komunitní sázení

První letošní komunitní výsadba se blíží!

Foto Magistrát města Prostějova

Komunitní sázení se v Prostějově těší velké oblibě. I to je důvod, proč bude výsadba pokračovat také v letošním roce.

„Stromy zakoupené městem Prostějovem i nářadí budou, jako vždy, připraveny přímo na místě. Zájemce si tedy nemusí žádný strom kupovat, pouze se k sázení a následné péči o strom přihlásí a pochopitelně si přijde strom zasadit," připomíná náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Letos 15. dubna bude vysazeno celkem 17 stromů, konkrétně 11 buků a 6 ovocných stromů, a to v oblasti u krasického hřbitova – na ulici Generála Kraváka (viz mapka).

V Prostějově přibyly jírovce a magnolie

Foto JZ

Letošní poslední komunitní sázení se konalo v sobotu 19. listopadu. Dvanáctka rodin si své stromy zasadila před budovou Sportcentra v Olympijské ulici.

„Většina ze sedmi jírovců a pěti magnolií byla opět vysazena na počest narozených dětí,“ usmívala se 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová, která s iniciativou před časem přišla. „Napadlo mne to, mimo jiné, i proto, že se mě často rodiče při vítání občánků ptají, zda je možno za jejich dítko někde v Prostějově vysadit strom," přiblížila nápad vzniku oblíbené akce.

Poslední letošní komunitní sázení se blíží!

ilustrační foto

Po třech úspěšných komunitních sázeních, která se uskutečnila v Čechůvkách, v ulici Ječná a u cyklostezky na Bedihošť, proběhne poslední sázení v tomto roce, a to před budovou Sportcentra – domu dětí a mládeže v ulici Olympijská. Stane se tak v sobotu 19. listopadu.

Stromy zakoupené městem Prostějovem i nářadí budou připraveny v 8,30 hodin přímo na místě. Zájemce si tedy nemusí žádný strom kupovat, pouze se k sázení a následné péči o strom přihlásí a pochopitelně si přijde strom zasadit.

Chcete mít svůj strom? Zapojte se do posledního letošního komunitního sázení!

ilustrační foto ber, magistrát MP

Po třech úspěšných komunitních sázeních, která se uskutečnila v Čechůvkách, v ulici Ječná a u cyklostezky na Bedihošť, proběhne poslední sázení v tomto roce, a to před budovou Sportcentra – domu dětí a mládeže v ulici Olympijská.

Stromy zakoupené městem Prostějovem i nářadí budou připraveny přímo na místě. Zájemce si tedy nemusí žádný strom kupovat, pouze se k sázení a následné péči o strom přihlásí a pochopitelně si přijde strom zasadit.

„Tato iniciativa mne před časem napadla mimo jiné i proto, že se mě často rodiče při vítání občánků ptají, zda je možno za jejich dítko někde v Prostějově vysadit strom,“ uvedla před nedávnem náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Bude vysazeno celkem dvanáct stromů, sedm jírovců a pět magnolií. Sázení proběhne na přelomu října/listopadu 2022.

Komunitní sázení nese první ovoce

Foto čtenář

Komunitní sázení se v Prostějově poprvé uskutečnilo v listopadu 2021, kdy se zájemci postarali o výsadbu na Cviklu ve Vrahovicích. Od té doby se sázelo ještě dvakrát, v Ječné ulici v Domamyslicích a podél cyklostezky na Bedihošť. „Své“ stromy si lidé chodí pravidelně kontrolovat a těší je, že prospívají.

„V dubnu jsme s kamarádkou sázely strom pro naše vnuky. Zatímco Vojtíšek se na něj jezdí dívat pravidelně, Petříka, který je nefalšovaný Pražák, jsem k němu vzala o prázdninách poprvé,“ pochlubila se fotkami paní Eva. „Jsem ráda, že jsme měly tu možnost a stromy zasadily. Je to památka na hodně dlouho,“ doplnila s tím, že se na ni obracejí přátelé a známí s dotazy, zda by si strom rovněž nemohli vysadit.

Proběhlo druhé letošní komunitní sázení. Tentokrát podél cyklostezky na Bedihošť

Foto Libor Marčan

Stromy zakoupené městem Prostějovem byly připraveny přímo na místě. Zájemce si tedy nemusel žádný strom kupovat, pouze se k sázení a následné péči o strom přihlásil a pochopitelně si přišel strom zasadit.

