Sokol I Prostějov

JUDO Sokol I Prostějov po několika letech obnovil turnaj družstev mužů z celé Moravy

Foto Simona Havlíková

V neděli před velikonočním pondělím se po několika roční pauze uskutečnilo 1. kolo Moravské ligy, které se kromě pořádajícího oddílu Judo Sokol I Prostějov zúčastnilo dalších 9 klubů z celé Moravy.  Hlad po obnovení této tradiční soutěže družstev byl opravdu veliký, což potvrdila i kvalita složení hned několika týmů, které se budou snažit probojovat až do samotné finálové skupiny, která pak vyvrcholí na podzim tohoto roku.

Domácí oddíl Judo Sokol I Prostějov ve složení Moshkolov (-60 kg), Suchomel (-66 kg), Křivák (-73 kg), Homola (-73 kg), Tulach (-73 kg), Vašut (-81 kg), Havlíček (-81 kg), Komárek (-90 kg), Sedláček (-100 kg), Gottwald (+100 kg) začal pěkně zostra, kdy se hned v úvodu utkal s družstvem z Baníku Ostrava a Judo Železo Hranice. Dále následoval Havířov, Kroměříž a Judo Beskydy. „I přes těsné výsledky s některými týmy jsme si bohužel vítězství nepřipsali.

Sokol I Prostějov oddíl juda sbíral cenné kovy a zkušenosti

Foto Zdeněk Gottwald

V sobotu se závodilo v Brně. Oddíl judo Sokol I. Prostějov reprezentovalo 11 judistů, a to ve všech věkových kategoriích U10 až U16.

Nejvíce se zadařilo Anny Zacharové, která porazila všechny své 4 soupeřky a Zuzaně Šindelářové, která sice na jednu soupeřku nenašla ten správný recept, ale ostatní dva zápasy zvládla na jedničku. Obě obsadily první místa, 2x.

O víkendu závodilo 43 judistů Sokola I Prostějov. A úspěšně

Foto Zdeněk Gottwald

V sobotu a v neděli se konal internacionál Judo tournament Vienna 2024. Celého turnaje se v obou dnech zúčastnilo celkem 695 závodníků z 22 zemí zastoupených v celkem 90 klubech, což je ukazatel kvalitně obsazeného turnaje, o čemž se také všichni závodníci na vlastní kůži přesvědčili. Zde startovalo 13 judistu Sokola I Prostějov.

V kategorii U14 Matouš Havlíček obsadil 7. místo, Agáta Padrnosová a Petr Hrazdil skončili bez umístění. V kategorii U18 největší prostějovská naděje na medaili, Ondřej Vašut, hodně dobrým výkonem obsadil 7. místo. Pavla Bohanesová byla na 4. místě, Eva Vránová brala dělené 5. místo. Jan Melka a Radim Götz skončili bez umístění.

Zlatý Kolář a pět medailí pro JUDO Sokol I Prostějov

Foto Zdeněk Gottwald

V sobotu proběhl v Opavě turnaj Juda. Na tomto turnaji startovalo 541 závodníků z 48 klubů 4 zemí. Sokol I Prostějov reprezentovalo 15 závodníků a celkově obsadil Sokol I Prostějov 23. místo.

K tomu přispěl hlavně Matěj Kolář, který ve své kategorii nedal soupeřům šanci. Nad všemi zvítězil a získal 1. místo. Dalším byl Matouš Havlíček, který nestačil pouze na vítěze kategorie. Bez dalšího zaváhání vyhrál a obsadil tak 3. místo. Laura Padrnosová jako další adept na stupně nejvyšší neměla asi svůj den, a po dvou prohrách brala 3. místo. Překvapením pro trenéry byl Dominik Hrňa, který předvedl krásné judo, nestačil jen na finalisty své kategorie a obsadil tak nádherné 3. místo.

Pět medailí z Líšně pro Judo Sokol I Prostějov!

Foto Zdeněk Gottwald

V sobotu se judisté Sokola I. Prostějov vydali soutěžit do Brna – Líšně. Domů se vraceli s pěti medailemi!

„V kategorii U14 jsme měli dva zástupce. Petr Hrazdil předvedl perfektní výkon, ale ve finále zaváhal a obsadil 2. místo. Agáta Padrnosová se při rozcvičování zranila tak nešťastně, že nemohla nastoupit do bojů o cenné kovy. V kategorii U16 Laura Padrnosová a Matěj Kolář nedali svým soupeřům nejmenší šanci a vybojovali v turnaji 1. místo. Zuzana Šindelářová ve finále těsně prohrála a obsadila tak 2. místo. Další Dominik Hrňa nestačil pouze na finalisty jeho váhové kategorie a obsadil tak pěkné 3.

První ostrý start roku a zisk tří cenných kovů pro judisty Sokol I Prostějov!

