soutěž

Nejlepší policejní psí stopař je z Olomouckého kraje. Umpalumpu vede Tom Ministr

Foto Policie ČR

V pořadí XVIII. ročník mistrovského klání ve služební kynologii se konalo ve výcvikovém středisku psovodů a služebních psů Policie České republiky v Dobroticích od 12. do 16. září 2022. Svůj talent tam poměřilo 36 nejlepších psovodů se svými čtyřnohými parťáky ze všech bezpečnostních sborů a ozbrojených sil České republiky. Vítězem kategorie pachové práce se stal pprap. Tomáš Ministr se služebním psem Umpalumpa z Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.

Pozvání na policejní mistrovství pořádané Ředitelstvím služby pořádkové policie Policejního prezidia ČR letos přijali již tradičně kolegové z Celní správy ČR a Vězeňské služby ČR. Klání se účastnili také psovodi ze Slovenska a pozici čestného nesoutěžního hosta přijali kolegové z Polska.

Takzvaní obranáři soutěžili ve dvou kategoriích (hlídkový a výjezdový pes) a v několika speciálních kynologických disciplínách – pachové práce, poslušnost, obranné práce. Soutěžit museli nejen za bílého dne, ale svojí schopnosti museli ukázat i v noci.

Kdo vyhrál volňásky na podzimní Floru?

ilustrační foto Flora Olomouc

Po letní odmlce se na přelomu září a října uskuteční velmi oblíbená podzimní Flora Olomouc. Koná se od čtvrtka 29. září do neděle 2. října.

Jedinečná expozice v pavilonu A s gotickými oblouky plnými květin, velké Podzimní zahradnické trhy, festival gastronomie a nápojů Olima, ochutnávky vína v rámci akce Dny moravských vín, Mezinárodní včelařská výstava Hanácká včela či expozice Českého zahrádkářského svazu s oblíbeným posezením u vína a pěstitelskou poradnou, ale také bohatý doprovodný program - i taková bude letošní výstava.

S Prostějovskými novinkami jste soutěžili o deset volňásků, právě jsme tedy vylosovali pět z vás, kteří Floru mohou zdarma zhlédnout i s doprovodem.

Soutěžte s námi o vstupenky na podzimní Floru Olomouc!

ilustrační foto Flora Olomouc

Po letní odmlce se na přelomu září a října uskuteční velmi oblíbená podzimní Flora. Koná se od čtvrtka 29. září do neděle 2. října. A vy si s námi můžete zasoutěžit o vstupenky!

Postačí, když do pátku 23. září zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jaký podtitul podzimní výstava má? Odpověď označte v předmětu FLORA a nezapomeňte uvést své jméno. Pro pět vylosovaných máme vstupenky pro dvě osoby.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red)  

Kdo vyhrál volňásky na Rockový maraton?

ilustrační foto Gabriela VG

Na sobotu 17. září přichystala Mamut Agency parádní akci pro všechny milovníky rocku. V Konici pořádá Rockový maraton! Vystoupí na něm kapely Marasd, Calibos, Krápník, Metallica Damage, INC., Flames a Gabriela V.G.Areál bude otevřen od patnácti hodin, maraton startuje v 15,30 hodin. A vy jste si s námi mohli zasoutěžit o vstupenky!

Na koho se ze soutěžících usmálo štěstí? Výherci se stávají Bára Mouková z Horního Štěpánova a Iveta Sotorníková z Prostějova. Gratulujeme! (red)

Kdo vyhrál volňásky na Sovinec?

ilustrační foto Sovinec

O víkendu 17. a 18. září se na hradě Sovinci uskuteční loutkářská a pohádková pouť Kašpárek na Skalním hradě. A vy jste si s námi mohli zasoutěžit o rodinné vstupné!

A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Romana Kašpárková z Prostějova a Eva Štefková z Bedihoště. Gratulujeme! (red)

Soutěžte o rodinné vstupné na hrad Sovinec. Zve na víkendovou loutkářskou a pohádkovou pouť

ilustrační foto

O víkendu 17. a 18. září se na hradě Sovinci uskuteční loutkářská a pohádková pouť Kašpárek na Skalním hradě. A vy si s námi můžete zasoutěžit o rodinné vstupné!

Postačí, když do čtvrtka 15. září zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, v kterém okrese Sovinec leží? Odpověď označte v předmětu SOVINEC a nezapomeňte uvést své jméno, adresu a telefon. Pro čtyři vylosované máme rodinné vstupné pro dva dospělé a tři děti.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red)  

Hasiči zabojují o titul Hanáckého pilaře

Foto Plakát akce

Řev motorových pil oživí na jeden den olomouckou požární stanici. Konat se zde totiž bude 6. ročník nyní již tradiční soutěže Hanácké pilař. Ve čtvrtek 22. září od 9 hodin se v areálu utkají o titul nejlepší pilaři z řad profesionálních i dobrovolných hasičů z celé republiky.

A nečekají je lehké úkoly. V silné konkurenci budou zápolit ve čtyřech disciplínách, které prověří jejich dovednosti s motorovou pilou. Hasiči musejí prokázat, že zvládnou výměnu řetězu, přesný i kombinovaný řez a také odvětvování. Rozhodčí budou nejen měřit čas, ale také hodnotit kvalitu a přesnost provedení. Ty nejlepší pak čeká nejen uznání, ale také hodnotné ceny od našich stálých sponzorů.

Soutěžte o vstupenky na konický Rockový maraton!

ilustrační foto Gabriela V.G.

Na sobotu 17. září přichystala Mamut Agency parádní akci pro všechny milovníky rocku. V Konici pořádá Rockový maraton!

Vystoupí na něm kapely Marasd, Calibos, Krápník, Metallica Damage, INC., Flames a Gabriela V.G.

Areál bude otevřen od patnácti hodin, maraton startuje v 15,30 hodin. A vy si s námi můžete zasoutěžit o vstupenky!

Postačí, když do 14. 9. 2022 zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, kde přesně se koncert koná. Odpověď označte v předmětu KONICE a nezapomeňte přidat své jméno a kontakt. Pro čtyři vylosované máme vstupenky. 

Hospodyňky, pozor! Startuje Flora Džem a Flora Mošt!

Ilustrační foto pixabay.com

Pokud vaříte dobrou marmeládu, či se chlubíte vlastním moštem, přihlaste své výrobky do soutěže Flora Džem či Flora Mošt. Uskuteční se v rámci podzimní Flory Olomouc.

Nejlepší džemy budou zařazeny do výroby tradiční rodinné firmy Via Delicia. Váš džem se tak může ocitnout na pultech obchodů k prodeji. Přihlášky podávejte a vzorky posílejte na adresu Wolkerova 37/17, Olomouc 779 00 do 10. září 2022.

Pokud vyrábíte domácí mošt, přihlaste ho do nové soutěže - vzorky spolu s přihláškou doručte na adresu Wolkerova 37/17, Olomouc 779 00 do 9. září 2022.

Kytičková víla vás uvítá v botanické zahradě

Foto Iris

Ekocentrum IRIS připravilo na červenec samoobslužnou hravou stezku pro všechny generace, a to v Botanické zahradě Petra Albrechta. Stezka nazvaná kytičková víla měla původně skončit už o uplynulém víkendu. Je však prodloužena až do 30. července.

„Na žádost zaměstnankyň botanické zahrady prodlužujeme naši samoobslužnou stezku Kytičková víla. Možná, že některé rostliny už odkvetly, ale poučit i pobavit se můžete i tak," uvádějí pracovníci ekocentra IRIS. (red)