soutěž

V Šantovce se koná casting modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look ČR 2022

ilustrační foto Schwarzkopf Elite Model Look ČR 2022

Slečny a mladí muži se mohou přihlásit do castingu nejprestižnější modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look, který se 21. května uskuteční také v Galerii Šantovka v Olomouci. Ambasadorem světové soutěže je digitální kreativec a youtuber Martin Carev, který bude všemi castingy provádět. Loňské světové finále Elite Model Look vyhrála šestnáctiletá Češka Amélie Konšelová, která byla vybrána právě na castingu v olomoucké Šantovce.

Pro účast na castingu nejsou důležité zkušenosti ze světa modelingu. Podmínkou účasti je pro dívky věk 13 až 21 let a výška nad 170 centimetrů. Mladí muži musí být ve věku 15 až 23 let s výškou nad 183 cm. Casting v Šantovce začne v 15.00 hodin. Vybrané dívky a muži se následně zúčastní vyhlášení výsledků, které se uskuteční v červnu Praze. Vítězka a vítěz národní soutěže budou reprezentovat Českou republiku na světovém finále Elite Model Look. Všichni účastníci castingu absolvují vstupní pohovor se zástupci agentury Elite a získají dárky od partnerů projektu.

Blesková soutěž o rodinné vstupné na víkendový Sovinec!

ilustrační foto Sovinec

Na hradě Sovinci se o víkendu 30. dubna a 1. máje koná první letošní akce. Nese název Kmotra Smrt, kterou uvidíte obcházet vojáky na kolbištích rytířských a při bitvách mušketýrských. A vy si s námi můžete zasoutěžit o rodinné vstupné!

Postačí, když do pátku 29. dubna do 15 hodin zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jak se jmenuje kejklíř a žonglér, který na Sovinci vystoupí? Odpověď označte v předmětu SOVINEC a nezapomeňte připojit své jméno a kontakt. Pro čtyři vylosované máme rodinné vstupné pro 2 dospělé a 3 děti.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (ber)

Výherce soutěže o lístky: Letošní Flora opět překvapila

Foto Alena Lošťáková

Už při vstupu do areálu jsem nemusel vystát velkou frontu a těsně po deváté hodině jsme s manželkou byli v pavilonu A. Za dveřmi byl „minikvíz“, který jsem zdárně absolvoval, a protože jsem soutěživý typ, byla i malá odměna.

Postupně jsme s ženou objevovali nové expozice výstavy, která má letos podtitul Květy a světy. Na začátku to byly nádherné bonsaje, hortenzie, narcisy, tulipány… A uprostřed pavilonu ze stropu trčící obrovská záplava květin. Následoval výstup na ochoz v prvním patře, kde bylo možno spatřit masožravky, strelície, kaktusy, „motýlkový“ strom a zrcadlové stěny. Všude byly dekorace květin například s klobouky, nádherně pletený kůň z proutí. Mezitím jsem prohodil pár slov u expozice Moravské školy a také pochválil zemědělské učiliště Olomouc.

Blesková soutěž o vstupenky na Floru Olomouc!

ilustrační foto Flora Olomouc

Řádově desítky tisíc květin budou od 21. do 24. dubna k vidění v areálu Výstaviště Flora Olomouc na květinové a zahradnické výstavě Flora Olomouc 2022. Největší svátek květin se letos koná po dvouleté odmlce. A vy si s námi můžete zasoutěžit o vstupenky!

Postačí, když do dnešního poledne hodin zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jaký podtitul letos nese? Odpověď označte v předmětu FLORA. Pro pět vylosovaných máme vstupenky pro dvě osoby.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red) 

Podpory literárních talentů není nikdy dost. Napište do Kolébky

Foto culturenet.cz

Cílem literární soutěže Kolébka je napsat povídačku, která se vztahuje k Olomouckému kraji (k památce, události, krajině, osobě, legendě, či jiné zajímavosti). Nejlepší povídačka vyhraje ručně šitou pozlacenou koženou knihu. Deset nejlepších povídaček vznikne v podobě audioknihy.

