okrašlovací spolek

Celosvětový úklidový den se kvapem blíží! Připojíte se?

ilustrační foto ber

Český svaz ochránců přírody opět vybízí dobrovolníky k účasti na podzimním pokračování české verze celosvětové kampaně „Ukliďme svět“. Letos půjde již o 28. ročník.

„Ukazuje se, že tato akce se pevně uchytila v povědomí českých ochránců přírody i dalších dobrovolníků z řad veřejnosti. Magistrát města Prostějova se opětovně zapojí. Uklízet budeme ve spolupráci s Okrašlovacím spolkem města Prostějova a ČSOP Iris v sobotu 25. září 2021. Budu moc ráda, když si lidé udělají čas na pomoc přírodě a přidají se,“ informuje náměstkyně primátora Milada Sokolová. (red)

Restaurant Day už dnes!

ilustrační foto Restaurant Day

Jen koronavirus přerušil tradici prostějovské akce nazvané Restaurant Day. Dnes se po přestávce vrací a čeká na všechny milovníky kulinářských specialit.

"Od 11 hodin můžete v Národním domě ochutnat například mini-hamburgery, tacos, španělské speciality, výborné zákusky nebo se osvěžit skvělými sirupy," pozvaly čtenáře PvN na dnešní akci předsedkyně Okrašlovacíhgo spolku města Prostějova Milada Sokolová a majitelka Marky obchůdku Markéta Valentocá, které Restaurant Day opět připravily. (red)

Letošní první post-covidový Restaurant Day již v neděli!

Ilustrační foto ber

Gurmáni, pozor! Letos první Restaurant Day se uskuteční v neděli 29. srpna v Národním domě v Prostějově. Opět je pod taktovkou Okrašlovacího spolku města Prostějova a Marky obchůdku Markéty Valentové.

„Využijte příležitosti a přijďte ochutnat nejrůznější laskominy na letos první Restaurant Day. Nabídka je víc než pestrá," přidala pozvání předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova Milada Sokolová. 

Restaurant Day vypukne v 11 hodin, takže neváhejte. Jinak na vás pochoutky třeba v podobě chobotnic, paelly, makronek či domácích buchet nemusí zbýt. (ber)

Gurmáni těšte se. První post covidový Restaurant Day se blíží!

ilustrační foto Okrašlovací spolek města Prostějova

V roce 2015 se Prostějovu poprvé představil Restaurant Day. Akci, které se po celém světě účastní tisíce lidí, do města přivedl Okrašlovací spolek Prostějov.  Konala se pravidelně až do roku 2019, kdy ji zastavil koronavirus. Teď je ale jasné, že si mlsné jazyky opět přijdou na své. A to již 29. srpna v prostějovském Národním domě.

První Restaurant Day roku 2021 se bude konat v neděli 29. srpna na zahrádce Národního domu. Začne v 11 hodin. „Už nyní víme, že v nabídce budou tradiční grilované chobotnice, domácí buchty, minizákusky, paella, francouzské dezerty, domácí sirupy, limonády a pivo, marmelády a miniburgery,“ uvedla za Okrašlovací spolek předsedkyně Milada Sokolová. Zároveň dodala, že zájemci, kteří by chtěli veřejnosti nabídnout své kuchařské výrobky, se stále mohou hlásit na restaurantdaypv@seznam.cz.

Celosvětový úklidový den se kvapem blíží! Přidejte se

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Český svaz ochránců přírody opět vybízí dobrovolníky k účasti na podzimním pokračování české verze celosvětové kampaně „Ukliďme svět“. Letos půjde již o 28. ročník!

„Ukazuje se, že tato akce se pevně uchytila v povědomí českých ochránců přírody i dalších dobrovolníků z řad veřejnosti. Magistrát města Prostějova se opětovně zapojí. Uklízet budeme ve spolupráci s Okrašlovacím spolkem města Prostějova a ČSOP Iris v sobotu 25. září 2021. Budu moc ráda, když si lidé udělají čas na pomoc přírodě a přidají se,“ informuje náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Letos dárci splnili 330 vánočních přání. Díky za děti a seniory!

