okrašlovací spolek

Gurmáni pozor! Restaurant Day už v neděli!

Foto archiv PVNovinek

Restaurant Day uvítá návštěvníky již tuto neděli 20. listopadu v restauraci prostějovského Národního domu v době od 11 do 13 hodin.

Těšit se můžete na pochoutky již tradičně spojené s prostějovským Restaurant Day, ale také na řadu novinek. Ochutnat tentokrát bude možné vynikající baskické speciality, tapas či tortilly, miniburgery, šafránové rizoto, domácí i šlehačkové zákusky, řeckou kuchyni, sirupy, zvěřinový guláš, domácí sýry, makronky i chilli con carne. „Chybět nebude ani španělské víno a nezbytné grilované chobotnice,“ přidala pozvání za pořadatele majitelka Marky obchůdku Markéta Valentová.

Na náměstí přibude 78 stromů

Foto archiv PVNovinek

Už v pondělí přibude na prostějovském hlavním náměstí 78 jehličnatých stromů. Ten největší přijede z Vrahovic.

Celkem 77 stromků na náměstí dodají Lesy města Prostějova. „Ozdobeny budou do středy 25. listopadu, aby vše bylo připraveno na slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Rodiče a prarodiče se tak budou moci pokochat pracemi svých dětí,“ informovala první náměstkyně primátora Milada Sokolová.

V pondělí také na náměstí dorazí z Vrahovic stříbrný smrk, který městu věnovali soukromí dárci. „Bude osvětlen, jako každý rok, úsporným LED osvětlením,“ doplnil náměstek Jiří Pospíšil. (ber)

Pod stromem splněných přání přibyla i seniorská

Foto archiv PVNovinek

Jak PvNovinky informovaly, jedenáctý ročník akce Strom splněných přání už zná přání dětí. A teď k nim přibyla seniorská.

„Oslovila jsem opět Domov Daliborka Prostějov, Domov pro seniory Jesenec, ADP – SANCO – Dům domácí péče, Domov seniorů Prostějov, Centrum sociálních služeb Prostějov i Léčebnu dlouhodobě nemocných Nemocnice Prostějov, aby nám v případě zájmu zaslali jméno, věk, název přání a fotografii či malůvku dárku, který si jejich svěřenec přeje,“ vypočítala prostějovská hlavní organizátorka, předsedkyně Okrašlovacího spolku a první náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Mini vánoční stromky budou opět ozdobou centra města

ilustrační foto archiv PvN

Malé vánoční stromky opět orámují náměstí T. G. Masaryka. O jejich ozdobení se postarají šikovné ruce dětí ze základních a mateřských škol.

„Stromečky opět dodají Lesy města Prostějova. Jednali jsme i se školami a školkami, takže zdobení je rovněž zajištěno,“ potvrdila redakci první náměstkyně primátora a zároveň předsedkyně Okrašlovacího spolku Prostějov Milada Sokolová. Právě jí se zalíbila myšlenka zdobení velikonočních stromků, a tak ji v dubnu roku 2014 realizovala. Pro velký úspěch pak děti zdobily i vánoční stromky. „Lidem se tato novodobá tradice líbí a sami se dopředu dotazují, zda i letos bude náměstí takto ozdobeno. Jsme rádi, že se tento zvyk ujal a lidé si tohoto posla Vánoc oblíbili.

Pozor! Listopadový Restaurant Day se blíží! Nabídnete svůj um?!

ilustrační foto ber

Restaurant Day zná svůj podzimní termín. Kuchaři, kuchařky, cukráři a cukrářky, pekaři a pekařky a vůbec všichni milovníci dobrého jídla a pití se sejdou 20. listopadu v restauraci Národního domu. A stále hledají odvážlivce!

Pokud máte čas, chuť a kuráž nabídnout ostatním svou specialitu, můžete se hlásit na restaurantdaypv@seznam.cz. „Budeme rádi za každou novou tvážř která obohatí nabídku populárních Restaurant Days," vzkazuje za pořadatele Markéta Valentová.

Akci pod záštitou Zdravého města Prostějov pořádá Okrašlovací spolek města Prostějova a Marky obchůdek Markéty Valentové. (ber)

Listopadový Restaurant Day se blíží! Hlaste se!

Foto archiv PVNovinek

Stále populárnější Restaurant Day zná svůj podzimní termín. Kuchaři, kuchařky, cukráři a cukrářky, pekaři a pekařky a vůbec všichni milovníci dobrého jídla a pití, se sejdou 20. listopadu v restauraci Národního domu. A hledají se nové chutě!

