Kasko

Setkání zástupců vedení města s občany přineslo řadu otázek

Foto MMP

Magistrát města Prostějova připravil setkání s občany na téma „Budoucnost Kulturního a společenského centra a jižní části centra města.“ Jednání v sále kulturního domu zahájil primátor města přivítáním několika desítek občanů. Vyslovil přání získat další náměty a nápady pro rekonstrukci objektu KaSCentra či dostavby jižní části centra.

Pracovníci magistrátu informovali o průběhu urbanistické soutěže a výsledku hodnocení nezávislé poroty. Přítomní byli také seznámeni s historií objektu kulturního centra a s rozsahem nutných rekonstrukčních zásahů (např. řešení střechy, obvodového pláště nebo výměna okenních otvorů). Při přípravě rekonstrukce se bude prověřovat i možnost využití dešťových vod, rozšíření gastroprovozu nebo úprava dispozice prvního podlaží.

O budoucnosti centra Prostějova se bude mluvit v červnu!

ilustrační KaSc

Statutární město Prostějov zve občany na setkání Budoucnost Kulturního a společenského centra a jižní části centra města.

Setkání s občany se bude konat ve středu 3. června v 16:00 hodin ve Společenském domě v Prostějově. (red)

Dvojitý koncert Hradišťanu & Javory Beat bude v září!

ilustrační foto plakát

Jiří Pavlica, Hradišťan & Hana a Petr Ulrychovi, Javory Beat na jednom podiu. V prostějovském KaSCentru měli vystoupit 4. dubna hned na dvou koncertech. Kvůli koronaviru jsou vystoupení přesunuta na 22. září v 17 a 20 hodin.

Jiří Pavlica, který dnes stojí v čele Hradišťanu, byl dokonce po nějakou dobu členem skupiny Javory. Ale existují další svorníky, především je to charakter a obsah písní, dále jejich melodika a inspirační zdroje a v neposlední řadě je to také lidský aspekt - vlídný a upřímný přístup k posluchačům. Možná právě proto se obě kapely rozhodly zrealizovat několik společných koncertů se speciálním programem, ve kterém se představí nejen samostatně, ale také ve společné části, kde zazní nové písně i nová hudební aranžmá. (red) 

Územní studie jižní části centra Prostějova má své oceněné

foto Magistrát města Prostějova

Zastupitelé loni schválili, na svém dubnovém zasedání, uspořádání urbanistické soutěže na dostavbu jižní části centra Prostějova.

Urbanistickou soutěž o návrh na řešení jižní části centra, tedy prostoru kolem „Kaska“, vyhlásil Prostějov již loni a současně radní také schválili soutěžní podmínky. Po vyhodnocení soutěže, vyhlášení vítěze a udělení odměn je na řadě zpracování územní studie. „V tuto chvíli je město těsně před zadáním veřejné zakázky na zpracování Územní studie jižní části centra Prostějova, jejímž odborným garantem bude odbor územního plánování a památkové péče.

Kdo vyhrál volňásky na Mikulášskou nadílku rockových legend?!

ilustrační foto plakát

Pokud patříte k příznivcům známých prostějovských kapel Kontakt a Keks, zbystřete! Objeví se opět na pódiu společně, a to v rockové Mikulášské nadílce. Své příznivce uvítají 7. prosince ve 20 hodin v prostějovském KaSCentru. A vy jste si s námi mohli soutěžit o volné vstupenky!

V nabídce bylo šest volných vstupů. A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Kamila Cetkovská z Prostějova, Saša Vlach z Křemence, Dana Slavotínková z Prostějova, Martin Přikryl z Brodku u Konice, Andrea Piňosová z Plumlova a Daniela Mikolášová z Prostějova. Gratulujeme! (red)

Kdo vyhrál volňásky na No Name, Pokáče či Sebastiana?

ilustrační foto plakát

Jak PvNovinky informovaly, 28. listopadu bude prostějovské KaSCentrum patřit koncertu pro Nadační fond speciálních sil generála Moravce. Vystoupí na něm řada populárních zpěváků a kapel. A vy jste si s námi mohli zasoutěžit o vstupenky!  

