Sport

Tým TUFO PARDUS Prostějov získal čtyři pódiová umístění v ČP na silnici

Foto SKCPV

Český pohár na silnici pro rok 2020 je minulostí. Kompletní sérii mají za sebou jak mládežnické kategorie v Techniserv Cupu, tak i muži v nejvyšší soutěži ve Škoda Cup. Prostějovští závodníci získali celkem čtyři pódiová umístění.

Zatím co mládežníkům obstaral poslední závod domácí nejvyšší soutěže na silnici tradiční pořadatel v Kyjově, mužské finále se podobně jako v loňském roce jelo v Mladé Boleslavi, městě hlavního sponzora soutěže, automobilky ŠKODA.

Město podpoří X. letní olympiáda dětí a mládeže ČR 2021

Foto odm.olympic.cz

V příštím roce se v Olomouckém kraji připravuje velké sportovní klání. Město Prostějov se bude podílet na pořadatelství Her X. letní olympiády dětí a mládeže ČR. Hry pořádá Olomoucký kraj společně s Českým olympijským výborem už podruhé.

„Vedle tradičních sportů, které se obvykle na olympiádě představují, jako je atletika, plavání, basketbal či volejbal, se v Olomouckém kraji bude poprvé šermovat. Olympijská vesnice vznikne ve spolupráci s Univerzitou Palackého v areálu jejích kolejí v centru města a v nedaleké Pevnosti poznání organizátoři připraví Olympijský dům – místo setkávání sportovců, medailových ceremoniálů i programu pro fanoušky,“ nastínil primátor František Jura a doplnil, že hry se budou na území Olomouckého kraje konat ve dnech 27. června až 2. července 2021.

Fotbalová reprezentace bude hrát v Olomouci. V září proti Skotsku

ilustrační foto fotbal.cz

Česká fotbalová reprezentace už zná města, ve kterých odehraje zářijové zápasy Ligy národů. Národní tým se v pátek 4. září představí proti Slovensku v Bratislavě a v pondělí 7. září nastoupí proti Skotsku v Olomouci. Zápas na Andrově stadionu bude mít výkop ve 20.45.

První letošní sraz začne v pondělí 31. srpna v Praze, odkud reprezentace vyrazí do slovenské metropole. Po odehrání úvodního utkání Ligy národů se mužstvo přesune do Olomouce, kde na Andrově stadionu přivítá Skotsko. „V Olomouci to dobře známe a třeba loni, když jsme tam hráli proti Černé Hoře, měla reprezentace veškerý servis podpořený důležitou výhrou tři nula. Navíc se nám to hodí kvůli cestování z Bratislavy, které tak bude jednodušší. Věřím, že výsledkově uspějeme v Olomouci i tentokrát,“ poznamenal manažer národního týmu Libor Sionko.

Hejtmanství pomohlo trenérům a podpořilo také mladé reprezentanty

ilustrační foto

Zhruba dva a půl miliónu korun rozdělil Olomoucký kraj ve dvou dotačních titulech, jejichž cílem je podpora sportu. Peníze pomohly žadatelům o trenérskou licenci a mladým sportovním nadějím, které náš region reprezentují doma i v zahraničí.

„O dotační tituly byl velký zájem. Co se týče krajského příspěvku na trenérské licence, přispěl kraj dvaatřiceti žadatelům. V případě mladých reprezentantů jsme pomohli rovné stovce zájemců,“ uvedl Petr Vrána, náměstek hejtmana pro oblast sportu a kultury.

Tomáš Bárta třetí ve virtuálním závodě eGP ČSC – Toskánsko. Gratulujeme!

ilustrační foto

Aktuální situace pořadatelům stále neumožnila uspořádat závody Českého poháru na silnici, tak přišel Český svaz cyklistiky s možností postavit se na start virtuálních závodů, čehož prostějovští závodníci s chutí využili. Na své trenažery a pomyslný start usedli také tři závodníci týmu Tufo Pardus Prostějov. V konkurenci 236 registrovaných závodníků ze 23 zemí a předních českých profesionálů si nejlépe vedl Tomáš Bárta, který obsadil vynikající 3. místo, skvěle mu sekundovali také celkově šestý Karel Tyrpekl a nováčci týmu Filip Řeha (9.) a Bruno Stoček (15.).

