závody

Závodní sezona se rozjela. Parašutisté dovezli z Francie stříbro

Foto FB

Ve dnech 31. května až 2. června se konal letošní první světový pohár v přesnosti přistání. Poprvé ve francouzském Cahors, kde se ho zúčastnilo 32 týmů. Družstvo Dukla 1 má stříbro!

Podle předpovědi parašutisté očekávali sotva skočená minima, no nakonec se i přes silný a turbulentní vítr podařilo odskákat celý program. Pořadí se měnilo každým kolem. V jednu chvíli dokonce bylo družstvo Dukly 1 a 2 na stejném prvním místě.

Nicméně konečné pořadí je 1. Německo, 2. Dukla 1, 3. Francie a na 4. místě Dukla 2. Nejlepší z jednotlivců byl Petr Chládek na 4. místě (o pouhý centimetr). Junior Oldřich Zbíral skončil stejně jako Peťa o centimetr také na 4. místě v juniorech.

Hřiště na reálce obsadily v sobotu hasičské naděje

Foto Vendula Svobodová

Okresní kolo celostátní Hry Plamen 2023/2024 se v sobotu 18. května odehrávalo na hřišti Reálného gymnázia Otto Wichterleho.

Své síly si poměřily děti a mládež s ročníkem narození 2009 a mladší. Soutěžilo se v disciplínách štafety 4x 60 m, štafety dvojic, požárním útoku na nástřikové terče, požárním útoku CTIF a dalších disciplínách. Následně, v pravé poledne, odstartoval „Přebor jednotlivců 2024" v běhu na 60 metrů s překážkami. (red)

Devět medailí z rakouského Zeltwegu pro Sokol I Prostějov

ilustrační foto

Od pátku do neděle jsme se téměř v plné sestavě zúčastnili tradičního mezinárodního poháru v rakouském Zeltwegu. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 955 závodníků z 15 evropských zemí, 118 oddílů, což potvrzuje velmi tvrdou konkurenci, které každý závodník musel čelit.

Tento rok jsme vyrazili na turnaj dříve, abychom před jeho zahájením stihli navštívit slavný okruh F1 & Moto GP – Red Bull Ring, nacházející se v těsné blízkosti judistické haly. Měli jsme tak možnost nahlédnout do zákulisí samotného okruhu, kde se již příští měsíc uskuteční závody F1.

Devět medailí z rakouského Zeltwegu pro Sokol I Prostějov

ilustrační foto

Od pátku do neděle jsme se téměř v plné sestavě zúčastnili tradičního mezinárodního poháru v rakouském Zeltwegu. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 955 závodníků z 15 evropských zemí, 118 oddílů, což potvrzuje velmi tvrdou konkurenci, které každý závodník musel čelit.

 

Tento rok jsme vyrazili na turnaj dříve, abychom před jeho zahájením stihli navštívit slavný okruh F1 & Moto GP – Red Bull Ring, nacházející se v těsné blízkosti judistické haly. Měli jsme tak možnost nahlédnout do zákulisí samotného okruhu, kde se již příští měsíc uskuteční závody F1.

Rybářské závody přilákaly do Myslejovic čtyři desítky dětí

Foto ber

Sobotní den patřil v Myslejovicích příznivcům Petrova cechu. Na rybářské závody se k místnímu rybníku sjely čtyři desítky dětí, místních i z okolí. Čekal je krásný slunečný den plný pohodového chytání, občerstvení i bohatá tombola.

„Chytá se na centimetry, co centimetr, to bod," uvedl pro PvNovinky rozhodčí Robert Javořík. Jak doplnil, ryby po změření a vyháčkování putují zpět do vody. Vítězem se stal ten, kdo vylovil nejvíc "centimetrů". 

Závod byl určen pro děti ve věku od 6 do 15 let. Ty do 12 let sebou musely vzít rodiče, což v případě této akce nebyl problém. Dospělí sice pomáhali, ale většinou se věnovali odpočinku na jarním sluníčku.

Hanácké stezky ožijí o víkendu závody ve sjezdu horských kol WBS

Foto plakát

Hanácké stezky na Záhoří v Mostkovicích budou v sobotu 27. dubna dějištěm závodů ve sjezdu horských kol WBS. Hlavním sponzorem akce je Bikegarage Prostějov.