Kolébka je literární soutěž, kterou pořádá Binary code s.r.o. v rámci festivalové sekce Book Blacksphere pod audiovizuálním a multimediálním festivalem Blacksphere. Literární soutěž Kolébka navazuje na edici audioknih Kolébka, které připomínají jedinečné literární počiny.

Hledá se Strom roku 2022. Nominujte své favority!

Foto stromroku.cz

Borovice, jabloň, lípa. Stromy tak rozdílné a přeci mají něco společného – své lidi. Ty, kteří je obdivují, pečují o ně a vynesli je na stupínek pro vítěze v anketě Strom roku 2022. Máte-li ve svém okolí a srdci svého stromového favorita, můžete ho přihlásit právě teď.

„Anketou Strom roku chceme podpořit aktivní lidi v péči o stromy v jejich okolí a představit veřejnosti zajímavé stromy s jejich příběhy. Nominovat strom může kdokoli – jednotlivci, rodiny, sdružení, firmy, školy i obce,“ uvádí pořádající Nadace Partnerství. Pokud chcete do ankety přihlásit strom, zjistěte si o něm základní informace a poté vyplňte jednoduchou elektronickou přihlášku.

Přihlášky do 21. ročníku můžete posílat do 30. dubna 2022.

Soutěžte o rodinné vstupné na velikonoční Plumlov. Bleskově!

Foto ZZ

O prodlouženém víkendu 15. až 18. dubna se návštěvníci zámku Plumlov mohou těšit na Rekviem za rytíře. Čtyřdenní program nabídne Pohádkový pátek 15. dubna, Kovářskou sobotu 16. dubna, Drátenickou neděli 17. dubna a Kejklířské Velikonoční pondělí 18. dubna.  A vy si s námi můžete zasoutěžit o rodinné vstupné!

Stačí, když do 12 hodin čtvrtka 14. dubna zašlete na redakční e-mail odpověď na otázku, která společnost akci pořádá. Odpověď označte v předmětu PLUMLOV a přidejte svou adresu a telefon.

Pro tři vylosované máme rodinné vstupné pro dva dospělé a dvě děti.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red)

Kdo vyhrál volné vstupenky na Dva nahatý chlapy?

ilustrační foto Nahatý chlapi

Konická Mamut Agency přiváží do Prostějova další skvělé představení, komedii Sébastiena Thiéryho Dva nahatý chlapi. Zhlédnout ji můžete 13. dubna v KaSCentru v Prostějově. A vy jste s PvNovinkami mohli soutěžit o 2x2 vstupenky.

A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Viktorie Kuchařová z Prostějova a Mojmír Bílý z Horního Štěpánova. Gratulujeme! (red)

Soutěžte o vstupenky na Dva nahatý chlapy!

ilustrační foto plakát

Konická Mamut Agency přiváží do Prostějova další skvělé představení. Tentokrát je to bláznivá komedie Sébastiena Thiéryho Dva nahatý chlapi. Shlédnout ji můžete 13. dubna v KaSCentru v Prostějově. A s námi si můžete zasoutěžit o vstupenky!

Postačí, když do 10. dubna zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, s kým ve hře alternuje Danila Šinkorová? Odpověď označte v předmětu NAHATÝ a nezapomeňte připojit své jméno a kontakt. Pro dva vylosované máme vstupenky pro dvě osoby. 

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (ber)

 

Kdo vyhrál volné vstupenky na Zdenka Izera?

ilustrační foto

Zdeněk Izer nabídne 5. dubna v sokolovně v Kostelci na Hané zábavný pořad Na plný coole. A vy jste s PvNovinkami mohli soutěžit o 2x2 vstupenky.

A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Eva Navrátilová z Prostějova a Lenka Špaltová, taktéž z Prostějova.

Gratulujeme! (red)