Milada Sokolová

Prostějovské léto 2021 nabídne Pokáče, Zagorku i Mňágu

Ilustrační foto pokac.cz

Prostějovské kulturní léto 2021 je již naplánováno, a to včetně termínů akcí. Pokud koronavirová situace dovolí, sjedou se v Prostějově hvězdy.

 „V programu letošního léta by měli například vystupovat Hana Zagorová, Mňága a Žďorp, Stein27, Michal Hrůza, hlavní představitelé z muzikálu Fantom opery, Lollipopz, z minulého roku zůstávají vystoupení Pokáče a kapely Laura a její tygři,“ sdělila PvNovinkám náměstkyně primátora Milada Sokolová. „Ve vedení města doufáme v příznivou situaci a těšíme se, že se při hromadných akcích opět setkáme,“ dodala. (ber)

Prostějov připravuje další opravy městského majetku

Ilustrační foto ber

Zastupitelé budou na jednání zastupitelstva schvalovat výši financí na opravy svěřených budov příspěvkových organizací  v roce 2021.

„Při konzultacích k sestavování návrhu rozpočtu byli ředitelé příspěvkových organizací vyzváni, aby předložili své návrhy na možné opravy ve spravovaných objektech, a to podle jejich vlastních priorit,“ říká primátor František Jura. Budovy tak čeká oprava chodníků, podlah, sociálních zařízení a podobně.

Dostanou Kolářovy sady turistické zázemí pro návštěvníky?

Foto archiv PVNovinek

Na úterním zasedání Rady města Prostějova bude v programu i bod vzniku turistického zázemí v Kolářových sadech. To by mělo vzniknout u vstupu z Riegrovy ulice.

„Jde o vybudování kontejnerových toalet obložených dřevem, které doplní posezení a dobíjecí stanice po elektrokola," vysvětlila náměstkyně primátora Milada Sokolová. U workoutového hřiště by mělo vzniknout odpočinkové místo s toaletami.

Projekt by podle radnice mohl přijít na tři čtvrtě milionu. Pokud jej radní schválí, o výstavbě rozhodnou na únorovém jednání zastupitelé. (ber)

Ochránci přírody dostanou zelenou střechu a dvě patra

foto Magistrát města Prostějova

V listopadu 2020 začala firma Prostas s demolicí sídla Ekocentra Iris v Husově náměstí v Prostějově. Na jeho místě bude do poloviny letošního roku stát moderní dvoupodlažní objekt s řadou ekologických prvků.

Původně chtělo město na původním objektu pouze zrekonstruovat střechu, ukázalo se ale, že nemá ani jednu štítovou stěnu. Ty patřily sousedním objektům. „V případě, kdy by chtěli majitelé sousedních budov své objekty opravovat, my bychom o stavbu přišli,“ vysvětlila náměstkyně primátora Milada Sokolová.  

Bezdomovci letos o teplé polévky přijdou

Foto archiv PVNovinek

Čtyři roky, od roku 2016, v lednu a únoru rozdávala předsedkyně Okrašlovacího spolku Prostějov Milada Sokolová spolu s jejím manželem a dalšími dobrovolnými pomocníky před místním nádražím teplé polévky. Letošní charitativní akci ale zrušila koronavirová situace.

„Bohužel i tento projekt koronavirus úplně zrušil. Vláda totiž z důvodu protiepidemických opatření neumožňuje okamžitou spotřebu jídla na ulici. To je ale hlavním principem rozdávání polévek sociálně slabým osobám a lidem bez domova, poskytnout v zimě potřebným jedno teplé jídlo denně. Lidé, kteří v minulých letech pro polévku či jiný teplý pokrm přicházeli, jej konzumovali přímo na místě, “ uvedla Milada Sokolová, která projekt zajišťuje i finančně.

