úmrtí, ke kterému došlo v úterý 31. března.

"Bohužel potvrzuji, že včera v prostějovské nemocnici zemřel na oddělení ARO v pořadí druhý pacient, u něhož bylo rovněž prokázáno onemocnění Covid-19. Pacient (1939) byl vážně nemocný a virová nákaza jeho stav ještě zhoršila," sdělila dnes krátce po poledni PvNovinkám mluvčí nemocnice Radka Miloševská. (ber)

První úmrtí spojené s Covid-19 v prostějovské nemocnici

Ilustrační foto pixabay.com

Prostějovská nemocnice zveřejnila informaci o prvním úmrtí pacienta v souvislosti s nemocí Covid-19.

V úterý dopoledne leželo na infekčním oddělení Nemocnice Prostějov 14 pacientů s potvrzeným onemocněním Covid-19 ve stabilizovaném stavu, a další čtyři lidé jsou ve vážnějším stavu v péči lékařů oddělení ARO. Zdravotní stav hospitalizovaných pacientů zatím nenasvědčuje brzkému propuštění z nemocnice.

Hasiči dekontaminovali odběrné stany u nemocnice

Foto HZS Olomouckého kraje

Kdo by si myslel, že do jednorázového ochranného obleku skočíte jak Jája a Pája z legendárního večerníčku a máte vyhráno, ten by se šeredně mýlil.  Své by o tom mohli vyprávět prostějovští hasiči, kteří museli dekontaminovat odběrové stany u prostějovské nemocnice.

Aby zde opět mohli sestřičky a lékaři odebírat vzorky pro vyšetření na koronavirus, musely stany projít kompletní očistou. Mrkněte na video, jak celý proces vypadá. Video shlédnete na https://www.facebook.com/hasici.olomouc/videos/575985306344647/.

Sportovci věnovali nemocnici 300 tisíc korun

foto MMP

Šek v hodnotě 300 tisíc korun, které věnovali prostějovští sportovci, převzal v neděli  primátor města František Jura. Peníze podle jeho vyjádření nyní poputují do prostějovské nemocnice.

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí a současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru se podílel například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho kolega Jiří Veselý a basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek. „Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu,“ řekl při této příležitosti Černošek.

Nemocnice mají připraven dostatek lůžek, ujistili jejich ředitelé

ilustrační foto ber

Také v pátek 27. března se hejtman Ladislav Okleštěk sešel s řediteli všech nemocnic v Olomouckém kraji. Hlavní téma další pravidelné schůzky bylo jasné - aktualizace informací o společném postupu v souvislosti s epidemií koronaviru. Kromě zástupců nemocnic hejtman každý den komunikuje také se starosty obcí a šéfy krizových štábů. Probíhají i časté videokonference s hejtmany ostatních krajů.

„S řediteli nemocnic pravidelně řešíme především počty lůžek pro zasažené pacienty. V tuto chvíli jich máme v záloze dvě stě. Dalších sedmdesát je pak možné připojit na plicní ventilátor. Pokud si to situace vyžádá, jsme připraveni kapacitu lůžek ještě navýšit,“ řekl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

OBRAZEM: Příjezd do nemocnice je upraven!

Foto VENDI

Kvůli testování na nákazu koronavirem je upraven i příjezd do Nemocnice Prostějov.  

Dbejte značení a zbytečně neprodlužujte pobyt na stanovištích. (red)

Druhého pacienta uzdraveného z COVID-19 hlásí prostějovská nemocnice!

ilustrační foto

Z infekčního oddělení prostějovské nemocnice mohli dnes propustit domů v pořadí druhého pacienta v Olomouckém kraji vyléčeného z nemoci Covid-19. Šestašedesátiletý muž strávil v nemocnici celkem deset dní. Po celou dobu hospitalizace měl pouze lehký průběh onemocnění.

"Aktuálně je v Nemocnici Prostějov hospitalizováno devět pacientů s potvrzeným onemocněním Covid-19, jejichž zdravotní stav brzké propuštění do domácí péče prozatím nedovoluje," uvedla mluvčí nemocnice Radka Miloševská. (red)

 

 

První pacient s prokázaným onemocněním Covid-19 v Olomouckém kraji je vyléčený

ilustrační foto Nemocnice Prostějov

Přesně před dvěma týdny hospitalizovala Nemocnice Prostějov na svém infekčním oddělení prvního pacienta s podezřením na onemocnění způsobeným koronavirem. Dnes mohl muž opustit brány nemocnice.

Ačkoliv byl pacientův zdravotní stav na počátku hospitalizace nestabilní, v posledním týdnu se výrazně zlepšil a těšil se dobrému zdraví. Že je pacient z vysoce infekčního onemocnění Covid-19 zcela vyléčený, potvrdily prostějovským lékařům dva laboratorní testy, které oba prokázaly negativní výsledek.

V Prostějově otevřelo druhé odběrné místo

ilustrační foto

Od dnešního rána (23. 3. 2020) začalo v Prostějově fungovat odběrové místo pro pacienty s podezřením na koronavirus. Primátor města sem hned ráno dopravil 400 respirátorů a 100 roušek, další vybavení by mohlo dorazit v úterý. Vzorky zde se odebírají pacientům s klinickými příznaky, které doporučí Krajská hygienická stanice nebo praktický lékař.

Pacienti během procedury nebudou muset vystoupit z auta. Sestry jim přímo ve voze provedou výtěr z nosohltanu, který následně vyšetří oddělení mikrobiologie Nemocnice Prostějov.

„Tím vyloučíme jakýkoliv kontakt s dalšími osobami čekajícími na toto vyšetření,“ uvedla již o víkendu předsedkyně představenstva prostějovské nemocnice Marie Marsová. Zdravotnické zařízení na tuto práci vyčlení dvě zdravotní sestry a dvě administrativní pracovnice. Odběry potrvají denně od 7 do 14.30 hodin.

Koronavirem je nakažen lékař z prostějovského infekčního oddělení

ilustrační foto

Koronavirem se nakazil lékař infekčního oddělení v Prostějově. Informaci České televizi potvrdila mluvčí nemocnice Radka Miloševská. 

Jestli se muž nakazil v práci či jinde, není jasné. Podle Miloševské se uvažovalo o uzavření infekčního oddělení, nakonec ale jeho chod zůstane zachován. „Průběh onemocnění je (u nakaženého lékaře) dosud mírný, lehký. Oddělení dál funguje, je na něm nyní devět pacientů,“ řekla. Veškerý personál nemocnice, který s lékařem přišel do kontaktu, je v karanténě a postupně testován. Výsledky zatím nejsou k dispozici. (red)