Milada Sokolová

Seniorské cestování je zpět. Začal prodej zájezdů

ilustrační foto Olomoucký kraj

Lidé z Olomouckého kraje mohou opět vyrazit za krásami regionu. V těchto dnech byl totiž zahájen prodej jednotlivých výletů v rámci oblíbeného Seniorského cestování. Projekt hejtmanství, který měl dva roky covidovou pauzu, letos nabízí desítky míst, kam se senioři podívají za zvýhodněnou cenu 200 korun.

„Součástí ceny je také oběd a kraj si rovněž vyjednal, aby doprava probíhala klimatizovaným autobusem s průvodcem,“ zdůraznila Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.

Prodej probíhá prostřednictvím webu SENIORSKECESTOVANI.CZ. Výletníci si tam zájezdy objednají podobně, jako když nakupují přes e-shop. Navštívit mohou třeba Rejvíz, Velké Losiny, Zlaté Hory nebo pivovar v Litovli.

Pivovarský rybníček nabírá finální podobu

ilustrační foto

Prostějov v roce 2018 odkoupil od soukromé firmy pivovarský rybníček a přilehlé pozemky ve Vrahovicích. Jeho revitalizace začala v letošním roce, Prostějov přijde na 12 milionů.

Rybníček bude mít nový výtok včetně výpustného zařízení, byl odtěžen sediment z celé plochy nádrže a obnoveno opevnění břehů rovnaninou z lomového kamene. V prostoru zátopy je vytvořeno brouzdaliště se zpevněným dnem, přístup k němu bude umožněn po betonových schodech. Zóna bude zarostlá rostlinným společenstvím, které poslouží jako náhradní stanoviště pro vodní živočichy. „K dispozici bude i nový mobiliář, lavičky, odpadkové koše, přibude stezka zdraví.

Náměstí bude patřit kapele Stracené Ráj

Foto straceneraj.cz

Již ve středu 3. srpna bude mít prostějovské hudbymilovné publikum možnost užít si další z koncertů Prostějovského léta. Tentokrát zahraje kapela Stracené Ráj, která je z Mezic u Olomouce.

„Od vznikô v rokô 1993 hraje jenom pisničkê z vlastni tvorbê. Ze začátkô bêlê ê nejaky česky, ale včêl ôž jenom hanáckê otextovany. Žánrové záběr je velêké, od najakyho folkrokô přes bigbit, neco blúz až negde k metálô. Tadê se temo řiká hanácké bigbit....,“ avizují muzikanti.

Předskokanem bude prostějovské kapela Keks, která začne své vystoupení v 18 hodin. Ve stejnou dobu odstartuje Ekocentrum Iris hravé odpoledne pro děti Poznávání přírody všemi smysly.

Prostějovské léto odstartovalo! Byli jste také?

ilustrační foto

Středeční (20. 7. 2022) podvečer a večer ožilo prostějovské náměstí T. G. Masaryka hned dvěma koncerty Prostějovského léta.

"Předskokanem" byla vynikající prostějovská kapela Něco mezi a poté si diváci užili i hlavní koncert Pavla Callty. Ekocentrum IRIS zároveň připravilo na včerejší odpoledne doprovodný program pro děti. První velký koncert letošního kulturního léta okomentovala pro PVNovinky exkluzivně náměstkyně primátora Milada Sokolová: "Jsem opravdu ráda, že zaplněné prostějovské náměstí opět potvrdilo naši šťastnou ruku při výběru interpreta." (red)

Miroslav Krobot uvádí Velkou premiéru. V regionu ji jako první viděli diváci v Prostějově a v Olomouci

ilustrační foto

Je to přesně rok, co v Praze padla první klapka nového filmu Miroslava Krobota. Velká premiéra, jak se komedie jmenuje, teď vstupuje do kin a přednostně se promítá ve vybraných kinech v Olomouckém kraji.

