Sokol I Prostějov

Sedm statečných z JUDA Sokol I Prostějov uspělo v Polsku

Foto ZG

V sobotu 19. 11. 2022 se uskutečnila Velká cena Karviné v judu, kam se dostavili judisté z ČR, Polska i Slovenska. Z oddílu JUDO SOKOL I. PROSTĚJOV se vypravilo sedm závodníků. Turnaj probíhal v pěkném tempu a přátelské atmosféře.

Jako první nastoupili do svých bojů mladší žáci Anny Zacharová a Matyáš Kolář. Zatím co Anny utekly stupně vítězů jen o kousek, Matyášovi se povedl krásný výsledek v podobě druhého místa, kdy nestačil pouze na jednoho soupeře.

Dále přišly na scénu holky v kategorii U15, kde se potkaly hned v prvním kole. Úspěšně z něj odešla Bára Vítková a zahájila tak svoji vítěznou jízdu, kterou završila zlatou medailí. Pavlínce Bohanesové utekla bronzová medaile jen o kousek v prodloužení.

JUDO Sokol I Prostějov sbíral cenné kovy v Itálii

Foto Zdeněk Gottwald

Na závěr letošní sezóny byli prostějovští judisté pozváni do italského Tolmézza. V neděli 13. listopadu se 15 judistů pod Sokol I Prostějov, postavilo 306 soupeřům z šesti zemí – Itálie, Rakouska, Chorvatska, Slovinska, Maďarska.

„Obsadili jsme 4. místo v pořadí zemí a z 52 družstev jsme obsadili 8. místo. Zlatou medaili vybojovala Barbora Vítková, která nedala svým soupeřkám šanci a všechny porazila. Ve stejné váhové kategorii Pavla Bohanesová se nedostala přes soupeřku do finále a o třetí místo zaváhala a prohrou brala 5. místo,“ uvedl trenér Zdeněk Gottwald.