Sport

Box club Street fight Prostějov zve na sparing a přípravná utkání

ilustrační foto plakát

Box club Street fight Prostějov zve na sparing a přípravná utkání

Box club Street fight Prostějov a SCM Ostrava pořádá v sobotu 18. března ve Sportcentru DDM v Olympijské ulici v Prostějově sparing a přípravná utkání moravskoslezské oblasti boxu. Akce začíná v 11 hodin.

„Představí se cca 100 zápasníků z celé České republiky. Představí se muži, ženy, děti i dorost,“ říká za pořádající klub trenér Miroslav Bilinský. Akci tohoto rozsahu pořádá klub vůbec poprvé. „Chceme tím přispět k propagaci sportu v Prostějově,“ doplňuje s tím, že vstup na akci je zdarma. (ber)

Tip na víkend. Venkovní bruslení ve Slatinicích

Foto slatinice.com

Tip na víkend. Venkovní bruslení ve Slatinicích

Provoz venkovního kluziště ve Slatinicích nekončí, podle vedení obce bude otevřeno minimálně do poloviny března. Od začátku roku si novou ledovou plochu užilo přes čtyři tisíce lid

Led  je o víkendu otevřen od půl jedenácté dopoledne do půl páté, s hodinovou přestávkou mezi 13. a 14. hodinou. Děti do šesti let mohou na kluzišti bruslit zdarma, zlevněné vstupné pro děti do 15 let vyjde na 30 korun, dospělí pak zaplatí 60 korun.

K dispozici je také vyhřívaná šatna, která zároveň funguje jako provozovna pro občerstvení potřebné před nebo po sportovním výkonu. Pro nejmenší bruslaře jsou připravené i pomůcky pro udržení rovnováhy. (ber)

Kino Metro uvádí...Kocour v botách

text: 

Kino Metro uvádí

Kocour v botách

15:00

Nové podmínky pro dotační programy v oblasti sportu bude schvalovat zastupitelstvo

ilustrační foto Čechovice

Zastupitelé budou rozhodovat o doporučení radních, které se vztahuje k dotačním programům v oblasti sportu. I nadále budou v této oblasti vyhlášeny dva dotační programy - Program na podporu sportovní činnosti v roce 2023 z rozpočtu Statutárního města Prostějova a Program na podporu pořádání jednorázových sportovních akcí v roce 2023 opět z městského rozpočtu. V pravidlech však dochází ke změnám, které je třeba při podávání dotací dodržet.

„Navržené změny vyplývají z dodatku zákona a týkají se obou vyhlášených dotačních programů. Týkají se například povinných příloh k žádostem nebo odeslání účetních uzávěrek. Další změnou v přípravě dotačních programů na podporu činnosti je posunutí termínu podávání žádostí,“ v hrubých obrysech nastínil náměstek primátora pro sport Jan Krchňavý.

Rozpočet u obou dotačních programů je prozatím navržen ve stejné výši jako v letošním roce tj. 23 milionů korun.

Oheň Olympiády dětí a mládeže uhasl. V 19. ročníku triumfoval Jihomoravský kraj

ilustrační foto

636 sad medailí bylo rozdáno. Od 26. do 30. června soutěžilo téměř 3600 mladých nadějí v Olomouckém kraji na Hrách X. letní olympiády dětí a mládeže (ODM). V Olomouci, Prostějově, Přerově, Uničově, Kojetíně a Velké Bystřici zápolily výběry čtrnácti krajů České republiky ve dvaceti různých sportech. Celkové hodnocení ovládli sportovci z Jihomoravského kraje.

Zatímco první místo zůstalo na Moravě, stupně vítězů už doplnili pouze sportovci a sportovkyně z Čech. Druhá skončila Praha a třetí Středočeský kraj. Hostitelský Olomoucký kraj se s 375 body umístil na čtvrté příčce.

Oheň Olympiády dětí a mládeže zapálí stříbrný oštěpař z Tokia Jakub Vadlejch

ilustrační foto

Oheň Olympiády dětí a mládeže zapálí stříbrný oštěpař z Tokia Jakub Vadlejch 

Sportovat se bude také v Prostějově. Zde proběhnou disciplíny v cyklistice, florbalu, sportovní gymnastice, tenisu a volejbalu.

Už v neděli 26. června proběhne na Andrově stadionu v Olomouci slavnostní zahájení Olympiády dětí a mládeže (ODM). Na největší multisportovní akci u nás se kvalifikovalo 3539 sportovců a sportovkyň ve dvaceti sportech. V pondělí se pak pro účastníky i veřejnost otevře Olympijský dům v Pevnosti poznání. Do Olomouckého kraje přijede mladé talenty podpořit několik desítek úspěšných sportovců. Poprvé v devatenáctileté historii akce bude většina sportů streamovaná a ČT sport odvysílá 29 hodin přenosů. 

