Kultura

Soutěžte o vstupenky na šermířský víkend na zámku Plumlov!

ilustrační foto Plumlov

O víkendu 8. a 9. srpna 2020 se na nádvoří zámku v Plumlově  sjedou šermíři, divadelníci, komedianti, kejklíři a další umělci, aby pobavili diváky při šermířském víkendu. A vy si s námi můžete zasoutěžit o rodinné vstupné.

Stačí, když do čtvrtka 6. srpna do 16 hodin zašlete na redakční e-mail odpověď na otázku, jaká show je připravena na sobotní večer. Odpověď označte v předmětu PLUMLOV. Pro dva vylosované máme rodinné vstupné pro dva dospělé a dvě děti.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red) 

Nová divadelní sezóna je tříhvězdičková. Předprodej začne v říjnu

Foto Divadlo Kalich

Městské divadlo v Prostějově prodlužuje stávající sezónu 2019–2020 do konce roku 2020. Nová sezóna proto začne v lednu 2021 a nabídne do konce června ve všech předplatitelských skupinách tři divadelní skvosty.

Diváci se mohou těšit na inscenace ověnčené cenami, inscenace vycházející z filmových i knižních bestsellerů, inscenace zbrusu nové či léty prověřené. Výjimečné divadelní hry přinášejí především témata mezilidských vztahů opírající se o mimořádné herecké výkony.

V pražských a brněnských divadelních souborech budou excelovat výrazné osobnosti – Milan Kňažko, Jan Révai, Matouš Ruml, Martin Hofmann, Chantal Poullain, Tereza Dočkalová, Jakub Albrecht, Igor Orozovič, Aleš Háma, Milan Šteindler, Adrian Jastraban.

Zámek Plumlov zve na šermířský víkend

Foto Petr Šenkyřík

Osmého a devátého srpna se na nádvoří před vysoký zámek v Plumlově sjedou šermíři, divadelníci, komedianti, kejklíři a další umělci, aby pobavili všechny diváky, kteří dorazí. Tato akce bude okořeněna i tím, že sobotní program neskončí odpoledne, ale bude pokračovat až do setmění a zakončí ho velkolepá ohňová show.

Po oba dva dny budou v Plumlově účinkovat ti nejlepší a nejžádanější účinkující, mimo jiné Jihočeské profesionální divadlo teátr Víti Marčíka s pohádkou Princ Bajaja s Robinsonem Crusoe. O lomoz zbraní se postarají těžkooděnci Taranis se scénickou bitvou (15:30 každý den), či šermířská a divadelní společnost Grál s legendárním turnajíčkem. Abychom si odpočinuli, předvede skupina historického tance Roseta ukázky středověkých tanců a mistr kejklíř Jindřich Holeček zase něco z umění létajících míčků.

Kino Metro uvádí...Ženy v běhu

text: 

Kino Metro uvádí

Ženy v běhu

21:00

Kino Metro uvádí...Jít krást koně

text: 

Kino Metro uvádí

Jít krást koně

20:00

Kino Metro uvádí...Havel

text: 

Kino Metro uvádí

Havel

17:30

Kino Metro uvádí...Krycí jméno Lev

text: 

Kino Metro uvádí

Krycí jméno Lev

20:00

Kino Metro uvádí...Tajemní impresionisté

text: 

Kino Metro uvádí

Tajemní impresionisté

17:30

Kino Metro uvádí...Sladký konec dne

text: 

Kino Metro uvádí

Sladký konec dne

20:00

Kino Metro uvádí...Havel

text: 

Kino Metro uvádí

Havel

17:30