koncert

Zámek Plumlov zve na benefiční koncert Hradišťanu. Podpoří veřejnou sbírku

Foto www.hradistan.cz

V neděli 16.června 2024 se na nádvoří plumlovského zámku uskuteční benefiční koncert kapely Jiří Pavlica & Hradišťan, se kterou si tentokrát zazpívají i plumlovské děti. Po skončení bude následovat hudební vystoupení místní kapely Putyk Acoustic Rock. Koncert začíná v 16 hodin.

Akce je organizována na podporu veřejné sbírky na opravu plumlovského zámku – výtěžek ze vstupného poputuje na transparentní účet sbírky na opravu zámku.

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji od 1.5.2024 na webových stránkách zámku nebo na pokladně zámku za 290,- Kč, v den konání koncertu bude možné koupit vstupenky na místě za 350,-Kč.

Děti do 14 let včetně mají vstup zdarma.

„Přijďte si vychutnat tento jedinečný kulturní zážitek a podpořit tak dobrou věc! Těšíme se na Vás,“ zve starostka města Gabriela Jančíková. (ber)

Dnes se slétnou čarodějnice. I v Plumlově!

Foto FB Spolek plumlovských nadšenců

Tradiční Slet čarodějnic připravil na dnešek Spolek plumlovských nadšenců. Akce začíná od 16:30 hodin, areál kempu Žralok bude otevřen od 15 hodin. Děti do 14 let mají vstup zdarma!

Děti čeká bohatý program, vystoupení skupiny LOLLIPOPZ, soutěž o nejkrásnější (nejškaredší) čarodějnici – Čarodějnice Plumlova 2024, soutěžní stezka čarodějnice Zelíny, pálení čarodějnic, budou i skákací atrakce a malování na obličej.

Vrcholem akce je koncert skvělých českých kapel KOBLÍŽC!, HORKÝŽE SLÍŽE či MONKEY BUSSINESS. Můžete se těšit i na bohaté občerstvení.

Vstupenky bude možné zakoupit i na místě.

Parkování je na louce cca 500 m od místa akce – bude značeno směrovkami a řízeno pořadateli. (ber)

Němčicím vládly v sobotu dechy

ilustrační foto

Na Jarní koncert pozval své příznivce v sobotu v podvečer do haly Suprovka Dechový orchestr ZUŠ Němčice nad Hanou. Pro zahájení programu si vybral píseň, kterou proslavily cirkusy po celém světě. Byl jí Pochod toreadorů z opery Carmen francouzského skladatele Georgese Bizeta.

Následovaly klasiky, v podobě skladeb Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany, a dalších českých a světových autorů.

Pětašedesátičlenný orchestr tvoří muzikanti z řad žáků hudebního oboru, studentů středních a vysokých škol, učitelů a absolventů školy. Vystupuje nejen po celé České republice, ale i v rámci Evropy. (ber)

OBRAZEM: Sex, pivo a Rock´n´roll v sobotním KasCentru

Foto Zdeněk Vystavěl

Sobotní večer patřil v prostějovském KaSCentru koncertu kapely Protheus. Ta letos spojila síly s kolegy z kapely Komunál a vyjela na společné turné nazvané Sex, pivo a Rock´n´roll tour 2024.

Návštěvník koncertu čekaly nejen osvědčené hity obou kapel, ale také na písně z novinkových alb, které oba interpreti před turné vydávají. „Vytáhli mě kamarádi a byla to pecka. Po sobotě mám dvě nové oblíbené kapely,“ smál se jeden z návštěvníků. (ber)

Do Prostějova se valí Protheus a Komunál. Kdo vyhrál vstupenky?

Foto plakát

Hudba spojuje lidi bez rozdílu věku a napříč kulturami. A přesně o tom je společné turné kapel Protheus a Komunál. V Prostějově budou koncertovat 16. března.

 A vy jste si s PvNovinkami mohli zasoutěžit o vstupenky. Štěstí se usmálo na tyto výherce: Ondra Mlčoch z Prostějova a Miloš Dostal také z Prostějova.