Zahájení ODM s olympioniky, Liborem Boučkem i kapelou Slza

Haná opět na vítězné vlně. Haná Prostějov - SK Haňovice 5:2 (2:0)

Foto Zdeněk Kulíšek

Haná opět na vítězné vlně. Haná Prostějov - SK Haňovice 5:2 (2:0)

V posledním kole sezóny 2021/2022 1.B tř. sk.B olomouckého KFS nastoupili Hanáci na trávě v Olympijské ulici proti SK Haňovice. Hosté jsou na hranici sestupu, ale jejich bojovný výkon po celý zápas tomuto nenasvědčoval. Za šíleného vedra se obě mužstva snažila o nátlakovou hru.

Už ve druhé minutě střílel na branku hostí domácí Mazouch, ale Šibal vyrazil na roh. Ve 25. minutě střelu Gábora vyrazil hostující gólman na roh. Ten zahrával Mazouch a odražený míč nastřelený Novákem dorazil mezi beky do sítě Krupička – 1:0. Ve 39. minutě vystřelil na Šibala domácí Typner, gólman hostí míč vyrazil tak nešťastně, že útočník Hané zvýšil na 2:0. Hosté zahrozili v následující minutě, ale jejich střelu vyrazil domácí Tesař s pomocí tyče na roh. Ve 45.

Kraj má opět sportovce roku. Cenu dostali i lidé z Prostějovska

ilustrační foto

Olomoucký kraj má nové držitele cen Sportovec Olomouckého kraje. Vyhlášeny byly ve středu 4. května v sále Moravského divadla v Olomouci, a to za rok 2021. Letos se akce uskutečnila už podvacáté. Mezi oceněné patří například Jiří Novák z prostějovského tenisového klubu. Nejlepším trenérem je Zdeněk Moták z HC Olomouc.

„Nezáleží na tom, zda vyznáváte populární sportovní aktivity nebo se věnujete takzvanému menšinovému sportu, který je zrovna teď stranou zájmu médií. Každý sport je sám o sobě výhrou, když se dělá srdcem,“ uvedl během slavnostního večera Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje. Hejtmanství dává do rozvoje sportu v regionu milióny korun ročně – nejen na samotnou činnost sportovců, ale investuje také do rekonstrukcí sportovního zázemí a přispívá třeba i na výchovu nových trenérů. Zvláštní důraz pak klade na podporu sportovců s hendikepem.

Judisté Sokola I Prostějov pořádali Velkou cenu Prostějova

Foto ZG

Po dvouleté přestávce, o víkendu 23. až 24. března 2022 na Sportcentrum - DDM Prostějov, uspořádal oddíl JUDO Sokol I Prostějov Velkou Cenu Zdeňka Ludvíka Prostějov. Této soutěže se zúčastnilo 494 závodníků ze 47 oddílů a dvou zemí.

Oddíl Sokola I Prostějov skončil celkově na 12. místě. Po dvouleté pauze za oddíl startovalo nejméně závodníků, ale za to kvalitně připravených v tak velké konkurenci. Mladší žákyně Laura Padrnosová ve váze +57kg vybojovala 1. místo. „Je to velmi nadějná judistka a doufám, že jí chuť a odhodlání vydrží i nadále. Dorostenec Ondřej Vašut, ve váze do 90 kg, předvedl parádní výkon a obsadil 2. místo. Tento judista je první rok v dorostenecké kategorii, kdy poráží daleko zkušenější soupeře.

Prostějov bude mít novou sportovní atrakci. Pumptrackové hřiště

Ilustrační foto https://www.svatoborice-mistrin.cz/ Přílohy

Prostějov bude mít novou sportovní atrakci. Pumptrackové hřiště

Vyroste vedle Sportcentra DDM a nabídne i prostor pro hraní petanque nebo kuliček.  Realizace by měla přijít na 300 tisíc, otevřít by mělo v květnu.

Hřiště vznikne na pozemcích, které město směnilo se soukromým vlastníkem. „Jedná se o speciální prvek vylepšující techniku jízdy. Nepůjde o profesionální dráhu, jízdu na kole nebo koloběžce na něm zvládnou i malé děti. Hřiště vznikne podél severní strany haly," přibližuje ředitel Sportcentra Jan Zatloukal, s tím že hřiště by mělo mít rozměr přibližně 30x20 metrů. Součástí hřiště budou plochy pro hraní petanque a kuliček s mlatovým povrchem.