Proměny

Proměny budou jedním z hlavních lákadel sobotního hodového programu

Foto plakát Proměny

Vůbec poprvé ve své historii vystoupí Pěvecký sbor Proměny na tradičních prostějovských Hanáckých slavnostech. Svým zhruba hodinu a půl trvajícím koncertem rozezní hlavní scénu v sobotu 16. září od 19:00 hodin a představí to nejlepší z poprockového repertoáru. V podání sboru a jeho sólistů, ale i spolupracujících hostů, se tak mohou posluchači těšit na písně kapely Queen, ABBA, Ewy Farne, Miky, ale i písní z oblíbených muzikálů. Spolu se sborem a sólisty vystoupí rocková kapela a koncert povede sbormistryně Lenka Dohnalová.

Proměny sérií koncertů v letošní sezóně slaví už 10 let nejen na prostějovské hudební scéně. Pěvecký sbor pravidelně vystupuje na akcích města, ale na velké stage Hanáckých slavností se představí vůbec poprvé. „Nesmírně mě těší, že kultura v Prostějově zažívá v posledních letech velký rozvoj. Tradice sborového zpěvu, ale i místních kapel je obdivuhodná.

Proměny oslaví desáté narozeniny i koncertem na Hanáckých slavnostech!

ilustrační foto plakát

Prostějovský pěvecký sbor Proměny letos slaví deset let od svého založení. I když gró oslav si užil před časem v Duze i na nádvoří prostějovského zámku, zdaleka s nimi nekončí. Pod vedením Lenky Dohnalové vystoupí 16. září na hlavním náměstí v rámci programu 41. Prostějovských hanáckých slavností.

Proměny uvedou hity skupiny ABBA, Vojtěcha Dyka, Viktora Dyka, Ewy Farné, písně z muzikálů a další. Představí se sólistky souboru, Pavlína Merendová a Simona Černá a hosté – Robert Šebík, Patrik Ozzy Zatloukal a Oldřich Vidmuch.

Doprovodu se ujme poprocková kapela ve složení Petr Mlynář, Michal Stochleba, Filip Franc a Roman Mlynář. „Koncert začne v 19 hodin,“ zvou širokou veřejnost Proměny. (ber)

Proměny oslaví desáté narozeniny i koncertem na Hanáckých slavnostech

Foto plakát

Prostějovský pěvecký sbor Proměny letos slaví deset let od svého založení. I když gró oslav si užil před časem na nádvoří prostějovského zámku, zdaleka s nimi nekončí. Pod vedením Lenky Dohnalové vystoupí 16. září na hlavním náměstí v rámci programu 41. Prostějovských hanáckých slavností.

Proměny uvedou hity skupiny ABBA, Vojtěcha Dyka, Viktora Dyka, Ewy Farné, písně z muzikálů další. Představí se sólistky souboru, Pavlína Merendová a Simona Černá a hosté – Robert Šebík, Patrik Ozzy Zatloukal a Oldřich Vidmuch.

Doprovodu se ujme poprocková kapela ve složení Petr Mlynář, Michal Stochleba, Filip Franc a Roman Mlynář. „Koncert začne v 19 hodin,“ zvou širokou veřejnost Proměny. (ber)

Město podpoří natáčení příběhů pamětníků i další kulturní aktivity

Ilustrační foto ber

Radní se na svém jednání zabývali také dotacemi. Částka 49.678 korun poputuje organizaci Post Bellum.

„Tato organizace se zabývá zejména natáčením příběhů pamětníků. Hned čtveřice takových příběhů bude o lidech, jejichž život je svázán s městem Prostějovem,“ vysvětlila 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová s tím, že rada města se zabývala i dalšími dotacemi.

Podpora formou dotace tak míří k těmto subjektům:

49.000, -- Kč obdrží Nota Bene na financování návštěvy polského pěveckého sboru „Na glosy“,

40.000, -- Kč dostane pěvecký sbor Proměny na oslavu 10. výročí vzniku souboru,

Proměny slavily desáté narozeniny. S Cimbal Hell Bandem

Foto ber

Prostějovský pěvecký sbor Proměny slaví v letošním roce desáté výročí svého vzniku. K oslavám si vybral letní scénu nádvoří prostějovského zámku, kde v pátek vystoupil spolu s Cimbal Hell Bandem. Jedinečný zážitek ocenilo zcela zaplněné nádvoří bouřlivým potleskem.

Aranžmá skladeb Čechomoru, Fleretu a lidových písní se ujala sbormistryně Proměn Lenka Dohnalová, o instrumentální stránku se postarali členové kapel Cimbal Hell Band. Celkem sedmnáct skladeb se neslo v rytmu, který publikum rozpohyboval a nejeden z nich se přidal i zpěvem. Sólově vstoupily členky sboru, Robert Šebík a Robin Lefner, ovládající stejně dobře housle a elektrickou mandolínu, jako vlastní hlas. Skvěle mu sekundoval cimbalista a rovněž zpěvák Jakub Štrunc.

