Nemocnice Prostějov

V prostějovské porodnici přišli na svět Luciano, Marlen i Timotej

Foto Nemocnice Prostějov

Luciano, Marlen, Timotej. I takto se jmenují miminka, která se letos narodila v Nemocnici Prostějov. Celkem za první půlrok 2024 v prostějovské porodnici přišlo na svět 280 dětí, v jednom případě to byla dvojčátka.

Za první půlrok se v Nemocnici Prostějov narodilo o 18 dětí méně než v roce 2023. Chlapečci přicházeli na svět častěji, bylo jich 144. Holčiček se narodilo jen o 8 méně, celkem 136. Duben byl nejplodnějším měsícem, kdy zdravotníci zapsali do porodní knihy hned 58 dětí. Nejmenší miminko letos vážilo 2 100 gramů, naopak největší mělo 5 040 gramů a 52 centimetrů.

Nová psychologická ambulance v Nemocnici Prostějov přijímá klienty

Foto Nemocnice Olomouc

Nemocnice Prostějov otevřela novou psychologickou ambulanci, která nabízí široké spektrum služeb, jako je pravidelná individuální psychoterapie, krizová intervence a psychodiagnostika dospělých.

Ambulance je připravena pomáhat klientům, kteří se potýkají s různými typy problémů, zejména s úzkostně-depresivními symptomy, poruchami přizpůsobení i adaptace, osobnostními akcentacemi, hraniční strukturou osobnosti a poruchami příjmu potravy. „V rámci své kariérní dráhy se neustále vzdělávám a vyhledávám nejmodernější metody a trendy pomoci v oblasti klinické psychologie a psychoterapie,“ doplňuje Barbora Fiantoková, psycholožka z Nemocnice Prostějov.

Nemocnice Prostějov bezplatně prověří zájemcům riziko zeleného zákalu. Už ve středu!

Foto Nemocnice Prostějov

Nechat si vyšetřit nitrooční tlak v rámci prevence zeleného zákalu mohou návštěvníci Dne otevřených dveří, který se koná ve středu 10. dubna od 10 do 14 hodin na Očním oddělení Nemocnice Prostějov. Návštěvníci budou moci nahlédnout i na oddělení a zkonzultovat své oční zdravotní problémy.

„Až osmdesát procent informací vnímá člověk zrakem, proto by se měl každý preventivně zajímat o to, zda jsou jeho oči zdravé. Zájemci proto u nás mohou v tento den podstoupit bezplatné vyšetření nitroočního tlaku bez žádanek a předchozího objednání. Stačí pouze přijít na naše Oční oddělení (pavilon F) v prostějovské nemocnici, ” uvádí Martina Pevná, vrchní sestra Očního oddělení Nemocnice Prostějov.

Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Prostějov otevírá dveře budoucím rodičům

Foto Nemocnice Prostějov

Při jarním Dni otevřených dveří si budou moci zájemci prohlédnout prostory porodnice, seznámit se s porodními asistentkami, zjistit základní informace ohledně porodu, ale také se na cokoliv zeptat. Akce proběhne v úterý 9. dubna od 14 do 17 hodin a vstup na ni je bezplatný.

„Současným trendem je maximální informovanost maminek a k ní patří určitě i osobní poznávání prostor porodnice. Rádi proto těmto rodičkám, ale i jejich doprovodu – ať už jsou to partneři, kamarádky nebo budoucí babičky, nabízíme možnost navštívit nás, v klidné atmosféře si popovídat a třeba se i dozvědět užitečné informace o přípravě na porod nebo o porodu samotném. Jakmile totiž maminky přijíždějí v pokročilejší fázi porodu, mnohdy už nebývá na delší rozhovory prostor,“ říká Věra Tisoňová, vrchní sestra Gynekologicko-porodnického oddělení.

Nemocnice zve na snídaňový odběr krve. Už v úterý

Foto plakát

Připojte se k nám v úterý 19. března v době od 6 do 8 hodin na snídaňový odběr krve, zvou zdravotníci z Nemocnice Prostějov.

