závody

Judisté Sokol I Prostějov přivezli 15 medailí z rumunského Sibiu

Foto Zdenek Gottwald

V rumunském Sibiu se ve dnech 16. až 17. září konal turnaj, kterého se zúčastnilo 717 závodníků z devíti států. Mezi nimi i borci ze Sokola I Prostějov.

V sobotu začal svou kategorii U9 hostující Lukáš Šulák, který měl ve své váze v pavouku 31 soupeřů. Prošel až do finále, kde v jednominutovém zápase, pro opatrnost a nervozitu, prohrál pomocným bodem. Obsadil senzační 2. místo. Dalším nejmladším judistou byl Mikuláš Havlíček, ten skončil těsně před stupni vítězů a obsadil dělené 5. místo.

2. Mistrovství ČR řidičů ZZS vyneslo kraji dvě medaile!

Foto Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje

V sobotu 16. září se v areálu Barum v Otrokovicích konalo 2. Mistrovství ČR řidičů Zdravotnické záchranné služby. Soutěžilo v něm 27 borců ze všech ZZS ČR ve 4 disciplínách – slalom, jízda na přesnost, test z pravidel silničního provozu a výměna pneumatiky.

Gratulujeme i všem ostatním kolegům z jiných krajů, ať už byli na bedně či nikoliv – bylo to boží a vy všichni jste byli maximálně profesionální, kolegiální a za každé situace s úsměvem na rtech, prostě PARTA! A o tomhle tato práce vždycky byla, je a bude,“ vzkázala mluví ZZS Olomouckého kraje Lucie Mikisková spolu s poděkováním Zdravotnické záchranné službě Zlínského kraje, p.o. a Zlínskému kraji, díky kterým soutěž proběhla. (red)

Plumlovskou přehradu čeká dračí invaze!

Foto plakát

V sobotu 2. září ožije Plumlovská přehrada dalším ročníkem závodů malých dračích lodí.

Již v pátek 1. září v odpoledních hodinách se budete moci přijít podívat na tréninkové jízdy. Samotné závody pak odstartují v sobotu v 9 hodin. Opět je připraven i bohatý doprovodný program pro děti. Slavnostní vyhlášení výsledků závodů odhadují organizátoři na čas mezi 15 a 17 hodinou. (red)

Prostějov bude na konci července hostit mládežnické MČR na dráze

Foto plakát

Ve dnech 28. až 30. července se na prostějovském velodromu uskuteční mládežnické MČR ve vytrvalostních disciplínách. Děvčata a chlapci z kategorie žák, kadet a junior budou bojovat o medaile v disciplínách scratch, bodovací závod, stíhací závod jednotlivců a družstev.

Přijďte podpořit nejen domácí mladé cyklisty v nejdůležitějším závodu domácí části sezóny. Občerstvení bude zajištěno přímo na ploše velodromu.

„Děkujeme za finanční podporu Statutárnímu městu Prostějov, Olomouckému kraji, bez jejichž podpory bychom nemohli svoji činnost na tak vysoké úrovni provozovat,“ vzkazují cyklisté. (red)

 

Prostějovští dukláci zahájili sezónu. Vítězně!

Foto FB

Po velice krátkém jednom tréninkovém dni vyrazili parašutisté Dukly Prostějov k maďarskému Balatonu na International parachuting cup. Ten posloužil jako zkušební závod pro příští armádní Mistrovství světa.

„Bylo to tam hezké, pohodové.  Někteří odvážlivci si i pochvalovali dvanáctistupňový Balaton, ale na skákání přesnosti to moc nebylo,“ svěřili se na své FB stránce s tím, že závod připomínal spíš boj o přežití.

I tak se družstvu (Gečnuk, Hájek, Kříž, Žák, Šorf) povedlo 1. místo, Kuba Pavlíček skončil v jednotlivcích stříbrný. Gratulujeme! (red)

AKPR Prostějov reprezentoval ČR na závodech v německém Eisenbergu

Foto Pavlína Radičová

Během víkendu 25. a 26. února proběhl v Německu závod gymnastického aerobiku Eisenberg Cup, kterého se zúčastnili kluby z Německa, Rakouska a České republiky. Klub gymnastického aerobiku AKPR Prostějov úspěšně reprezentoval nejen město Prostějov a Olomoucký kraj, ale i Českou republiku.

Nejlepšího výsledku dosáhla Eliška Vyhlídalová, která v juniorském triu (15–17 let) společně se závodnicemi z Liberce (Laura Urválková a Lucie Rajtrová) obsadila 1. místo.

Dalšího výborného výsledku dosáhl tým Senior Dance (Agáta Gečnuková, Klára Hrubá, Sofie Matečná, Kateřina Taršinská, Eliška Vyhlídalová a Kateřina Vepřeková), který obsadil 2. místo.

Tým mužů TUFO PARDUS Prostějov závodil na Tour of Estonia UCI 2.1

Foto SKC Prostějov

Continental team TUFO PARDUS Prostějov dostal pozvání do závodu první kategorie UCI Tour of Estonia. Závod se konal za přísných hygienických podmínek a ve zkrácené dvouetapové variantě. I dvě etapy stačily na to, aby se tým z Prostějova prezentoval ve velmi dobrém světle.

První 195 km dlouhá etapa vedla z hlavní města Estonska Tallinnu do druhého největšího města země Tartu. Etapa vedla ve zvlněném terénu nádherné estonské krajiny, ale velkou roli sehrával silný vítr, který aktivní peloton stále dělil na různě velké skupiny. Až po polovině závodu se zformovala na čele stabilní jedenáctičlenná skupina, kde měl Tufo Pardus zastoupení Wojciechem Pszczolarskim. Závodníci na čele závodu velmi dobře spolupracovali a udržovali si dostatečný náskok před pelotonem. V závěru etapy se však rozzávodila a začala se dělit.

Prostějovský velodrom opět ožil dráhovými závody

Foto Tufo Pardus

Po dlouhé době zazněl na prostějovském velodromu startovní výstřel. Po dlouhém čekání poměřily své síly dne 3. června  mládežnické kategorie. Vše v rámci Moravského poháru a závodníci domácího týmu Tufo Pardus Prostějov v něm patřili k nejúspěšnějším!

Den před závody Prostějov hostil Moravský pohár Brno, kde se prostějovští závodníci letos vůbec poprvé postavili na start dráhového klání v omniu a hned ho proměnili v několik pódiových umístění. Mezi kadety se podařilo zvítězit Matyášovi Koblížkovi, v kadetkách zase obsadila druhé místo Patricie Müllerová, stejně jako mezi juniorkami Gabriela Bártová.

„Na naší mládeži bylo vidět, že už se na závody opravdu těší. Závodům předcházelo týmové soustředění, kde ukázali, že v karanténě opravdu nezaháleli,“ říká trenér mladých talentů Martin Cetkovský.