koncert

Dymytry & Hämatom CZ tour 2023. V březnu v Prostějově!

ilustrační foto plakát

Dymytry nedávno ohlásili velkolepý listopadový koncert ke svému výročí 20 let v největší domácí hale. Nejúspěšnější domácí kapela metalového žánru zatím k oslavě moc neprozradila. Fanoušci však ze zkušeností z minulých Monstrum koncertů nebo předchozích turné správně odhadují, že půjde o monstrózní show se světovými parametry, která se jistě zapíše do české rockové historie.

Aktuálně kapela zveřejňuje prvního gratulanta, kterým budou jejich němečtí, maskovaní souputníci Hämatom! S nimi mají Dymytry naplánované společné evropské turné a nezapomněli ani na české fanoušky. Ti si totiž budou moci zkrátit čekání na podzimní O2 arénu na osmi březnových zastávkách Dymytry & Hämatom tour.

Zajděte na koncert Muzikoterapie pro všechny, zvou Kaprálovi

Foto plakát

Manželé Jitka a Radek Kaprálovi zvou širokou veřejnost na muzikoterapeutický koncert s následnou léčivou relaxací. Koná se v sobotu 10. prosince od 16 hodin v přednáškovém sále Národního domu Prostějov.

Zažijete účinky celostní muzikoterapie a seznámíte se s hudbou hranou na nástroje v přirozeném ladění. Pro ještě větší prožitek je vhodné vzít si karimatku a deku. „Světem krásných léčivých zvuků vás provedou Štěpánka Vašíčková (Stará Boleslav), Dita Mohelská (Brno), Filip Kačer (Pacov) a Jitka a Radek Kaprálovi (Prostějov).

Akce je podporována městem Prostějov a garantována Evropskou asociací celostní muzikoterapie. (red)

Kdo vyhrál vstupenky na Tři sestry a Trautenberk?

ilustrační foto FB

Jak PvNovinky informovaly, 19. listopadu vystoupí v KaSCentru v Prostějově kapela Tři sestry, která si pozvala tanzmetalovou skupinu Trautenberk. A vy jste si s námi mohli zasoutěžit o vstupenky.

Štěstí se tentokrát usmálo na Janu Orálkovou a Evu Navrátilovou, obě z Prostějova, dále na Ilonu Kolaříkovou a Jiřího Moučku, taktéž z Prostějova. Gratulujeme! (red)

Soutěžte o vstupenky na Tři sestry a Trautenberk!

Foto FB

Jak PvNovinky informovaly, 19. listopadu vystoupí v KaSCentru v Prostějově kapela Tři sestry, která si pozvala tanzmetalovou skupinu Trautenberk. A vy si s námi můžete zasoutěžit o vstupenky!

Stačí, když do čtvrtka 17. listopadu zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jak se tour jmenuje? Odpověď označte v předmětu TŘI SESTRY a nezapomeňte přidat své jméno, adresu a kontakt. Pro čtyři vylosované máme vstupenku.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red)   

Sobotní koncert Pražského výběru je zrušen!

ilustrační foto plakát

Z důvodu náhlé zdravotní indispozice hlavního promotéra byla Mamut Agency nucena koncert Pražského výběru v Prostějově z data 5.11.2022 přesunout na náhradní termín, a to 22.4.2023.

"Původní zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na nový termín. Děkujeme za pochopení a všem se omlouváme za nastalé komplikace," sdělil PvNovinkám majitel agentury Tomáš Grepl. (red)

Kdo vyhrál vstupenky na Pražský výběr?!

Foto FB

Fanoušci se mohou v sobotu 5. listopadu těšit na koncert kultovní kapely Pražský výběr. A vy jste s námi soutěžili o vstupenky!

A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Jana Náglová, Kristýna Hrbatová, Eva Svobodová a Tomáš Mlčoch.

V tiskové zprávě, která dnes do redakce dorazila, píše agentura Mamut následující: 

"Z důvodu náhlé zdravotní indispozice hlavního promotéra jsme nuceni koncert Pražský výběr v Prostějově z data 5.11.2022 přesunout na náhradní termín, a to 22.4.2023. Původní zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na nový termín. Děkujeme za pochopení a všem se omlouváme za nastalé komplikace".

Tři sestry a Trautenberk na společné tour v Prostějově!

Foto FB

Turné SUDOVÁ PŘITAŽLIVOST II sama za sebe napovídá, v čem tkví společné zájmy obou kapel. Ano, samozřejmě, že v dobré hudbě! Téměř čtyřhodinový koncertní program vám bude připadat jako jeden velký nekončící večírek. Chybět nebude společné hostování a autentická pódiová show. V Prostějově vystoupí 19.11. 2022 v KaSCentru.

Tři sestry jsou česká hudební skupina hrající původně punk. Později inklinovala k různým stylům hudby přes rock, punk rock, občas i metal až po hardcore. Textařem, hlavním zpěvákem a nejznámější osobností kapely je Lou Fanánek Hagen.

Trautenberk je „tanzmetalová“ kapela z Klatov. Za dvanáct let své existence toho dokázala hodně. Mimo jiné vydala čtyři alba. To poslední, Vzpouru kanců, pokřtila před několika dny ve zcela vyprodané pražské Lucerně.

Čtěte pořádně, bude soutěž o vstupenky! (ber)

Soutěžte o vstupenky na Pražský výběr!

Foto FB

Fanoušci se mohou v sobotu 5. listopadu těšit na koncert kultovní kapely Pražský výběr. Skupina vystoupí v prostějovském KaSCentru v původním složení v čele s Michaelem Kocábem, Michalem Pavlíčkem, Vilémem Čokem, Klaudiusem Kryšpínem, Jiřím Hrubešem a již stálým hostem DJ Roxtarem. Předskokanem bude prostějovská Gabriela V.G. A vy si s námi můžete zasoutěžit o vstupenky!

Postačí, když do čtvrtka 3. listopadu zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, kdy a kdo skupinu založil? Odpověď označte v předmětu VÝBĚR a nezapomeňte přidat adresu a telefonní číslo. Pro čtyři vylosované máme vstupenku. 

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red) 

Přijela na koncert. Kde zaparkovala auto neměla ponětí

Ilustrační foto ber

Minulý pátek krátce po desáté hodině večer se na strážníky s neobvyklou prosbou o pomoc obrátila žena. Její požadavek spočíval v nalezení automobilu.

Oznamovatelka si přijela do Prostějova užít koncert, který probíhal na ulici Komenská v kulturním domě. Své vozidlo zaparkovala někde na ulici a do místa koncertu došla pěšky. „Jelikož paní nebyla místní, nemohla po ukončení koncertu najít ulici, kde své auto ponechala. Za pomocí hlídky se tento nelehký úkol podařil. Vozidlo stálo zaparkované na Havlíčkové ulici," informovala komisařka Tereza Greplová. (red)

Operní Gala pro Prostějov s hvězdami první kategorie. Již 4. listopadu

Foto plakát

Jedna z nejuznávanějších sopranistek současnosti Zuzana Marková a operní legenda Simon Keenlyside budou hvězdami koncertu Operní Gala pro Prostějov, který proběhne u příležitosti předsednictví České republiky v Radě Evropské unie 4. listopadu od 19 hodin v Městském divadle v Prostějově.

Během večera zazní výběr z děl klasické hudby za doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů ze Zlína pod taktovkou Lukasze Borowicze z Poznaňské filharmonie.