judo

Vzpěračka Julie Švecová válí i v judu

Foto Julie Švecová

Úspěšná vzpěračka a trenérka Vzpírání Haná z.s. Julie Švecová je rovněž výbornou judistkou. Svědčí o tom i její nedávné úspěch.

Po dvou "zlatých" závodech v judu, kdy 30. dubna na Mezinárodní mistrovství Slovenska a 7. května na Mezinárodním mistrovství Maďarska v Judu masters, hostovala za Bohemians Praha v první lize žen ve vzpírání. "Trhla jsem 79 kg a nadhodila 95 kg i se zraněným palcem," pochlubila se Julie s tím, že další závody, snad již bez zranění, budou 18.6. MČR masters ve vzpírání. (ber)

Judisté Sokola I Prostějov pořádali Velkou cenu Prostějova

Foto ZG

Po dvouleté přestávce, o víkendu 23. až 24. března 2022 na Sportcentrum - DDM Prostějov, uspořádal oddíl JUDO Sokol I Prostějov Velkou Cenu Zdeňka Ludvíka Prostějov. Této soutěže se zúčastnilo 494 závodníků ze 47 oddílů a dvou zemí.

Oddíl Sokola I Prostějov skončil celkově na 12. místě. Po dvouleté pauze za oddíl startovalo nejméně závodníků, ale za to kvalitně připravených v tak velké konkurenci. Mladší žákyně Laura Padrnosová ve váze +57kg vybojovala 1. místo. „Je to velmi nadějná judistka a doufám, že jí chuť a odhodlání vydrží i nadále. Dorostenec Ondřej Vašut, ve váze do 90 kg, předvedl parádní výkon a obsadil 2. místo. Tento judista je první rok v dorostenecké kategorii, kdy poráží daleko zkušenější soupeře.

JUDO Sokol I Prostějov veze z Bratislavy zlato

iFoto Zdeněk Gottwald

Minulou sobotu pořádal Sokol Bratislava závody, na kterých nechyběli zástupci prostějovských judistů.

Matyáš Roubík ve váze do 73 kg bezchybným výkonem, kdy pokaždé vzdoroval kvalitním soupeřům, nedal žádnému šanci a urval 1. místo. Stejně tak hostující Pavel Uher se krásným výkonem postavil na stupně nejvyšší a bral 1. místo. Ondřej Vašut se připravil na nižší váhu, ovšem díky zmatkům pořadatele a startu v pozdních hodinách se bohužel neumístil, přesto podal dobrý výkon.

V neděli se vydala Pavla Bohanesová do Uherského Hradiště, kde nestačila pouze na jedinou soupeřku ve finále a obsadila tak výborné 2.místo.

Judo Sokol I Prostějov hlásí vynikající bronz Ondřeje Vašuta!

Foto ZG

V sobotu 22.1.2022 v Olomouci proběhlo prestižní mistrovství olympijských nadějí v judu. Sokol I Prostějov zde reprezentovali David Zachar a Ondřej Vašut.

David Zachar startoval v dobré obsažené váze do 73 kg, kde se pral velmi dobře, ale nestačil na svého soupeře, a tak byl bez umístění. Ondřej Vašut si vyzkoušel těžkou váhu +90 kg, kdy první zápas dostal soupeře do držení na zemi a vyhrál. V druhém zápase nestačil na finalistu a postoupil tak do bojů o třetí místo. V boji o třetí místo na opakované dvě povedené techniky porazil soupeře před časovým limitem a získal tak nádherné 3. místo.

Matouš Havlíček přivezl do Prostějova judistické zlato!

Foto ZG

V sobotu 11.12.2021 měl oddíl JUDO Sokol I Prostějov zastoupení na posledních závodech v tomto roce, na šampionátu Moravy ve Veselí nad Moravou.

"Matouš Havlíček nedal svým soupeřům šanci a ve své váhové kategorii obsadil 1. místo. Po dlouhé pauze vlivem nemoci jde o super výsledek pro Sokol I Prostějov oddíl judo," doplnil pro PvNovinky trenér Zdeněk Gottwald. (red)

Judisté ze Sokola 1 Prostějov sbírali medaile v Hranicích

Foto ZG

V sobotu 18. září se trojice judistů Sokola 1 Prostějov vypravila do Hranic sbírat body. V kvalitně obsazeném turnaji z celého Olomouckého kraje Michal Pavlas vybojoval ve své váze bezkonkurenčně 1. místo, Laura Padrnosová se rvala jako lvice a ve své váze obsadila 2. místo a Pavla Bohanosová ve své váze urvala 3. místo.

