okrašlovací spolek

Den plný zábavy nabídne guláše, charitu a muziku. Už v červnu!

ilustrační foto plakát

Již šestý ročník soutěže ve vaření kotlíkových gulášů chystají organizátoři na sobotu 4. června. Setkání gulášových mágů se uskuteční opět v Kolářových sadech v Prostějově. Veškerý výtěžek z akce poputuje na transparentní účty zřízené u Komerční banky Prostějov, které založil Okrašlovací spolek města Prostějova pro Zdeňku Kotyzovou a Davídka Vítka. 

Festival pořádá Okrašlovací spolek města Prostějova a Jiří Petricius pod záštitou Zdravého města Prostějov. Bude se jednat o zábavný den, který odstartuje v 9 hodin ráno soutěž ve vaření kotlíkových gulášů. Do té organizátoři stále hledají další soutěžní týmy. "Ty se mohou hlásit na na j.petricius@seznam.cz, odkud budeme rozesílat i další informace," uvedl Jiří Petricius.

Gurmáni zbystřete! Květnový Restaurant Day se blíží!

ilustrační foto archiv PvN

Oblíbený Restaurant Day našel své příznivce i v našem městě. Na ten první letošní se můžete těšit v neděli 22. května od 11 hodin v zahrádce Národního domu v Prostějově.

„Už nyní víme, že v nabídce bude paella, tapas, španělské víno, tortilly, miniburgery, francouzské větrníčky, ovocné košíčky, věnečky, listové trubičky, šlehačkové řez, krkonošské kyselo, pikantní fazole, domácí pivo a samozřejmě stálý hit, grilované chobotnice,“ vypočítala za pořadatele Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku Prostějov.  

Pokud byste chtěli nabídnout něco ze svého kuchařského, cukrářského či pekařského umu i vy, učinit tak stále můžete na restaurantdaypv@seznam.cz.

OBRAZEM: Dobrodružné hledání kraslic ve Smetanových sadech

Foto MMP

Drobotina v úterý opět vyrazila na dobrodružnou výpravu do Smetanových sadů v Prostějově. Velikonoční hledání kraslic pro ni pořádal Okrašlovací spolek města Prostějova ve spolupráci s Rodinným centrem Lodička, vše pod záštitou Zdravého města Prostějova.

„Děti z mateřských škol namalovaly polystyrenová vajíčka, která Okrašlovací spolek zakoupil a do škol rozvezl. Takto zdobená vajíčka byla následně umístěna ve vyhrazeném prostoru Smetanových sadů, kde se děti rozprchly a velikonoční ozdoby hledaly. K malovaným kraslicím jsme přidali čokoládové dobroty, vajíčka, zajíčky a podobně," uvedla předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova a náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Chystá se další ročník soutěže ve vaření kotlíkových gulášů. A hledá kuchařské týmy!

ilustrační foto

Okrašlovací spolek města Prostějova a Jiří Petricius pořádají soutěž ve vaření kotlíkových gulášů již od roku 2015. Šestý a sedmý ročník v roce 2020 a 2021 zhatil koronavirus. Organizátoři by proto den plný nejen skvělých pokrmů, ale i zábavy a charity, uspořádali 4. června 2022.

Proto hledají již nyní kuchařské týmy. "Ty se mohou hlásit na miladasokolova@seznam.cz, odkud budeme rozesílat i další informace," uvedl Jiří Petricius.

Akce by se měla opět uskutečnit v Kolářových sadech. Nabídne zábavné odpoledne pro děti i jejich rodiče, spojené s nejrůznějším atrakcemi a vystoupeními.

„Vstupné bude jako vždy dobrovolné, výtěžek bude věnován na transparentní účty Zdeničce Kotyzové a Davídku Vítkovi ze Ptení,“ dodala předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová. Takže neváhejte a hlaste se! (ber)

 

Kuchaři, pekaři, cukráři, zbystřete! Další Restaurant Day již v květnu!

ilustrační foto ber

Oblíbený Restaurant Day našel své příznivce i v našem městě. Jste-li zdatnými kuchaři, pekaři, ale i labužníky, vězte, že májový restaurant je na dohled. A vy se do něj můžete začít hlásit!

Uskuteční se v neděli 22. května, opět na zahrádce Národního domu v Prostějově. 

