koncert

Tip na neděli: Dřevorock Fest 2020

Foto Dřevorockfest

V neděli ve 12 hodin startuje v areálu zámku v Dřevohosticích tradiční  Dřevorock Fest.  

Jubilejní 15. ročník tradičního letního open-air festivalu nabídne zajímavé kapely, mimo jiné Rybičky 48 a Morčata na útěku. Areál bude otevřen již od 12 hodin, program startuje ve 14 hodin. Bude to našlapané od začátku do konce.

 

Program:

14:00 - 14:45 HOLTER

15:30 - 16:30 DARK GAMBALLE

17:15 - 18:15 GATE CRASHER

19:00 - 20:00 LIMETALL

21:00 - 22:00 RYBIČKY 48

22:45 - 23:45 TRAUTENBERK

00:30 - 01:30 MORČATA NA ÚTĚKU (red)

Kulturní léto v zámeckém parku 2020 je zpět. Nabídne Mikolase Josefa a Mňágu a Žďorp

Foto zámek Čechy pod Kosířem

Díky rozvolňování omezení v souvislosti s koronavirem COVID-19 jsou obnoveny některé letošní akce v rámci Kulturního léta v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem.

 

12. srpna 2020 vystoupí na open air koncertu písničkář, producent, zpěvák, multiinstrumentalista a reprezentant Česka na Eurovision Song Contest 2018, kde se umístil na šestém místě, Mikolas Josef.

Ve čtvrtek 10. září pak zazní open air koncerty rockové skupiny Mňága a Žďorp a jednoho z nejznámějších českých písničkářů Jiřího Dědečka,” láká kastelán Martin Váňa. (ber)

 

Michal David míří do Mostkovic. Se speciálním koncertem pro 1000 lidí

ilustrační foto Michal David

Vzhledem k posledním událostem se Michal David rozhodl, že vyrazí po delší pauze do menších měst a obcí se svými speciálními koncerty pro 1000 lidí. Všechny koncerty budou pod názvem “Zas bude OK” a proběhnou v celkem 7 městech a obcích v ČR. 16. července vystoupí v areálu letního kina v Mostkovicích.

 

Michala Davida opět doprovodí na koncertech již prověřená a úspěšná kapela KVATRO, kterou diváci mohli vidět v posledních dvou letech na všech jeho koncertech.

Pozor! Dnešní koncert legend v Konici se odkládá!

Foto Legendy se vrací

Vážení přátelé a fanoušci pořádného bigbítu, přepište si diáře! Z důvodu nepříznivého počasí je akce Legendy se vrací z původně plánovaného dnešního termínu přeložena na náhradní termín 3. července, a to  v nezměněném programu. 

"Děkujeme za pochopení a doufejme, že se setkáme za příznivějšího počasí v náhradním termínu a v hojném počtu," vzkazuje za pořadatelský tým Tomáš Grepl. (red)

Dvojitý koncert Hradišťanu & Javory Beat bude v září!

ilustrační foto plakát

Jiří Pavlica, Hradišťan & Hana a Petr Ulrychovi, Javory Beat na jednom podiu. V prostějovském KaSCentru měli vystoupit 4. dubna hned na dvou koncertech. Kvůli koronaviru jsou vystoupení přesunuta na 22. září v 17 a 20 hodin.

Jiří Pavlica, který dnes stojí v čele Hradišťanu, byl dokonce po nějakou dobu členem skupiny Javory. Ale existují další svorníky, především je to charakter a obsah písní, dále jejich melodika a inspirační zdroje a v neposlední řadě je to také lidský aspekt - vlídný a upřímný přístup k posluchačům. Možná právě proto se obě kapely rozhodly zrealizovat několik společných koncertů se speciálním programem, ve kterém se představí nejen samostatně, ale také ve společné části, kde zazní nové písně i nová hudební aranžmá. (red) 

Lucie Bílá vystoupí v Prostějově v září!

ilustrační foto plakát

Po více než třech letech od vydání alba Hana se Lucie Bílá vrátila do bratislavského studia Littlebeat, aby zde natočila své nové studiové album Ta o mně.

Vybíralo se z více než čtyřiceti původních písní, z nichž následně producenti s Lucií připravili třiadvacet demonahrávek, ze kterých se nakonec na album dostalo třináct nejlepších.

Právě tyto písně měla Lucie Bílá představit v březnu 2020 v KaSCentru v Prostějově. Z důvodu koronavirové nákazy je koncert přesunut na 7. září. (red)

Katapult přijede do Prostějova v říjnu

ilustrační foto

S Nostalgia Tour 2020 měla v sobotu 14. března vystoupit v prostějovském KaSCentru kapela Katapult. Koncert byl z důvodu pandemie přeložen na 27. října.

Neuvěřitelný reprezentační program provede posluchače celou dlouhou kariérou skupiny /est.1975/ od nostalgických vzpomínek na mládí (a nejen fanoušků) až do žhavé současnosti. Během jediného večera a samotného koncertu tak spolu auditorium a kapela prožijí prostřednictvím stále živých písniček, a i kvůli emocionálnímu náboji, celý život. "Vstupenky zakoupené v předprodeji zůstávají platnosti," upozorňují pořadatelé. (red)

Radečci zahrají pro uzavřenou oblast

foto O5 a radeček

Kapela O5 a Radeček podpoří tuto neděli obyvatele v karanténě na Litovelsku a Uničovsku. 

Hudebníci ze Šumperka, kteří bydlí jen pár kilometrů od izolované zóny, odehrají ve svém studiu online koncert. Během něj mohou diváci posílat v přímém přenosu povzbudivé vzkazy lidem do uzavřené oblasti nebo prostřednictvím dárcovské platformy Donio.cz poukázat libovolnou finanční částku. Ta poputuje ve prospěch místních dobročinných organizací. 

Nezmaři vyprodali Duhu!

ilustrační foto plakát

Letos v lednu oslavila českobudějovická folková skupina Nezmaři neuvěřitelných dvaačtyřicet let od svého založení. Držitelé zlaté Porty se představí v sále Kulturního klubu ve středu 18. března od 19 hodin. Představení je zcela vyprodáno! 

"Vstupenky jsou v tuto chvíli vyprodané," potvrdila informaci vedoucí Kulturního kubu Duha Pavla Vašková. Potěšena je i náměstkyně primátora Milada Sokolová. "Jsem ráda, že Duha opět kápla do noty milovníkům hudby, tentokrát folkové. Pro Nezmary bude plný sál součástí přání k oslavám," doplnila. (red)

Do Duhy zavítají Nezmaři!

ilustrační foto plakát

Letos v lednu oslavila českobudějovická folková skupina Nezmaři neuvěřitelných dvaačtyřicet let od svého založení. Narozeniny přijede oslavit i do Prostějova.

Držitelé zlaté Porty se představí v sále Kulturního klubu ve středu 18. března od 19 hodin. Předprodej vstupenek je již nyní v TIC vedle radnice. (ber)