závody

OBRAZEM: Vrchy Hobby Cup úřadoval o víkendu v Konici

Foto ber

Dvoudenní závod přilákal o víkendu do Konice milovníky závodění. Do Březského vrchu se jich po oba dny vydalo více než dvě stě. Na trati se objevila závodní auta, která soupeřila s vozy bez úprav. S kopcem bojovala i auta kategorie historik.

Nejrychlejším byl po oba dny Petr Tomáš s čtyřkolkou Audi S3.

Na startu byly k vidění, mimo jiné, Toyoty, Suzuki, BMW, všechny druhy škodovek, Fiaty, Mercedesy a Fordy. Značnou pozornost budily zástupci historiků – Trabanty, Zastava a Lada.

Součástí byl rovněž Dámský pohár, ve kterém závodila čtyřiadvacetiletá Katka Talašová z Otrokovic. "Jsem tady po druhé, poprvé jsem si trat vyzkoušela vloni," uvedla pro PvNovinky blondýnka, která usedla za volant Toyoty Corolla.

Úspěšný byl i prostějovský závodník Roman Hájek, který se svou Škodou 120 s vyhrál v sobotu kategorii do 1400 cm3 standard. (ber)

Tip na víkend. VrchyHobbyCup v Konici

Foto archiv PVNovinky

VrchyHobbyCup je série hobby závodů s cílem většího počtu najetých kilometrů bez zbytečných formalit. Jednotlivé jízdy jsou měřený profesionální časomírou na optickém principu. Jedny takové se po oba víkendové dny konají v Konici. Závodit se bude tradičně, na trati do Březského vrchu.

Zatímco jezdci se potkají už po sedmé ráno, pro diváky začne podívaná v 8,15 hodin, kdy začnou tréninkové jízdy. Ty potrvají do 9,45 hodin, od 10 do 17 pak už přijde čas na samotné závody. Na start se má postavit 130 závodních aut, od historiků po nejnovější žihadla.

„Závody jsou po bezpečnostní stránce velice dobře zajištěny, k dispozici je rychlá záchranná služba, hasičská jednotka, dále pak vyprošťovací vůz se zásobou přenosných hasicích přístrojů,“ doplňují pořadatelé. (ber)

Sokol I Prostějov oddíl juda sbíral cenné kovy a zkušenosti

Foto Zdeněk Gottwald

V sobotu se závodilo v Brně. Oddíl judo Sokol I. Prostějov reprezentovalo 11 judistů, a to ve všech věkových kategoriích U10 až U16.

Nejvíce se zadařilo Anny Zacharové, která porazila všechny své 4 soupeřky a Zuzaně Šindelářové, která sice na jednu soupeřku nenašla ten správný recept, ale ostatní dva zápasy zvládla na jedničku. Obě obsadily první místa, 2x.

O víkendu závodilo 43 judistů Sokola I Prostějov. A úspěšně

V sobotu a v neděli se konal internacionál Judo tournament Vienna 2024. Celého turnaje se v obou dnech zúčastnilo celkem 695 závodníků z 22 zemí zastoupených v celkem 90 klubech, což je ukazatel kvalitně obsazeného turnaje, o čemž se také všichni závodníci na vlastní kůži přesvědčili. Zde startovalo 13 judistu Sokola I Prostějov.

V kategorii U14 Matouš Havlíček obsadil 7. místo, Agáta Padrnosová a Petr Hrazdil skončili bez umístění. V kategorii U18 největší prostějovská naděje na medaili, Ondřej Vašut, hodně dobrým výkonem obsadil 7. místo. Pavla Bohanesová byla na 4. místě, Eva Vránová brala dělené 5. místo. Jan Melka a Radim Götz skončili bez umístění.

Starý Prostějov. Závodní Wikovky a Louis Chiron

Foto archiv ber

Dnešní fotografie patří nedílně k historii Prostějova. Té historii, které ho proslavila v mnoha zemích světa. Týká se vozů Wikov, pochází z roku 1932 a je velmi vzácná. Zachycuje totiž jeden z Wikovů 7/28 Super Sport na Masarykově okruhu v Brně.

V roce 1932 (4. září) startovali na Masarykově okruhu tovární jezdci Szczyzycki a Konečník na Wikovech 7/28 Super Sport.

V kategorii Voiturette do 1500 cm³ zvítězil Ernst Günther Burggaller na Bugatti T51A v čase 4:31:28,7 h před Francouzem Veyronem a Brunem Sojkou. Adolf Szczyzycki obsadil výborné 6. místo v čase 5:12:19,4 h a v průměrné rychlosti 84 km/h a byl prvním československým jezdcem v tříleté historii závodů na Masarykově okruhu, který dojel do cíle a byl klasifikován.