Koncert začne úderem osmnácté hodiny vystoupením zpěváka Pokáče, dále se můžeme těšit na Sebastiana i No Name, od dvaadvacáté hodiny nabídne after party s Rádiem Haná. Vstupenky jsou již nyní v předprodeji ve Vodní ulici 23 v prodejně Repoint Safety nebo na ticketportal.cz. 

Pro čtenáře Prostějovských novinek jsme získali tři volňásky. Na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Jitka Zelená z Dětkovic, Romana Čtvrtlíková z Prostějova a Jaroslav Štěpánek z Lutotína. Gratulujeme! (red)

Do Prostějova míří Traktor! S Šachoffnice tour 2019 - II. tah

Foto Traktor, plakát

Přední česká hardrocková kapela Traktor vydala nové album Šachoffnice a objela s ním úspěšné jarní turné. V turné kapela rozhodla pokračovat i na podzim. 22 listopad  v 19:30 hodin zastaví ve Společenském domě v Prostějově.

Na diváky čeká poctivý hard&heavy koncert s podmanivými texty, tématickýmivideoprojekcemi, speciálními efekty a autogramiádou členů kapely.

Recenze na desku

Tvrdá, ale melodická, tak jde ve stručnosti charakterizovat desku, kterou hardrocková kapela Traktor nadělila fanouškům téměř před rokem. Nese název Šachoffnice a přináší deset nových skladeb.

Primátor: Stav KasCentra není katastrofální

ilustrační foto

Před časem některá média zveřejnila v rámci kauzy Manhtellan i vyjádření primátora Františka Jury k současnému stavu Kulturního a společenského centra. Ten ho označil jako katastrofální. Na úterní tiskové konferenci tuto informaci dementoval.

"Omlouvám se všem, řekl jsem to špatně. Budova není v dobrém stavu, ale akce se v ní mohou pořádat a konat," sdělil Jura s tím, že se omlouvá všem, kterým jeho výrok způsobil nepříjemnosti.

O plánech, co s KaSCentrem nadále bude, vede diskuzi se všemi kluby Zastupitelstva města Prostějova. "Je to pro nás prioritní věc číslo jedna a rozhodnutí  nechceme odkládat," dodal Jura. (ber)

V kauze Manthellan čeká město na písemný rozsudek

ilustrační foto Kulturní a společenské centrum

Při úterním jednání Krajského soudu v Brně ve sporu společností Manthellan a Prior padl přelomový rozsudek. Smlouva, podle které měl Manthellan vybudovat mimo jiné na místě KaSCentra nákupní galerii, je neplatná. Městu Prostějov se tak otevírají nové možnosti. Zatím čeká na písemný rozsudek.

"Proti tomuto rozsudku není odvolání přípustné, lze pouze do dvou měsíců podat dovolání k Nejvyššímu soudu prostřednictvím soudu, který rozhodoval v prvním stupni," uvedla ke kauze mluvčí Krajského soudu v Brně Eva Angyalossy. Společnost Manthellan zatím stanovisko nevydala.

"Město má konečně po deseti letech v ruce jasné rozhodnutí, kterým se budeme řídit. Můžeme se zabývat plánováním. Budeme diskutovat ohledně společenského domu, tržnice i parkování", informoval na úterní tiskové konferenci primátor města František Jura.

V Kasku si zahrají Klepl s Holubovou

ilustrační foto plakát

Zůstane to mezi námi. Tak se jmenuje úsměvná a osobitá talk show Evy Holubové a Boba Klepla, při níž diváci ovlivňují podobu večera prostřednictvím svých otázek.

K vidění bude 7. března 2019 v devatenáct hodin v prostějovském KaSCentru. Předprodej na www.ticketstream.cz, kavárna ve společenském domě po - pá v době od 10:00 - 18:00 hod. Vstupné je 390,- Kč. (ber)