judo

Judistka Laura Padrnosová zlatá v Rakousku!

Foto ZG

Od 13. do 14. 5. 2023 se konal 16. ročník Mezinárodního turnaje Tentweg Rakousko Cup. Jako každý rok se závody konaly v hokejové hale Aichfeldhalle Zeltweg v Murtalu. Mezi více než tisícem startujících judistů byli i borci ze Sokola I Prostějov. A nevedli si vůbec špatně.

„Letos poprvé bylo více než 1000 startujících ze 14 národů (AUT, HUN, LIE, NED, SLO, FRA, ROU, CRO, BUL, ITA, GER, SVK, CZE, MDA). Taková účast není na turnajích mimo akce EJU (Evropská judo unie) a IJF (Mezinárodní federace juda) obvyklá,“ říká šéftrenér Zdeněk Gottwald.

Velká Cena Prostějova a významná soutěž ČOS v judu. Prostějovanům se dařilo

Foto Zdeněk Gottwald

Opět po roce se o víkendu 22. a 23. března 2023 na Sportcentrum – DDM Prostějov, uspořádal oddíl JUDO Sokol I Prostějov Velkou cenu Zdeňka Ludvíka Prostějov. Soutěže se zúčastnilo 443 závodníků ze 44 oddílů a 2 zemí, Česka a Rakouska.

„V letošním roce jsme požádali o řízení soutěže polské kolegy, kteří mají zkušenosti řízení světových závodů. Ti se postarali o hladký rychlý průběh soutěže a online živý přenos celého turnaje na youtube a IJF. Všechny kompletní výsledky jsou umístěny na portal.judomanager.com/…023 Naprosto všichni si tuto světovou úroveň soutěže chválili,“ říká trenér Zdeněk Gottwald.

Sedm statečných z JUDA Sokol I Prostějov uspělo v Polsku

Foto ZG

V sobotu 19. 11. 2022 se uskutečnila Velká cena Karviné v judu, kam se dostavili judisté z ČR, Polska i Slovenska. Z oddílu JUDO SOKOL I. PROSTĚJOV se vypravilo sedm závodníků. Turnaj probíhal v pěkném tempu a přátelské atmosféře.

Jako první nastoupili do svých bojů mladší žáci Anny Zacharová a Matyáš Kolář. Zatím co Anny utekly stupně vítězů jen o kousek, Matyášovi se povedl krásný výsledek v podobě druhého místa, kdy nestačil pouze na jednoho soupeře.

Dále přišly na scénu holky v kategorii U15, kde se potkaly hned v prvním kole. Úspěšně z něj odešla Bára Vítková a zahájila tak svoji vítěznou jízdu, kterou završila zlatou medailí. Pavlínce Bohanesové utekla bronzová medaile jen o kousek v prodloužení.

JUDO Sokol I Prostějov sbíral cenné kovy v Itálii

Foto Zdeněk Gottwald

Na závěr letošní sezóny byli prostějovští judisté pozváni do italského Tolmézza. V neděli 13. listopadu se 15 judistů pod Sokol I Prostějov, postavilo 306 soupeřům z šesti zemí – Itálie, Rakouska, Chorvatska, Slovinska, Maďarska.

„Obsadili jsme 4. místo v pořadí zemí a z 52 družstev jsme obsadili 8. místo. Zlatou medaili vybojovala Barbora Vítková, která nedala svým soupeřkám šanci a všechny porazila. Ve stejné váhové kategorii Pavla Bohanesová se nedostala přes soupeřku do finále a o třetí místo zaváhala a prohrou brala 5. místo,“ uvedl trenér Zdeněk Gottwald.

Vzpěračka Julie Švecová válí i v judu

Foto Julie Švecová

Úspěšná vzpěračka a trenérka Vzpírání Haná z.s. Julie Švecová je rovněž výbornou judistkou. Svědčí o tom i její nedávné úspěch.

Po dvou "zlatých" závodech v judu, kdy 30. dubna na Mezinárodní mistrovství Slovenska a 7. května na Mezinárodním mistrovství Maďarska v Judu masters, hostovala za Bohemians Praha v první lize žen ve vzpírání. "Trhla jsem 79 kg a nadhodila 95 kg i se zraněným palcem," pochlubila se Julie s tím, že další závody, snad již bez zranění, budou 18.6. MČR masters ve vzpírání. (ber)

Judisté Sokola I Prostějov pořádali Velkou cenu Prostějova

Foto ZG

Po dvouleté přestávce, o víkendu 23. až 24. března 2022 na Sportcentrum - DDM Prostějov, uspořádal oddíl JUDO Sokol I Prostějov Velkou Cenu Zdeňka Ludvíka Prostějov. Této soutěže se zúčastnilo 494 závodníků ze 47 oddílů a dvou zemí.

