Festival dobrého jídla

ProstěJOV! festival dobrého jídla dnes pokračuje!

Foto ber

Festival dobrého jídla ProstěJOV! Začal v pátek a trvá i dnes, v sobotu 24. června 2023. Neváhejte a vyrazte do města ochutnat skvělá degustační menu. Zapojeno je celkem dvanáct podniků.

"Zkontrolovat! jí připravenou akci se vydala i 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová a jako pokaždé začínala svou tour v Art-kavárně Avatarka. „Je to náš tradiční startovací podnik, kam s manželem a synem míříme první. Vždy se snažíme obejít všechny podniky, jen vloni jsme už jeden nestihli a můj muž to dodnes těžce nese,“ smála se Milada Sokolová.

ProstěJOV! festival dobrého jídla se blíží!

Foto Magistrát města Prostějova

Blíží se další ročník festivalu dobrého jídla ProstěJOV! Ten se uskuteční ve dnech 23. až24. června 2023.

Jde o výjimečnou akci, která propojí originální gurmánské pochoutky se zajímavými kulturními zážitky. Během dvou dnů mohou milovníci dobrého jídla navštívit zapojené restaurace a kavárny v Prostějově, kde ochutnají výborné degustační menu. Zároveň před těmito podniky vystupují místní umělci. Ve společnosti nejen svých přátel, ale také řady dalších nových tváří, můžete zažít příjemné chvíle. „Festival jedinečných chutí nabízí možnost dobře stráveného času, vytvoření pohody a pocitu volnosti.

ProstěJOV! festival dobrého jídla i letos!

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Hledáme restauratéry, kavárníky, vinárníky! Ve dnech 23. – 24. června 2023 se v Prostějově uskuteční už třetí ročník festivalu dobrého jídla ProstěJOV! Jedná se o výjimečnou akci, která propojí originální gurmánské pochoutky se zajímavými kulturními zážitky.

„Během dvou dnů budete moci navštívit zapojené restaurace a kavárny v našem městě, kde ochutnáte výborné degustační menu. Zároveň před těmito podniky budou vystupovat místní umělci. Ve společnosti nejen svých přátel, ale také řady dalších nových tváří, budete mít i v rámci letošního ročníku tohoto festivalu možnost zažít příjemné chvíle. Festival jedinečných chutí nabízí možnost dobře stráveného času, vytvoření pohody a pocitu volnosti.

Přijďte ochutnat ProstěJOV! Festival dobrot je po roce zpět!

ilustrační foto

ProstěJOV! To je Festival dobrého jídla, který se už po druhé bude konat v prostějovských restauracích a kavárnách. Tentokrát si na jedinečných menu můžete 10. a 11. června pochutnat hned na čtrnácti místech. Ty navíc nabídnou i originální kulturní zážitky.

„Jedním z hlavních důvodů, proč akci uskutečnit, a to kromě báječného kulinářského zážitku pro zúčastněné ‚ochutnávače‘, byla pomoc restauratérům a kavárníkům po dvou dlouhých covidových letech a snaha přitáhnout zpět do jejich podniků návštěvníky ať už pravidelné, či ty zcela nové. Samozřejmě jsme též chtěli oživit naše město, a to nejen jeho centrum,“ uvedla náměstkyně primátora Milada Sokolová. „Jedná se o výjimečnou přehlídku, která propojí originální gurmánské pochoutky se zajímavými kulturními zážitky.

Festival dobrého jídla opět v Prostějově. Užijme si dny plné kultury a jídla, zve Milada Sokolová

ilustrační foto ber

Historicky druhý Festival dobrého jídla se v Prostějově uskuteční 10. a 11. června. V loňském roce se do akce zapojilo deset podniků, letos o čtyři více. Jednotná cena menu je 79 korun. 

"Jedná se o výjimečnou akci, která propojí originální gurmánské pochoutky se zajímavými kulturními zážitky. Během dvou dnů můžete navštívit zapojené restaurace a kavárny v našem městě, kde ochutnáte výborné degustační menu či jednohubky. Zároveň před těmito podniky budou vystupovat místní umělci," uvedla náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Kavárníci, vinárníci, restauratéři. Zapojte se do druhého ročníku PROSTĚjo! Festival dobrého jídla!

ilustrační foto plakátek

V loňském roce se v Prostějově poprvé uskutečnil ProstěJOV! Festival dobrého jídla. Pilotním ročníkem byl položen základní kámen této akce, která má šanci stát se dobrou tradicí.

„Jak jistě víte, loni se podařilo, právě za přispění některých z vás, projekt spojený s ochutnávkami skvělého jídla, dobrého pití a báječných hudebníků v loňském roce úspěšně uskutečnit, a myslím si, že vzbudil nadšení nejen v obyvatelích města, ale i v návštěvnících „odjinud“, což máme potvrzeno osobními pohovory s nadšenými ochutnávači. Bylo báječné potkávat známé i neznámé lidi s brožurkami v rukou, nadšené z dobrého jídla i zajímavého kulturního programu. Spousta z nás navštívila místa, kam běžně nechodí, a naprosto nepochybuji, že to nebylo naposledy.

Nezapomeňte. Festival dobrého jídla začne už zítra!

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Historicky první Festival dobrého jídla se uskuteční 17. – 18. září 2021 v Prostějově. Jedná se o výjimečnou akci, která propojí originální gurmánské pochoutky se zajímavými kulturními zážitky. Během dvou dnů můžete navštívit zapojené restaurace a kavárny v našem městě, kde ochutnáte výborné degustační menu či jednohubky.

„Zároveň před těmito podniky budou vystupovat místní umělci. V těchto restauracích a kavárnách budou k dispozici tištěné brožurky s nabídkou pochoutek včetně doprovodného kulturního programu. Součástí brožurky je i mapa s vyznačením zapojených restaurací a kaváren.

Novinka v Prostějově! Prostě festival dobrého jídla je tu!

ilustrační foto plakát

Historicky první Festival dobrého jídla se uskuteční 17. – 18. září 2021 v Prostějově.

„Tuto akci jsme plánovali již na loňský rok, ale bohužel nebylo možné ji kvůli epidemiologickým opatřením uspořádat. Myšlenku jsme ale nevzdali, a tak s tímto pilotním projektem přicházíme letos. Budeme potěšeni, pokud se společně s námi zapojíte do zcela nového projektu, který má za cíl oživit centrum našeho města a pobavit hned několika způsoby Prostějovany i jeho návštěvníky.