Kasko

Prostějov připraví hromadné očkovací místo

Foto ber

Vakcíny proti nákaze COVID-19 se budou aplikovat ve Společenském domě v Prostějově. Budou zde připravena očkovací místa, zázemí pro zdravotnický personál a administrativu. Jako vybavení bude navezen mobiliář, výpočetní technika a podobně. Umístění centra nabízí očkovaným hned několik výhod.

„Jde o střed města, poměrně snadno dostupný městskou hromadnou dopravou. Prostory jsou dostatečně velké jak pro očkující zdravotníky, tak pro čekající obyvatele, dostatečný prostor zde nalezne i administrativa. Přijet na očkování automobilem by také neměl být, vhledem k nedalekému parkovišti, problém,“ uvedl primátor František Jura.

První pacienty by mohlo centrum přivítat po dodání dostatečného množství očkovací látky, nejdříve však v březnu letošního roku.

Rekonstrukce kulturního domu postupuje do další fáze

ilustrační foto KasCentrum

Město Prostějov v příštích týdnech rozhodne, jakou cestou půjde dál při rekonstrukci Kulturního a společenského centra. Na výběr má tři varianty, které pro něj vypracovali odborníci. Již nyní o nich vedení města jedná se zastupitelskými kluby. Právě zastupitelstvo by mělo na svém zasedání 23. února o celé věci definitivně rozhodnout.

„Vybíráme si ze tří variant řešení. První je minimalistická a počítá jen s nejnutnějšími opravami. Druhá řeší současný stav technického zařízení budovy a podstatné změny nutné pro další využívání centra k jeho účelům. Tou třetí je pak generální rekonstrukce,“ říká náměstek primátora zodpovědný za investice Jiří Rozehnal.

Vedení města se přiklání ke druhé variantě. Ta kalkuluje s náklady ve výši zhruba 200 milionů korun.

Radní se sejdou dnes. A budou jednat i o rekonstrukci KaSC

ilustrační foto Společenský dům Prostějov

Již 74. schůze Rady města Prostějova se bude konat v úterý dne 15. prosince 2020. Radní čeká projednání bezmála dvacítky bodů.

Mimo jiné se budou věnovat návrhu na provedení změny závazku ze Smlouvy o dílo u veřejné zakázky „Přístavba tělocvičny u DDM Vápenice, Prostějov“ dle Dodatku č. 3,  darovací smlouvou pro Azylové centrum Prostějov, automatickým měřením rychlosti na pozemních komunikacích a návrhem změny organizační struktury Městské policie Prostějov.

Setkání zástupců vedení města s občany přineslo řadu otázek

Foto MMP

Magistrát města Prostějova připravil setkání s občany na téma „Budoucnost Kulturního a společenského centra a jižní části centra města.“ Jednání v sále kulturního domu zahájil primátor města přivítáním několika desítek občanů. Vyslovil přání získat další náměty a nápady pro rekonstrukci objektu KaSCentra či dostavby jižní části centra.

Pracovníci magistrátu informovali o průběhu urbanistické soutěže a výsledku hodnocení nezávislé poroty. Přítomní byli také seznámeni s historií objektu kulturního centra a s rozsahem nutných rekonstrukčních zásahů (např. řešení střechy, obvodového pláště nebo výměna okenních otvorů). Při přípravě rekonstrukce se bude prověřovat i možnost využití dešťových vod, rozšíření gastroprovozu nebo úprava dispozice prvního podlaží.

O budoucnosti centra Prostějova se bude mluvit v červnu!

ilustrační KaSc

Statutární město Prostějov zve občany na setkání Budoucnost Kulturního a společenského centra a jižní části centra města.

Setkání s občany se bude konat ve středu 3. června v 16:00 hodin ve Společenském domě v Prostějově. (red)

Dvojitý koncert Hradišťanu & Javory Beat bude v září!

ilustrační foto plakát

Jiří Pavlica, Hradišťan & Hana a Petr Ulrychovi, Javory Beat na jednom podiu. V prostějovském KaSCentru měli vystoupit 4. dubna hned na dvou koncertech. Kvůli koronaviru jsou vystoupení přesunuta na 22. září v 17 a 20 hodin.