Oddíl Sokola I Prostějov skončil celkově na 12. místě. Po dvouleté pauze za oddíl startovalo nejméně závodníků, ale za to kvalitně připravených v tak velké konkurenci. Mladší žákyně Laura Padrnosová ve váze +57kg vybojovala 1. místo. „Je to velmi nadějná judistka a doufám, že jí chuť a odhodlání vydrží i nadále. Dorostenec Ondřej Vašut, ve váze do 90 kg, předvedl parádní výkon a obsadil 2. místo. Tento judista je první rok v dorostenecké kategorii, kdy poráží daleko zkušenější soupeře.

JUDO Sokol I Prostějov veze z Bratislavy zlato

iFoto Zdeněk Gottwald

Minulou sobotu pořádal Sokol Bratislava závody, na kterých nechyběli zástupci prostějovských judistů.

Matyáš Roubík ve váze do 73 kg bezchybným výkonem, kdy pokaždé vzdoroval kvalitním soupeřům, nedal žádnému šanci a urval 1. místo. Stejně tak hostující Pavel Uher se krásným výkonem postavil na stupně nejvyšší a bral 1. místo. Ondřej Vašut se připravil na nižší váhu, ovšem díky zmatkům pořadatele a startu v pozdních hodinách se bohužel neumístil, přesto podal dobrý výkon.

V neděli se vydala Pavla Bohanesová do Uherského Hradiště, kde nestačila pouze na jedinou soupeřku ve finále a obsadila tak výborné 2.místo.

Judo Sokol I Prostějov hlásí vynikající bronz Ondřeje Vašuta!

Foto ZG

V sobotu 22.1.2022 v Olomouci proběhlo prestižní mistrovství olympijských nadějí v judu. Sokol I Prostějov zde reprezentovali David Zachar a Ondřej Vašut.

David Zachar startoval v dobré obsažené váze do 73 kg, kde se pral velmi dobře, ale nestačil na svého soupeře, a tak byl bez umístění. Ondřej Vašut si vyzkoušel těžkou váhu +90 kg, kdy první zápas dostal soupeře do držení na zemi a vyhrál. V druhém zápase nestačil na finalistu a postoupil tak do bojů o třetí místo. V boji o třetí místo na opakované dvě povedené techniky porazil soupeře před časovým limitem a získal tak nádherné 3. místo.

Matouš Havlíček přivezl do Prostějova judistické zlato!

Foto ZG

V sobotu 11.12.2021 měl oddíl JUDO Sokol I Prostějov zastoupení na posledních závodech v tomto roce, na šampionátu Moravy ve Veselí nad Moravou.

"Matouš Havlíček nedal svým soupeřům šanci a ve své váhové kategorii obsadil 1. místo. Po dlouhé pauze vlivem nemoci jde o super výsledek pro Sokol I Prostějov oddíl judo," doplnil pro PvNovinky trenér Zdeněk Gottwald. (red)

Judisté ze Sokola 1 Prostějov sbírali medaile v Hranicích

Foto ZG

V sobotu 18. září se trojice judistů Sokola 1 Prostějov vypravila do Hranic sbírat body. V kvalitně obsazeném turnaji z celého Olomouckého kraje Michal Pavlas vybojoval ve své váze bezkonkurenčně 1. místo, Laura Padrnosová se rvala jako lvice a ve své váze obsadila 2. místo a Pavla Bohanosová ve své váze urvala 3. místo.

O týden dříve se konal Český pohár v Brně, kde v sobotu startovali dorostenci a muži. Z dorostenců se pral nejlépe Martin Pazdera, který v opravách porazil jednoho soupeře, Pavel Burget a Natálie Melichová zaváhali v prvním zápase a soutěž pro ně skončila. V mužích pak Matyáš Roubík měl perfektní rozjezd, kdy porazil zkušenějšího soupeře, ale dál nestačil na polského reprezentanta. Jan Brtník pak ze zdravotních důvodů nemohl nastoupit. V neděli byli na řadě starší žáci, kdy předvedli parádní výkon.