"Je na čase se potkávat, povídat si a seznamovat se a toto je skvělá příležitost, jak si při příjemném ochutnávání a nakupování vyměnit pár milých slov", uvedla jedna z pořadatelek, Milada Sokolová.

"Hlásit se můžete se svými pochutinami již nyní na restaurantdaypv@seznam.cz", dodala Markéta Valentová.

Akci, kterou zaštítilo Zdravé město Prostějov, pořádá Okrašlovací spolek města Prostějova a Marky obchůdek Markéty Valentové. (red)

Děti, těšte se! Chystá se velikonoční hledání kraslic!

ilustrační foto plakát

Okrašlovací spolek města Prostějova ve spolupráci s Rodinným centrem Lodička a pod záštitou Zdravého města Prostějov opětovně pořádá Velikonoční hledání kraslic. Uskuteční se v úterý 12. dubna od 10 hodin ve Smetanových sadech. 

"Oslovili jsme opět všechny mateřské školky s návrhem, aby jejich děti ručně namalovaly polystyrenová vajíčka, která jim dodáme. Vajíčka následně vysbíráme a umísíme je ve vyhrazeném prostoru ve Smetanových sadech. K těm malovaným ale opět přidáme čokoládové dobroty," uvedla předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova Milada Sokolová.

Děti budou následně vajíčka, jak ta malovaná, tak čokoládová, hledat. Ta, která najdou, si také odnesou. 

Tradiční jarní úklid. Již v sobotu!

ilustrační foto

Jaro už pomalu klepe na dveře a přípravy tradiční dobrovolnické akce Ukliďme Česko jsou v plném proudu – do jejího vypuknutí zbývají poslední dny. V Prostějově se bude uklízet už tuto sobotu 26.března. Přidejme se! 

„Obracím se na obyvatele města, kteří využívají k procházkám břehy řeky Hloučely a jižní část města, zda by se 26. března 2022 nezapojili do úklidových akcí. Pomůžeme přírodě i sobě,“ apeluje náměstkyně primátora Milada Sokolová. Jak nabízí, kdo má například daleko k řece Hloučela, může se zapojit do úklidu v jižní části města Prostějova. 

Kontaktní místa pro poskytnutí rukavic a pytlů budou fungovat v době od 8,30 do 9 hodin - Občerstvení U Abrahámka, Olomoucká ulice u penzionu Stella a U hřbitova v Krasicích. (ber)

Opět můžete plnit vánoční přání. Dětem i seniorům!

Ilustrační foto ber

Již desátý ročník akce Strom splněných přání pořádá Okrašlovací spolek Prostějova ve spolupráci se spolkem Dobré místo pro život. Radost budete moci opět udělat dětem i seniorům z našeho regionu.

„I letos půjde o dárky pro klienty z Domova Daliborka Prostějov, seniory z Domova pro seniory Jesenec, seniory z Domova seniorů Prostějov, Centra sociálních služeb Prostějov i Léčebnu dlouhodobě nemocných Nemocnice Prostějov," vypočítala prostějovská hlavní organizátorka, předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová. 

Celosvětový úklidový den se kvapem blíží! Připojíte se?

ilustrační foto ber

Český svaz ochránců přírody opět vybízí dobrovolníky k účasti na podzimním pokračování české verze celosvětové kampaně „Ukliďme svět“. Letos půjde již o 28. ročník.

„Ukazuje se, že tato akce se pevně uchytila v povědomí českých ochránců přírody i dalších dobrovolníků z řad veřejnosti. Magistrát města Prostějova se opětovně zapojí. Uklízet budeme ve spolupráci s Okrašlovacím spolkem města Prostějova a ČSOP Iris v sobotu 25. září 2021. Budu moc ráda, když si lidé udělají čas na pomoc přírodě a přidají se,“ informuje náměstkyně primátora Milada Sokolová. (red)

Restaurant Day už dnes!

ilustrační foto Restaurant Day

Jen koronavirus přerušil tradici prostějovské akce nazvané Restaurant Day. Dnes se po přestávce vrací a čeká na všechny milovníky kulinářských specialit.

"Od 11 hodin můžete v Národním domě ochutnat například mini-hamburgery, tacos, španělské speciality, výborné zákusky nebo se osvěžit skvělými sirupy," pozvaly čtenáře PvN na dnešní akci předsedkyně Okrašlovacíhgo spolku města Prostějova Milada Sokolová a majitelka Marky obchůdku Markéta Valentocá, které Restaurant Day opět připravily. (red)