V roce 2020 jsme přivítali 390 miminek. Vede Karolína a Jakub

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Každoročně přináší Magistrát města Prostějova statistiku dětí, přivítaných na radnici. Nejinak je tomu i letos, přestože vítání spojené s obřadem se bohužel kvůli epidemiologické situaci tento rok nekonalo. Jak vyplývá ze statistiky, přivítaní chlapci převažují letos nad děvčátky.

Celkem bylo přivítaných dětí 390, z toho bylo dívek 182 a 208 chlapců. U dívek byla oblíbená jména Karolína (10x), Julie (8x), Anna, Laura (7x), Viktorie, Sofie (6x) a Natálie, Ema (5x). Sedm holčiček dostalo zdvojená jména.

U chlapců se ujal vedení Jakub (11x), následoval Dominik, Adam (10x), Daniel, David (8x), Tobiáš, Martin (7x) Vojtěch, Šimon, Patrik, Matyáš, Michal, Lukáš (6x). Zdvojená jména mělo šest chlapečků.

Metro70 nabízí nové plátno, projektor i defibrilátor

foto Magistrát města Prostějova

Upgrade zařízení – to je stav, ve kterém se v současnosti kino nachází.

„Novinky, které můžeme zmínit, je nové plátno, zbrusu nový laserový projektor a probíhající redigitalizace. Prostě modernizace se vším všudy,“ usmívá se náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Do kina se investují nemalé částky a diváci by to měli na návštěvě zařízení zcela jistě poznat.

Dárky pro Strom splněných přání jsou všechny rezervovány! Nezapomeňte je doručit!

ilustrační foto ber

Desátý ročník akce Strom splněných přání pořádá Okrašlovací spolek Prostějova ve spolupráci se spolkem Dobré místo pro život. Radost jste opět udělali dětem i seniorům z naší oblasti. Všech 330 dárků bylo rezervováno!

Dárky poputují do Domova pro seniory Jesenec, Charity Daliborka, Domova pro seniory Prostějov na Nerudově ulici, Centra sociální pomoci na Lidické, ADP – SANCO – Dům domácí péče, prostějovské Léčebny dlouhodobě nemocných, Azylového domu pro rodiče s dětmi, SOS Kompas Prostějov a Dětského domova Plumlov a Konice. "Letos sociální pracovníci vytipovali 330 potřebných, " vypočítala prostějovská hlavní organizátorka, předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová s tím, že všechny dárky jsou již rezervovány.

Jiskra naděje svítí více než půl kilometrem světel

Foto ber

I když bylo letošní rozsvícení vánočního stromu kvůli koronavirové nákaze bez kulturního programu, smrk pocházející od dárců z Lipové je krásným reprezentantem svátečního času.

"Stávající výzdoba stromu, který dostal jméno Jiskra naděje, je stejná jako v roce 2019. Je tvořena světelnými LED řetězy o délce 500 metrů, vánoční hvězdou, světelným LED závěsem o délce 100 metrů, dekorací LED PUGÉT a denní výzdobou – baňkami," sdělila PvNovinkám náměstkyně primátora Milada Sokolová s tím, že výzdoba byla pořízena v roce 2016.  Její obnovu nebo doplnění radnice neplánuje. (ber)

Projekt „Sladké sny, ježku!“ opět pokračuje

foto Magistrát města Prostějova

Prostějov se loni připojil k projektu budování soustavy zimovišť pro ježky, bezobratlé a jiné živočichy. Letos jejich lokality rozšiřuje.

„Jde o prosté navršené shrabané listí přikryté větvemi. Zimoviště budou doplněna edukačními tabulkami, aby lidé věděli, že nejde o hromadu nepořádku. Při bližším pohledu jde o horu života, kterému pomůžeme přežít nehostinné zimní měsíce,“ říká náměstkyně primátora Milada Sokolová a doplňuje: „Zimoviště pro ježky si lidé velice oblíbili a volali, že by uvítali další. Vyhověli jsme a připravili tři nová místa,“ usmívá se Sokolová. Celkem je letos ve městě třináct zimovišť pro ježky.