soutěž

Dobromilice patřily v sobotu silákům. O titul se jich utkalo osmnáct

Foto ber

Sedm juniorů a jedenáct mužů se přihlásilo do soutěže Poměř svoji sílu, kterou už několik let pořádá hanácký strongmen Staňa Pukl. V sobotu je na hřišti z dobromilickou sokolovnou čekala řada těžkých úkolů. V seniorské kategorii byl opět nejlepší osmadvacetiletý Marek Slouka, který zvítězil po třetí v řadě. Druhou pozici uhájil Petr Grmela ze Zelené Hory, třetí stupínek patřil Michalu Bučkovi z Tvorovic.

Juniory čekalo převracení 200 kg vážící pneumatiky, tahání sáněk se zátěží, krucifix s osobními pneumatikami, hod pytlem přes rameno a hluboké dřepy se zátěží. Muži přehazovali 70 kilovou pneumatiku, nad hlavu zvedali 90 kilový kmen, přenášeli těžká břemena, převraceli betonový pražec a tahali "sáňky" se závažím. Poslední disciplínou byly hračky – siláci museli zvednout na 120 centimetrů vysoký stůl 130 kilo vážící kovadlinu, betonové kostky a pivní sudy s pískem a vodou o váze 90 kg.

Prostějovští hasiči skončili v soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod třetí

ilustrační foto

Soutěž ve vyprošťování u dopravních nehod zná své vítěze. Náročné hasičské klání se uskutečnilo ve čtvrtek 16. května 2024, a to ve Valašském Meziříčí u atletického stadionu. Zúčastnili se profesionální hasiči HZS Zlínského kraje a HZS Olomouckého kraje.

A našim týmům se i letos dařilo. Nejlépe si se svým scénářem poradili hasiči ze stanice Přerov, kteří tak s 451 body obhájili své prvenství z předchozího ročníku soutěže a získali putovní pohár. Druhou příčku obsadili hasiči ze Zlínského kraje, a to konkrétně z centrální stanice Zlín s 412 body. Bronzovou pozici obsadil se svým výkonem 363 bodů tým z centrální stanice Prostějov.

Sovinec zve na dobývání hradu. Soutěžte o rodinné vstupné!

Foto sovinec.cz

Ve dnech 4., 5. a 8. května se hrad Sovinec opět vrátí do vojenské historie. Nejrůznější aktéři návštěvníky zasvětí do bojového umění středověku a vývoje palných zbraní a obléhací techniky. Předvedou i nefalšované souboje na sekery, palcáty i meče. A vy si s námi můžete zasoutěžit o rodinné vstupné.

Stačí, když do čtvrtka 2. května do 12:00 hodin zašlete na e-mailovou adresu redakce redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jak se jmenují pražští šermíři, kteří na hradě vystoupí. Odpověď označte v předmětu SOVINEC a nezapomeňte doplnit svou adresu, jméno telefonní číslo. Pro 4 vylosované máme rodinné vstupné pro 2 dospělé a 3 děti.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (ber)

Jarní Flora nabídne mysteriózní Galaxii květin. Soutěžte o vstupenky!

ilustrační foto ber

Neobvyklé propojení světa rostlin a vesmíru přinese letošní 66. ročník jarní výstavy Flora v Olomouci. Hojně navštěvovaná čtyřdenní akce letos ponese podtitul Galaxie květin. Mezinárodní výstava květin Flora Olomouc proběhne od čtvrtka 25. dubna do neděle 28. dubna. A vy si s námi můžete zasoutěžit o vstupenky.

Stačí, když do pondělí 22. dubna zašlete na redakční e-mail odpověď na otázku, jak se jmenuje florista, který stojí za hlavní expozicí. Odpověď označte v předmětu FLORA a nezapomeňte přidat své jméno a bydliště.

Pro pět vylosovaných máme vstupenky pro dvě osoby.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (ber)

 

XX. ročník soutěže „O pohár Zdravého města“ vyhrála 6.A ze ZŠ Železného

Foto Magistrát města Prostějova

Městská policie ve spolupráci s koordinátorkou Zdravého města a dalšími partnery uspořádala ve čtvrtek 18. dubna 2024 XX. ročník soutěže „O pohár Zdravého města“.

Soutěže se zúčastnilo 17 čtyřčlenných družstev složených z žáků šestých tříd. Celkem se zapojilo osm prostějovských základních škol. Děti musely projít osm stanovišť a co nejlépe splnit 16 úkolů. Ty pro ně připravili hasiči, Střední zdravotnická škola, záchranná služba, ČSOP Iris, Kontaktní centrum v Prostějově, Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež v Prostějově, Sportcentrum, Městská policie Prostějov a Policie ČR.

