akce

Začněme spolu aneb kolama dolů 2021, zvou policisté

ilustrační foto PČR

Ředitelství služby dopravní policie Policejního prezidia ČR s Asociací center pro zdokonalovací výcvik řidičů AČR, pořádá již 3. ročník preventivního projektu Začněme spolu aneb kolama dolů 2021, zaměřeného na vzdělávání a zdokonalování řidičů motocyklů na začátku motorkářské sezóny. V rámci projektu proběhne 10 společných jízd s následnou bezplatnou ukázkou výcviku na daném polygonu. Přestože limit účastníků na jednu vyjížďku je stanoven na 250 motorkářů, pořadatelé předpokládají, že samotných akcí na polygonech se zúčastní více zájemců.

První společná vyjížďka bude startovat již 17. dubna 2021. Do realizace samotného projektu se zapojují všechna centra bezpečné jízdy v České republice. Samozřejmě budou ctít v tu dobu vyhlášená omezení a opatření platná na území České republiky, proto sledujte https://www.policie.cz/clanek/zacneme-spolu-aneb-kolama-dolu-2021.aspx ohledně aktuálních informací. Je možné, že pořadatelé budou nuceni  jednotlivé akce nebo celý projekt pro tento rok zrušit.

Umělecko-společenské hry Ve-Le-Ba 2020 se vydařily

Foto Michal Bartoš

Na počátku července zorganizovala nezisková společnost Ve-Le-Ba v Drozdovské pile u Zábřehu letní zábavu pro děti. Tentokrát pod názvem Umělecko-společenské hry Ve-Le-Ba 2020. V letošním už 9.ročníku se organizátoři rozhodli zaměřit se trošku jiným směrem – učit děti umění.

Samozřejmě program zahrnoval i sportovní aktivity. V rámci umění se děti rozdělily do 3 skupin. Nejmenší měly workshop Tvořeníčko a ostatní buď Hudbu, nebo Malování. Mezi všemi účastníky probíhaly sportovní soutěže jako vodní bitvy, tunel s překvapením, závod na chůdách, běh o berlích a jiné. Hlavní sportovní soutěží byl závod Formule 1 a červencové „koulování“.

Roušky jsou zpět! Už od soboty

Ilustrační foto pixabay.com

Přestože to není tak dávno, kdy se koronavirová opatření uvolňovala a v Česku jsme se mohli nadechnout bez roušky, už ji budeme potřebovat zase. Přinášíme přehled míst, kde se bez ní neobejdete od soboty 25. července 2020.

 

Od sobotní půlnoci bude povinné nosit roušky na vnitřních hromadných akcích nad 100 osob. Toto opatření se týká také svateb a pohřbů.

Od pondělí 27. července 2020 bude omezena kapacita na vnitřních hromadných akcích na 500 osob.

Povinnost nosit roušku se netýká obchodů! (ber)

Dny Olomouckého kraje budou v Prostějově v září

ilustrační foto Olomoucký kraj

Olomoucký kraj letos slaví dvacet let. Právě v duchu narozeninové párty se tentokrát ponese druhý ročník znovuobnovených Dnů Olomouckého kraje. Konat se budou 19. září v Kolářových sadech.

„Pro ty nejmenší bude připraven bohatý doprovodný program, na své si ale přijdou všechny věkové kategorie. K dispozici budou atrakce, malování na obličej, dílničky, virtuální realita, fotokoutek, Dj a mobilní studio Radia Haná,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Oklešťěk.

Na pódiu se budou střídat místní umělecké školy, zájmové kroužky, mladé talentované kapely a jako hlavní hvězda vystoupí slovenský zpěvák Peter Aristone. Vidět budete moci integrovaný záchranný systém v akci i mobilní kino.

V Plumlově spojí pití piva a sport. Trasa vede po hospůdkách

ilustrační foto plakát

 

V kempu Žralok v Plumlově startuje v sobotu II. ročník kombinačního závodu v pití piva a trekingu. Trasa závodu tentokrát povede po hospůdkách v okolí Podhradského rybníka a startuje ve 14 hodin.

„Účastníci budou muset proběhnout celkem pět občerstvovacích stanic, kdy v každé musí vypít jedno pivo. Celkem tedy muži sedm piv za závod, ženy jedno na startu, aspoň jedno v průběhu závodu a jedno na konci," popsali organizátoři. Startovné je sto čtyřicet korun za závodníka.

Po vyhlášení výsledků bude diskotéka s DJ Michalem Papouškem. (red)

Koliba zve na pořádnou pařbu! Vybrané druhy piv za patnáct!

ilustrační foto kolibautrikralu.cz

 

Svátek pivovaru oslaví už potřetí prostějovská Koliba! Tentokrát v sobotu 17. května.

