strom splněných přání

Můžete začít plnit vánoční přání seniorům! Zapojených organizací je spousta!

ilustrační foto

Již osmý ročník akce Strom splněných přání bude pořádat Okrašlovací spolek Prostějova ve spolupráci se spolkem Dobré místo pro život. Radost budete opět moci udělat dětem i seniorům z našeho regionu. Pro seniory můžete začít vybírat dárek již nyní!

"Jde opět o dárky pro klienty z Domova Daliborka Prostějov, pro seniory z Domova pro seniory Jesenec, ADP - SANCO - Dům domácí péče, Domova seniorů Prostějov na Nerudově ulici, seniory z Centra sociálních služeb Prostějov na Lidické ulici i Léčebnu dlouhodobě nemocných Nemocnice Prostějov," vypočítala prostějovská hlavní organizátorka, předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová. Dárky, které můžete věnovat, jsou jako vždy vystaveny na webových stránkách občanského sdružení Dobré místo pro život.

Opět se budou v Prostějově plnit vánoční přání. Dětem i seniorům!

ilustrační foto ber

Již osmý ročník akce Strom splněných přání bude pořádat Okrašlovací spolek Prostějova ve spolupráci s olomouckým občanským sdružením Dobré místo pro život. Radost budete opět moci udělat dětem i seniorům z našeho regionu. 

"Jde opět o dárky pro seniory z Domova Daliborka Prostějov, Domov pro seniory Jesenec, ADP - SANCO - Dům domácí péče, Domov seniorů Prostějov, Centrum sociálních služeb Prostějov i Léčebnu dlouhodobě nemocných Nemocnice Prostějov," vypočítala prostějovská hlavní organizátorka, předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova Milada Sokolová.

Dárky ze Stromu splněných přání míří k adresátům!

Foto Okrašlovací spolek

Dárky, které si přály senioři a děti, už se třídí. V rámci projektu Strom splněných přání se jich letos v sídle Okrašlovacího spolku sešlo přes dvě stě.

"Všechny dárky už jsou roztříděny a v těchto dnech je budeme rozvážet na místa určení. Ještě jednou chci mnohokrát poděkovat všem, kdo se do akce zapojili," uvedla předsedkyně spolku a náměstkyě primátora města Prostějova Milada Sokolová.  

Jde o dárky pro seniory z  Domova Daliborka Prostějov, Domov pro seniory Jesenec, ADP - SANCO - Dům domácí péče, Domov seniorů Prostějov, Centrum sociálních služeb Prostějov a Léčebnu dlouhodobě nemocných Nemocnice Prostějov. 

Na stromech splněných přání zbývá necelá třicítka dárků!

ilustrační foto

Již sedmý ročník akce Strom splněných přání pořádá Okrašlovací spolek Prostějova ve spolupráci s občanským sdružením Dobré místo pro život. I letos můžete udělat radost dětem a seniorům zakoupením jejich vánočního přání. A je neuvěřitelné, jakou rychlostí dárky mizí. Přesto jich ještě pár zbývá!

"Není to ani týden, co jsme na webu zveřejnili 217 vánočních přání dětí a seniorů. K dnešnímu dni jich chybí pouze šestadvacet, což je neuvěřitelné. Moc všem, kdo se dosud zapojili, děkuji," uvedla předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová.

Nejsou to přání v hodnotě tisíců korun. Někomu bude stačit ke štěstí zimní bunda, jinému panenka, či kosmetický balíček. 

Dárků pro seniory chybí jen devět, pro děti třicet! Pomůžeme?

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

Dvacátého listopadu zveřejnily PvNovinky článek o Stromu splněných přání pro děti z azylového domu, plumlovského dětského domova a také z rodin, se kterými spolupracují prostějovské SOS vesničky. O den později jsme zveřejnili "strom" týkající se dárků pro seniory z různých ústavů. Zapojili jste se raketovou rychlostí a k naší velké radosti právě nyní chybí rezervace u pouhých devíti dárků pro seniory a třiceti pro děti!

A to je jich na stránce s přáními od seniorů http://www.dobremistoprozivot.cz/stromProstejovSeniori2018 jedno sto tři a na stránce s dětskými přáními http://www.dobremistoprozivot.cz/stromProstejov2018 jedno sto čtrnáct!

Přání seniorů z domovů či léčebny dlouhodobě nemocných jsou tu!

