Sport

Judista Kolář dovezl z Uherského Hradiště zlato!

ilustrační foto

O víkendu se čtveřice závodníků z Judo Sokol I Prostějov ve složení Petr Hrazdil, Anny Zacharová, Zuzana Šindelářová a Matěj Kolář vydala na Velikonoční turnaj do Uherského Hradiště, kam přijela poměřit své síly s kluby z celé Moravy.

Tento vcelku slušně obsazený turnaj jim tak posloužil jako kvalitní příprava před Velkou cenou Zdeňka Ludvíka, která se uskuteční již tento víkend na domácí půdě ve Sportcentru DDM Prostějov.

Sokol I Prostějov oddíl juda sbíral cenné kovy a zkušenosti

Foto Zdeněk Gottwald

V sobotu se závodilo v Brně. Oddíl judo Sokol I. Prostějov reprezentovalo 11 judistů, a to ve všech věkových kategoriích U10 až U16.

Nejvíce se zadařilo Anny Zacharové, která porazila všechny své 4 soupeřky a Zuzaně Šindelářové, která sice na jednu soupeřku nenašla ten správný recept, ale ostatní dva zápasy zvládla na jedničku. Obě obsadily první místa, 2x.

V Kostelci na Hané ocenili sportovce

Foto FB Kostelec na Hané

V sobotu 10. února se v prostorách sokolovny v Kostelci na Hané uskutečnil tradiční Sportovní ples, jehož součástí bylo také vyhlášení cen "Sportovec města Kostelce na Hané".

Ocenění z rukou starosty města Ladislava Hynka, místostarosty města Filipa Štrunce a člena rady Národní sportovní agentury a zastupitele města Mgr. Františka Horáka bylo uděleno:

Minižákům TJ Sokol Kostelec na Hané-HK - za úspěšnou reprezentaci města na soutěžích, domácích a zahraničních turnajích,

Starším žákům TJ Sokol Centrum Haná - za úspěšnou reprezentaci města na soutěžích, domácích a zahraničních turnajích,

Družstvu mužů "A" FC Kostelec na Hané - za postup do DIVIZE,

Prostějovský šampion Jiří Procházka slaví další úspěch. Dostal se na titulní stranu prestižního časopisu

Foto archiv Jiří Procházka

V pátek 16. února jde do prodeje časopis Svět kulturistiky, nejprodávanější časopis ze světa fitness, silových sportů a zdravého životního stylu v České a Slovenské republice. Na titulní straně najdete fotografii prostějovského šampiona Jiřího Procházku a uvnitř vás čeká velký rozhovor s neméně velkým portrétem.

“Fotka vznikla po mém vítězství v rakouské soutěži minulý rok. Je to takový můj splněný sen, a myslím, že i sen většiny profesionálních sportovců,“ popsal PvNovinkám Jirka. Jak dodal, podobné časopisy si kupoval už jako kluk a plakáty slavných sportovců si lepil na zeď v pokojíčku. „Tak teď si kluci budou moci vylepit mě,“ smál se.

Olomoucký kraj má novou koncepci sportu

Foto Olomoucký kraj

Aby měl rozvoj sportu v Olomouckém kraji hlavu a patu, nechalo si hejtmanství vypracovat podrobnou koncepci dalšího rozvoje tělovýchovy. Ta je teď hotová a čítá téměř 150 stran, na kterých předestírá priority a cíle na roky 2024 až 2028.

„Stejně jako v případě podpory jiných oblastí chceme postupovat systematicky. Nová koncepce sportu určuje cíle Olomouckého kraje a prostředky, jakými jich můžeme dosáhnout. Jedním z nich je například vyžívání dotačních prostředků Národní sportovní agentury, které dosud vzorem pro bezproblémové dotační řízení rozhodně nebyly,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Silvestrovský běh v Kolářových sadech se blíží!

Foto Magistrát města Prostějova

Jak se již stalo tradicí, závod od dopolední 10 hodiny odstartují kategorie rodičů a dětí (zúčastnit se můžou i děti v kočárku), hlavní kategorie mužů a žen by měla odstartovat zhruba ve čtvrt na dvanáct.