„Vpodvečer na vás čeká grilovaná kýta a od 19 hodin kapela NO-PROBLEM. Vybrané druhy piv budou celý den za výjimečnou narozeninovou cenu, pouhých  15 korun,“ lákají hostitelé.

Pokud se chcete nejen pobavit, ale také najíst a napít za rozumnou cenu, nejvyšší řas si rezervovat místa. (red) 

Senioři po čtrnácté!

Foto Lubomír Kaprál

 

I v letošním roce se obecní úřady Alojzov, Dětkovice, Myslejovice, Seloutky a Určice rozhodly spojit své síly a uspořádaly v Určické sokolovně již čtrnácté společné setkání pro několik desítek seniorů.

Po slavnostním přípitku dobrým vínem se o veselou atmosféru postaral v kulturním vystoupení imitátor „Krále komiků Vlasty Buriana“ pan Jiří Černý s doprovodným duem Kapka. Po večeři se všichni dali do klábosení s kamarády a spolužáky, případně si i zatančili nebo zazpívali s panem Vlastimilem Tomanem, který spolu se synem hrál přítomným po celý zbytek večera. Příjemnou atmosféru zachytil na svých fotografiích pan Lubomír Kaprál ze Seloutek. (red)

Pozvánka na víkend - Pohádkový hrad Bouzov láká nejen do historie

ilustrační foto

Nechcete sedět o prvním srpnovém víkendu doma? Máte chuť něco nového zažít, vidět, poznat? Pak se nechte inspirovat pozvánkou PVNOVINEK na zajímavé kulturní akce, které se uskuteční právě teď o prvním srpnovém víkendu jen co by kamenem dohodil za hranicemi prostějovského regionu.

Magické kouzlo hradu Bouzova si získalo sympatie nejen milovníků historie, ale hrad se stal vyhledávaným objektem pro pořádání společenských akcí, koncertů, divadelních představení, výstav. O prvním srpnovém víkendu 4. až 5. srpna nabídne Bouzov k prohlídkám nejen své krásné síně a sály, ale ožije řemeslným jarmarkem na nádvoří, šermířskými vystoupeními, dobovými soutěžemi.  To vše v letní zábavné show „Letní milostná ladění - Bouzovský mumraj aneb Markraběte Jošta turnaj“.  Pro děti a mládež je připraven na sobotu a neděli dětský karneval na I.

Pozvánka na víkend - za historií, romantikou a zemitou muzikou

O víkendu zažije zámek Kunštát hudební svátek.
O víkendu zažije zámek Kunštát hudební svátek.

Nechcete sedět o prvním srpnovém víkendu doma? Máte chuť něco nového zažít, vidět, poznat? Pak se nechte inspirovat pozvánkou PVNOVINEK na zajímavou kulturní akci, která se uskuteční právě teď o prvním srpnovém víkendu jen co by kamenem dohodil za hranicemi prostějovského regionu.

Na zámku Kunštát na Boskovicku se o prvním srpnovém víkendu zastaví putovní multižánrový festival HRADOLOGIE. Organizátoři letošního 4. ročníku festivalu vybrali opět čtyři historicky a architektonicky atraktivní místa jižní Moravy, mezi něž zařadili i zámek Kunštát na Moravě. Návštěvníkům nabídne HRADOLOGIE bohatý program nabitý výraznými osobnostmi současné české hudební scény. Festival zahajuje v pátek 3. srpna v 17 hodin kapela Lidoop, v pravidelných intervalech se pak budou na pódiu střídat další kapely a sólisté až do půlnoci. Závěr obstará skupina Fleret. 

Příměstský tábor pro děti nabízí týden plný tance

Protančený prázdninový týden v režii TS R.A. dance
Protančený prázdninový týden v režii TS R.A. dance

Jak protančit prázdniny? Touhu mnoha dětí splní například příměstský taneční tábor pořádaný Taneční skupinou R.A. dance, o. s. při Sportcentru DDM. Alespoň týden, a sice od 6. do 10. srpna, mají možnost všichni začátečníci i tancem mírně protřelí vytancovat se pod dohledem odborníků. 

Že je Prostějov městem tance snad není pochyb. Ve městě působí několik renomovaných tanečních škol a studií, které vedou mládež a děti od nejútlejšího věku k pohybu, jenž je pro člověka naprosto přirozený. Patří sem i Taneční skupina R.A. dance, o.s., která ve spolupráci s prostějovským  Sportcentrem DDM pořádá příměstský taneční tábor již druhým rokem.  Letos se uskuteční v termínu 6. - 10. srpna v areálu Sportcentra DDM v ulici Vápenice. O děti bude postaráno od 8 do 18 hodin, je zajištěn pedagogický i zdravotnický dozor.