okrašlovací spolek

OBRAZEM: Den Země nabídl zábavu i poučení

Foto ber

Letos byl sobotní program na prostějovském hlavním náměstí velmi pestrý.

Aktivity pro děti, kulturní program, mnoho řemeslníků, ochutnávky, ekodrogerie, prezentace prostějovských neziskovek, prosklený včelí úl, výr velký ze Záchranná stanice pro volně žijící živočichy Němčice nad Hanou. To je jen střípek akce, která na hlavní náměstí přilákala stovky lidí. (ber)

V sobotu se uklízelo Česko a Hloučela

ilustrační foto

Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Cílem je odstranit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Letošní úklidovou akci organizovaly v Prostějově v sobotu 6. dubna Statutární město Prostějov, Okrašlovací spolek města Prostějova, ČSOP Iris a Základní škola E. Valenty.

„Uklízely se břehy Hloučely a jižní část města Prostějova. To měl na starosti Odbor životního prostředí,“ uvedla 1. náměstkyně primátora a předsedkyně Okrašlovacího spolku Prostějov Milada Sokolová. Podle jejich slov sběrači opět biokoridor vyčistili od tun nejrůznějšího odpadu, od papíru a plastů po pneumatiky.

„Děkuji všem, kdo se akce zúčastnili,“ dodala Sokolová.

Do akce Ukliďme Česko se navíc ve stejný den zapojili také občané Vrahovic. (ber)

Nezapomeňte, zítra se uklízí Česko. I v Prostějově!

Foto archiv PVNovinky

Ukliďme svět, ukliďme Česko – dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Cílem je odstranit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Letošní úklidovou akci organizují v Prostějově v sobotu 6. dubna Statutární město Prostějov, Okrašlovací spolek města Prostějova, ČSOP Iris a Základní škola E. Valenty.

Uklízet se budou břehy Hloučely a jižní část města Prostějova, kterou bude mít na starost Odbor životního prostředí.

"Srazy dobrovolníků a výdej pytlů a rukavic budou v době od 8:30 do 9 hodin v Občerstvení u Abrahámka, v Olomoucké ulici u penzionu Stella a u hřbitova v Krasicích," uvedla jedna z organizátorek prostějovského úklidu a předsedkyně Okrašlovacího spolku mměsta Prostějova Milada Sokolová. (ber)

Okrašlovací spolek se o hrob Josefa Vrly a Růženy Reichstädterové stará už deset let

Foto archiv PVNovinky

Josef Vrla se sice narodil 2. dubna 1844 v Tlumačově, jeho život je ale spjat s Prostějovem. Novinář a redaktor v Olomouckých novinách „Našinec“, tiskař a politik, spí svůj sen na prostějovském hřbitově spolu se svou dcerou Růženou. O místo jejich posledního odpočinku se od roku 2014 stará Okrašlovací spolek Prostějov. Ten mimochodem sídlí ve Vrlově ulici číslo 7.

Josef Vrla, novinář a redaktor, založil týdeník Prostějovské noviny. Byl mimo jiné významným tiskařem takzvané „nové“ doby.  Zemřel 27. ledna 1896 ve věku 51 let po cévní mozkové příhodě.

OBRAZEM: Velikonoční hon na zajíčky a vajíčka ve Smetanových sadech

Foto ber

Okrašlovací spolek města Prostějova ve spolupráci s Rodinným centrem Lodička pod záštitou Zdravého města Prostějov opět pořádal Velikonoční hledání kraslic. Konalo se v úterý 26. března ve Smetanových sadech.

„Máme tady děti ze školek Husovo náměstí, Partyzánská, J. Železného, A. Krále, Květná, Moravská, Raisova a školky spadající pod MŠ Šárka. Do školek jsme v pondělí 18. března rozvezli velikonoční vajíčka z polystyrenu, která děti namalovaly a my je včera vyzvedli. Spolek opět zakoupil i vajíčka a zajíčky z čokolády. I tyto sladkosti děti hledaly,“ sdělila předsedkyně spolku a 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Velikonoční kraslice budou děti hledat i letos!

