soutěž

Územní studie jižní části centra Prostějova má své oceněné

foto Magistrát města Prostějova

Zastupitelé loni schválili, na svém dubnovém zasedání, uspořádání urbanistické soutěže na dostavbu jižní části centra Prostějova.

Urbanistickou soutěž o návrh na řešení jižní části centra, tedy prostoru kolem „Kaska“, vyhlásil Prostějov již loni a současně radní také schválili soutěžní podmínky. Po vyhodnocení soutěže, vyhlášení vítěze a udělení odměn je na řadě zpracování územní studie. „V tuto chvíli je město těsně před zadáním veřejné zakázky na zpracování Územní studie jižní části centra Prostějova, jejímž odborným garantem bude odbor územního plánování a památkové péče.

Tesco varuje před podvodnými SMS zprávami

ilustrační foto TESCO

Pozor! Zákazníci upozornili na podvodné soutěže a slosování šířící se internetem. Společnost Tesco se od nich distancuje.

Společnost Tesco prohlašuje, že nerozesílá žádné SMS zprávy se soutěžemi, náhodnými výhrami či balíčky z losování, na které zaslané podvodné zprávy odkazují. Zároveň žádá své zákazníky, aby na podvodné zprávy nereagovali.

V případě pochybností mohou zákazníci vždy kontaktovat zákaznickou linku a předem si ověřit, zda se jedná o oficiální soutěž organizovanou společností Tesco. (red)

Povězte jeho příběh ostatním. Nominace na Strom roku prodlouženy do konce května

foto stromroku.cz

Nadace Partnerství už po devatenácté hledá Strom roku České republiky. Kdo naváže na úspěch Chudobínské borovice, vítězky posledního národního i evropského kola, může ovlivnit každý, a to nově až do 31. května. Přihláškou provede jednoduchý formulář na www.stromroku.cz.

Prozatím přišly nominace od bezmála dvaceti uchazečů. „Letošní přihlášky jsou velmi pestré. Sešlo se nám několik majestátních dubů, včetně Veledubu, nejstaršího dubu na Třeboňsku, který zde roste od 17. století, nebo pět set let starého kmeta Krále dubů z Olomoucka. Nechybí také řada národních stromů – lip, jako je pozoruhodná 440 let stará lípa z Brna-Bystrce nebo pamětnici velkého požáru z roku 1779 v Moravském Berouně.

Rádio Haná hledá nové Radečky! Kapely hlaste se!

foto Rádio Haná

Rádio Haná ve spolupráci s nahrávacím studiem TA musica a hudební skupinou O5 a Radeček vyhlašuje 3. ročník talentové soutěže pro mladé muzikanty. „Představíme tě na domácí hudební scéně, předáme potřebné kontakty a pomůžeme ti pořádně nakopnout tvou hvězdnou kariéru! S námi tě bude vidět a o své další budoucnosti rozhodneš sám!,“ vzkazují kapelám organizátoři soutěže. Přihlásit se, nebo doporučit svého kandidáta je možné ještě až do 30. dubna na email objev@radiohana.cz.

Ze všech registrovaných kapel posluchači Radia Haná v internetovém hlasování na www.radiohana.cz vyberou 5 nejlepších, které během května postoupí do semifinále k porotě ve složení Marek Berger (programový ředitel Rádia Haná), Daniel Kašpar (hudební producent a majitel studia TA musica), Ondřej Polák (basák a autor hitů skupiny O5 a Radeček). Porota z nich následně vybere celkového vítěze.

 

Kdo vyhrál klobásy a jablka z Lahůdek z Hané?!

ilustrační foto klobásovník

Oblíbená jablíčka z Dětkovic jsou čerstvě naskladněna v obchodě v Krasicích u aquaparku. Jsou plná vitamínů, které teď všichni potřebujeme a koupit je můžete za skvělých 15 Kč za 1 kg. K tomu svou úrodu vydaly i stromy klobásovníky, v podobě čerstvých voňavých domácích klobásek.

A protože víme, jak máte rádi soutěže, společně s Lahůdkami z Hané jsme pro vás připravili soutěž. Měli jste tipovat, kolik kilo jablek je v jedné bedýnce? Kdo správně tipoval, že dvanáct, dostal se do užšího výběru a po losování vyhrává 2 kilogramy jablek a 1 kilogram klobás. A na koho se usmálo štěstí? Výhercem se stává Michal Grepl. Gratulujeme! (red)

Do soutěže o nejhezčí roušku dorazilo téměř sto exemplářů. Mezi nejhezčími jsou kralické

Foto Olomoucký kraj

Velký ohlas vyvolala soutěž Olomouckého kraje o nejhezčí podomácku ušitou roušku. Během několika dnů dorazilo devětadevadesát fotografií ochrany úst, které zářily například jarními barvami nebo se inspirovaly pestrými hanáckými krajkami.

„Děkuji všem lidem, kteří se do soutěže zapojili i těm, jež tak neučinili, ale roušky přesto šijí a rozdávají. Domácí výroba roušek se stala symbolem naší vzájemné solidarity a soudržnosti,“ řekl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Kdo vyhrál další volňásky na představení Fantastická žena?!

Foto představení Fantastická žena

Jak PvNovinky informovaly, 18. 2. 2020 od 19 hodin bude ve Společenském domě v Prostějově k vidění divadelní představení Fantastická žena. A vy jste s námi již dvakrát soutěžili o volné vstupenky!

Poprvé jsme losovali první dva výherce, kteří si s sebou mohou vzít doprovod, nyní tu máme další dva šťastlivce. A na koho se usmálo štěstí? Volné vstupenky pro sebe a doprovod získávají Bára Mouková z Horního Štěpánova a Jana Štvrtecká z Tištína. Gratulujeme a přejeme krásný zážitek! (red)

Kdo vyhrál volňásky na představení Marcely Březinové?!

ilustrační foto Marcela Březinová, plakát

Jak PvNovinky informovaly, hospůdka Kozí Brada v Kostelci na Hané bude 7. února od 19 hodin hostit zpěvačku Marcelu Březinovou, kterou doprovodí prostějovský rodák, tanečník, moderátor a Jiří Zbořil. A vy jste si s námi mohli zasoutěžit o vstupenky.

Jak jsme avizovali, pro dva vylosované máme dvě vstupenky. A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Helena Strouhalová a Daniela Mikolášová, obě z Prostějova. Gratulujeme! (red)

Soutěžte o vstupenky na show Ladislava Špačka!

ilustrační foto

Jak PvNovinky informovaly, dne 17. února se v Městském divadle Prostějov představí Ladislav Špaček se svou show Etiketa není věda. A vy si s námi můžete zasoutěžit o vstupenky!

Postačí, když do 10. února do 12:00 hodin zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, která agentura Ladislava Špačka do Prostějova pozvala? Odpověď označte v předmětu ŠPAČEK. Pro dva vylosované mám vstupenky pro dvě osoby.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red) 

Fantastická žena v Prostějově! Soutěžte o další vstupenky!

Foto Fantastická žena

Jak PvNovinky informovaly, dne 18.2.2020 od 19 hodin bude ve Společenském domě v Prostějově k vidění divadelní představení Fantastická žena. A vy si s námi můžete zasoutěžit o další vstupenky! 

Postačí, když do pátku 7. února zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jaké národnosti je autor hry Norm Foster? Odpověď označte v předmětu FANTASTICKÁ ŹENA. Pro dva vylosované máme vstupenky pro dvě osoby. 

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red)