koncert

Radečci zahrají pro uzavřenou oblast

foto O5 a radeček

Kapela O5 a Radeček podpoří tuto neděli obyvatele v karanténě na Litovelsku a Uničovsku. 

Hudebníci ze Šumperka, kteří bydlí jen pár kilometrů od izolované zóny, odehrají ve svém studiu online koncert. Během něj mohou diváci posílat v přímém přenosu povzbudivé vzkazy lidem do uzavřené oblasti nebo prostřednictvím dárcovské platformy Donio.cz poukázat libovolnou finanční částku. Ta poputuje ve prospěch místních dobročinných organizací. 

Nezmaři vyprodali Duhu!

ilustrační foto plakát

Letos v lednu oslavila českobudějovická folková skupina Nezmaři neuvěřitelných dvaačtyřicet let od svého založení. Držitelé zlaté Porty se představí v sále Kulturního klubu ve středu 18. března od 19 hodin. Představení je zcela vyprodáno! 

"Vstupenky jsou v tuto chvíli vyprodané," potvrdila informaci vedoucí Kulturního kubu Duha Pavla Vašková. Potěšena je i náměstkyně primátora Milada Sokolová. "Jsem ráda, že Duha opět kápla do noty milovníkům hudby, tentokrát folkové. Pro Nezmary bude plný sál součástí přání k oslavám," doplnila. (red)

Do Duhy zavítají Nezmaři!

ilustrační foto plakát

Letos v lednu oslavila českobudějovická folková skupina Nezmaři neuvěřitelných dvaačtyřicet let od svého založení. Narozeniny přijede oslavit i do Prostějova.

Držitelé zlaté Porty se představí v sále Kulturního klubu ve středu 18. března od 19 hodin. Předprodej vstupenek je již nyní v TIC vedle radnice. (ber)

 

Kdo vyhrál volňásky na Tři sestry a Horkýže Slíže?

ilustrační foto Lou Fanánek Hagen

Pokud patříte k milovníkům kapely Tři sestry a jejího nepřehlédnutelného lídra Lou Fanánka Hagena, těšte se. Kapela zavítá do prostějovského KaSCentra 14.12.2019. A vy jste s námi mohli soutěžit o volné vstupenky! 

Kapelu na turné Bratia & sestry Gambrinus Tour 2019 doprovodí slovenská kapela Horkýže Slíže. 

Volných lístků pro vás máme k dispozici hned šest. A na koho se při losování usmálo štěstí? Koncert si užijí: Ludmila Bradáčová z Otaslavic, Petra Švecová z Kralic na Hané, Lucie Pořízková z Prostějova, Oldřich Lošťák z Prostějova, Milan Hejč z Hrubčic a Tereza Gambová z Plumlova. Gratulujeme! (red)

Držovice zvou na adventní koncert skupiny Cimbal Classic!

ilustrační foto plakát

Obec Držovice srdečně zve na adventní koncert skupiny Cimbal Classic.

Koná se v sobotu 14. 12. 2019 od 17 hodin v Obecním domě. Vstupné je 200 Kč. (red)

 

 

Výjimečné koncerty v Městském divadle pokračují

ilustrační foto plakáte

Městské divadlo v Prostějově zařazuje do své nabídky mimořádné koncertní skvosty!

V pondělí 18. března 2019 zavítá do divadla i nejmladší Don Giovanni na festivalu v Bambergu a nejmladší Oněgin v Divadle J. K. Tyla v Plzni – barytonista, člen Junge Ensemble v drážďanské Semperoper JIŘÍ RAJNIŠ. 

Jiří Rajniš je absolutním vítězem soutěže Pražský pěvec 2008 a byl také semifinalistou v mezinárodní soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech 2008.

Kdo vyhrál lístky na večerní Tři sestry?

ilustrační foto Tři sestry

Jak PvNovinky informovaly, dnes, tedy 30. listopadu budou v KaSCentru vystupovat společně Tři sestry a Slobodna Európa. A vy jste s námi mohli soutěžit o vstupenky!

Bohužel z důvodu technické závady na našich stránkách jsme nemohli informovat o výhercích dříve, než nyní. A kdo tedy zhlédne představení zdarma? Alena Steinerová, Zdeněk Mikulka, Milan Šrubař a Silvie Roháčková. Gratulujeme! (red)

Do Prostějova zavítá Čechomor. Poslední volné vstupenky!

ilustrační foto plakát

Známá česká kapela zamíří do našeho města koncem roku v rámci Čechomor Kooperativa Tour 2018. V KaSCentru se představí 26. listopadu v 19 hodin. 

Skupina Čechomor v letošním roce oslavuje třicet let od svého vzniku. Své příznivce i respekt kritiků si skupina získala především nápaditým aranžmá a osobitou interpretací hudby, jejímž základem byly a jsou lidové písničky. Od přelomového roku 2001, kdy Čechomor získal tři ceny Anděl (jako skupina roku, za album Proměny i za stejnojmennou skladbu), uběhlo 17 let. Skupina za tu dobu koncertovala nejen doma a na Slovensku, ale i v celé Evropě, procestovala Severní Ameriku, Austrálii i Asii. Spolupracovala s několika výraznými hudebními producenty (např.

Soutěžte o vstupenky na Tři sestry a Slobodnu Európu!

ilustrační foto FB

Jak PvNovinky informovaly, 30. listopadu budou v KaSCentru vystupovat společně Tři sestry a Slobodna Európa. A vy s námi můžete soutěžit o vstupenky!

Postačí, když do 27. listopadu zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jak se jmenuje společné turné obou kapel? Do předmětu napište SESTRY. Pro čtyři vylosované máme vstupenky.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red)

 

Tip na nedělní večer: Klavírista Daniel Jun s hosty v Prostějově

ilustrační foto plakát

Prostějovský klavírista Daniel Jun připravil i pro letošní podzim koncerty. Slyšet jej můžete v Prostějově v neděli 18. listopadu v sálu ČCE U Kalicha.

"Tentokrát jsem ke spolupráci přizval violoncellistu Petra Mašlaně, dáváme dohromady krásný a pestrý program. Půjde o celistvou směs hudby zejména romantické a jazzové s příměsí ještě dalších hudebních žánrů," uvedl Daniel Jun. 

Na koncertě bude hostovat Martin "Tugi" Pivoňka, který bude hrát na perkuse, a spoluúčinkovat bude i Veronika Zacharová, která bude zpívat několik jazzových a bluesových songů.

"Oba koncerty se uskuteční za finanční podpory DPOV, a.s., za kterou velice děkujeme," dodal Jun. (ber)