Závod se jel na 38,7 kilometrů dlouhé trati a měl zvlněný profil, vyhovoval tedy především klasikářům a rozhodně nebyl jednoduchý.

Workoutové hřiště pro seniory ve Vrahovicích se rozšíří

Ilustrační foto pixabay.com

Již nějaký čas mohou dříve narození posilovat svoji kondici. Slouží k tomu venkovní posilovna – hřiště pro seniory ve Vrahovicích.

Předmětem této investiční akce, kterou radní jako doporučenou předkládají zastupitelům k odsouhlasení, je dodávka a osazení dvojice nových cvičebních prvků. Konkrétně se jedná o lanovou pyramidu a ručkovací horizontální žebřík.

„Nejvýhodnější nabídku ve výběrovém řízení předložila společnost Hřiště Smart s.r.o., z Dolan u Olomouce. Výše jejich cenové nabídky činí 135 tisíc korun,“ uvedl náměstek primátora Jiří Rozehnal.

Rada města Prostějova doporučuje zastupitelům rozvoj hřiště schválit. (red)

Počet cvičebních prvků na workoutovém hřišti ve Vrahovicích se rozšíří

ilustrační foto Večerník

Již nějaký čas mohou lidé ve Vrahovicích posilovat svoji kondici. Slouží k tomu venkovní posilovna- tzv. workoutové hřiště.

Předmětem této investiční akce, kterou radní jako doporučenou předkládají zastupitelům k odsouhlasení, je dodávka a osazení dvojice nových cvičebních prvků. Konkrétně se jedná o lanovou pyramidu a ručkovací horizontální žebřík.

„Nejvýhodnější nabídku ve výběrovém řízení předložila společnost Hřiště Smart s.r.o., z Dolan u Olomouce. Výše jejich cenové nabídky činí 135 tisíc korun (včetně DPH),“ uvedl náměstek primátora Jiří Rozehnal.

Rada města Prostějova doporučuje zastupitelům rozvoj hřiště schválit. (red)

Sportovci věnovali nemocnici 300 tisíc korun

foto MMP

Šek v hodnotě 300 tisíc korun, které věnovali prostějovští sportovci, převzal v neděli  primátor města František Jura. Peníze podle jeho vyjádření nyní poputují do prostějovské nemocnice.

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí a současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru se podílel například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho kolega Jiří Veselý a basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek. „Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu,“ řekl při této příležitosti Černošek.

Daniel Babor a Wojciech Pszczolarski startují na dráhovém MS

ilustrační foto

Dva čeští reprezentanti budou na následujícím Mistrovství světa v Berlíně startovat ve stíhacích disciplínách. Jedním z nich je  prostějovský talent Daniel Babor. Věkem ještě stále spadá do kategorie mužů do 23 let, přesto si vybojoval místo na startovní listině scratche v rámci elitního světového šampionátu. V barvách polského národního týmu se pak představí prostějovský Wojciech Pszczolarski v bodovacím závodě a madisonu.

Scratch je Baborovou parádní disciplínou, právě v této disciplíně má na kontě juniorský světový titul a stříbro z loňského Mistrovství Evropy do 23 let. Na elitním šampionátu by tak mohl kromě sbírání zkušeností zaznamenat také umístění v popředí. Zkušenější je naopak Pszczolarski, který patří v bodovacím závodě ke špičce. Na kontě má například tituly mistra Evropy a v loňském ruce měl medaili z mistrovství světa na dosah.

První jarní kilometry závodníci SKC Tufo najížděli v Toskánsku

ilustrační foto

Tradiční destinací prostějovského týmu pro jarní soustředění se v posledních letech stalo slunné Toskánsko. Letos do Itálie kromě elitních závodníků odcestovala také část mládežnického týmu a členové prostějovského Střediska vrcholového sportu mládeže.

Soustředění probíhalo podle plánu, který závodníci plnili na sto procent. Vzhledem k velikosti tréninkové skupiny byli rozděleni do skupin dle výkonnosti.