Konice

Zloději se vydali do chat. Jednoho už policisté chytili

ilustrační foto Policie ČR

Neznámý pachatel vnikl do chaty v katastrálním území obce Niva někdy v době od poloviny listopadu do sobotního rána. Z venkovního přístřešku odnesl 4 ks alu kol a motokrosové vybavení. Pak vypáčil vstupní dveře a prohledal celou chatu.

Z ní odcizil dětskou motorku značky Kawasaki a box s nářadím. Škodu si majitel předběžně stanovil na 37 500 Kč na ukradených věcech a 2 000 Kč na poškození. "Případ šetří policisté z plumlovského obvodu pro trestné činy krádež a porušování domovní svobody," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Památku československých letců připomíná v Holandsku pomník. Je mezi nimi i rodák z Konice

Foto Viktor Daněk, Český rozhlas

Památník v severním Nizozemí připomíná smrt šesti československých pilotů 311. bombardovací perutě RAF. Zahynuli při útoku stíhaček Luftwaffe 11. dubna 1942. Byl postaven díky finanční sbírce místních zemědělců a odhalen 10. října letošního roku. Pomník připomíná také památku našeho krajana, podplukovníka in memoriam Karla Rychnovského.

Na okraji obce Middenmeer v severním Nizozemí stojí modrobílý sloup s červeným letadlem na vrcholu a pamětní deskou. Označuje místo, kde v dubnu 1942 spadl letoun Vickers-Wellington Z 8836 (KX– Z). Josef Kalenský, Karel Kodeš, Karel Rychnovský, Jan Peprníček, Josef Hrdina a Josef Politzer zahynuli jako letci 311. československé perutě RAF. Mezi nimi byl také náš krajan, konický rodák, absolvent prostějovského vojenského učiliště, třiadvacetiletý kapitán (povýšený na podplukovníka in memoriam) Karel Rychnovský (1918–1942).

Opilý řidič nadýchal přes 3 promile

Ilustrační foto ber

Ve čtvrtek krátce před polednem na zřejmě opilého řidiče vozidla Ford Mondeo jedoucího od obce Litovel na obec Konice policisty na lince 158 upozornil jiný řidič. Policisté okamžitě vyrazili podezřelého řidiče zkontrolovat. Vozidlo vyhledali a zastavili v obci Luká.

Policistům bylo hned při prvním kontaktu s řidičem zřejmé, že muž je pod vlivem alkoholu. "S jednapadesátiletým řidičem provedli dechovou zkoušku na alkohol, při které přístroj zaznamenal pozitivní hodnoty 3,65 ‰, 3,18 ‰ a 3,11 ‰ alkoholu v dechu. Řidič policistům uvedl, že žádný alkoholický nápoj nepožil, nicméně s naměřenými hodnotami souhlasil. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření, což odmítl," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Soutěžte o vstupenky na koncert kapely Rybičky 48!

Foto Rybičky 48

Jak PvNovinky informovaly, v Konici vystoupí v pátek 17.9.2021 Rybičky 48 - česká pop-punková jednička. A vy si s PvNovinkami můžete zasoutěžit o vstupenky!

Postačí, když do středy 15. září zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, kdo je lídrem kapely? Odpověď označte v předmětu RYBIČKY a nezapomeňte připsat svou adresu a telefonní číslo. Pro dva vylosované máme vstupenky.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red)

Do Konice míří Rybičky 48!

ilustrační foto

V pátek 17. září vystoupí v Zámeckém parku Konice Rybičky 48 - česká pop-punková jednička ve složení Kuba Ryba, Petr Lebeda, Ondra Štorek a Michal Brener.

Po loňském veleúspěšném Letní parket tour, se kapela znovu vrací na místa činu. Na koncertě, který začne v 19 hodin, zazní legendární pecky „Rybiček“ i novinky, jako je song Ty vole, já budu táta!

Jako speciální host vystoupí skupina Street69. Čtěte pozorně, bude soutěž o vstupenky! (ber)

Do Konice míří Rybičky 48!

ilustrační foto

V pátek 17. září vystoupí v Zámeckém parku Konice Rybičky 48 - česká pop-punková jednička ve složení Kuba Ryba, Petr Lebeda, Ondra Štorek a Michal Brener.