„Tato iniciativa mne před časem napadla mimo jiné i proto, že se mě často rodiče při vítání občánků ptají, zda je možno za jejich dítko někde v Prostějově vysadit strom,“ připomněla před nedávnem náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Vysazeno bylo 19 ovocných a 4 okrasné listnaté stromy. Tyto stromy byly vysazeny díky grantovému programu ŠKODA Stromky. Vysazené stromy byly registrovány do databáze Hlas lesa a do databáze Sázíme budoucnost. (red)

OBRAZEM: Další komunitní sázení slavilo velký úspěch

Foto ber

V sobotu 9. dubna proběhlo v Domamyslicích v pořadí druhé komunitní sázení stromů. Při akci, organizované prostějovským magistrátem, zasadily rodiny i jednotlivci pětadvacet okrasných listnatých stromů.

„Dvacet pět okrasných listnatých stromů jsme sázeli podél polní cesty v ulici Ječná, což je propojka mezi Domamyslicemi a Čechovicemi. Stromy zakoupené městem i nářadí byly připraveny přímo na místě. Zájemce si tedy nemusel žádný strom kupovat, pouze se k sázení přihlásil a strom si zasadil," vysvětlila již dříve náměstkyně primátora Milada Sokolová. Sázející se podle jejich slov dostavili v plném počtu a měli i čtyřnohé pomocníky, a to nejenom psy, ale i jednoho malého lišáčka. Rádi také využili možnost opéct si špekáček a popovídat s ostatními "stromovými rodiči".

Další komunitní sázení již v sobotu. A není poslední! Přihlaste se!

Foto mapy, Libor Marčan

V sobotu 13. listopadu 2021 proběhlo v příměstské části Vrahovice - Čechůvky první komunitní sázení stromů. Při akci, organizované prostějovským magistrátem, zasadili jednotlivci o rodiny na „cviklu“ v Čechůvkách šestadvacet stromů. Už tuto sobotu se bude sázet znovu, a to v Domamyslicích.

"Pětadvacet okrasných listnatých stromů budeme sázet tentokrát podél polní cesty v ulici Ječná, což je propojka mezi Domamyslicemi a Čechovicemi. Stromy zakoupené městem i nářadí budou připraveny přímo na místě. Zájemce si tedy nemusel žádný strom kupovat, pouze se k sázení přihlásil a strom si přijde zasadit," vysvětlila náměstkyně primátora Milada Sokolová. Na místě bude připraveno občerstvení, po ukončení bude možnost opékání špekáčků.  

Zájemci o komunitní sázení, pozor! Využijte příležitost!

ilustrační foto mapy.cz

V loňském roce zorganizovalo město Prostějov první komunitní sázení, a to ve Vrahovicích. V úspěšném projektu pokračuje i letos, a to 9. dubna dopoledne. Zájemci se mohou hlásit už nyní!

"Sázet budeme tentokrát podél polní cesty v ulici Ječná, což je propojka mezi Domamyslicemi a Čechovicemi. Stromy zakoupené městem i nářadí budou připraveny přímo na místě. Zájemce si tedy nemusí žádný strom kupovat, pouze se k sázení přihlásí a pochopitelně si přijde strom zasadit," vzkazuje náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Vysazeno bude deset habrů, osm javorů, pět lip a dva duby.

Máte-li tedy zájem zasadit strom za své narozené dítko, či za celou svoji rodinu, neváhejte! Zájemci se mohou už nyní hlásit na e-mail: milada.sokolova@prostejov.eu. (red)

Zkrášlování vrahovického Cviklu bude pokračovat. Už na jaře

Foto MMP, Libor Marčan

V sobotu 13. 11. 2021 proběhlo v příměstské části Vrahovice - Čechůvky první komunitní sázení stromů. Při akci, organizované prostějovským magistrátem s účastí odborníků ze společnosti FCC Prostějov, zasadily rodin i jednotlivci na „cviklu“ v Čechůvkách šestadvacet stromů.

„Byla to báječná první zkušenost! Pevně věřím, že ať již v části jižního prstence, tak i na místě u soutoku Hloučely a Romže proběhne další takové společné sázení," komentovala úspěšnou akci náměstkyně Milada Sokolová, která se na výsadbě taktéž podílela.