O týden dříve se konal Český pohár v Brně, kde v sobotu startovali dorostenci a muži. Z dorostenců se pral nejlépe Martin Pazdera, který v opravách porazil jednoho soupeře, Pavel Burget a Natálie Melichová zaváhali v prvním zápase a soutěž pro ně skončila. V mužích pak Matyáš Roubík měl perfektní rozjezd, kdy porazil zkušenějšího soupeře, ale dál nestačil na polského reprezentanta. Jan Brtník pak ze zdravotních důvodů nemohl nastoupit. V neděli byli na řadě starší žáci, kdy předvedli parádní výkon.

Judisté ze Sokola 1 Prostějov sbírali medaile v Hranicích

Foto Zdeněk Gottwald

V sobotu 18. září se trojice judistů Sokola 1 Prostějov vypravila do Hranic sbírat body. V kvalitně obsazeném turnaji z celého Olomouckého kraje Michal Pavlas vybojoval ve své váze bezkonkurenčně 1. místo, Laura Padrnosová se rvala jako lvice a ve své váze obsadila 2. místo a Pavla Bohanosová ve své váze urvala 3. místo.

O týden dříve se konal Český pohár v Brně, kde v sobotu startovali dorostenci a muži. Z dorostenců se pral nejlépe Martin Pazdera, který v opravách porazil jednoho soupeře, Pavel Burget a Natálie Melichová zaváhali v prvním zápase a soutěž pro ně skončila. V mužích pak Matyáš Roubík měl perfektní rozjezd, kdy porazil zkušenějšího soupeře, ale dál nestačil na polského reprezentanta. Jan Brtník pak ze zdravotních důvodů nemohl nastoupit. V neděli se byli na řadě starší žáci, kdy předvedli parádní výkon.

Každý den se rodiče ptají, kdy začneme trénovat, říká Zdeněk Gottwald

Foto Zdeněk Gottwald

Zdeněk Gottwald se judu věnuje 25 let. Za tu dobu získal řadu úspěchů, mimo jiné v anketě Sportovec roku 2019 v kategorii trenér. Děti trénuje už třiadvacet let.

„Už v šestnácti letech jsem dostal důvěru od tehdejšího trenéra Zdeňka Ludvíka na DDM v Prostějově. Když jsem v roce 2010 se vrátil do Prostějova, oddíl měl 19 dětí, na konci roku 2019 jsme měli 89 členů, z toho 84 děti. Teď to kvůli covid opatřením kleslo, netuším, kolik nás nakonec bude,“ říká Zdeněk, který sám s judem začal pozdě, až ve 14 letech. “Na věku nezáleží, jen na tom, jestli u toho vydržíte. Ostatně to není jen u sportu,“ připomíná.

Rok 2020 byl pro Sokol I Prostějov oddíl JUDO úspěšný

Foto Zdeněk Gottwald

Rok 2020 začali judisté 11. ledna výpravou do polského Bjalsko Bjala, kam jich vyrazilo dvacet. Obrovské závody hned na úvod roku byly pro některé velkým zážitkem. Startovalo zde 1200 závodníků z jedenácti států. Nejlépe se umístil hostující Pavel Uher, který obsadil nádherné 3. místo. Ostatní svým výkonem nezklamali a nasbírali velké zkušenosti.

Hned další víkend, 18. ledna, se závodilo v České Třebové, kde překvapila svým výkonem Laura Padrnosová, kdy obsadila 2. místo. Dorostenci Filip Kyllar, Dominik Vašut a Natalie Melichová skončili těsně za stupni vítězů a obsadili 5. místo.

Perfektně rozjetou formu judisté předvedli 8. února ve Veselí nad Moravou, kde Matouš Havlíček a Agháta Orlíková nenašli konkurenci a obsadili 1. místo. Ondřej Vašut nezvládl finále a skončil na 2. místě. Druhá z dvojčat Amélie Orlíková obsadila dobrým výkonem 3. místo a těsně za stupni vítězů skončil Filip Prášil a David Zachar.

Co nového v oddílu judistů Sokol I Prostějov?

ilustrační foto judo SOKOL I

Informace o dění v prostějovském judu nám do redakčního e-mailu zaslal Michal J.L.Mejzlík.

Na nědělním Grand Prix Ostrava se poprali mladší žáci ve svých váhách, a to Dvorský Denis, Vejmola Jakub, Vašut Ondra, Durdík Václav, všichni na svém prvním závodě v této věkové kategorii vypadli v prvním zápase a tak se neumístili. Starší žáci - Pospíšil Erik, Kyllar Filip, Hošťálek Filip, Nepožitek Adam, Slezák Šimon měli možnost opravného zápasu, kde se svým výkonem neztratili, ale těsně nestačili na své soupeře a shodně obsadili dělené 9. místo.