Kultura

Pozor! Vztahy na úrovni zrušeny!

Foto https://www.divadlohata.cz/

Vztahy na úrovni, moderní komedii ze zákulisí vysoké politiky, mělo prostějovské publikum shlédnout v podání Divadelní společnosti Háta 4.10. 2021 v KaSCentru. Agentura Mamut ale ve středu oznámila, že je představení zrušeno.

„Bohužel je to tak, představení je zrušeno. Rozhodnutí padlo v úterý. Dlouho jsme čekali, jak se bude vyvíjet prodej vstupenek ale vzhledem k covidové situaci a nezájmu o vstupenky na všechny kulturní akce, jsme se rozhodli představení zrušit bez náhradního termínu," sdělil PvNovinkám produkční  agentury Kamil Růžička. "Vstupenky je možné vrátit v místě zakoupení, částky za vstupenky budou vyplaceny v plné výši," doplnil s tím, že se agentura omlouvá za komplikace.

Čtrnáctý APLAUS 2021 přivítá umělce zvučných jmen!

ilustrační foto

Prostějovští návštěvníci festivalu se mohou těšit na Jiřího Langmajera, Pavla Lišku, Milana Heina z pražského Divadla Ungelt, Miroslava Donutila, Zuzanu Kronerovou a další herce z Městských divadel pražských nebo Vendulu Novákovou a Romana Vencla z Moravského divadla Olomouc.

„Jsem ráda, že návštěvníci prostějovského festivalu uvidí skvělou inscenaci Moravského divadla Olomouc Sluha dvou pánů. V Národním divadle v Praze titulní roli brilantně léta ztvárňoval Miroslav Donutil. Ale Roman Vencl již léta dokazuje, že neodolatelný Trufaldino může být i Hanák!“ svěřila se ředitelka Městského divadla v Prostějově Jana Maršálková.

Soutěžte o vstupenky na koncert Heleny Vondráčkové. Bleskově!

Foto Helena Vondráčková

V rámci svého podzimního turné Vzhůru k výškám přijede Helena Vondráčková v pátek 24. září do Prostějova. V Městském divadle zazpívá své největší hity, ale také novinky. A vy si můžete zasoutěžit o vstupenky! 

Stačí, když do čtvrtka 23. září do 15 hodin zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jak se jmenuje poslední album, které vydala Helena Vondráčková v loňském roce? Pro dva vylosované máme vstupenky pro dvě osoby. 

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red) 

Helena Vondráčková dorazí v rámci turné do Prostějova! Přiveze své největší hity a také novinky

ilustrační foto

V rámci svého podzimního turné Vzhůru k výškám přijede Helena Vondráčková v pátek 24. září do Prostějova. V Městském divadle zazpívá své největší hity, ale také novinky z desky Tvrdohlavá.

"Do Prostějova se moc těším. Chystám pro své fanoušky hudební vzpomínky na 60. a 70. léta, pak budeme pokračovat po dekádách až k poslednímu roku, kdy jsem natočila nové album Tvrdohlavá. Samozřejmě chci svým příznivcům představit nejnovější písničky, které jsou z pera českých a slovenských autorů,“ prozradila Helena Vondráčková.

Vstupenky na koncert fanoušci seženou v síti Ticketportal nebo přímo v pokladně Městského divadla Prostějov. Česká rádia aktuálně z alba Tvrdohlavá nasadila píseň Dokonalá krása, která boduje v několika hitparádách. (red)

Tip nejen na víkend. Šemířské dostaveníčko na zámku Plumlov

ilustrační foto ZZ

Ve dnech 28.  září a 2. a 3. října se na zámek opět vrátí historie. Jak vznikají dějiny se můžete po všechny tři dny podívat v době od  9:30 do 18 hodin. A pozor, opět soutěžíme o rodinné vstupné!

„Účinkovat budou Skupina historického šermu Berendal a divadelní a šermířská společnost D.B.S,“ prozradil redakci hofmistr Zdenek Zedek. Součástí programu budou sokolnické ukázky výcviku a příletů dravých ptáků, loutkové pohádky divadla Kašpárkův svět a kovářské řemeslo, které představí mistr Jakób.

Čekají vás také speciální kostýmované prohlídky Vysokým zámkem a netradiční prohlídky hradních sklepů. (ber) 

Kino Metro uvádí...Není čas zemřít

text: 

Kino Metro uvádí

Není čas zemřít

20:00

Kino Metro uvádí...Febiofest: Minuta věčnosti

text: 

Kino Metro uvádí

Febiofest: Minuta věčnosti

17:30

Kino Metro uvádí...Láska pod kapotou

text: 

Kino Metro uvádí

Láska pod kapotou

20:00

Kino Metro uvádí...Zátopek

text: 

Kino Metro uvádí

Zátopek

17:30

Kino Metro uvádí...Zbožňovaný

text: 

Kino Metro uvádí

Zbožňovaný

20:00