Milada Sokolová

Rada je schválena. Zastupitelstvo kraje se sejde v pátek

Foto FB Pravý hlas pro Olomoucký kraj

Zástupci koalice PIRÁTI a STAROSTOVÉ, SPOJENCŮ – Koalice pro Olomoucký kraj a ODS představili složení nové krajské rady. Novým hejtmanem Olomouckého kraje se stane lídr koalice PIRÁTI a STAROSTOVÉ Josef Suchánek. V širším vedení kraje nebude chybět ani zástupce Prostějovska, protože Milada Sokolová z ODS bude mít na starosti oblast cestovního ruchu a vnějších vztahů.

Nové složení rady Olomouckého kraje bude následující:

Josef Suchánek (PIRÁTI a STAROSTOVÉ) hejtman – finance, majetek, krizové řízení

Ivo Slavotínek (SPOJENCI – Koalice pro Olomoucký kraj) náměstek hejtmana – sociální věci, záležitosti seniorů

Dalibor Horák (ODS) náměstek hejtmana – zdravotnictví

Jan Šafařík (SPOJENCI – Koalice pro Olomoucký kraj) náměstek hejtmana – regionální rozvoj, územní plánování a rozvoj venkova

Michal Zácha (ODS) náměstek hejtmana – doprava, sport a volný čas

Prostějov se opět zapojí do ankety Alej roku 2020. S lipovou alejí na břehu Hloučely

Fotografie Zbyněk Honest Honest

Budoucí Alej roku 2020 už možná mezi nominovanými je, možná ale ještě na svoji nominaci čeká. Právě teď mají lidé možnost nominovat alej do jubilejního desátého ročníku ankety. Čas je ještě do 27. října do 12 hodin, následně bude probíhat hlasování.

"Organizátor soutěže hledá Alej roku, ale vyhlašuje také regionální vítězky. O vítězích rozhodne veřejnost během dvouměsíčního hlasování. Mezitím patroni ankety vyberou tři nejlepší fotografie. Cílem ankety Alej roku je přitáhnout pozornost veřejnosti k alejím, které patří ke zdravé a fungující krajině. Lidé objevují nejkrásnější vznosná stromořadí, upozorňují na ta, kterým hrozí zánik, a představují mladé aleje, které společně vysázeli.

Město Prostějov stále pracuje na přípravě Prostějovské kulturní zimy

Ilustrační foto ber

„Stále se nevzdáváme," říká k přípravám tradičního předvánočního programu náměstkyně primátora Milada Sokolová.

„Z důvodu vládních opatření prozatím počítáme se zahájením kulturních aktivit od 27. listopadu. Aktuálně vypisujeme výběrové řízení na mobilní kluziště právě od tohoto data, na stejné datum připravujeme rozsvěcování vánočního stromečku stejně jako možný provoz stánků. Je ovšem velmi důležité brát v úvahu současnou situaci týkající se plošného šíření COVID-19, a není tudíž v našich silách zaručit, zda se vůbec podaří tradiční akce uskutečnit, či nebudou probíhat pouze v omezeném počtu, stejně jako provoz stánků," uvedla náměstkyně, zodpovědná za kulturní oblast. (red)

Město Prostějov zakoupí dva defibrilátory. Jeden pro kino, druhý pro divadlo

ilustrační foto Městská policie Prostějov

Další krok pro bezpečnost Prostějovanů udělalo Město Prostějov, když zakoupí dva defibrilátory. Jeden bude mít k dispozici kino Metro 70, druhý pak městské divadlo. Rozhodla o tom rada města na svém jednání. Defibrilátor mají k dispozici už také prostějovští strážníci.

„Jsem ráda, že jsme se s kolegy shodli na pořízení defibrilátorů, i když bych si zároveň přála, aby nebyly vlastně nikdy potřeba. Na druhou stranu, třeba do divadla na představení může přijít více než 500 diváků a v případě náhlého zhoršení zdravotního stavu někoho z návštěvníků může defibrilátor zachránit život,“ říká náměstkyně primátora Milada Sokolová s tím, že konkrétně pracovníci městského divadla prošli v loňském roce školením, jehož součástí bylo i předvedení defibrilátoru.

Město rozšiřuje likvidaci plevele horkou vodou

foto FCC

Město Prostějov ve spolupráci s firmou FCC myslí na životní prostředí a rozšiřuje techniku k likvidaci plevele horkou vodou.