Jiří Pavlica, který dnes stojí v čele Hradišťanu, byl dokonce po nějakou dobu členem skupiny Javory. Ale existují další svorníky, především je to charakter a obsah písní, dále jejich melodika a inspirační zdroje a v neposlední řadě je to také lidský aspekt - vlídný a upřímný přístup k posluchačům. Možná právě proto se obě kapely rozhodly zrealizovat několik společných koncertů se speciálním programem, ve kterém se představí nejen samostatně, ale také ve společné části, kde zazní nové písně i nová hudební aranžmá. (red) 

Územní studie jižní části centra Prostějova má své oceněné

foto Magistrát města Prostějova

Zastupitelé loni schválili, na svém dubnovém zasedání, uspořádání urbanistické soutěže na dostavbu jižní části centra Prostějova.

Urbanistickou soutěž o návrh na řešení jižní části centra, tedy prostoru kolem „Kaska“, vyhlásil Prostějov již loni a současně radní také schválili soutěžní podmínky. Po vyhodnocení soutěže, vyhlášení vítěze a udělení odměn je na řadě zpracování územní studie. „V tuto chvíli je město těsně před zadáním veřejné zakázky na zpracování Územní studie jižní části centra Prostějova, jejímž odborným garantem bude odbor územního plánování a památkové péče.

Kdo vyhrál volňásky na Mikulášskou nadílku rockových legend?!

ilustrační foto plakát

Pokud patříte k příznivcům známých prostějovských kapel Kontakt a Keks, zbystřete! Objeví se opět na pódiu společně, a to v rockové Mikulášské nadílce. Své příznivce uvítají 7. prosince ve 20 hodin v prostějovském KaSCentru. A vy jste si s námi mohli soutěžit o volné vstupenky!

V nabídce bylo šest volných vstupů. A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Kamila Cetkovská z Prostějova, Saša Vlach z Křemence, Dana Slavotínková z Prostějova, Martin Přikryl z Brodku u Konice, Andrea Piňosová z Plumlova a Daniela Mikolášová z Prostějova. Gratulujeme! (red)

Kdo vyhrál volňásky na No Name, Pokáče či Sebastiana?

ilustrační foto plakát

Jak PvNovinky informovaly, 28. listopadu bude prostějovské KaSCentrum patřit koncertu pro Nadační fond speciálních sil generála Moravce. Vystoupí na něm řada populárních zpěváků a kapel. A vy jste si s námi mohli zasoutěžit o vstupenky!  

Koncert začne úderem osmnácté hodiny vystoupením zpěváka Pokáče, dále se můžeme těšit na Sebastiana i No Name, od dvaadvacáté hodiny nabídne after party s Rádiem Haná. Vstupenky jsou již nyní v předprodeji ve Vodní ulici 23 v prodejně Repoint Safety nebo na ticketportal.cz. 

Pro čtenáře Prostějovských novinek jsme získali tři volňásky. Na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Jitka Zelená z Dětkovic, Romana Čtvrtlíková z Prostějova a Jaroslav Štěpánek z Lutotína. Gratulujeme! (red)

Do Prostějova míří Traktor! S Šachoffnice tour 2019 - II. tah

Foto Traktor, plakát

Přední česká hardrocková kapela Traktor vydala nové album Šachoffnice a objela s ním úspěšné jarní turné. V turné kapela rozhodla pokračovat i na podzim. 22 listopad  v 19:30 hodin zastaví ve Společenském domě v Prostějově.

Na diváky čeká poctivý hard&heavy koncert s podmanivými texty, tématickýmivideoprojekcemi, speciálními efekty a autogramiádou členů kapely.

Recenze na desku

Tvrdá, ale melodická, tak jde ve stručnosti charakterizovat desku, kterou hardrocková kapela Traktor nadělila fanouškům téměř před rokem. Nese název Šachoffnice a přináší deset nových skladeb.