Závod je vypsán pro všechny věkové kategorie, přihlásit se je možné dopředu online, ale také na místě. Akce se uskuteční jako Memoriál Borise Vystavěla.

Pořadatelé očekávají zhruba stovku aktivních účastníků. Pokud i vy najdete o silvestrovském dopoledni chuť si zaběhat – neváhejte a přijďte se aktivním sportem rozloučit s rokem 2023.

Záštitu nad akcí převzala první náměstkyně primátora Milada Sokolová. (red)

Hledají se nejlepší sportovci regionu. Kraj sbírá nominace

ilustrační foto olkraj.cz

Olomoucký kraj opět ocení nejlepší sportovce roku. Nominovat jednotlivce, družstva či trenéry může veřejnost po celý měsíc. Vítěze jednotlivých kategorií vyhlásí krajské zastupitelstvo. Slavnostní předání cen se uskuteční 19. března v Městském domě v Přerově.

„Olomoucký kraj má mnoho úspěšných sportovců, kteří hrdě reprezentují nejen sebe a své oddíly, ale také náš region. Proto, letos už po třiadvacáté, opět oceníme nejlepší závodníky či trenéry, a to celkem v osmi kategoriích. Budeme rádi za všechny nominace, které k nám na kraj od veřejnosti doputují,“ řekl hejtman Josef Suchánek.

Anketu Sportovec Olomouckého kraje vyhlašuje hejtmanství od roku 2001. Lidé mohou navrhovat svoje kandidáty v kategoriích nejlepší sportovec, družstvo, junior, juniorské družstvo, trenér a hendikepovaný sportovec či sportovkyně.

Sportovní hvězdy dětem opět v Prostějově

Ilustrační foto amfora.cz

Radní doporučují zastupitelům schválit rozpočtové opatření ve výši 300 tisíc korun na uspořádání letošního ročníku charitativní akce Sportovní hvězdy dětem. Se žádostí o dotaci se na město Prostějov obrátil pořadatel akce, společnost TK PLUS.

Uvedený žadatel se obrátil na Radu města Prostějova a Zastupitelstvo města Prostějova s žádostí o poskytnutí individuální dotace na jednorázovou akci z rozpočtu města Prostějova na rok 2023.

Bousínská knihovna bojuje o republikový titul!

Foto FB Bousín

V červnu letošního roku slavila malá vesnička velký úspěch. Bousín obdržel Cenu za Venkovskou knihovnu Olomouckého kraje roku 2023. Ocenění v minulých dnech převzaly starostka Monika Tmé, místostarostka a knihovnice Dana Minxová a paní Dáša Zouharová a Maruška Horáková, které se podílí na projektech knihovny. Bousín nyní čeká komisi finálového kola, která by do obce měla zavítat 31. srpna.

„Jsme velmi potěšeni oceněním, kterého se nám dostalo v krajském kole a doufáme, že zabojujeme i v kole celostátním,“ sdělila PvNovinkám knihovnice Dana Minxová s tím, že o titul se uchází 14 vesnických knihoven.   

Bousínská knihovna podle jejích slov spolupracuje úzce nejen s obcí a s místními organizacemi a spolky, ale také s Moravským zemským muzeem, a to na zaznamenávání osudů pamětníků na téma vysídlení Drahanské vrchoviny.

Box club Street fight Prostějov zve na sparing a přípravná utkání

ilustrační foto plakát

Box club Street fight Prostějov zve na sparing a přípravná utkání

Box club Street fight Prostějov a SCM Ostrava pořádá v sobotu 18. března ve Sportcentru DDM v Olympijské ulici v Prostějově sparing a přípravná utkání moravskoslezské oblasti boxu. Akce začíná v 11 hodin.

„Představí se cca 100 zápasníků z celé České republiky. Představí se muži, ženy, děti i dorost,“ říká za pořádající klub trenér Miroslav Bilinský. Akci tohoto rozsahu pořádá klub vůbec poprvé. „Chceme tím přispět k propagaci sportu v Prostějově,“ doplňuje s tím, že vstup na akci je zdarma. (ber)