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

Již mnoho let pořádá Okrašlovací spolek Prostějova ve spolupráci s občanským sdružením Dobré místo pro život Strom splněných přání. I letos můžete udělat radost dětem a seniorům zakoupením jejich vánočního přání. O dětech jsme již informovali, nyní pár vět k dárkům pro seniory. 

Tradice pořizování vánočních dárků seniorům, a to nejen z prostějovských domovů důchodců, vznikla předloni a setkala se s velkým ohlasem dárců i obdarovaných. "Nejsou to dary za sta tisíce, jen drobnosti. Pro tyto lidi je mnohem cennější skutečnost, že si na ně někdo vzpomněl," uvádí za organizátory akce Milada Sokolová. 

Přání dětí z azylového domu, dětského domova i sociálně slabších rodin. Pomůžeme?!

ilustrační foto přání

Již sedmý ročník akce Strom splněných přání pořádá Okrašlovací spolek města Prostějova ve spolupráci s občanským sdružením Dobré místo pro život. I letos můžete udělat radost dětem a seniorům zakoupením jejich vánočního přání. 

"Letos jsem oslovila i nově pracovníky z SOS Kompasu Prostějov. Tato organizace spolupracuje s mnoha rodinami, které jsou ve finanční tísni, a tak mi pomohli vytipovat děti, kterým rodiče nemají možnost koupit pod stromeček dárky, které si moc přejí. Stejné to bylo v Azylovém centru, kdy jsem se obrátila na ředitele Jana Kallu. Jako každý rok pak máte možnost obdarovat děti z Dětského domova Plumlov," vysvětlila duše projektu, předsedkyně Okrašlovacího spolku a náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Opět se budou plnit vánoční přání. Dětem i seniorům

ilustrační foto ber

Již sedmý ročník akce Strom splněných přání bude pořádat Okrašlovací spolek Prostějova ve spolupráci s občanským sdružením Dobré místo pro život. Radost budete opět moci udělat dětem i seniorům z našeho regionu. 

"Oslovila jsem Domov pro seniory v Jeseneci, Charitu - dům Daliborka, Domov pro seniory na Nerudově, Centrum sociální pomoci na Lidické, Sanco, LDN, Azylový dům pro rodiče s dětmi a Dětský domov v Plumlově," vypočítala prostějovská hlavní organizátorka, předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová. Nyní je na tamějších sociálních pracovnících, aby vytipovali potřebné. Dárky, které bude moci veřejnost věnovat, budou jako vždy vystaveny na webových stránkách občanského sdružení Dobré místo pro život. Tam je bude možné zarezervovat a následně zakoupit   

OBRAZEM: Dárky ze stromu splněných přání našly své seniory

Foto ber

Ve středu dopoledne rozvezla předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova Milada Sokolová jedny z posledních dárků, které pod Strom splněných přání naložili dárci opuštěným seniorům. 

Své dárečky již obdrželi pacienti v Léčebně dlouhodobě nemocných, senioři v Domově seniorů Jesenec, obyvatelé v Chráněném bydlení charity Daliborka, děti z Azylového domu pro rodiče a děti i obyvatelé Centra sociálních služeb na Lidické ulici.

"Už zbývají jen dárky pro děti z DD Plumlov a dva dárky pro SANCO, kam se chystám zítra. Dětský domov Plumlov si převezme dárky v pátek na vánočním večírku našeho spolku" konstatovala Milada Sokolová.

Máte doma dárky pro děti či seniory? Předejte je nejpozději zítra!

Foto ber

Dárky, které si na vánočním Stromu splněných přání vyhlédla řada Prostějovanů, pomalu plní halu domu předsedkyně Okrašlovacího spolku Prostějov Milady Sokolové. Ta je v příštím týdnu rozveze seniorům a v pátek 22. prosince osobně předá dětem z DD Plumlov.

Mnozí z dárců přidávají nejen dobré dárky, ale i osobní přání. " Vloni touto dobou mi umřela babička, měsíc předtím dědeček. Byli spolu sedmdesát let a mě moc chybí. Proto jsem do balíčku pro jednu babičku  řidala i vánoční fotografii naší rodiny," nechala se slyšet jedna z nich, která se netajila dojetím. Další dárkyně podotkla, že pro ni je plnění přání seniorům potěšením a dělá tak již několik let. "Víte, když čtu ta skromná přání, kdy jim udělají radost teplé ponožky, říkám si, že je to to nejmenší, co pro ně můžeme udělat. Vzpomenout si na ně," dodala.