Ondřej Provazník Prostřeno nevyhrál

ilustrační foto

Pět lidí, pět dní a šedesát tisíc pro nejlepšího hostitele týdne. Zábavná gastronomická show PROSTŘENO! frčí na Primě už patnáctým rokem. Pořad několikrát zavítal i do našeho regionu, v uplynulém týdnu pak do Středočeského kraje a Prahy. Právě tam již několik let žije Ondřej Provazník, který velkou část dětství mládí prožil v Prostějově. 

V současné době se živí jako zpěvák a vystupuje s orchestrem Felixe Slováčka, kterého si do pořadu pozval jako hosta.

Hostům nabídl paštiku z kuřecích jater s bagetkou, hovězí vývar se šunkovými knedlíčky, pečené kachní stehno s červeným skořicovo – jablečným zelím a lokše a jako zákusek jablečný štrůdl s medem ořechy. Nakonec obsadil až třetí místo. (ber)

Krajská postupová přehlídka Wolkrův Prostějov 2024 právě začala

Foto Magistrát města Prostějova

Ve dnech 21. a 22. března 2024 probíhá v Kulturním klubu Duha Krajská postupová přehlídka uměleckého přednesu a divadel poezie Wolkrův Prostějov 2024.

Mladé recitátory a recitátorky z Olomouckého kraje přivítala 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová, která jim popřála mnoho zdaru a minimum trémy při jejich vystoupení. Akce je přístupná bezplatně veřejnosti.  (red)

Hledá se Radiotalent v kategoriích pop, rock a electro. Hlaste se!

Foto archiv rádio Haná: Vítězem 6. ročníku soutěže Objev roku Radia Haná se stala kapela The Middle of the Sandwich.

Právě v těchto dnech startuje 7. ročník prestižní celostátní soutěže Radiotalent aneb Objev roku Radia Haná. Muzikanti ve třech žánrových kategoriích mohou zaujmout porotu i posluchače a dobýt hudební svět. Motivací pro ně budou jistě i ceny pro vítěze – promo balíčky v celkové hodnotě 400 tisíc korun. Talentovou soutěž pro mladé muzikanty a nadějné kapely ve věkové kategorii od 18 do 30 let vyhlašuje Radio Haná ve spolupráci s nahrávacím studiem TA Musica Zábřeh a patrony celého projektu kapelou O5 a Radeček.

„V letošním roce přinášíme novinku v systému hlasování a výběru vítězů. Sami fanoušci v internetovém hlasování určí, kdo získá cenu veřejnosti a stane se objevem roku v kategorii pop, rock a electro. Radiotalentem se pak stane kapela, která zaujme odbornou porotu, a to bez ohledu na žánrovou kategorii.

Stále můžete zasílat díla do soutěže „Voda štětcem a básní“, vzkazuje Povodí Moravy

Foto plakát

Povodí Moravy, s.p. vyhlašuje devatenáctý ročník dětské výtvarné a literární soutěže Voda štětcem a básní. Pro tento ročník soutěže zvolila redakční rada téma: Odkud voda pramení? Díla můžete do soutěže posílat do 31. března.

Dětská výtvarná a literární soutěž „Voda štětcem a básní“ byla poprvé vyhlášena státním podnikem Povodí Moravy na podzim roku 2005. Soutěž je určena žákům ZUŠ, ZŠ, MŠ a speciálních škol na území krajů spadajících do správy státního podniku Povodí Moravy v souladu se stanovenou věkovou hranicí

 Věkové kategorie: 1. kategorie do 6 let

                  2. kategorie: do 8 let

Staňte se součástí příběhu. Hledá se nová vesnice roku

ilustrační foto Olomoucký kraj

O prestiž a také o statisíce korun se mohou utkat obce, které se přihlásí do letošního ročníku soutěže Vesnice roku. Příběh této ankety se začal psát už před osmadvaceti lety a letošní ročník odstartoval na začátku března v Senátu. Soutěžící se mohou hlásit do 26. dubna. Vloni v Olomouckém kraji zvítězily Čechy pod Kosířem.

Přihlášené obce postupně navštíví hodnoticí komise, která bude zjišťovat, jak si obce vedou například co se týče investic, rozvoje kultury nebo podpory společenského života. Na nejúspěšnější vesnice čekají zajímavé ceny.