kočár

Do Prostějova přijel maršál Radecký

Foto Magistrát města Prostějova

V sobotu před polednem do Prostějova přijel historický kočář za doprovodu hulánů a kromě známého milovníka těchto historických dopravních prostředků Václava Obra z něj vystoupil také velký český vojevůdce maršál Radecký.

Akci, podpořené městem Prostějov, na náměstí TGM přihlížely desítky lidí, které pozdravil, jak Václav Obr, tak z televize známý Václav Žmolík, který představoval Josefa Václava Radeckého z Radče, slavného vojáka, jenž dokázal porazit i samotného Napoleona.

Jménem města Prostějova historickou ekvipáž uvítala první náměstkyně primátora, odpovědná za kulturu, Milada Sokolová. Společně s jejím kolegou - náměstkem Jiřím Rozehnalem - historické postavy pohostili "hulánským špukem", tedy rumem a kyškou.

Do Prostějova v sobotu zavítá maršál Radecký!

Foto plakát

V letošním roce nás poctí svou návštěvou významná osobnost dávné historie, maršál Josef Václav Radecký z Radče. Muzeum kočárů v Čechách pod Kosířem proto připravuje pozoruhodnou akci a slavnostně vypraví historický cestovní kočár jedoucí po mnoha místech Olomouckého kraje. Poveze samotného maršála Radeckého, který byl považován za jednoho z nejlepších vojevůdců v Evropě.

„Dle cestovního řádu zavítá kočár do Prostějova v sobotu 25. března 2023. Poveze nejen maršála Radeckého, ale i další urozenou společnost. V programu se budete moci potkat s postavami dávné historie, cechmistrem, mistrem kočím, lokaji a podkoními, či muzikantem. V roli maršála vystoupí Václav Žmolík z Prahy. Střežit ho bude jízdní hlídka 1. hulánského regimentu," uvedla 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová. Kočár přiveze také dárky, které obdrží děti.