Kasko

Pozor! Koncert Hradišťanu je odložen!

ilustrační foto plakát

Ze zdravotních důvodů je přesunut termín koncertu, který se měl konat 1. 2. 2024 v 19:00 hodin ve Společenském domě v Prostějově na náhradní termín. 

Vstupenky na koncert zůstávají v platnosti. „Náhradní termín koncertu Vám oznámíme co nejdříve. Velice se omlouváme za způsobené komplikace," vzkazuje pořádající agentura  ARKS Plus, s.r.o. (red) 

Smejko a Tanculienka rozezpívali a roztancovali Kasko

Foto ber

Smejko a Tanculienka, slovenská hudební dvojice, přijela v pátek se svým pořadem Poď von! do Prostějova. Manželé Kováčovi opět dokázali, že dětské duši rozumí.

Spolu s motýlkem Huncúlikem, panem La Lalá a panem Bumbácem, představili hodinovou show, do které se zapojily všechny generace. 

Smejko a Tanculienka spolu začali hrát a zpívat v roce 2014, o tři roky později se z Marka a Petry stali manželé. Se svými koncerty brázdí pravidelně celou Českou i Slovenskou republiku a těší se z velké obliby malých diváků. (ber)

Kdo vyhrál vstupenky na Pražský výběr?!

ilustrační foto plakát

Fanoušci se mohou v sobotu 22. dubna listopadu těšit na koncert kultovní kapely Pražský výběr.  A vy jste s námi soutěžili o vstupenky!

A na koho se usmálo štěstí? Výherci jsou Anna Titzová z Otaslavic a Jana Zaorálková z Prostějova. Gratulujeme! (red) 

Dymytry & Hämatom CZ tour 2023. V březnu v Prostějově!

ilustrační foto plakát

Dymytry nedávno ohlásili velkolepý listopadový koncert ke svému výročí 20 let v největší domácí hale. Nejúspěšnější domácí kapela metalového žánru zatím k oslavě moc neprozradila. Fanoušci však ze zkušeností z minulých Monstrum koncertů nebo předchozích turné správně odhadují, že půjde o monstrózní show se světovými parametry, která se jistě zapíše do české rockové historie.

Aktuálně kapela zveřejňuje prvního gratulanta, kterým budou jejich němečtí, maskovaní souputníci Hämatom! S nimi mají Dymytry naplánované společné evropské turné a nezapomněli ani na české fanoušky. Ti si totiž budou moci zkrátit čekání na podzimní O2 arénu na osmi březnových zastávkách Dymytry & Hämatom tour.

Rocková Mikulášská nadílka se blíží!

Foto plakát

Pokud patříte k příznivcům známých prostějovských kapel Kontakt a Keks, zbystřete! Objeví se opět na pódiu společně, a to v rockové Mikulášské nadílce. Své příznivce uvítají 26. listopadu v prostějovském KaSCentru.  A vy čtěte pozorně, budeme soutěžit o vstupenky!

Kapela KONTAKT

OBRAZEM: Podívejte se na studii rekonstrukce Společenského domu - KaSC!

Foto studie

Město Prostějov má k dispozici studii komplexní přestavby Kulturního a společenského centra. Rekonstrukce je nezbytná, jak z hlediska aktuální provozní bezpečnosti objektu, tak i z hlediska životnosti a dalšího využívání objektu a jeho nejbližšího okolí v dlouhodobém horizontu.

Stávající objekt KaSC funguje bez zásadnějších oprav více než 30 let a blíží se doba životnosti rozvodů instalací technického vybavení, povrchů, výplní otvorů a interiérového vybavení včetně mobiliáře. Celkové dispoziční uspořádání nabízí i díky technickému stavu objektu omezené využití. Aktuální legislativní požadavky, kladené na tento typ objektu pro shromažďování velkého počtu osob, vyvolávají potřebu neodkladných stavebně technických úprav.

Prostějov připraví hromadné očkovací místo

Foto ber

Vakcíny proti nákaze COVID-19 se budou aplikovat ve Společenském domě v Prostějově. Budou zde připravena očkovací místa, zázemí pro zdravotnický personál a administrativu. Jako vybavení bude navezen mobiliář, výpočetní technika a podobně. Umístění centra nabízí očkovaným hned několik výhod.

„Jde o střed města, poměrně snadno dostupný městskou hromadnou dopravou. Prostory jsou dostatečně velké jak pro očkující zdravotníky, tak pro čekající obyvatele, dostatečný prostor zde nalezne i administrativa. Přijet na očkování automobilem by také neměl být, vhledem k nedalekému parkovišti, problém,“ uvedl primátor František Jura.

První pacienty by mohlo centrum přivítat po dodání dostatečného množství očkovací látky, nejdříve však v březnu letošního roku.

Rekonstrukce kulturního domu postupuje do další fáze

ilustrační foto KasCentrum

Město Prostějov v příštích týdnech rozhodne, jakou cestou půjde dál při rekonstrukci Kulturního a společenského centra. Na výběr má tři varianty, které pro něj vypracovali odborníci. Již nyní o nich vedení města jedná se zastupitelskými kluby. Právě zastupitelstvo by mělo na svém zasedání 23. února o celé věci definitivně rozhodnout.

„Vybíráme si ze tří variant řešení. První je minimalistická a počítá jen s nejnutnějšími opravami. Druhá řeší současný stav technického zařízení budovy a podstatné změny nutné pro další využívání centra k jeho účelům. Tou třetí je pak generální rekonstrukce,“ říká náměstek primátora zodpovědný za investice Jiří Rozehnal.

Vedení města se přiklání ke druhé variantě. Ta kalkuluje s náklady ve výši zhruba 200 milionů korun.

Radní se sejdou dnes. A budou jednat i o rekonstrukci KaSC

ilustrační foto Společenský dům Prostějov

Již 74. schůze Rady města Prostějova se bude konat v úterý dne 15. prosince 2020. Radní čeká projednání bezmála dvacítky bodů.

Mimo jiné se budou věnovat návrhu na provedení změny závazku ze Smlouvy o dílo u veřejné zakázky „Přístavba tělocvičny u DDM Vápenice, Prostějov“ dle Dodatku č. 3,  darovací smlouvou pro Azylové centrum Prostějov, automatickým měřením rychlosti na pozemních komunikacích a návrhem změny organizační struktury Městské policie Prostějov.

Setkání zástupců vedení města s občany přineslo řadu otázek

Foto MMP

Magistrát města Prostějova připravil setkání s občany na téma „Budoucnost Kulturního a společenského centra a jižní části centra města.“ Jednání v sále kulturního domu zahájil primátor města přivítáním několika desítek občanů. Vyslovil přání získat další náměty a nápady pro rekonstrukci objektu KaSCentra či dostavby jižní části centra.

Pracovníci magistrátu informovali o průběhu urbanistické soutěže a výsledku hodnocení nezávislé poroty. Přítomní byli také seznámeni s historií objektu kulturního centra a s rozsahem nutných rekonstrukčních zásahů (např. řešení střechy, obvodového pláště nebo výměna okenních otvorů). Při přípravě rekonstrukce se bude prověřovat i možnost využití dešťových vod, rozšíření gastroprovozu nebo úprava dispozice prvního podlaží.