Jedním z prvních zastavení filmařské výpravy s Miroslavem Krobotem, představitelem hlavní role Pavlem Šimčíkem a herci Ivou Pazderkovou, Jakubem Žáčkem či Jenovéfou Bokovou, bylo kino Metropol v Olomouci. A ne náhodou. Olomouc se totiž stala hlavní filmovou kulisou. Natáčelo se především v prostorách S-klubu, ale také v zoo, v kostele Panny Marie Sněžné, Bezručových sadech či na hlavním nádraží.

Pavel Callta otevře Prostějovské léto. Už ve středu!

Foto FB
Zpěvák, skladatel a textař Pavel Callta vystoupil v Prostějově poprvé v roce 2016, v rámci Prostějovského léta.  Od té doby se do Prostějova pravidelně vrací. Ve středu svým koncertem odstartuje další ročník Prostějovského léta.

"Program začne na prostějovském hlavním náměstí ve středu již v 18 hodin, kdy jako předskokan vystoupí kapela Něco mezi. Pavla Calltu publikum uvítá ve 20 hodin," zve na zahájení Prostějovského kulturního léta náměstkyně primátora pro kulturu Milada Sokolová.

Hlasujte v anketě Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje. Tentokrát pro rozhledny

Foto cenykraje.cz

Člověk někdy může projezdit celý svět, aby nakonec zjistil, že nejhezčí zámek mu leží za humny, výjimečné historické památky najde ve svém okresním městě a nejkrásnější přírodní scenérie mu nabídne Morava a Slezsko.

A právě na tato místa upozorňuje další ročník ankety Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje 2022. V kategorii rozhledny soutěží hned dvě z našeho regionu, rozhledna na Velkém Kosíři a Kopaninka u Repech,“ říká Milada Sokolová, zastupitelka Olomouckého kraje pro oblast cestovního ruchu.

Rozhledna Velký Kosíř

Hlasujte v anketě Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje. Tentokrát pro svatební místa

Foto cenykraje.cz

Člověk někdy může projezdit celý svět, aby nakonec zjistil, že nejhezčí zámek mu leží za humny, výjimečné historické památky najde ve svém okresním městě a nejkrásnější přírodní scenérie mu nabídne Morava a Slezsko.

A právě na tato místa upozorňuje další ročník ankety Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje 2022. "V kategorii Kouzelné svatební místo soutěží úžasná svatební místa, nebylo jednoduché vybrat pouze pět favoritů,“ říká Milada Sokolová, zastupitelka Olomouckého kraje pro oblast cestovního ruchu.

I Prostějovsko má své zastoupení, mezi finalisty se objevila hned dvě místa.

Náš mlýn

Dva roky půstu končí. Vrací se seniorské cestování

ilustrační foto Olomoucký kraj

Aragonitové jeskyně, hornické muzeum, arcibiskupský palác a desítky dalších míst v Olomouckém kraji se znovu zapojí do projektu Seniorské cestování. Ten byl dva roky u ledu kvůli proticovidovým opatřením. Teď se v plné síle vrací.

„Seniorské cestování je program zájezdů na zajímavá místa v Olomouckém kraji. Každý výlet vyjde účastníka díky dotaci kraje na dvě stě korun. To je stejná částka jako v době před covidem, což vzhledem ke všeobecnému zdražování považuji za malý zázrak,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Hlasujte v anketě Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje pro prostějovské nominanty

ilustrační foto ber

Člověk někdy může projezdit celý svět, aby nakonec zjistil, že nejhezčí zámek mu leží za humny, výjimečné historické památky najde ve svém okresním městě a nejkrásnější přírodní scenérie mu nabídne Morava a Slezsko.

„A právě na tato místa upozorňuje další ročník ankety Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje 2022. Lidé mohou vybírat ze široké nabídky turistických cílů a atraktivit, které v našem regionu navštívili nebo se je navštívit teprve chystají. Webové stránky, kde můžete hlasovat, zároveň nabízí v podobě nominovaných cílů řadu tipů, kam vyrazit na výlet s rodinou, přáteli nebo klidně o samotě – prostě tak, jak to máte nejraději. Děkuji všem, kteří se ankety zúčastní a zvláště lidem, kteří v cestovním ruchu pracují.