Foto Zdeněk Gottwald

První ostrý start tohoto roku nabídl prostějovským závodníkům turnaj Olympijských nadějí v Prostějově a tradiční Velkou cenu České Třebové. Uspěli v obojím.

V sobotu se trojice dorostenců ve složení Pavlína Bohanosová, Ondřej Vašut a David Zachar vydala pod vedením trenérů Petra Sedláčka a Vojty Křiváka na turnaj Olympijských nadějí, který pořádal Olomoucký klub v Prostějově. Ondřej Vašut (- 90 kg) a David Zachar (- 81 kg) bohužel přes svá úvodní utkání již do dalších bojů nezasáhli. O zápas více měla Pavla (-70 kg), která rovněž přes kvalitní soupeřky již dále do turnaje nezasáhla.

Cenné kovy na konci roku pro Judo Sokol I Prostějov

Foto Zdeněk Gottwald

Ondřej Vašut z oddílu JUDO Sokol I Prostějov se pod vedením trenéra Judo Orel Židlochovice vydal na Pražský adventní pohár, kterého se letos účastnili závodníci ze 77 klubů celé ČR. Ondra startoval ve dvou různých věkových kategoriích, kdy kromě dorostenecké kategorie startoval i v seniorech. V dorostencích Ondra navážil do -90 kg, v mužích vzhledem k povolené 2 kg toleranci do -81 kg. Nakonec ale z důvodu malého počtu závodníků v kategorii -81 kg, byl Ondra přesunut do -90 kg i v seniorech.

V kategorii U18 měl Ondra pouze jednoho soupeře, se kterým si v obou vzájemných utkáních dokázal poradit na jedničku! V této věkové kategorii tak Ondra po dvou ipponech vybojoval krásné první místo! Během probíhající kategorie dorostenců se Ondra vzhledem k časovému harmonogramu turnaje musel zvládnout prát současně i v kategorii mužů. Zde se Ondra po třech utkáních umístil na pěkném druhém místě a z Prahy tak odjel se dvěma cennými kovy a pro Judo Sokol I Prostějov získal 10. místo v pořadí klubů. Toto je důkazem jeho poctivé přípravy pod vedením trenéra Petra Sedláčka

Laura Padrnosová je a není mistryní republiky v judu

Foto Zdeněk Gottwald

V Ostravě 4. a 5. listopadu 2023 proběhl pro judisty závěr sezóny v podobě Mistrovství republiky pro kategorie U14 a U16. V sobotu 4. listopadu v kategorii U14 měl Sokol I Prostějov tři medailové naděje.

Zuzana Šindelářová ve své nejpočetnější váhové kategorii hned v prvním kole nezvládla duel s pozdější finalistkou. Ani v opravách se jí nedařilo a vypadla bez umístění. Druhým zástupcem byl Matěj Kolář, který ve své váze prošel suverénně až do bojů o medaile. Dveře do finále mu zavřel soupeř z Olomouce. V boji o třetí místo Matějovi došly síly, a tak se musel spokojit s děleným 5. místem.

Sedm statečných z JUDA Sokol I Prostějov uspělo v Polsku

Foto ZG

V sobotu 19. 11. 2022 se uskutečnila Velká cena Karviné v judu, kam se dostavili judisté z ČR, Polska i Slovenska. Z oddílu JUDO SOKOL I. PROSTĚJOV se vypravilo sedm závodníků. Turnaj probíhal v pěkném tempu a přátelské atmosféře.

Jako první nastoupili do svých bojů mladší žáci Anny Zacharová a Matyáš Kolář. Zatím co Anny utekly stupně vítězů jen o kousek, Matyášovi se povedl krásný výsledek v podobě druhého místa, kdy nestačil pouze na jednoho soupeře.

Dále přišly na scénu holky v kategorii U15, kde se potkaly hned v prvním kole. Úspěšně z něj odešla Bára Vítková a zahájila tak svoji vítěznou jízdu, kterou završila zlatou medailí. Pavlínce Bohanesové utekla bronzová medaile jen o kousek v prodloužení.

JUDO Sokol I Prostějov sbíral cenné kovy v Itálii

Foto Zdeněk Gottwald

Na závěr letošní sezóny byli prostějovští judisté pozváni do italského Tolmézza. V neděli 13. listopadu se 15 judistů pod Sokol I Prostějov, postavilo 306 soupeřům z šesti zemí – Itálie, Rakouska, Chorvatska, Slovinska, Maďarska.

„Obsadili jsme 4. místo v pořadí zemí a z 52 družstev jsme obsadili 8. místo. Zlatou medaili vybojovala Barbora Vítková, která nedala svým soupeřkám šanci a všechny porazila. Ve stejné váhové kategorii Pavla Bohanesová se nedostala přes soupeřku do finále a o třetí místo zaváhala a prohrou brala 5. místo,“ uvedl trenér Zdeněk Gottwald.