soutěž

Soutěžte o vstupenky na koncert Heleny Vondráčkové. Bleskově!

Foto Helena Vondráčková

V rámci svého podzimního turné Vzhůru k výškám přijede Helena Vondráčková v pátek 24. září do Prostějova. V Městském divadle zazpívá své největší hity, ale také novinky. A vy si můžete zasoutěžit o vstupenky! 

Stačí, když do čtvrtka 23. září do 15 hodin zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jak se jmenuje poslední album, které vydala Helena Vondráčková v loňském roce? Pro dva vylosované máme vstupenky pro dvě osoby. 

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red) 

Policejní komisař zaválel v A-Z kvízu. František Kořínek je pětinásobným vítězem

Reprofoto ČT1

AZ-kvíz, soutěž pro každého, vysílá na Česká televize od roku 1997. Od té doby se v ní objevilo několik soutěžících z našeho regionu. Tím posledním je František Kořínek, tiskový mluvčí prostějovské policie. Na televizní obrazovce se objevil v minulých dnech. A zvítězil. PvNovinky mu samozřejmě pogratulovaly a požádaly o krátký rozhovor.

Co Vás k účasti v soutěži vedlo a přihlásil jste se sám?

AZ kvíz sleduji už roky a je to můj oblíbený pořad. Doma u televize také velice často vyhrávám. Na druhou stranu se občas stane, že nevím skoro nic. Přihlásila mě žena a já jsem nijak neprotestoval. Řekl jsem si, že to aspoň zkusím za stejných podmínek, jako soutěžící v televizi. Jen jsem doufal, že se nedostanu do dílu s opravdu těžkými otázkami.

Co bylo vaším cílem?

Hlasujme pro Mládkovy sady v anketě Park roku!

Foto MMP

Nový park Okružní (dnes již Mládkovy sady) soutěží v celorepublikové soutěži Park roku 2021! Součástí dnešních Mládkových sadů je, mimo zeleně, síť cest a stezek, zpevněné plochy, drobná architektura a je zde řešen i systém hospodaření se srážkovou vodou.

„Vybudování tohoto parku a parků obecně považuji, s ohledem na životní prostředí, za zcela zásadní. Je třeba co možná nejvíce posílit zelené plíce města,“ uvedla už před časem náměstkyně primátora Prostějova Milada Sokolová.

Park byl zrealizován v roce 2020, netradičně před výstavbou bytových domů, pro které bude tvořit retenční a zasakovací území.

Kdo vyhrál volňásky na Rybičky 48?

Foto Rybičky 48

Jak PvNovinky informovaly, v Konici vystoupí v pátek 17.9.2021 Rybičky 48 - česká pop-punková jednička. A vy jste si s PvNovinkami mohli zasoutěžit o vstupenky!

A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Radim Vysloužil s Prostějova a Mirka Konečná, také z Prostějova.

Gratulujeme! (red)

Soutěžte o vstupenky na koncert kapely Rybičky 48!

Foto Rybičky 48

Jak PvNovinky informovaly, v Konici vystoupí v pátek 17.9.2021 Rybičky 48 - česká pop-punková jednička. A vy si s PvNovinkami můžete zasoutěžit o vstupenky!

Postačí, když do středy 15. září zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, kdo je lídrem kapely? Odpověď označte v předmětu RYBIČKY a nezapomeňte připsat svou adresu a telefonní číslo. Pro dva vylosované máme vstupenky.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red)

Hasiči se budou ohánět motorovou pilou. Kdo získá titul Hanácké pilař?

Foto HZS Olomouckého kraje

Pátý ročník soutěže Hanácké pilař se koná ve čtvrtek 23. září od 9 hodin v areálu požární stanice v Olomouci.

Soutěžící se utkají ve čtyřech disciplínách, které prověří jejich dovednosti s motorovým nástrojem. Hasiči musejí prokázat, že zvládnou výměnu řetězu, přesný i kombinovaný řez a také odvětvování. Rozhodčí budou nejen měřit čas, ale také hodnotit kvalitu a přesnost provedení.

Účastnit klání se mohou členové Hasičského záchranného sboru ČR nebo jednotek sboru dobrovolných hasičů obce, kteří absolvovali specializační kurz pro obsluhu motorových pil v jednotce požární ochrany a také pravidelnou odbornou přípravu. Platnost osvědčení bude kontrolována při prezenci.

Na drahanské střelnici si to rozdali strážníci z celé republiky

Foto ber

Již více čtvrt století organizuje Městská policie Přerov střeleckou soutěž. V posledních letech se strážníci z celé republiky sjíždějí na střelnici do Drahan, která patří Miloši Jelínkovi. Nejinak tomu bylo ve středu 8. září, kdy se na start postavilo více než devět desítek střelců.

„Střelecká soutěž městských policií prověřuje připravenost strážníků zvládat nečekané situace za použití služební zbraně, manipulaci se zbraní, střelbu v zátěži nebo se zdoláváním různých překážek,“ říkají pořadatelé. Do soutěže se přihlásili strážníci mimo jiné z Mikulova, Českých Budějovic, Plzně, Moravských Budějovic. Prostějovskou Městskou policii zastupoval jediný účastník, Jan Svozil. Ten už v minulosti dokázal, že je zkušeným střelcem. Mimo jiné druhým místem v soutěži o nejrychlejšího pistolníka.

Kdo vyhrál volňásky na Marasd?

Foto Marasd

Jak PvNovinky informovaly, konická rocková kapela Marasd oslaví své narozeniny v pátek 10. září koncertem v zámeckém parku v Konici. A vy jste si s PvNovinkami mohli zasoutěžit o dvě volné vstupenky!

Na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Romana Kašpárková z Prostějova a Martin Krampol ze Smržic. Gratulujeme! (red)

Kdo vyhrál volňásky na Floru? Patříte mezi šťastlivce?

ilustrační foto

Léčivá síla přírody a připomínka antického světa levitující nad hlavami návštěvníků. To jsou hlavní motivy květinové expozice, která od 19. do 22. srpna při letní etapě Flory Olomouc zaplní na olomouckém výstavišti pavilon A. A vy jste si s námi mohli zasoutěžit o vstupenky. 

A na koho se z velké řady soutěžících usmálo štěstí a obdrží volný lístek jak pro sebe, tak svého partnera či kamaráda? Výherci se stávají Radek Dostál z Kralic nad Hanou, Eva Navrátilová, Jan Štrajt, oba z Prostějova, Marie Portešová ze Ptení a Tomáš Chudý z Prostějova. Gratulujeme! (red)

Kdo vyhrál volňásky na víkendový Sovinec?

ilustrační foto hrad Sovinec

Jak PvNovinky informovaly, o víkendu 14. a 15. srpna se na hradě Sovinec uskuteční akce Hodokvas rytíře Kobylky. A vy jste si s námi mohli zasoutěžit o rodinné vstupné!

Volňásky obsahují volný vstup pro dva dospělé a tři děti. A na koho se usmálo štěstí? Vítězi se stávají Radek Skládal z Prostějova, Alena Sezimová, taktéž z Prostějova a Bára Šťastníková z Pardubic, toho času na návštěvě u prostějovské babičky. Srdečně gratulujeme! (red)