koncert

Poctu Ignazi Brüllovi složí koncert v Národním domě

ilustrační foto

Spolek Hanácký Jeruzalém a Okrašlovací spolek města Prostějova si vás dovolují pozvat na koncert z děl prostějovského rodáka a slavného vídeňského klavíristy a komponisty Ignaze Brülla. Koncert se uskuteční ve čtvrtek 6. 10. 2022 od 19:00 hodin v přednáškovém sále prostějovského Národního domu.

Ignaz Brüll žil v Prostějově jen krátce - v dětství; rodina se přestěhovala do Vídně a možná proto je ve svém rodném městě téměř zapomenut. Základům hry na klavír učila Ignaze Brülla jeho matka, sama excelentní klavíristka, ovšem až ve Vídni, na tamní konzervatoři, se Brüllovi dostalo vynikajícího hudebního vzdělání. Studoval například u Julia Epsteina.

Kdo vyhrál volňásky na Rockový maraton?

ilustrační foto Gabriela VG

Na sobotu 17. září přichystala Mamut Agency parádní akci pro všechny milovníky rocku. V Konici pořádá Rockový maraton! Vystoupí na něm kapely Marasd, Calibos, Krápník, Metallica Damage, INC., Flames a Gabriela V.G.Areál bude otevřen od patnácti hodin, maraton startuje v 15,30 hodin. A vy jste si s námi mohli zasoutěžit o vstupenky!

Na koho se ze soutěžících usmálo štěstí? Výherci se stávají Bára Mouková z Horního Štěpánova a Iveta Sotorníková z Prostějova. Gratulujeme! (red)

OBRAZEM: Michal David zaplnil centrum města

ilustrační foto

Poslední hudební hvězdou na zakončení prázdnin roku 2022 byl český zpěvák a skladatel Michal David. 

Spolu s kapelou KVATRO vystoupil ve čtvrtek 8. 9. 2022 na prostějovském hlavním náměstí. A přilákal davy příznivců, kteří si s ním užili jeho největší hity.

„Koncert Michala Davida byl rozloučením s prázdninami, pomyslnou tečkou za letním kulturním programem. Jsem ráda, že se podařil a že poprchávat začalo až v poslední třetině koncertu. Přesto bylo znát, že si lidé koncert užili,“ uvedla náměstkyně primátora pro kulturu Milada Sokolová. (ber)

Michal David vystoupí v centru města

ilustrační foto plakát

Prostějovské kulturní léto bylo zakončeno koncertem Vaška Noida Bárty na hlavním prostějovském náměstí a operetou Podskalák Moravského divadla Olomouc v Kolářových sadech. Na co se Prostějov ovšem ještě může těšit, je koncert českého zpěváka a skladatele Michala Davida. 

„Jsme velice rádi, že můžeme ve městě přivítat tohoto umělce, který nedávno oslavil své životní jubileum. Michal David, který vydal celkem šestnáct sólových alb, si večer s kapelou KVATRO (dne 8. 9. 2022) užije spolu se svými fanoušky a návštěvníky centra města,“ uvedl primátor František Jura.

„Koncert Michala Davida je rozloučením s prázdninami, pomyslnou tečkou za letním kulturním programem,“ dodala náměstkyně primátora pro kulturu Milada Sokolová. (red)

Rockeři, pozor! V Konici bude maraton!

ilustrační foto plakát

Na sobotu 17. září přichystala Mamut Agency parádní akci pro všechny milovníky rocku. V zámeckém parku v Konici pořádá Rockový maraton!

Vystoupí na něm kapely Marasd, Calibos, Krápník, Metallica Damage, INC., Flames a Gabriela V.G.

Areál bude otevřen od 15 hodin, maraton startuje v 15,30 hodin. A pozor, bude soutěž o vstupenky! (ber)

Tip na sobotu. Hanácké Woodstock a Bystřické pivní salón ve Velké Bystřici

ilustrační foto plakát

Ve Velké Bystřici se v sobotu uskuteční 12. ročník rockového festivalu Hanácké Woodstock.