Foto Okrašlovací spolek

Desátý ročník akce Strom splněných přání pořádal Okrašlovací spolek města Prostějova ve spolupráci se spolkem Dobré místo pro život. Radost mohli dárci opět udělat dětem i seniorům z naší oblasti. Letos to bylo 330 dárků. K majitelům se dostaly všechny.

Dárky putovaly do Domova pro seniory Jesenec, Charity Daliborka, Domova pro seniory Prostějov na Nerudově ulici, Centra sociální pomoci na Lidické, ADP - SANCO - Dům domácí péče, prostějovské Léčebny dlouhodobě nemocných, Azylového domu pro rodiče s dětmi, SOS Kompas Prostějov a Dětského domova Plumlov a Konice. "Letos sociální pracovníci vytipovali 330 potřebných. Všechna přání našla své „Ježíšky“ a já jsem dárky v minulých dnech rozvezla,“ uvedla prostějovská hlavní organizátorka, předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová.

Dárky pro Strom splněných přání jsou všechny rezervovány! Nezapomeňte je doručit!

ilustrační foto ber

Desátý ročník akce Strom splněných přání pořádá Okrašlovací spolek Prostějova ve spolupráci se spolkem Dobré místo pro život. Radost jste opět udělali dětem i seniorům z naší oblasti. Všech 330 dárků bylo rezervováno!

Dárky poputují do Domova pro seniory Jesenec, Charity Daliborka, Domova pro seniory Prostějov na Nerudově ulici, Centra sociální pomoci na Lidické, ADP – SANCO – Dům domácí péče, prostějovské Léčebny dlouhodobě nemocných, Azylového domu pro rodiče s dětmi, SOS Kompas Prostějov a Dětského domova Plumlov a Konice. "Letos sociální pracovníci vytipovali 330 potřebných, " vypočítala prostějovská hlavní organizátorka, předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová s tím, že všechny dárky jsou již rezervovány.

Vánoční stromečky budou zdobit náměstí od 25. listopadu

ilustrační foto

Ani letos nebudou Prostějované ochuzeni o vánoční stromečky. Ty zdobí prostějovské hlavní náměstí již několik let.

"Jsme rádi, že kolega náměstek Krchňavý oslovil mateřské školy a že děti využijí možnosti tradičně nazdobit své malé stromky, i když jich je, kvůli koronavirové situaci, méně," uvedla náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Stromečky budou krášlit náměstí až do 7. 1. 2021. (ber)

Plníme přání dětem a seniorům. Přidejte se!

ilustrační foto

Desátý ročník akce Strom splněných přání pořádá Okrašlovací spolek Prostějova ve spolupráci se spolkem Dobré místo pro život. Radost můžete opět udělat dětem i seniorům z naší oblasti. Řada přání je už zarezervována, spousta jich ale ještě chybí.  Čas máte do 10. prosince.

"Oslovila jsem Domov pro seniory Jesenec, Charitu Daliborka, Domov pro seniory Prostějov na Nerudově ulici, Centrum sociální pomoci na Lidické, ADP – SANCO – Dům domácí péče, prostějovskou Léčebnu dlouhodobě nemocných, Azylový dům pro rodiče s dětmi, SOS Kompas Prostějov a Dětský domov Plumlov a Konice," vypočítala prostějovská hlavní organizátorka, předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová. Tamější sociální pracovníci vytipovali potřebné.

"Letos je jich téměř 330. V pondělí ráno zbývalo sedm desítek přání seniorů a stovka dětských. 

 

Opět budeme moci plnit přání dětem i seniorům. Strom splněných přání je tu opět!

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

Již po deváté pořádá Okrašlovací spolek města Prostějova ve spolupráci se spolkem Dobré místo pro život akci s názvem Strom splněných přání. Radost budete moci opět udělat dětem i seniorům z našeho regionu.

"I letos půjde o dárky pro klienty z Domova Daliborka Prostějov, seniory z Domova pro seniory Jesenec, ADP - SANCO - Dům domácí péče, seniory z Domova seniorů Prostějov, Centra sociálních služeb Prostějov i Léčebnu dlouhodobě nemocných Nemocnice Prostějov," vypočítala prostějovská hlavní organizátorka, předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová.