Kultura

Na korunovační klenoty se můžete podívat on-line, vzkazuje olomoucké muzeum

Foto Vlastivědné muzeum Olomouc

Vlastivědné muzeum Olomouc je sice zavřené, ale přes muzejní Facebook, Instagram a webové stránky přenáší několik aktuálních výstav. Začíná se s výstavou korunovačních klenotů, která měla být původně představena veřejnosti v polovině října.

O výrobu mistrovských replik českých korunovačních klenotů se postaral proslulý český zlatník a výtvarník Jiří Urban. Jeho ceněná díla najdeme po celém světě. Navrhoval a realizoval kříž pro papeže Jana Pavla II., šperky pro Její Veličenstvo, anglickou královnu Alžbětu II. nebo kopii císařské koruny Svaté říše římské, kterou můžete obdivovat na hradě Karlštejně a o její výrobě vznikl i dokument v produkci ČT.

Kino Metro 70 uzavřeno

text: 

Kino Metro 70 uzavřeno

Představení jsou zajištěna v náhradních termínech, vzkazuje Agentura Mamut

ilustrační foto plakát akce

Dvě představení chtěla do Prostějova už v jarních měsících přivézt Agentura Mamut Konice. Covidová opatření je ale odsunula na nové termíny.

„Náhradní termín za představení Vztahy na úrovni, které se mělo konat 11.října 2020 je 4. října 2021. U představení Dva nahatý chlapi ze 14. října 2020 se nám náhradní termín podařilo zajistit na 26. ledna 2021," sdělil PvNovinkám produkční Kamil Růžička. Vstupenky zůstávají v platnosti i pro výherce našich soutěží! (ber)

Kino Metro70 zavřel Covid-19

ilustrační foto kino Metro70

Tak jako ostatních kulturních institucí, i kina se zásadně dotýká opatření vydané vládou s platností od pondělí 12. 10. 2020.

"Po sérii restrikcí nakonec kino zavíráme úplně, doufejme, že opravdu jenom na 14 dní. V tuto chvíli však nelze s jistotou říct nic. Naplánovaná představení rušíme, a to s jedinou výjimkou: Terapie sdílením se přesune na termín v roce 2021, lístky zůstávají v platnosti, o konkrétním datu jednáme. Vstupné vracíme: kdo si koupil lístky přes internet, tomu se začnou od pondělí 12.10. automaticky vracet na účet, kdo si je koupil osobně v pokladně, toho prosíme o trpělivost, v hotovosti vrátíme lístky po opětovném otevření kina.

Muzeum hlásí uzavření všech budov

ilustrační foto

Na základě Usnesení vlády České republiky č. 996 ze dne 8. října 2020 o přijetí krizového opatření uzavírá ředitelka Soňa Provazová pro veřejnost od 12. 10. 2020 do odvolání všechny budovy Muzea a galerie v Prostějově.

Jedná se o budovu muzea na nám. T. G. Masaryka 2, galerii Špalíček na Uprkově ulici 18, Červený domek P. Bezruče v Kostelci na Hané a budovu hvězdárny v Kolářových sadech. Současně jsou přerušeny přednášky, kroužky a poskytování informací pro badatele. „Omlouváme se všem případným zájemcům o návštěvu našeho zařízení,“ dodala ředitelka. (red)

 

Městské divadlo Prostějov zahajuje prodej předplatného na rok 2021

ilustrační foto

Městské divadlo Prostějov zahajuje prodej předplatného na rok 2021, konkrétně se jedná o měsíce leden - červen.

Všechny informace lidé naleznou na přebalu nabídkové brožury, kterou divadlo všem stávajícím abonentům zaslalo poštou. Vše potřebné je také na webových stránkách http://www.divadloprostejov.cz/…ne/. (red)

 

Kino Metro uvádí...Bábovky

text: 

Kino Metro uvádí

Bábovky

20:00

Kino Metro uvádí...Karel

text: 

Kino Metro uvádí

Karel

17:30

Kino Metro uvádí...Léto patří rebelům

text: 

Kino Metro uvádí

Léto patří rebelům

15:30

Kino Metro uvádí...Křupaví mazlíčci

text: 

Kino Metro uvádí

Křupaví mazlíčci

10:30