Zkrášlování vrahovického Cviklu bude pokračovat. Už na jaře

Zkrášlování vrahovického Cviklu bude pokračovat. Už na jaře
Foto MMP, Libor Marčan
Další fotky: 
Zkrášlování vrahovického Cviklu bude pokračovat. Už na jaře

V sobotu 13. 11. 2021 proběhlo v příměstské části Vrahovice - Čechůvky první komunitní sázení stromů. Při akci, organizované prostějovským magistrátem s účastí odborníků ze společnosti FCC Prostějov, zasadily rodin i jednotlivci na „cviklu“ v Čechůvkách šestadvacet stromů.

„Byla to báječná první zkušenost! Pevně věřím, že ať již v části jižního prstence, tak i na místě u soutoku Hloučely a Romže proběhne další takové společné sázení," komentovala úspěšnou akci náměstkyně Milada Sokolová, která se na výsadbě taktéž podílela.

Na jaře letošního roku bude zkrášlování Cviklu pokračovat. „Cílem dalších úprav v tomto místě bude vytvoření samostatně fungujícího přírodního celku, který bude podporovat zadržování vody v krajině, bude zvyšovat druhovou rozmanitost rostlin i zvířat a zlepší vizuální i hlukové podmínky. Doposud byly vysázeny stromy a keře a místo připraveno na další jarní úpravy. Na jaře budou vysety květnaté trávníky, vzniknou štěrkové pěšiny a odpočinkové plochy s lavičkami a ohništěm. Bude tak vytvořen prostor k procházkám, ale i pro posezení s přáteli,“ doplnila Milada Sokolová. (ber)

 

Komentáře

Výborně, jen tak dál a víc a též vodní prvky je potřeba kdekoliv to bude jen možné.

Poslat nový komentář