Amfiteátr v Zámeckém parku se otevře návštěvníkům ve 13 hodin a na akci vystoupí Vašo Patejdl s kapelou, Michal Pavlíček a Trio, host Milly Honsová, Limetall a Hentai Corporation.

Na Zámeckém náměstí (v zóně bez vstupenky) je možné navštívit tradiční Bystřické pivní salón, který nabídne více jak 24 druhů piv, nebudou chybět jídla a pochutiny po celé odpoledne až zhruba do půlnoci. (ber)

Hitmaker Michal David míří do Prostějova

ilustrační foto michaldavid.cz

Letní kulturní program běží na plné obrátky a jeho další hvězdou bude český zpěvák a skladatel Michal David.

„Jsme velice rádi, že můžeme ve městě přivítat tohoto umělce, který nedávno oslavil své životní jubileum. Michal David, který vydal celkem 16 sólových alb, si 8.9.2022 večer s kapelou KVATRO užije spolu se svými fanoušky a návštěvníky centra města,“ uvedl primátor František Jura.

Kulturně společenské akce na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově již zdomácněly a jejich řadu přerušila či omezila jen nákaza COVID19.

Náměstí bude patřit kapele Stracené Ráj

Foto straceneraj.cz

Již ve středu 3. srpna bude mít prostějovské hudbymilovné publikum možnost užít si další z koncertů Prostějovského léta. Tentokrát zahraje kapela Stracené Ráj, která je z Mezic u Olomouce.

„Od vznikô v rokô 1993 hraje jenom pisničkê z vlastni tvorbê. Ze začátkô bêlê ê nejaky česky, ale včêl ôž jenom hanáckê otextovany. Žánrové záběr je velêké, od najakyho folkrokô přes bigbit, neco blúz až negde k metálô. Tadê se temo řiká hanácké bigbit....,“ avizují muzikanti.

Předskokanem bude prostějovské kapela Keks, která začne své vystoupení v 18 hodin. Ve stejnou dobu odstartuje Ekocentrum Iris hravé odpoledne pro děti Poznávání přírody všemi smysly.

Pavel Callta otevře Prostějovské léto. Už ve středu!

Foto FB
Zpěvák, skladatel a textař Pavel Callta vystoupil v Prostějově poprvé v roce 2016, v rámci Prostějovského léta.  Od té doby se do Prostějova pravidelně vrací. Ve středu svým koncertem odstartuje další ročník Prostějovského léta.

"Program začne na prostějovském hlavním náměstí ve středu již v 18 hodin, kdy jako předskokan vystoupí kapela Něco mezi. Pavla Calltu publikum uvítá ve 20 hodin," zve na zahájení Prostějovského kulturního léta náměstkyně primátora pro kulturu Milada Sokolová.

Kapela O5 a Radeček vydala nový singl Romantický smyčce. A zve na koncert

Foto o5.cz

Oblíbená česká kapela O5 a Radeček představila nový singl s poetickým názvem Romantický smyčce. Píseň, ke které vznikl už také videoklip, je dítětem songwritingu, jenž se uskutečnil loni v létě v Praze. Skladba přišla na svět za přispění mnoha autorů, včetně zahraničních producentů Kaspera Larsena a Marka Platiho. Z českých autorů se na skladbě podíleli kromě kluků z O5 a Radeček také známý textař Tomáš Roreček a úspěšný hudební producent Lukáš Chromek. Na výsledném mixu pracoval další talentovaný producent Honza Balcárek a finální sound dalo písni studio Sterling New York.

„Upřímně musím přiznat, že jsem nikdy nevěřil, že to může fungovat. Songwriting je sice ve světě fenomén, ale stejně mi nešlo do hlavy, jak může parta lidí na povel společně napsat dobrou písničku. Vždyť já na skládání vždy potřeboval tu správnou chvíli a klid. No a dneska už vím, že songwriting opravdu funguje, Romantický smyčce jsou toho důkazem,“ říká k novince Tomáš Polák, zpěvák O5 a Radeček.