„Přijďte darovat krev nebo krevní plazmu a poté si s námi společně pochutnejte na snídani. Vaše darování může zachránit životy, a my bychom vám rádi poděkovali tímto způsobem," zvou a dodávají že na všechny dárce se moc těší. (red)

Nemocnice zve na Den otevřených dveří gynekologicko-porodnického oddělení

Foto plakát

Nemocnice Prostějov zve zájemce na den otevřených dveří gynekologicko-porodnického oddělení. Ten se koná 9. dubna od 14 do 17 hodin.

„Máme pro vás připravenou exkluzivní prohlídku oddělení, možnost setkání s našimi odborníky a odpovědi na vaše otázky týkající se péče o ženy a těhotné. Těšíme se na vaši návštěvu,“ zvou zdravotníci. (red)

Nemocnice Prostějov nově nabízí sádru OPENCAST. Je vhodná i do vody

ilustrační foto

Nemocnice Prostějov ve své Úrazové ambulanci nabízí nejnovější a nejmodernější formu fixace OPENCAST. Tato novodobá "sádra” z karbonových vláken je extrémně lehká, vzdušná, hygienická a zároveň vhodná do vody.

Fixace OPENCAST je naprosto plnohodnotnou náhradou klasické sádrové fixace pro děti i dospělé. Tato novinka je vyrobena ze speciálního plastického materiálu, který se po zahřátí modeluje přímo na poraněnou končetinu pacienta. Po vychladnutí fixace drží v požadovaném tvaru a fixuje zlomeninu tak, aby se správně zahojila. „Tento plastový korpus je podložen měkkou pěnou, pacienti se tak nemusí obávat žádných oděrek či poškrábání, které by mohla fixace způsobit.

Dárkové karty a poukázky dostanou dárci krve na transfuzní stanici

Ilustrační foto pixabay.com, Magistrát města Prostějova

Prostějovští radní již před časem schválili rozpočtové opatření ve výši 153.700 Kč, které půjdou ve prospěch dárců krve. V této hodnotě jim město věnovalo dárkové karty na filmová představení v kině a permanentky do Aquaparku Koupelky, koupaliště Vrahovice, do městských lázní a do sauny. Dostanou je přímo na transfúzní stanici prostějovské nemocnice.

Předávání karet a permanentek je tak podle Marie Jouklové, hlavní sestry Nemocnice Prostějov, pro dárce jednodušší. „Nemusí si je chodit vyzvedávat na informační službu magistrátu, kde by navíc museli prokazovat totožnost a podobně,“ vysvětlila.  Na radnici se ale přesto podívají, při slavnostním oceňování.

V Nemocnici Prostějov mohou zaměstnanci využít psychické podpory za pomoci PEER konzultanta

ilustrační foto Nemocnice Prostějov

V Nemocnici Prostějov budou mít zaměstnanci možnost využít PEER podporu. Tato služba je poskytována zdravotníkům, kteří prošli kritickou, stresovou událostí, nebo potřebují kolegiální psychickou podporu v dlouhodobém přetížení.

Nenahrazuje však odbornou psychologickou péči. Jde o základní podpůrná opatření a kroky v rámci primární a sekundární prevence.

„PEER je kolega zdravotník, který prošel speciálním výcvikem v certifikovaném kurzu. Jeho úkolem je poskytnutí podpory kolegovi, či kolegyni v obtížné situaci, která se může zdát až bezvýchodná. Pomoci mu zorientovat se v myšlenkách, emocích, nebo prožívání situace a najít z nich cestu ven,“ vysvětluje Ivana Branická, vrchní sestra Interního oddělení Nemocnice Prostějov.

Zdravotnická síť AGEL testuje novinku v rehabilitaci. Terapii virtuální realitou

Foto Agel

Terapie virtuální realitou pomůže lidem po úrazech i těm, kteří mají neurologickou diagnózu. První pacienti již absolvují rehabilitace se speciálními brýlemi. Terapie se testuje i v Nemocnici Prostějov.

„Virtuální realitu můžeme využít všude tam, kde je potřeba zlepšit motorické funkce pacienta. Ať už se t týká zvýšení kloubního rozsahu, zlepšení kvality pohybu nebo snížení bolesti a křečí. Virtuální realita má velký potenciál i při nácviku sebeobsluhy, orientace v prostoru či ve zlepšování paměti,“ říká k novince Jitka Havlásková primářka rehabilitačního oddělení Nemocnice AGEL Šternberk. Tato nemocnice je jednou z dalších sedmi v síti AGEL, kde se tato novinka zavádí.