„Informujeme veřejnost o nasazení dvou nástaveb ECLIP M1000 na podvozku Multicar 27, určených k likvidaci plevele horkou vodou /párou/. Zařízení máme zapůjčeno z FCC Znojmo do 8. 9. 2020, a pokud se osvědčí, budou oba stroje nasazeny každý den minimálně po dobu osmi hodin,“ uvedl 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil a dodal, že technika bude jako první použita v okolí MŠ a ZŠ, cestní sítě v sadech a parcích.

„Jak jsme deklarovali, budeme postupně tam, kde to je technicky možné, omezovat používání chemie a nahrazovat ji horkou párou,“ doplnila náměstkyně primátora Milada Sokolová.

OBRAZEM: Vondráčková se Schwabem zaplnili náměstí

foto Magistrát města Prostějova

Zábava na plný plyn. To byl první koncert Prostějovského babího léta 2020.

Zpěvačka Helena Vondráčková, Radim Schwab a soubor Proměny – hudební zážitek čtvrtečního podvečera, který zahájil primátor František Jura, jeho náměstkyně Milada Sokolová a Martina Drmolová z Kulturního klubu Duha. Na zaplněném náměstí T. G. Masaryka vystoupila také jako předskokan amatérská kapela z Němčic nad Hanou Tak určitě!

Užili jste si akci také? (red)

Hlasujte pro naši Ženu regionu!

Foto Miluše Hovorková

Celonárodní soutěž ŽENA REGIONU je určena všem ženám, které dosahují jedinečných výsledků nejen ve své profesi, ale aktivně se podílejí i na veřejném životě, tvoří hodnoty, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům, přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu, a ještě při tom zvládají péči o rodinu. V letošním roce bojuje i jedna dáma z Prostějova. Podpořte ji svým hlasem!

Nejedná se jen o veřejně známé a úspěšné osobnosti, ale především o obyčejné ženy, o jejichž smysluplných a nezištných aktivitách nemá veřejnost většinou ani tušení. Taková je i Miluše Hovorková, kterou můžete podpořit hlasem zde: http://www.zenaregionu.cz/zena/1220/miluse-hovorkova

Miluše Hovorková

Obrazem: Kvetoucích luk je ve městě stále víc

foto Magistrát města Prostějova

Nejen růže a kvetoucí stromy a keře zdobí Prostějov. Louky plné květin jsou také na rušných dopravních tepnách.

Fotografie s lučními květy nás opravdu nezavádí na pole a do luk. Jde o rušný střed města, kde se podařilo zřídit luční plochy s různou květenou.

„Jsme moc rádi, že se tento záměr postupně daří a do Prostějova proniká stále více prosté přírody. V této snaze budeme i nadále pokračovat a další louky vzniknou mezi bytovými domy v ulici Dolní. Zdejší obyvatelé projevili zájem o takovýto „výhled“ z okna, tak proč jim ho nedopřát,“ usmívá se náměstkyně Milada Sokolová.  (red)

Diskotéka Morava v Lužické je zdrojem hluku a nepořádku. Hrozí jí zavření

Ilustrační foto ber

V rámci vyřešení stížností tamních obyvatel proběhlo na radnici opětovné jednání. Setkání nejen s provozovateli diskotéky, ale také s dotčenými občany inicioval primátor města František Jura a náměstkyně pro oblast životního prostředí Milada Sokolová.

„Několikrát jsme s provozovatelem jednali a žádali, aby v areálu zajistil takové úpravy, aby lidé nechodili kouřit ven, tedy aby vybudoval na vhodném místě v budově „kuřárnu“. Tady je již požádáno o povolení jejího vzniku a úprava již byla zahájena. Věříme, že takovéto opatření zajistí potřebný klid z venkovní části diskotéky, tedy ve veřejném prostoru,“ doufá Jura.

Prostějov bude mít zookoutek. Na Hloučele

ilustrační foto pvnovinky.cz

S biokoridorem Hloučela má vedení Prostějova velké plány. Mimo míst pro odpočinek návštěvníků uvažuje o výstavbě naučné stezky, dětských hřišť, a dokonce i zookoutku.

„Zadali jsme studii s tím, jak po dobu deseti let s Hloučelou nakládat. Biokoridor pochopitelně stárne, některé dřeviny musíme kácet, další dosazovat. Zaměřili jsme se i na rodiny s dětmi. Na čtyřech místech, od Vrahovic po Tichou, by měla vzniknout stanoviště, kde najdou vyžití nejen děti různého věku ale i rodiče,“ uvedla náměstkyně primátora Milada Sokolová.