okrašlovací spolek

Dýňová stezka rozsvítí Smetanovy sady. Již v pátek!

ilustrační foto ber

Okrašlovací spolek města Prostějova ve spolupráci s rodinným centrem Lodička pořádá pod záštitou Zdravého města Prostějov v pátek 7. října od 18 hodin ve Smetanových sadech Dýňovou stezku odvahy a zručnosti.

Ke spolupráci spolek vyzval, jako každý rok, mateřské školy. Ozvaly se školky Partyzánská, A. Krále, Hanačka, Květná, Melantrichova, J. Železného, Žešov, Libušinka, Dvořákova, Šárka, Moravská, Raisova a samozřejmě RC Lodička. "Dýně jsme včera dodali do školek, před akcí je opět vysbíráme a převezeme do Smetanových sadů," uvedla předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová. Stejně jako v předešlých letech ozdobí stezku kolem stovky dýní, tentokrát jich bude jedno sto třicet. Dýně si po skončení akce budou účastníci moci odnést domů.  

Dětský bazárek už v neděli. V sokolovně!

ilustrační foto plakát

Bazárek dětského zboží, který se již tradičně koná v sokolovně na Skálově náměstí, proběhne v neděli 18. září v době od 9 do 12 hodin. Prodávající maminky zde budou nabízet dětské oblečení, hračky, sportovní potřeby a další vybavení a potřeby pro děti.

„Na akci se velmi těšíme,“ komentuje Jana Valentová z rodinného centra Lodička a dodává, že akce je pro prodávající zcela zdarma. Součástí akce bude i sběrné místo pro ADDAR Azylový dům pro osamělé rodiče s dětmi. "Oceníme, pokud věnujete ložní prádlo, ručníky, vybavení do kuchyně - hrnce, talíře, příbory apod.," doplňuje. Pro dětské návštěvníky je připraven skákací hrad, malování na obličej a prezentace Hudebních programů Yamaha.  

Záštitu nad bazárkem opět přijala náměstkyně primátora a předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova Milada Sokolová. (ber)

OBRAZEM: Gulášový festival přispěl na charitu

Foto ber

Šestý ročník soutěže ve vaření kotlíkových gulášů se konal v sobotu 4. června v Kolářových sadech v Prostějově. Veškerý výtěžek z akce putoval na transparentní účty zřízené u Komerční banky Prostějov, které založil Okrašlovací spolek města Prostějova pro Zdeňku Kotyzovou a Davídka Vítka.

Festival opět pořádal Okrašlovací spolek Prostějov pod vedením Milady Sokolové a Jiří Petricius. Záštitu nad akcí převzal projekt Zdravé město Prostějov. Do soutěže o nejlepší kotlíkový guláš se tentokrát zapojilo šest družstev – Kluci z Hardu, Modří sokoli, Kupka team senior, Modý guláš, Ivanovci a Reservé. První místo a cenu v podobě dvou vakuovaných kotlet si za pikantní hovězí guláš odnesl prvně jmenovaný tým – Kluci z Hardu.

Den plný zábavy nabídne guláše, charitu a muziku. Už v sobotu!

ilustrační foto ber

Šestý ročník soutěže ve vaření kotlíkových gulášů chystají organizátoři na sobotu 4. června. Setkání gulášových mágů se uskuteční opět v Kolářových sadech v Prostějově. Veškerý výtěžek z akce poputuje na transparentní účty zřízené u Komerční banky Prostějov, které založil Okrašlovací spolek města Prostějova pro Zdeňku Kotyzovou a Davídka Vítka. 

Festival pořádá Okrašlovací spolek Prostějov a majitel Maďarských specialit Jiří Petricius pod záštitou Zdravého města Prostějov. Zábavný den odstartuje v 9 hodin ráno soutěž ve vaření kotlíkových gulášů. Soutěž bude vyhodnocena kolem třetí odpoledne, následovat bude volná zábava.

Celým odpoledne budou provázet hudební vystoupení kapel Hard, Hloučeláci, Kokeno a Pryor. Doprovodný program je zajištěn po celý den, mimo jiné v podobě výstavy teddy králíčků, vystoupení sokolníků či výstavy motorek. Na své si zcela jistě přijdou děti i dospělí.    

OBRAZEM: Restaurant Day trhl návštěvnický rekord

Foto ber

 

Letošní první Restaurant Day přilákal do zahrady Národního domu v Prostějově stovky labužníků. A měly z  čeho vybírat.

