Kultura

Oblast kultury získá dotační výpomoc. Peníze dostanou zpěváci i Muzeum kočárů

ilustrační foto ber

Dotační podporu celoroční činnosti a podporu jednorázových akcí v kulturní oblasti odsouhlasili radní na své poslední schůzi. Uvolnili částku 100 tisíc korun, která může být například čerpána na podporu činnosti pěveckých sborů.

„Konkrétně jsme dotací podpořili pronájmy, hudební doprovod, kamerové a fotografické práce, propagace koncertů, květiny na koncerty a například ozvučení. Finance pomohou také při úhradě dopravy a ubytování, honorářů, půjdou na zvukové a obrazové záznamy, notový materiál, natočení CD, kostýmy a podobně,“ vyjmenovala náměstkyně primátora pro kulturu Milada Sokolová.

Starý Prostějov. Hlavní náměstí v roce 1930

Foto SOkA

Letecký snímek zachycuje hlavní náměstí ještě za parkové úpravy. Ta vznikla podle návrhu architekta Jindřicha Kumpošta v roce 1933.

Na východní straně je k vidění blok domů, asanovaný v roce 1969 kvůli výstavbě Prioru. Nalevo, u Smetanových sadů, stojí domy ve Školní ulici. Ty byly asanovány na přelomu 60. a 70. let minulého století. (ber)

V městské galerii jsou k vidění jedinečná díla Leonidase Kryvošeje

ilustrační foto

Ochránci zahrad nese název výstava jedinečných obrazů Leonidase Kryvošeje, která je až do 5. června k vidění v městské galerii v prostějovském zámku, která je součástí prostor baru vino & tapas.

Autorovy obrazy z let 2017 - 2022 vás zavedou do magického světa fantazie a bytí, s efektní kombinací barev, provázků a jedinečných technik. 

"Jsem ráda, že se do galerie opět vrátilo umění, pevně doufám, že zde setrvá nastálo a lidé se budou moci kochat častěji," nechala se slyšet náměstkyně primátora Milada Sokolová.

"Výstava je přístupná od úterý do neděle v době od 11 do 20 hodin, kdy si ji můžete vychutnat třeba se sklenkou našeho vína," přidal pozvání provozovatel baru Tomáš Kohoutek. (ber)

Kino Metro uvádí...Pražský výběr

text: 

Kino Metro uvádí

Pražský výběr

20:00

Kino Metro uvádí...Top Gun: Maverick

text: 

Kino Metro uvádí

Top Gun: Maverick

17:30

Kino Metro uvádí...Ať žijí duchové

text: 

Kino Metro uvádí

Ať žijí duchové

15:30

Kino Metro uvádí...Ježek Sonic 2

text: 

Kino Metro uvádí

Ježek Sonic 2

10:30

Kino Metro uvádí...Doctor Strange

text: 

Kino Metro uvádí

Doctor Strange

21:45

Kino Metro uvádí...Top Gun: Maverick

text: 

Kino Metro uvádí

Top Gun: Maverick

19:15

Kino Metro uvádí...Tři tygři ve filmu: Jackpot

text: 

Kino Metro uvádí

Tři tygři ve filmu: Jackpot

17:00