Proměny

Proměny ve finiši. Zajděte na nedělní vystoupení!

Foto FB Proměny

V neděli 12. června 2022 vystoupí prostějovský pěvecký sbor Proměny na letní scéně na nádvoří prostějovského zámku. Koncert Poprockové Proměny začíná v 18 hodin.

„Děkujeme paní ředitelce  Evě Lošťákové za prostory obchodní akademie, kde jsme zkoušeli, a konečně můžeme potěšit naše i vaše srdce hudbou,“ přidávají členové souboru díky.

Hosty jsou nejen velká rocková kapela, ale i Patrik Ozzy Zatloukal, Oldřich Vidmuch a Robert Šebík.

Vstupné je dobrovolné. (ber)

Proměny ukáží svou poprockovou tvář!

plakát

V úterý 29. září 2020 v 19,30 hodin se prostějovskému publiku opět představí pěvecký sbor Proměny. Tentokrát se ukáží v poprockové podobě.

"Pozvali jsme si k tomu i hosty, rockovou kapelu, Patrika Ozzyho Zatloukala, Oldřicha Vidmucha a Roberta Šebíka. Moc se na vás těšíme," vzkazují Proměny.

Koncert se bude konat na nádvoří prostějovského zámku. (red)

OBRAZEM: Vondráčková se Schwabem zaplnili náměstí

foto Magistrát města Prostějova

Zábava na plný plyn. To byl první koncert Prostějovského babího léta 2020.

Zpěvačka Helena Vondráčková, Radim Schwab a soubor Proměny – hudební zážitek čtvrtečního podvečera, který zahájil primátor František Jura, jeho náměstkyně Milada Sokolová a Martina Drmolová z Kulturního klubu Duha. Na zaplněném náměstí T. G. Masaryka vystoupila také jako předskokan amatérská kapela z Němčic nad Hanou Tak určitě!

Užili jste si akci také? (red)

Společné zpívání bylo úžasné, pějí chválu Proměny

Foto Lukáš Andrýsek

Na koncertu, který se konal minulý čtvrtek 15. července, nazvaném NAPŘÍČ MUZIKÁLY A OPERETOU, byl hlavní hvězdou večera Radim Schwab, dále živý band a hostem Tereza Mátlová. Celé vystoupení okořenil prostějovský pěvecký sbor Proměny.

„Byla čest zpívat po boku úžasného zpěváka a herce. Měly jsme možnost s Radimem spolupracovat na několika nádherných a známých písních. Z kladných ohlasů publika vyplynulo, že naše společné zpívání bylo úspěšné. Dobré pocity z vydařeného zpívání trvají dodnes a těšíme se na další možnou spolupráci", uvedla sbormistryně pěveckého sboru Proměny Lenka Dohnalová. "Děkujeme za organizaci paní Martině Drmolové“, přidala chválu sbormistryně. (red)

Proměny si v první červnový večer zazpívaly před zaplněným náměstím

Foto Proměny

Prostějovský pěvecký sbor Proměny absolvoval v sobotu 1. června na olomouckém Horním náměstí vpravdě mimořádný koncert. Naše zpěvačky tam vystoupily v rámci závěrečného koncertu Svátků města a písní.

Festival Svátky písní se v Olomouci koná každoročně, již více než čtyři desítky let. Za tu dobu se festival stal prestižní hudební událostí, jíž se za dlouhou historii zúčastnilo již 3 500 pěveckých sborů z celého světa. Vedle soutěžní části pětidenního festivalu probíhala i část nesoutěžní, v níž pro veřejnost vystupovala pěvecká a instrumentální tělesa přímo pod širým nebem, na Horním náměstí před Moravským divadlem. A právě zde zazpívaly i prostějovské Proměny.

Proměny vystoupí na Svátcích města a písní v Olomouci!

Foto Proměny

Prostějovský pěvecký sbor Proměny se pilně připravuje na vystoupení, které ho čeká v sobotu 1. června na olomouckém Horním náměstí.

Festival Svátky písní se v Olomouci koná každoročně, již více než čtyři desítky let. Za tu dobu se festival stal prestižní hudební událostí, jíž se za dlouhou historii zúčastnilo již 3 500 pěveckých sborů z celého světa. Vedle soutěžní části pětidenního festivalu proběhne i část nesoutěžní a právě v jejím rámci letos poprvé vystoupí také prostějovské Proměny.

Pozor! Koncert Proměn již dnes!

ilustrační foto plakát

Prostějovský pěvecký sbor Proměny pořádá adventní koncert. Vydat se na něj můžete již dnes, 19. prosince, do kostela Povýšení svatého Kříže. 

Koncert začne v 18 hodin a posluchači se mají nač těšit. (red)

Koncert Proměn a jejich hostů byl vskutku slavnostní!

Foto PvNovinky.cz

K uctění 100. výročí vzniku republiky uspořádal pěvecký sbor Proměny mimořádný slavnostní koncert. Stalo se tak v prostorách kostela Povýšení sv. Kříže a nutno říci, že koncert měl neopakovatelnou atmosféru a velký úspěch.

Úvodního slova se ujala primátorka města Prostějova Alena Rašková, která připomněla význam vzniku Československé republiky pro naše další dějiny. Vyjádřila také politování nad rozdělením Československa na dva samostatné státy a připojila několik osobních vzpomínek spojených se školními léty na Slovensku.

Promluvil také děkan farnosti Povýšení sv. Kříže p. Aleš Vrzala, který přivítal přítomné a představil program koncertu.

Proměny zvou na mimořádný slavnostní koncert!

ilustrační foto plakát

K uctění 100. výročí vzniku republiky pořádá letos město Prostějov celou řadu kulturních akcí. Pěvecký sbor Proměny přišel při této příležitosti s nápadem na uspořádání slavnostního koncertu, jehož program bude lahodit vkusu milovníků vážné hudby.

Slavnostní koncert se bude konat již tuto sobotu 22. 9. 2018 a na to, co posluchače čeká, jsme se zeptali manažerky sboru Lenky Copkové.

„Koncert je koncipován jako kombinace instrumentálních a vokálně – instrumentálních skladeb. Zazní zde barokní skladby Allessandra Scarlattiho a Antonia Vivaldiho, písně Bohuslava Martinů na texty moravské lidové poezie a zejména Missa Brevis soudobého skladatele Jiřího Pavlici, uměleckého vedoucího souboru Hradišťan. Toto duchovní dílo, v němž se mísí jazyk vážné hudby a prvky lidové, je dnes součástí repertoáru mnoha pěveckých sborů.

Proměny v rámci kulturního léta zcela zaplnily Duhu!

Foto čtenář

V úterý 19. 6. 2018 patřil sál v Kulturním klubu Duha opět prostějovskému pěveckému sboru Proměny. Ten zde odstartoval společně se svými hosty jako již tradičně letní prázdniny výběrem toho nejlepšího z folk - rockové hudby.

Posluchači se mohli těšit z výběru toho nejlepšího od legendární kapely Queen, muzikálových melodií či jedinečného Čechomoru s živelnými houslemi a dynamickou bicí složkou, kterou zajistila speciálně složená folk rocková kapela. "Jelikož se Patrik Zatloukal na poslední chvíli společného koncertu s námi nemohl zúčastnit, pozvali jsme vynikajícího prostějovského zpěváka a rockera Oliho Vidmucha, kterého v jiných písních vystřídal báječný Robert Šebík.