Paella, minihamburgery, chobotnice, nejrůznější sladkosti, domácí pivo, med, nakládané sýry, nejrůznější druhy kávy. Jen malá ochutnávka z bohaté nabídky. „Jsem ráda, že se dostavilo tolik návštěvníků, je vidět, že tato akce neztrácí na oblibě," nechala se slyšet předsedkyně Okrašovacího spolku  Milada Sokolová. „Chci pochválit také všechny, kdo přišli nabídnout své výtvory. Dali si opravdu záležet a já doufám, že je uvítáme i na dalších Restaurantech," doplnila spolupořadatelka Markéta Valentová, majitelka Marky obchůdku. (ber)

Den plný zábavy nabídne guláše, charitu a muziku. Už v červnu!

ilustrační foto plakát

Již šestý ročník soutěže ve vaření kotlíkových gulášů chystají organizátoři na sobotu 4. června. Setkání gulášových mágů se uskuteční opět v Kolářových sadech v Prostějově. Veškerý výtěžek z akce poputuje na transparentní účty zřízené u Komerční banky Prostějov, které založil Okrašlovací spolek města Prostějova pro Zdeňku Kotyzovou a Davídka Vítka. 

Festival pořádá Okrašlovací spolek města Prostějova a Jiří Petricius pod záštitou Zdravého města Prostějov. Bude se jednat o zábavný den, který odstartuje v 9 hodin ráno soutěž ve vaření kotlíkových gulášů. Do té organizátoři stále hledají další soutěžní týmy. "Ty se mohou hlásit na na j.petricius@seznam.cz, odkud budeme rozesílat i další informace," uvedl Jiří Petricius.

Gurmáni zbystřete! Květnový Restaurant Day se blíží!

ilustrační foto archiv PvN

Oblíbený Restaurant Day našel své příznivce i v našem městě. Na ten první letošní se můžete těšit v neděli 22. května od 11 hodin v zahrádce Národního domu v Prostějově.

„Už nyní víme, že v nabídce bude paella, tapas, španělské víno, tortilly, miniburgery, francouzské větrníčky, ovocné košíčky, věnečky, listové trubičky, šlehačkové řez, krkonošské kyselo, pikantní fazole, domácí pivo a samozřejmě stálý hit, grilované chobotnice,“ vypočítala za pořadatele Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku Prostějov.  

Pokud byste chtěli nabídnout něco ze svého kuchařského, cukrářského či pekařského umu i vy, učinit tak stále můžete na restaurantdaypv@seznam.cz.

OBRAZEM: Dobrodružné hledání kraslic ve Smetanových sadech

Foto MMP

Drobotina v úterý opět vyrazila na dobrodružnou výpravu do Smetanových sadů v Prostějově. Velikonoční hledání kraslic pro ni pořádal Okrašlovací spolek města Prostějova ve spolupráci s Rodinným centrem Lodička, vše pod záštitou Zdravého města Prostějova.

„Děti z mateřských škol namalovaly polystyrenová vajíčka, která Okrašlovací spolek zakoupil a do škol rozvezl. Takto zdobená vajíčka byla následně umístěna ve vyhrazeném prostoru Smetanových sadů, kde se děti rozprchly a velikonoční ozdoby hledaly. K malovaným kraslicím jsme přidali čokoládové dobroty, vajíčka, zajíčky a podobně," uvedla předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova a náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Chystá se další ročník soutěže ve vaření kotlíkových gulášů. A hledá kuchařské týmy!

ilustrační foto

Okrašlovací spolek města Prostějova a Jiří Petricius pořádají soutěž ve vaření kotlíkových gulášů již od roku 2015. Šestý a sedmý ročník v roce 2020 a 2021 zhatil koronavirus. Organizátoři by proto den plný nejen skvělých pokrmů, ale i zábavy a charity, uspořádali 4. června 2022.

Proto hledají již nyní kuchařské týmy. "Ty se mohou hlásit na miladasokolova@seznam.cz, odkud budeme rozesílat i další informace," uvedl Jiří Petricius.

Akce by se měla opět uskutečnit v Kolářových sadech. Nabídne zábavné odpoledne pro děti i jejich rodiče, spojené s nejrůznějším atrakcemi a vystoupeními.

„Vstupné bude jako vždy dobrovolné, výtěžek bude věnován na transparentní účty Zdeničce Kotyzové a Davídku Vítkovi ze Ptení,“ dodala předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová. Takže neváhejte a hlaste se! (ber)

 

Kuchaři, pekaři, cukráři, zbystřete! Další Restaurant Day již v květnu!

ilustrační foto ber

Oblíbený Restaurant Day našel své příznivce i v našem městě. Jste-li zdatnými kuchaři, pekaři, ale i labužníky, vězte, že májový restaurant je na dohled. A vy se do něj můžete začít hlásit!

Uskuteční se v neděli 22. května, opět na zahrádce Národního domu v Prostějově. 

"Je na čase se potkávat, povídat si a seznamovat se a toto je skvělá příležitost, jak si při příjemném ochutnávání a nakupování vyměnit pár milých slov", uvedla jedna z pořadatelek, Milada Sokolová.

"Hlásit se můžete se svými pochutinami již nyní na restaurantdaypv@seznam.cz", dodala Markéta Valentová.

Akci, kterou zaštítilo Zdravé město Prostějov, pořádá Okrašlovací spolek města Prostějova a Marky obchůdek Markéty Valentové. (red)