Po loňském veleúspěšném Letní parket tour, se kapela znovu vrací na místa činu. Na koncertě, který začne v 19 hodin, zazní legendární pecky „Rybiček“ i novinky, jako je song Ty vole, já budu táta!

Jako speciální host vystoupí skupina Street69. Čtěte pozorně, bude soutěž o vstupenky! (ber)

Profesionální hasiči na stanici v Konici využijí při zásazích na vodě nový člun

Foto HZS Olomouckého kraje

Nový člun s přívěsem mohou nyní využívat hasiči na stanici v Konici. V tomto týdnu si jej jednotka slavnostně převzala od starosty města Konice Michala Obrusníka. Samospráva na jeho pořízení přispěla peněžitým darem.

„Člun využijeme především při záchraně osob na zamrzlých rybnících, kdy je rychlost rozhodující. Nasazen může být také při přívalových deštích, kdy se hladiny jinak drobných toků rychle zvyšují,“ uvedla tisková mluvčí hasičů Lucie Balážová. Záchrana osob ohrožených bleskovou povodní je díky člunu rychlá a efektivní, jak se ukázalo například loni při povodních v Šumvaldu a jeho okolí, kde lze vodní tok za normálních podmínek přejít suchou nohou. Člun je osazen motorem a převážen bude na samostatném přívěsu.

Obrazem: Konici provoněla grilovaná kolena

Foto ber

Po úspěšné akci "makrela" přichystala Zámecká zahrádka v Konici další laskominu, tentokrát v podobě grilovaných kolen. Ta prodávala v sobotu 30. ledna.

„Zájem byl obrovský, nemohli jsme, bohužel, vyhovět všem," sdělila PvNovinkám Lucie Svačinová. A tak s operativně rozhodla přidat opět "makrelovou sobotu". 

Ta se bude konat 6. února 2021, rybu si ale musíte opět zarezervovat předem, a to do čtvrtka 4. února do 20 hodin. 

„Objednávky přijímám do 20 hodin na telefonním čísle 775 471 090, nebo ve zprávách na FB," doplnila Lucka s tím, že pro makrelu se můžete vydat v sobotu po 15 hodině.

A nezapomeňte na objednávky zabíjačkových specialit. Zámecká zahrádka je nabídne už 13. února. (ber)

Koničtí fotbalisté a fans byli Ježíšky v dětském domově

Foto LS

Koničtí fotbalisté se zástupci konického fans klubu navštívili dětský domov v Konici a přinesli dětem plno krásných dárků pod stromeček.

Trenér konických fotbalistů Petr Ullmann společně s hráči Jaromírem Krásou a kapitánem týmu Jakubem Kořenovským nejprve předali dárky velkému konickému fanouškovi Péťovi, který dostal nový fotbalový míč, šálu a čepici české fotbalové reprezentace. „Největší radost měl z plakátu konického týmu, který jsme mu nechali na památku zarámovat,“ uvedl trenér, který Péťovi navíc věnoval svou podepsanou kartičku.

A potom přišly na řadu ostatní děti. Každé z nich dostalo krásný dárek v podobě různých her a hraček. Děti byly z dárečků nadšené.

Žena z Konicka lhala a teď je obviněna z podvodu

ilustrační foto Policie ČR

V loňském roce si prostřednictvím internetu na jednom z portálů zabývajících se půjčkami sjednala smlouvu o spotřebitelském úvěru 26letá žena z Konice. 

"Uvedla, že má pravidelné měsíční příjmy ve výši 21 704 Kč, což se nezakládalo na pravdě, protože mladá maminka pobírala pouze rodičovský příspěvek ve výši 3 800 Kč. Její žádosti oslovená společnost vyhověla a poskytla jí úvěr 8 000 Kč, s tím, že do 30 dnů, jak bylo oboustranně domluveno, dluh v dvojnásobné výši 16 800 Kč splatí. Vzhledem k tomu, že peníze neměla, úvěr nesplácela," popsala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Mladá žena byla v těchto dnech obviněna z trestného činu úvěrový podvod, za který trestní zákoník stanovil maximální trest odnětí svobody až na dva roky. (red)