Cenné kovy na konci roku pro Judo Sokol I Prostějov

Ondřej Vašut z oddílu JUDO Sokol I Prostějov se pod vedením trenéra Judo Orel Židlochovice vydal na Pražský adventní pohár, kterého se letos účastnili závodníci ze 77 klubů celé ČR. Ondra startoval ve dvou různých věkových kategoriích, kdy kromě dorostenecké kategorie startoval i v seniorech. V dorostencích Ondra navážil do -90 kg, v mužích vzhledem k povolené 2 kg toleranci do -81 kg. Nakonec ale z důvodu malého počtu závodníků v kategorii -81 kg, byl Ondra přesunut do -90 kg i v seniorech.

V kategorii U18 měl Ondra pouze jednoho soupeře, se kterým si v obou vzájemných utkáních dokázal poradit na jedničku! V této věkové kategorii tak Ondra po dvou ipponech vybojoval krásné první místo! Během probíhající kategorie dorostenců se Ondra vzhledem k časovému harmonogramu turnaje musel zvládnout prát současně i v kategorii mužů. Zde se Ondra po třech utkáních umístil na pěkném druhém místě a z Prahy tak odjel se dvěma cennými kovy a pro Judo Sokol I Prostějov získal 10. místo v pořadí klubů. Toto je důkazem jeho poctivé přípravy pod vedením trenéra Petra Sedláčka

Judisté Sokol I Prostějov přivezli 15 medailí z rumunského Sibiu

Foto Zdenek Gottwald

V rumunském Sibiu se ve dnech 16. až 17. září konal turnaj, kterého se zúčastnilo 717 závodníků z devíti států. Mezi nimi i borci ze Sokola I Prostějov.

V sobotu začal svou kategorii U9 hostující Lukáš Šulák, který měl ve své váze v pavouku 31 soupeřů. Prošel až do finále, kde v jednominutovém zápase, pro opatrnost a nervozitu, prohrál pomocným bodem. Obsadil senzační 2. místo. Dalším nejmladším judistou byl Mikuláš Havlíček, ten skončil těsně před stupni vítězů a obsadil dělené 5. místo.

2. Mistrovství ČR řidičů ZZS vyneslo kraji dvě medaile!

Foto Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje

V sobotu 16. září se v areálu Barum v Otrokovicích konalo 2. Mistrovství ČR řidičů Zdravotnické záchranné služby. Soutěžilo v něm 27 borců ze všech ZZS ČR ve 4 disciplínách – slalom, jízda na přesnost, test z pravidel silničního provozu a výměna pneumatiky.

Gratulujeme i všem ostatním kolegům z jiných krajů, ať už byli na bedně či nikoliv – bylo to boží a vy všichni jste byli maximálně profesionální, kolegiální a za každé situace s úsměvem na rtech, prostě PARTA! A o tomhle tato práce vždycky byla, je a bude,“ vzkázala mluví ZZS Olomouckého kraje Lucie Mikisková spolu s poděkováním Zdravotnické záchranné službě Zlínského kraje, p.o. a Zlínskému kraji, díky kterým soutěž proběhla. (red)

Plumlovskou přehradu čeká dračí invaze!

Foto plakát

V sobotu 2. září ožije Plumlovská přehrada dalším ročníkem závodů malých dračích lodí.

Již v pátek 1. září v odpoledních hodinách se budete moci přijít podívat na tréninkové jízdy. Samotné závody pak odstartují v sobotu v 9 hodin. Opět je připraven i bohatý doprovodný program pro děti. Slavnostní vyhlášení výsledků závodů odhadují organizátoři na čas mezi 15 a 17 hodinou. (red)

Prostějov bude na konci července hostit mládežnické MČR na dráze

Foto plakát

Ve dnech 28. až 30. července se na prostějovském velodromu uskuteční mládežnické MČR ve vytrvalostních disciplínách. Děvčata a chlapci z kategorie žák, kadet a junior budou bojovat o medaile v disciplínách scratch, bodovací závod, stíhací závod jednotlivců a družstev.

Přijďte podpořit nejen domácí mladé cyklisty v nejdůležitějším závodu domácí části sezóny. Občerstvení bude zajištěno přímo na ploše velodromu.

„Děkujeme za finanční podporu Statutárnímu městu Prostějov, Olomouckému kraji, bez jejichž podpory bychom nemohli svoji činnost na tak vysoké úrovni provozovat,“ vzkazují cyklisté. (red)