soutěž

Vojenské lesy zvou školní týmy do mezinárodní přírodovědné soutěže YPEF

ilustrační foto VLS a.s.

Žáci a studenti z okolí šesti přírodních lokalit ve správě Vojenských lesů a statků ČR (VLS) budou mít na přelomu zimy a jara možnost zapojit se do celoevropské znalostní soutěže o přírodě YPEF 2023 (Young People in European Forests – Mladí lidé v evropských lesích). Místní kola této soutěže, v níž o úspěchu rozhodují znalosti o lesích, lesnictví a přírodě, pro ně zorganizují lesní pedagogové státního podniku již podeváté. Možnost budu mít i děti a mládež z našeho regionu.

Týmy se do místních kol mohou hlásit prostřednictvím elektronického formuláře na www.ypef.cz.  Pro Vyškovsko a Prostějovsko zastřešuje soutěž divize Plumlov, eva.weisgarberova@vls.cz.  Koná se ve středu 22. února 2023 v 8:00 hodin a je pro 15 týmů z Vyškovska v ZŠ Plumlov a ve čtvrtek 23. března 2023 v 8:00 hodin pro dalších 15 týmů z Prostějovska v Gymnáziu Jiřího Wolkera Prostějov.

Tip na neděli. Aerobic tour v Prostějově

Foto plakát

Zítra, v neděli 27. listopadu, proběhne v Prostějově jedno ze základních kol Aerobic Tour – cvičení podle lektora.

Soutěž je rozdělena na profi a neprofi a na věkové kategorie – Baby (do 6-ti let), Kids (7-8 let), Children (9-10 let), Teenagers (11-13) let, Juniors (14-17 let) a Seniors (18 a víc).  Za všechny milovníky aerobicu zve Pavlína Radičová z AKPR Prostějov. (red)

Kdo vyhrál vstupenky na Tři sestry a Trautenberk?

ilustrační foto FB

Jak PvNovinky informovaly, 19. listopadu vystoupí v KaSCentru v Prostějově kapela Tři sestry, která si pozvala tanzmetalovou skupinu Trautenberk. A vy jste si s námi mohli zasoutěžit o vstupenky.

Štěstí se tentokrát usmálo na Janu Orálkovou a Evu Navrátilovou, obě z Prostějova, dále na Ilonu Kolaříkovou a Jiřího Moučku, taktéž z Prostějova. Gratulujeme! (red)

Soutěžte o vstupenky na Tři sestry a Trautenberk!

Foto FB

Jak PvNovinky informovaly, 19. listopadu vystoupí v KaSCentru v Prostějově kapela Tři sestry, která si pozvala tanzmetalovou skupinu Trautenberk. A vy si s námi můžete zasoutěžit o vstupenky!

Stačí, když do čtvrtka 17. listopadu zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jak se tour jmenuje? Odpověď označte v předmětu TŘI SESTRY a nezapomeňte přidat své jméno, adresu a kontakt. Pro čtyři vylosované máme vstupenku.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red)   

Kdo vyhrál vstupenky na Pražský výběr?!

Foto FB

Fanoušci se mohou v sobotu 5. listopadu těšit na koncert kultovní kapely Pražský výběr. A vy jste s námi soutěžili o vstupenky!

A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Jana Náglová, Kristýna Hrbatová, Eva Svobodová a Tomáš Mlčoch.

V tiskové zprávě, která dnes do redakce dorazila, píše agentura Mamut následující: 

"Z důvodu náhlé zdravotní indispozice hlavního promotéra jsme nuceni koncert Pražský výběr v Prostějově z data 5.11.2022 přesunout na náhradní termín, a to 22.4.2023. Původní zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na nový termín. Děkujeme za pochopení a všem se omlouváme za nastalé komplikace".

Soutěžte s Yamaha hudební programy Prostějov!

ilustrační foto

Hudba ovlivňuje člověka nejrůznějšími způsoby. Příjemná zklidní, veselá zvedne náladu, rychlá změní vnímání času, monotónní znervózní… Pro rozvoj hudebního cítění je nutné s hudbou začít již v raném věku. Kde? V pobočkách nabízející Yamaha hudební programy. Tu prostějovskou vede Adéla Micková. A připravila pro zájemce podzimní soutěž, kterou najdete na FB stránce Yamaha hudební programy Přerov a Prostějov.