Do Prostějova se valí Protheus a Komunál. Soutěžte o vstupenky!

Foto plakát

Hudba spojuje lidi bez rozdílu věku a napříč kulturami. Přináší radost a pomáhá žít ve světě plném lží a nástrah. A přesně o tom je společné turné kapel Protheus a Komunál. O spojení, radosti a společné vášni. Protheus už několikrát spojil svoje síly s kapelou Komunál, a to jak v rámci společného turné s Dymytry, tak ve společných písních – Až mě ráno povedou a Zapalte nás. V Prostějově budou koncertovat 16. března.

 A vy si s PvNovinkami můžete zasoutěžit o vstupenky. Stačí, když do 12. března zašlete na redakční e-mail odpověď na otázku, kde se bude konat megakoncert, který zakončí turné obou kapel. Odpověď označte v předmětu PROTHEUS a nezapomeňte doplnit své jméno, adresu a telefon. Pro dva vylosované máme vstupenku.

 Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (ber)

Do Prostějova míří Adam Plachetka & Ondřej Havelka a jeho Melody Makers

ilustrační foto plakát

A přivezou Nebe na Zemi - zapějí k vaší potěše nesmrtelné písně pánů Ježka + Voskovce + Wericha. A to 22. března od 19 hodin v Městském divadle Prostějov. 

Je známo, že Adam Plachetka v poslední době s oblibou překračuje hranice světa klasické hudby a vydává se do hudebních oblastí dosud jím neprobádaných. Jistě mnozí zaznamenali jeho projekty muzikálové či operetní. Dlužno říci, že tyto výlety do mimooperních žánrů uskutečňuje jako výsostný profesionál, dokonale poučen, s plným nasazením a tvůrčí invencí.

Do Prostějova se valí Protheus a Komunál

Foto plakát

Hudba spojuje lidi bez rozdílu věku a napříč kulturami. Přináší radost a pomáhá žít ve světě plném lží a nástrah. A přesně o tom je společné turné kapel Protheus a Komunál. O spojení, radosti a společné vášni. Protheus už několikrát spojil svoje síly s kapelou Komunál, a to jak v rámci společného turné s Dymytry, tak ve společných písních – Až mě ráno povedou a Zapalte nás. V Prostějově budou koncertovat 16. března.

Tentokrát vyjíždí na společné turné jako dvě skutečně spřízněné a propojené kapely. Těšit se můžete na ověřené hity obou, ale také na písně z nových desek, které oba interpreti před turné vydávají. Jako další důkaz spojení vydávají kapely společný singl Múzy, na který natočily výpravný klip společně s téměř pěti sty svými fanoušky.

Během turné „Sex, pivo a Rock'n'roll“ odehrají kapely koncerty po celé republice.

Koncert Hradišťanu bude v březnu!

Foto plakát

Ze zdravotních důvodů je přesunut termín koncertu, který se měl konat 1. února 2024 v 19:00 hodin ve Společenském domě v Prostějově. Náhradní termín je již znám.

Vstupenky na koncert zůstávají v platnosti. „Náhradní termín koncertu je středa 20. března 2024, vstupenky zůstávají v platnosti, " vzkazuje pořádající agentura ARKS Plus, s.r.o. (red)

MICHAJLOV a DJ OPIA míří do prostějovského klubu Družba

Foto Plakát, Michajlov

Klub Družba uvede 9. 2. 2024 předního českého rapera, textaře a hudebníka. Michajlov, vlastním jménem Michal Michajlov, je český raper ukrajinského původu a jedna z výrazných postav současného českého hiphopu a rapu. V Prostějově vystoupí vůbec poprvé.

Další třešničkou na dortu na této show bude vystoupení dje, producenta a videokamera DJ Opia. Člena legendární skupiny Naše Věc a finalisty světového DMC, které proběhlo v San Franciscu.

„Jako předskokani vystoupí Prostějovští borci DANCO & ŘÍKEJMITATO,“ doplnil provozovatel DRUŽBA music clubu Zbyněk Král s tím, že po shows následuje after party s Družba djs.