„Máme za sebou brigády, kde jsme posekali tráva a křoví před základnou na parkáči, posekl se křížek a proběhl úklid kolem základny,“ uvedl pro PvNovinky za organizátory Roman Hájek.

Na pátek 26. dubna jsou naplánovány od 9 hodin tréninky, stejně, jako v sobotu 27. dubna. Samotný závod začne v 11 hodin. „Pojedou se dvě tratě a čtyři měřené časy,“ doplnil Roman s tím, že organizátoři vítají fanoušky, stejně, jako ty, kdo si chtějí změřit síly, nebo si zajezdit na čas.

OBRAZEM: Vrchy Hobby Cup úřadoval o víkendu v Konici

Foto ber

Dvoudenní závod přilákal o víkendu do Konice milovníky závodění. Do Březského vrchu se jich po oba dny vydalo více než dvě stě. Na trati se objevila závodní auta, která soupeřila s vozy bez úprav. S kopcem bojovala i auta kategorie historik.

Nejrychlejším byl po oba dny Petr Tomáš s čtyřkolkou Audi S3.

Na startu byly k vidění, mimo jiné, Toyoty, Suzuki, BMW, všechny druhy škodovek, Fiaty, Mercedesy a Fordy. Značnou pozornost budily zástupci historiků – Trabanty, Zastava a Lada.

Součástí byl rovněž Dámský pohár, ve kterém závodila čtyřiadvacetiletá Katka Talašová z Otrokovic. "Jsem tady po druhé, poprvé jsem si trat vyzkoušela vloni," uvedla pro PvNovinky blondýnka, která usedla za volant Toyoty Corolla. 

Úspěšný byl i prostějovský závodník Roman Hájek, který se svou Škodou 120 s vyhrál v sobotu kategorii do 1400 cm3 standard. (ber)

Tip na víkend. VrchyHobbyCup v Konici

Foto archiv PVNovinky

VrchyHobbyCup je série hobby závodů s cílem většího počtu najetých kilometrů bez zbytečných formalit. Jednotlivé jízdy jsou měřený profesionální časomírou na optickém principu. Jedny takové se po oba víkendové dny konají v Konici. Závodit se bude tradičně, na trati do Březského vrchu.

Zatímco jezdci se potkají už po sedmé ráno, pro diváky začne podívaná v 8,15 hodin, kdy začnou tréninkové jízdy. Ty potrvají do 9,45 hodin, od 10 do 17 pak už přijde čas na samotné závody. Na start se má postavit 130 závodních aut, od historiků po nejnovější žihadla.

„Závody jsou po bezpečnostní stránce velice dobře zajištěny, k dispozici je rychlá záchranná služba, hasičská jednotka, dále pak vyprošťovací vůz se zásobou přenosných hasicích přístrojů,“ doplňují pořadatelé. (ber)

Sokol I Prostějov oddíl juda sbíral cenné kovy a zkušenosti

Foto Zdeněk Gottwald

V sobotu se závodilo v Brně. Oddíl judo Sokol I. Prostějov reprezentovalo 11 judistů, a to ve všech věkových kategoriích U10 až U16.

Nejvíce se zadařilo Anny Zacharové, která porazila všechny své 4 soupeřky a Zuzaně Šindelářové, která sice na jednu soupeřku nenašla ten správný recept, ale ostatní dva zápasy zvládla na jedničku. Obě obsadily první místa, 2x.

O víkendu závodilo 43 judistů Sokola I Prostějov. A úspěšně

Foto Zdeněk Gottwald

V sobotu a v neděli se konal internacionál Judo tournament Vienna 2024. Celého turnaje se v obou dnech zúčastnilo celkem 695 závodníků z 22 zemí zastoupených v celkem 90 klubech, což je ukazatel kvalitně obsazeného turnaje, o čemž se také všichni závodníci na vlastní kůži přesvědčili. Zde startovalo 13 judistu Sokola I Prostějov.

V kategorii U14 Matouš Havlíček obsadil 7. místo, Agáta Padrnosová a Petr Hrazdil skončili bez umístění. V kategorii U18 největší prostějovská naděje na medaili, Ondřej Vašut, hodně dobrým výkonem obsadil 7. místo. Pavla Bohanesová byla na 4. místě, Eva Vránová brala dělené 5. místo. Jan Melka a Radim Götz skončili bez umístění.