koncert

Nedělní odpoledne si můžete zpříjemnit koncertem pro Zoo Olomouc

foto ZOO Olomouc

Společně s producentem a hráčem na Panovu flétnu Petrem Tomečkem pro vás olomoucká zoo připravila speciální koncert přímo z prostředí zoologické zahrady.

Koncertem, na kterém vystoupí Daniel Hůlka, Bohuš Matuš, Natálie Tichánková, Bohouš Josef a další, chce zoo poděkovat všem, kteří zoo v nelehkých dnech podrželi a přispěli na její chod. Live stream koncertu uvidíme v neděli od 16 hodin na https://www.facebook.com/ZooOlomouc. (red)

Moravská filharmonie bude koncertovat online. Už ve středu

ilustrační foto Moravská filharmonie Olomouc

Tuto středu od 19 hodin mohou zájemci shlédnout velikonoční koncert Moravské filharmonie Olomouc ze slavnostní dvorany Arcibiskupského paláce v Olomouci. Pod vedením šéfdirigenta MFO Jakuba Kleckera na koncertu zazní výběr z Matoušových pašijí Johanna Sebastiana Bacha. Koncert bude k vidění na webu a facebooku Moravské filharmonie.

Bachovy Matoušovy pašije měly premiéru na Velký pátek 15. dubna roku 1729 a jejich námětem je úryvek z Matoušova evangelia, který líčí umučení Ježíše Krista. Jde o nejznámější zhudebnění tohoto evangelního textu. V rámci koncertu zazní 45 minutový výběr recitativů, árií a chorálů za účasti vynikajících sólistů. V průběhu večera uslyšíme Terezu Zimkovou, Lucii Hilscherovou, Matúše Šimka a Romana Hozu. Koncert bude řídit šéfdirigent MFO Jakub Klecker. "Jsem velmi rád, že se podařilo pro tento mimořádný velikonoční koncert přizvat špičkové sólisty, kteří se barokní hudbě pravidelně věnují.

Prostějov hledá amatérské kapely. Vystoupí s hvězdami

Foto archiv G.V:G

Budou předkapelami hlavního programu Prostějovského kulturního léta 2021.

Organizátoři už tradičního městského kulturního festivalu oslovili amatérské kapely s nabídkou účasti na koncertech už při předcházejících ročnících Prostějovského kulturního léta. „Možnost vystoupit na velkém pódiu a v rámci velké kulturní akce jsme místním amatérským umělcům dali například i vloni. Myslím, že se to vydařilo a chceme v tom pokračovat,“ okomentovala tuto iniciativu náměstkyně primátora Milada Sokolová, která má ve vedení města na starosti kulturu.

OBRAZEM: Monika Absolonová zpívala pro "babí" léto

Foto Lukáš Andrýdek

Hanu Zagorovou, která se omluvila ze zdravotních důvodů, nahradila na středečním koncertu Prostějovského babího léta zpěvačka Monika Absolonová.

Předskokany Moniky Absolonové byly revivalové kapely SUZI QUATRO a SMOKIE. „Myslím, že se koncert vydařil a Monika Absolonová byla plnohodnotnou náhradou,“ uvedla náměstkyně primátora Milada Sokolová. Jak podotkla, jednání s Hanou Zagorovou pokračují. „Doufám, že se nám podaří sjednat nový termín jejího koncertu,“ doplnila náměstkyně. (red)

Soutěžte o vstupenky na Kreyn v Konici

ilustrační foto plakát

Jak PvNovinky informovaly, v sobotu 22. srpna bude v Konici Srpnová noc, na níž zahraje skupina Kreyn. A vy s námi můžete soutěžit o vstupenky.

Stačí, když do 20. srpna zašlete na redakční e-mail odpověď na otázku, kdo je trenérem konického fotbalového A týmu. Odpověď označte v předmětu KREYN. Pro jednoho vylosovaného máme dvě vstupenky. 

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red)

V Konici bude hrát KREYN!

ilustrační foto plakát

V sobotu 22. srpna bude v Konici báječná Srpnová noc.

V konickém parku zahraje od 20 hodin kapela KREYN. " Bohaté občerstvení je zajištěno, " těší se na vás pořadatelé. A, pozor, na PVNovinkách bude soutěž o vstupenky! (ber)

Je to tu! Soutěžte o vstupenky na Simu!

Foto zpěvačka Sima

Jak PvNovinky informovaly, slovenská mega star Sima vystoupí v pondělí 25. srpna ve 21 hodin na nádvoří zámku v Prostějově. A vy si s námi můžete zasoutěžit o dvě vstupenky!

Postačí, když do 22. srpna do 12:00 hodin zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, se kterým známým slovenským raperem zpěvačka spolupracovala? Odpověď označte v předmětu SIMA. Pro dva vylosované máme vstupenku. 

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red)

OBRAZEM: Vondráčková se Schwabem zaplnili náměstí

foto Magistrát města Prostějova

Zábava na plný plyn. To byl první koncert Prostějovského babího léta 2020.

Zpěvačka Helena Vondráčková, Radim Schwab a soubor Proměny – hudební zážitek čtvrtečního podvečera, který zahájil primátor František Jura, jeho náměstkyně Milada Sokolová a Martina Drmolová z Kulturního klubu Duha. Na zaplněném náměstí T. G. Masaryka vystoupila také jako předskokan amatérská kapela z Němčic nad Hanou Tak určitě!

Užili jste si akci také? (red)

Pozor, změna! Sima vystoupí v zámku!

ilustrační foto Studentské slavnosti

Slovenská mega star Sima vystoupí v pondělí 25. srpna na nádvoří zámku v Prostějově. Mění se i čas vystoupení. Původně měl koncert začít už v 16 hodin, vystoupí ale od 21 hodin, aby vynikly efekty a atmosféra koncertu. Před a po akci bude DJ párty v podání předních prostějovských DJ. Areál se otvírá již v 19 hodin.

Prostějovské vystoupení je jediným open-air koncertem Simy v České republice.  

„Bohužel pandemie koronaviru i nadále omezuje kapacitu koncertu. Počet vstupenek jsme museli omezit na 500, a to včetně volňásků. Dosavadní vstupenky jak z předprodeje, tak ze sms-ticket jsou nadále platné,“ doplnila za organizační tým Petra Jílková. Veškeré dotazy jsou organizátoři připraveni odpovědět na FB profilu Majáles PV či akce PV, a na FB stránce Studentské slavnosti.

Blesková soutěž o vstupenky na Revival Fest Konice

Foto Revival Fest Konice

Jak PvNovinky informovaly, sobota 25. července bude v Konici patřit Revival festu.

Představí se na něm revivalové kapely Metallica, Black Sabath, Red Ht Chilli Peppers, Bon Jovi a Detox. Akce začíná v 18 hodin.

Pokud se chcete festival podívat zadarmo, zasoutěžte si s námi o vstupenky. Stačí, když do pátku 24. července do 10 hodin zašlete na redakční e-mail odpověď na otázku, kde v Konici se festival koná. Odpověď označte v předmětu KONICE. Po jednoho vylosovaného máme dvě vstupenky.