Koncert pěveckého sboru Proměny již zítra! Na nádvoří zámku

ilustrační foto plakát

Kulturní program Letní scény na nádvoří zámku na Pernštýnském náměstí již má jasné obrysy. Nabídne návštěvníkům širokou škálu hudebního menu. Zítra se můžeme těšit na vystoupení pěveckého sboru Proměny.

V rámci Prostějovských dnů hudby se publiku představí nejen pěvecký sbor, ale také Cimbal Hell Band z nedaleké Olomouce. A máme se nač těšit! Jak uvedla Lenka Dohnalová, sbormistryně sboru, čekají nás opět lahůdky, které sbor představil jako novinky v rámci oslav své desetileté existence v kulturním klubu DUHA v jarních měsících. (red)

Proměny pátečním koncertem odstartovaly oslavy výročí 10 let existence sboru, zaplněný sál Duhy aplaudoval vestoje!

Foto Proměny

Prostějov, 6. května 2023 – Pěvecký sbor Proměny odstartoval pátečním koncertem v Kulturním klubu Duha oslavy 10 let existence na prostějovské hudební scéně. A jednalo se opět o velkolepou událost! Tentokrát byl repertoár koncertu složen z písní kapely Čechomor, Vlasty Redla a dalších lidových písní, jako vždy upravených přímo na míru sboru a jeho sólistům. Oblíbený pěvecký sbor Proměny doprovodil poprvé Cimbal Hell Band, v roli sólistů se tentokrát vystřídala celá řada členek sboru a jako hostující sólista exceloval posluchačům již dobře známý Robert Šebík. Na úvod koncertu zakládající členové Proměn zavzpomínali na sborové začátky a společně s náměstkyní primátora statutárního města Prostějova a předsedkyní Okrašlovacího spolku města Prostějova Miladou Sokolovou symbolicky pokřtili flash disk s profesionálními nahrávkami z výběru repertoáru sboru, jež Proměny v době covidové natočily v hudebním studiu Davida Spilky v Olomouci.

Tradiční jarní koncert oblíbeného pěveckého sboru Proměny rozezněl v pátek 5. května zcela zaplněný sál Kulturního klubu Duha v Prostějově. Na programu byly písně kapely Čechomor, Fleret a lidové písně v aranžmá sbormistryně Proměn Lenky Dohnalové a instrumentálního aranžmá doprovodné kapely, se kterou se publiku představili Jakub Štrunc (cimbál), Robin Lefner (housle, elektrická mandolína), Tomáš Kedzior (basová kytara) a jako host na bicí Roman Mlynář. Koncert, který byl doslova nabitý emocemi, odstartoval oslavy 10 let působení sboru na prostějovské hudební scéně.

Proměny míří vstříc koncertním víkendům!

Foto Proměny

Jak již Prostějovské novinky informovaly, oblíbený pěvecký sbor Proměny má před sebou koncerty nabitý závěr roku. Už tento víkend se posluchači mohou vydat na vánoční koncerty do Otaslavic a do hlavního kostela v Prostějově. „Pro koncerty v kostele jsme připravili repertoár složený z klasických písní, folkových aranží vánočních písní, a jak jsou již naši posluchači zvyklí, nebude chybět ani populární repertoár,“ říká sbormistryně Proměn Lenka Dohnalová.

Koncert v Otaslavicích proběhne v sobotu 10. prosince v kostele Sv. Archanděla Michaela od sedmnácti hodin. Ve stejný čas pak o den později rozezní Proměny prostějovský kostel Povýšení Svatého Kříže. Koncerty pěveckého sboru Proměny se tradičně těší velké oblibě posluchačů, kapacita kostelů je však omezená. „V letošním roce musíme respektovat rozhodnutí a pokyny farářů, v jejichž kostelech se koncerty konají. Například kapacita v kostele Povýšení Sv. Kříže v Prostějově je v zájmu komfortu návštěvníků omezena na zhruba 300 míst k sezení.

Proměny mají před sebou koncerty nabitý prosinec!

Foto plakát, Proměny

Jedním z hlavních taháků prostějovského kulturního programu v době adventní bývá bezesporu koncert pěveckého sboru Proměny. Ten se tradičně prostějovskému publiku představí i letos, a to hned několikrát.

„Po komplikovaných dvou letech, kdy nám všem pandemie omezila tyto radosti z hudebních setkávání, se letos těšíme, že představíme pestrý vánoční program publiku v Prostějově, nedalekých Otaslavicích, ale vypravíme se třeba také do Ostravy,“ říká o koncerty nabitém prosinci sbormistryně Proměn Lenka Dohnalová.

Proměny ve finiši. Zajděte na nedělní vystoupení!

Foto FB Proměny

V neděli 12. června 2022 vystoupí prostějovský pěvecký sbor Proměny na letní scéně na nádvoří prostějovského zámku. Koncert Poprockové Proměny začíná v 18 hodin.

„Děkujeme paní ředitelce  Evě Lošťákové za prostory obchodní akademie, kde jsme zkoušeli, a konečně můžeme potěšit naše i vaše srdce hudbou,“ přidávají členové souboru díky.

Hosty jsou nejen velká rocková kapela, ale i Patrik Ozzy Zatloukal, Oldřich Vidmuch a Robert Šebík.

Vstupné je dobrovolné. (ber)