soutěž

Knihovna vyhlásila vítěze Sovičkiády

Foto Magistrát města Prostějova

Výsledky tradiční literární soutěže, pro ty, co mají pod 18 let, byly vyhlášeny 6. 6. 2023 v Městské knihovně Prostějov na oddělení pro děti a mládež. Nejlepší práce jako například básně, pohádky nebo příběhy, obyčejné či neuvěřitelné byly hodnoceny odbornou porotou. Při slavnostním vyhlašování vystoupil divadelní kroužek pod vedením učitelky Hany Švédové ze ZŠ Palackého, nechybělo ani autorské předčítání vítězných prací.

Do letošního ročníku bylo zasláno přes 160 prací z celé České republiky! Nejmladšímu spisovateli bylo 9 a nejstaršímu 17 let. Práce byly roztříděny do 4 kategorií a poslány porotcům, kteří četli, dumali a nakonec vyhodnotili ty nejlepší z nejlepších.  

Ve finále Muže roku je i Dominik z Kralic na Hané!

Foto FB Muž roku

Ze dvou castingů vzešla finálová dvanáctka adeptů na letošního Muže roku.  Je mezi nimi i Dominik Neoral z Kralic na Hané!

Podle prezidenta soutěže Davida Novotného je nyní čeká červencové soustředění v pražské vile Lanna a posléze finále v Náchodě. Podle Novotného se letos se nejvíc hlásili stavbyvedoucí, zatímco trend fitness trenérů a studentů již nebyl tak výrazný.  David Neoral, pro kterého můžete hlasovat na https://www.idnes.cz/…ste..., je obchodním ředitelem.  (ber)

Rallye Rejvíz posedmé. Prostějováci skončili pátí!

Foto Policie.cz

Mezinárodního soutěžního klání Rallye Rejvíz v Koutech nad Desnou se zúčastnilo 28 prvosledových hlídek ze 14 krajů, dále dvě prvosledové hlídky cizinecké policie a také prvosledové hlídky ze zahraničí, a to Polska, Německa a Slovenska. Policisté absolvovali celkem 10 úkolů, kdy 8 z nich bylo denních a dva byly noční. Družstvo z Oddělení hlídkové služby Prostějov skončilo z 30 družstev páté!

Každý úkol se odehrával na jiném místě a vždy se jednalo o situace, které již v minulosti museli jiní kolegové řešit.   

Rozárka: Hlídka policistů byla přivolána ženou k domu své sousedky, která několik dní neotevírá a nevychází. Při příjezdu na místo měli policisté zjistit, že žena trpí laktační psychózou a své novorozené dítě zabila a schovala.

Akvabelo: Policisté po dobu 2 minut prováděli resuscitaci na cvičné figuríně.

Krajské kolo v požárním sportu vyhrálo družstvo z Přerova. Prostějov bral bronz

Foto HZS Olomouckého kraje

Víkend plný excelentních sportovních výkonů mají za sebou profesionální a dobrovolní hasiči z Olomouckého a Moravskoslezského kraje. V Třinci se totiž konalo krajské kolo v soutěži družstev a jednotlivců v požárním sportu.

Mezi profesionálními hasiči vyrovnanými výkony s přehledem zvítězilo družstvo ze stanice Přerov. Druhý skončil tým ze stanice Olomouc, třetí ze stanice Prostějov.

U do dobrovolných hasičů do soutěže nasazují jak týmy žen, tak mužů. Za Olomoucký kraj startovala dvě družstva žen, a to z Hluboček a Opatovic, a tři týmy mužů, a to Velká, Dolany a Bludov. Mezi muži urval jednoznačně vítězství Bludov, mezi ženami pak Hlubočky.

Známe vítěze soutěže o lístky na Sovinec

Ilustrační foto Zdenek Zedek

Jak PvNovinky informovaly, o víkendu  3.  a 4. června nabídne hrad Sovinec loupežnické povídky a šermířské příběhy, které pokaždé neskončí katovou sekerou.  A vy jste si s námi mohli zasoutěžit o rodinné vstupné pro 2 dospělé a 3 děti.

Štěstí se tentokrát usmálo na Lenku Skřipcovou z Němčic nad Hanou.

Gratulujeme! (red)

Tip na sobotu. Silácké klání v Dobromilicích

Foto plakát

 5. ročník siláckých závodů „Poměř svoji sílu“ pořádá TJ Sokol Dobromilice a Staňa Pukl. Akce se bude konat opět v Dobromilicích za sokolovnou v sobotu 27. května2022.  Začíná se ve 14 hodin.