"Udělejme si podzim ještě barevnější. Zkuste štěstí a vyhrajte již teď 20% slevu na kurzy na celé příští pololetí.

Stačí sdílet příspěvek a odpovědět do komentáře na otázku: "Kolik chapadel má naše chobotnička Jájinka?" V poslední listopadové lekci budeme losovat tři výherce," vzkazuje Adéla s tím, že soutěž také probíhá na  instagramu @yamaha_hudebniprogramy_prodeti.

Ať vám zacinká štěstí ve hře. (red)

Soutěžte o vstupenky na Pražský výběr!

Foto FB

Fanoušci se mohou v sobotu 5. listopadu těšit na koncert kultovní kapely Pražský výběr. Skupina vystoupí v prostějovském KaSCentru v původním složení v čele s Michaelem Kocábem, Michalem Pavlíčkem, Vilémem Čokem, Klaudiusem Kryšpínem, Jiřím Hrubešem a již stálým hostem DJ Roxtarem. Předskokanem bude prostějovská Gabriela V.G. A vy si s námi můžete zasoutěžit o vstupenky!

Postačí, když do čtvrtka 3. listopadu zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, kdy a kdo skupinu založil? Odpověď označte v předmětu VÝBĚR a nezapomeňte přidat adresu a telefonní číslo. Pro čtyři vylosované máme vstupenku. 

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red) 

Nejlepší policejní psí stopař je z Olomouckého kraje. Umpalumpu vede Tom Ministr

Foto Policie ČR

V pořadí XVIII. ročník mistrovského klání ve služební kynologii se konalo ve výcvikovém středisku psovodů a služebních psů Policie České republiky v Dobroticích od 12. do 16. září 2022. Svůj talent tam poměřilo 36 nejlepších psovodů se svými čtyřnohými parťáky ze všech bezpečnostních sborů a ozbrojených sil České republiky. Vítězem kategorie pachové práce se stal pprap. Tomáš Ministr se služebním psem Umpalumpa z Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.

Pozvání na policejní mistrovství pořádané Ředitelstvím služby pořádkové policie Policejního prezidia ČR letos přijali již tradičně kolegové z Celní správy ČR a Vězeňské služby ČR. Klání se účastnili také psovodi ze Slovenska a pozici čestného nesoutěžního hosta přijali kolegové z Polska.

Takzvaní obranáři soutěžili ve dvou kategoriích (hlídkový a výjezdový pes) a v několika speciálních kynologických disciplínách – pachové práce, poslušnost, obranné práce. Soutěžit museli nejen za bílého dne, ale svojí schopnosti museli ukázat i v noci.

Kdo vyhrál volňásky na podzimní Floru?

ilustrační foto Flora Olomouc

Po letní odmlce se na přelomu září a října uskuteční velmi oblíbená podzimní Flora Olomouc. Koná se od čtvrtka 29. září do neděle 2. října.

Jedinečná expozice v pavilonu A s gotickými oblouky plnými květin, velké Podzimní zahradnické trhy, festival gastronomie a nápojů Olima, ochutnávky vína v rámci akce Dny moravských vín, Mezinárodní včelařská výstava Hanácká včela či expozice Českého zahrádkářského svazu s oblíbeným posezením u vína a pěstitelskou poradnou, ale také bohatý doprovodný program - i taková bude letošní výstava.

S Prostějovskými novinkami jste soutěžili o deset volňásků, právě jsme tedy vylosovali pět z vás, kteří Floru mohou zdarma zhlédnout i s doprovodem.

Soutěžte s námi o vstupenky na podzimní Floru Olomouc!

ilustrační foto Flora Olomouc

Po letní odmlce se na přelomu září a října uskuteční velmi oblíbená podzimní Flora. Koná se od čtvrtka 29. září do neděle 2. října. A vy si s námi můžete zasoutěžit o vstupenky!

Postačí, když do pátku 23. září zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jaký podtitul podzimní výstava má? Odpověď označte v předmětu FLORA a nezapomeňte uvést své jméno. Pro pět vylosovaných máme vstupenky pro dvě osoby.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red)