gastronomie

Restaurant Day opět nabídne skvělé chutě. Už v září!

Foto plakát

Oblíbený Restaurant Day našel své příznivce i v našem městě. Na ten zářiový se můžete těšit v neděli 10. září od 11 do 13 hodin v zahrádce Národního domu v Prostějově.

„V nabídce bude, mimo jiné, tapas, španělské víno, tortilly, šlehačkové a domácí zákusky, domácí pivo, nakládané sýry, domácí sirupy, zvěřinový guláš a samozřejmě stálý hit, grilované chobotnice,“ vypočítala za pořadatele Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku Prostějov.

Akci, kterou zaštítilo Zdravé město Prostějov, pořádá Okrašlovací spolek Prostějov a Marky anglický bazárek. (red)

Gurmáni pozor! ProstěJOV! festival dobrého jídla začíná už dnes!

Foto Magistrát města Prostějova

Další ročník festivalu dobrého jídla ProstěJOV!  začíná právě dnes. Pochutnat si na originálních lahůdkách budete moci ale i zítra – v sobotu 24. června.

Jde o výjimečnou akci, která propojí originální gurmánské pochoutky se zajímavými kulturními zážitky. Během dvou dnů mohou milovníci dobrého jídla navštívit zapojené restaurace a kavárny v Prostějově, kde ochutnají výborné degustační menu. Zároveň před těmito podniky vystupují místní umělci. Ve společnosti nejen svých přátel, ale také řady dalších nových tváří, můžete zažít příjemné chvíle. Akce, kterou podobně jako mnohé další v našem městě iniciovala náměstkyně primátora Milada Sokolová, se tento víkend koná již potřetí.

ProstěJOV! festival dobrého jídla se blíží!

Foto Magistrát města Prostějova

Blíží se další ročník festivalu dobrého jídla ProstěJOV! Ten se uskuteční ve dnech 23. až24. června 2023.

Jde o výjimečnou akci, která propojí originální gurmánské pochoutky se zajímavými kulturními zážitky. Během dvou dnů mohou milovníci dobrého jídla navštívit zapojené restaurace a kavárny v Prostějově, kde ochutnají výborné degustační menu. Zároveň před těmito podniky vystupují místní umělci. Ve společnosti nejen svých přátel, ale také řady dalších nových tváří, můžete zažít příjemné chvíle. „Festival jedinečných chutí nabízí možnost dobře stráveného času, vytvoření pohody a pocitu volnosti.

Listopadový Restaurant Day nabídne další dobroty. Těšte se!

Foto archiv PVNovinek

Stále populárnější Restaurant Day uvítá podzimní návštěvníky v neděli 20. listopadu v restauraci prostějovského Národního domu v 11 hodin. Trvat bude do 13 hodin.

Těšit se můžete na vynikající baskické speciality, tapas či tortilly, miniburgery, šafránové rizoto, domácí i šlehačkové zákusky, řeckou kuchyni, sirupy, zvěřinový guláš, domácí sýry, makronky i chilli noc carne. „Chybět nebude ani španělské víno a nezbytné grilované chobotnice,“ přidala pozvání za pořadatele majitelka Marky obchůdku Markéta Valentová. „Těšíme se na vás, doufáme, že přijdete na dobrý oběd", doplnila předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová a podotkla, že RD se opět koná pod záštitou Zdravého města Prostějov.

2. dubna nemusíte vařit. Zajeďte na Lobster Food Festival do Olomouce

ilustrační foto Lobster

Jaro klepe na dveře. A s ním i první letošní olomoucký food festival. V atriu nové budovy na Envelopě (Kosmonautů 1221/2a) vás čeká bohatá nabídka jídla a pití a dobrá zábava k tomu.

Ve stylovém Bistru Paulus a okolních prostorách můžete v sobotu 2. dubna od 11 do 19hodin ochutnat více než dvě desítky specialit teplé i studené kuchyně, degustovat francouzská a moravská vína, pálenky z Hané nebo si koupit charitativní ukrajinský boršč. Připraven je také program pro děti a vystoupení několika kapel.

„Těšit se můžete na tradiční českou kuchyni i inspirace z Itálie a středomoří, masové i vege speciality, těstoviny, neapolskou pizzu, dlouze tažená masa a bohatý výběr sladkostí od našich cukrářek,“ říká Pavel Vysloužil z pořádající skupiny Lobster Group.

Nezapomeňte. Festival dobrého jídla začne už zítra!

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Historicky první Festival dobrého jídla se uskuteční 17. – 18. září 2021 v Prostějově. Jedná se o výjimečnou akci, která propojí originální gurmánské pochoutky se zajímavými kulturními zážitky. Během dvou dnů můžete navštívit zapojené restaurace a kavárny v našem městě, kde ochutnáte výborné degustační menu či jednohubky.

„Zároveň před těmito podniky budou vystupovat místní umělci. V těchto restauracích a kavárnách budou k dispozici tištěné brožurky s nabídkou pochoutek včetně doprovodného kulturního programu. Součástí brožurky je i mapa s vyznačením zapojených restaurací a kaváren.

Letošní první post-covidový Restaurant Day již v neděli!

Ilustrační foto ber

Gurmáni, pozor! Letos první Restaurant Day se uskuteční v neděli 29. srpna v Národním domě v Prostějově. Opět je pod taktovkou Okrašlovacího spolku města Prostějova a Marky obchůdku Markéty Valentové.

„Využijte příležitosti a přijďte ochutnat nejrůznější laskominy na letos první Restaurant Day. Nabídka je víc než pestrá," přidala pozvání předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova Milada Sokolová. 

Restaurant Day vypukne v 11 hodin, takže neváhejte. Jinak na vás pochoutky třeba v podobě chobotnic, paelly, makronek či domácích buchet nemusí zbýt. (ber)