Pokud máte čas, chuť a kuráž nabídnout ostatním svou specialitu, můžete se hlásit na restaurantdaypv@seznam.cz. „Ale pospěšte si, počet stolků je limitován,“ vzkazuje za pořadatele Markéta Valentová.

Akci pod záštitou Zdravého města Prostějova pořádá Okrašlovací spolek Prostějov a Marky obchůdek Markéty Valentové (ber)

Dýňová stezka rozsvítí Smetanovy sady. Již v pátek!

ilustrační foto ber

Okrašlovací spolek města Prostějova ve spolupráci s rodinným centrem Lodička pořádá pod záštitou Zdravého města Prostějov v pátek 7. října od 18 hodin ve Smetanových sadech Dýňovou stezku odvahy a zručnosti.

Ke spolupráci spolek vyzval, jako každý rok, mateřské školy. Ozvaly se školky Partyzánská, A. Krále, Hanačka, Květná, Melantrichova, J. Železného, Žešov, Libušinka, Dvořákova, Šárka, Moravská, Raisova a samozřejmě RC Lodička. "Dýně jsme včera dodali do školek, před akcí je opět vysbíráme a převezeme do Smetanových sadů," uvedla předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová. Stejně jako v předešlých letech ozdobí stezku kolem stovky dýní, tentokrát jich bude jedno sto třicet. Dýně si po skončení akce budou účastníci moci odnést domů.  

Dětský bazárek už v neděli. V sokolovně!

ilustrační foto plakát

Bazárek dětského zboží, který se již tradičně koná v sokolovně na Skálově náměstí, proběhne v neděli 18. září v době od 9 do 12 hodin. Prodávající maminky zde budou nabízet dětské oblečení, hračky, sportovní potřeby a další vybavení a potřeby pro děti.

„Na akci se velmi těšíme,“ komentuje Jana Valentová z rodinného centra Lodička a dodává, že akce je pro prodávající zcela zdarma. Součástí akce bude i sběrné místo pro ADDAR Azylový dům pro osamělé rodiče s dětmi. "Oceníme, pokud věnujete ložní prádlo, ručníky, vybavení do kuchyně - hrnce, talíře, příbory apod.," doplňuje. Pro dětské návštěvníky je připraven skákací hrad, malování na obličej a prezentace Hudebních programů Yamaha.  

Záštitu nad bazárkem opět přijala náměstkyně primátora a předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova Milada Sokolová. (ber)

OBRAZEM: Gulášový festival přispěl na charitu

Foto ber

Šestý ročník soutěže ve vaření kotlíkových gulášů se konal v sobotu 4. června v Kolářových sadech v Prostějově. Veškerý výtěžek z akce putoval na transparentní účty zřízené u Komerční banky Prostějov, které založil Okrašlovací spolek města Prostějova pro Zdeňku Kotyzovou a Davídka Vítka.

Festival opět pořádal Okrašlovací spolek Prostějov pod vedením Milady Sokolové a Jiří Petricius. Záštitu nad akcí převzal projekt Zdravé město Prostějov. Do soutěže o nejlepší kotlíkový guláš se tentokrát zapojilo šest družstev – Kluci z Hardu, Modří sokoli, Kupka team senior, Modý guláš, Ivanovci a Reservé. První místo a cenu v podobě dvou vakuovaných kotlet si za pikantní hovězí guláš odnesl prvně jmenovaný tým – Kluci z Hardu.

Den plný zábavy nabídne guláše, charitu a muziku. Už v sobotu!

ilustrační foto ber

Šestý ročník soutěže ve vaření kotlíkových gulášů chystají organizátoři na sobotu 4. června. Setkání gulášových mágů se uskuteční opět v Kolářových sadech v Prostějově. Veškerý výtěžek z akce poputuje na transparentní účty zřízené u Komerční banky Prostějov, které založil Okrašlovací spolek města Prostějova pro Zdeňku Kotyzovou a Davídka Vítka. 

Festival pořádá Okrašlovací spolek Prostějov a majitel Maďarských specialit Jiří Petricius pod záštitou Zdravého města Prostějov. Zábavný den odstartuje v 9 hodin ráno soutěž ve vaření kotlíkových gulášů. Soutěž bude vyhodnocena kolem třetí odpoledne, následovat bude volná zábava.

Celým odpoledne budou provázet hudební vystoupení kapel Hard, Hloučeláci, Kokeno a Pryor. Doprovodný program je zajištěn po celý den, mimo jiné v podobě výstavy teddy králíčků, vystoupení sokolníků či výstavy motorek. Na své si zcela jistě přijdou děti i dospělí.