OBRAZEM: Druhé komunitní sázení se konalo v Kolářových sadech

OBRAZEM: Druhé komunitní sázení se konalo v Kolářových sadech
Foto ber
Další fotky: 
OBRAZEM: Druhé komunitní sázení se konalo v Kolářových sadech
OBRAZEM: Druhé komunitní sázení se konalo v Kolářových sadech
OBRAZEM: Druhé komunitní sázení se konalo v Kolářových sadech
OBRAZEM: Druhé komunitní sázení se konalo v Kolářových sadech

V sobotu 25. května dopoledne se v Kolářových sadech na místě psí loučky uskutečnilo v pořadí druhé letošní komunitní sázení. Vysazeno bylo sedm višní chloupkatých „Accolade“, jeden javor mléč a jeden javor klen. 

S myšlenkou komunitního sázení přišla již před čtyřmi lety předsedkyně Okrašlovacího spolku a 1. náměstkyně primátora Prostějova Milada Sokolová. Reagovala tak, mimo jiné, na reakce rodičů při vítání občánků. Od té doby si zájemci mohli vysadit strom, věnovaný dětem, rodině, budoucnosti a podobně, již devětkrát. V  katastru města tak přibylo více než sto stromů a desítky keřů.

Sázet by se mohlo podle Sokolové i na podzim: „Nelze sázet jinde, než na pozemcích města. Budeme se, samozřejmě, s kolegy snažit vybrat další vhodná místa.“ (ber)

Poslat nový komentář