Foto plakát

Okrašlovací spolek města Prostějova ve spolupráci s Rodinným centrem Lodička pod záštitou Zdravého města Prostějov bude opět pořádat Velikonoční hledání kraslic. Konat by se mělo opět ve Smetanových sadech, a to 26. března.

„Mezi zapojené školky patří MŠ Husovo náměstí, MŠ Partyzánská, MŠ J. Železného, MŠ A. Krále, MŠ Květná, MŠ Moravská, MŠ Raisova a školky spadající pod MŠ Šárka. Tyto školky v pondělí 18. března obdrží požadovaný počet velikonočních vajíček z polystyrenu. Děti je ručně namalují a my je den před konáním akce vyzvedneme. Samotné hledání se uskuteční v úterý 26. března od 10 hodin,“ sdělila předsedkyně spolku a 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Kromě polystyrenových vajíček Spolek opět zakoupí i vajíčka a zajíčky z čokolády. I tyto sladkosti budou děti hledat.

Ukliďme svět, ukliďme Česko. Už v sobotu 6. dubna!

ilustrační foto plakát

Ukliďme svět, ukliďme Česko - dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Cílem je odstranit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Letošní úklidovou akci organizují v Prostějově v sobotu 6. dubna Okrašlovací spolek města Prostějova, Statutární město Prostějov, ČSOP Iris a Základní škola E. Valenty.

Uklízet se budou břehy Hloučely a jižní část města Prostějova, kterou bude mít na starost Odbor životního prostředí magistrátu města Prostějova.

Srazy dobrovolníků a výdej pytlů a rukavic budou v době od 8,30 do 9 hodin v Občerstvení u Abrahámka, v Olomoucké ulici u penzionu Stella a u hřbitova v Krasicích.

Okrašlovací spolek opět chystá lov. Velikonočních kraslic

ilustrační foto

Okrašlovací spolek města Prostějova ve spolupráci s Rodinným centrem Lodička pod záštitou Zdravého města Prostějov bude opět pořádat Velikonoční hledání kraslic. Konat by se mělo opět ve Smetanových sadech, a to 26. března.

„V tuto chvíli zjišťujeme, které mateřské školy se zapojí. Ty od nás v pondělí 18. března obdrží požadovaný počet velikonočních vajíček z polystyrenu. Děti je ručně namalují a my je den před konáním akce vyzvedneme. Samotné hledání se uskuteční v úterý 26. března od 10 hodin,“ sdělila PvNovinkám předsedkyně spolku a 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Kromě polystyrenových spolek opět zakoupí i vajíčka a zajíčky z čokolády. I tyto sladkosti budou děti hledat.

Pod Stromem splněných přání chybí posledních šest dárků!

Foto archiv PvN

V pořadí dvanáctý ročník akce Strom splněných přání pořádá Okrašlovací spolek města Prostějova ve spolupráci ve spolupráci s dalším spolkem, a to Pomáháme tancem Tomáše Lázny. Radost můžete opět udělat seniorům i dětem z našeho regionu. Mnoho už jich nezbývá.

Dárky, které můžete dětem či seniorům věnovat, jsou vystaveny na webu https://strompraniprostejov.cz/, kde je možné je zarezervovat a následně zakoupit. 

Mini vánoční stromky opět zdobí centrum města!

Foto Magistrát města Prostějova

Malé vánoční stromky opět rámují náměstí T. G. Masaryka. O jejich ozdobení se starají šikovné ruce dětí ze základních a mateřských škol.

„Stromečky opět dodaly Lesy města Prostějova. Opět jsme se obrátili na mateřské a zákkladní školy, tedy zdobení je rovněž zajištěno,“ potvrdila redakci první náměstkyně primátora a zároveň předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova Milada Sokolová.