Svou sílu mohou vyzkoušet i mladí siláci 14-18 let v části soutěži Junior silák. Pro závodníky jsou nachystány drobné finanční ceny, medaile, diplomy a nějaké laskominy. V rámci doprovodného programu vystoupí také závodníci bojového umění Bujinkan Nezamyslice a Judo Dobromilice. "A Vy, kteří je přijdete podpořit a fandit, budete mít připraveno občerstvení včetně pivka a grilu," přidal pozvání Staňa Pukl, moravský strongman. (red)

Motivy na vánoční kelímky hodnotila v prvním kole odborná komise

ilustrační foto

Celkem 47 prací ze dvou kategorií obdržela hodnotící komise ve výtvarné soutěži o nejlepší grafický návrh na vratné kelímky. Ty by chtělo město začít používat už o letošních adventních trzích.

„V kategorii dětí a žáků mateřských a základních škol k nám dorazilo 17 prací, a to konkrétně ze základních škol Jana Železného a Dr. Horáka. V kategorii středních škol a ZUŠ jsme přijali 30 návrhů. Velmi mile nás potěšilo, jak jsou děti a studenti šikovní, opravdu je z čeho vybírat a některé grafické návrhy ZUŠ a ArtEconu bychom využili i při jiné příležitosti než na vánoční trhy. Jde nám také o to, aby se lidé při užívání si atmosféry trhů cítili dobře a aby to byly naše děti, kterým dáváme šanci, aby na kelímcích prezentovaly svůj talent a dovednosti,“ říká 1.

Soutěž Aktivní senior už v úterý v Kolářových sadech!

Foto plakát

V úterý 23. května 2023 si dříve narození spoluobčané opět budou moci zasoutěžit, a to v Kolářových sadech, na akci s názvem Aktivní senior. Čeká je zábava i poučení. Soutěžící budou plnit patnáct úkolů. Nikdo se nemusí bát, že by je nezvládl, jelikož jsou uzpůsobeny věku. Na stanovištích se budou prověřovat znalosti z různých oborů.

„Půjde například o základy první pomoci, dopravní předpisy, poznávání přírodnin, památky našeho města, trénink paměti, střelba na laserové střelnici, požární ochrana, jemná motorika, logické myšlení, hry na zapamatování a nebudou chybět ani sportovní disciplíny. Cílem soutěže je zpestřit život seniorům a hlavně vytvořit příjemnou atmosféru s bonusem získání pěkných cen," uvedla za MP Pv komisařka Tereza Greplová. Soutěž je určena pro ženy i muže, kteří v letošním roce dosáhnou šedesáti let a starší. Přihlásit se mohou tříčlenná družstva i jednotlivci přímo na místě.

Víme, kdo vyhrál rodinné vstupné na víkendový Sovinec

ilustrační foto ZZ

Jak PvNovinky informovaly, o víkendu 20. a 21. května se na hradě Sovinci koná akce zasvěcená dětem - Kolotoč prima pohádek. A vy jste si s námi mohli zasoutěžit o rodinné vstupné pro 2 dospělé a 3 děti!

Štěstí se tentokrát usmálo na Josefa Baričíka z Němčic nad Hanou, Evu Baškovou z Vrchoslavic, Evu Štefkovou z Bedihoště a Rostislava Horáka z Ivaně.

Gratulujeme! (red)

Soutěž ve vyprošťování vyhrál tým z Přerova, prostějovští hasiči skončili šestí

Foto HZS Olomouckého kraje

Centrální hasičská stanice Přerov hostila 17. května 2023 již šestadvacátý ročník regionální soutěže jednotek HZS Olomouckého kraje a HZS Zlínského kraje ve vyprošťování u dopravních nehod. Od 9 hodin se zde profesionální hasiči z obou krajů utkali s časem, složitými scénáři a nekompromisními rozhodčími.

Pro každý soutěžní tým byla připravena jedna dopravní nehoda, při níž museli vyprostit jednu zraněnou osobu. Týmy čelily mnoha výzvám a strategickým rozhodnutím pod časovým tlakem. Nejlépe se se všemi nástrahami vypořádalo domácí zkušené družstvo ze stanice Přerov. Druhou příčku pak vybojovali kvalitním výkonem hasiči z Olomouce. Bronz připadnul týmu ze stanice Valašské Meziříčí. „Všem soutěžním družstvům gratulujeme a děkujeme za excelentní výkony,“ doplnila mluvčí hasičů Lucie Balážová.