Sport

Hasiči distribuují testy pro školy

Foto HZS Olomouckého kraje

V úterý hasiči na stanici v Olomouci uložili 245 700 testů v 91 krabicích, které jsou určené školám v Olomouckém kraji.

 

„Přerozdělíme je a poputují na výdejní místa na třinácti požárních stanicích HZS OLK. Zde si je na konci týdne vyzvednou zástupci jednotlivých školských zařízení,“  uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová. 

Město podpoří oblast sportu

ilustrační foto mkprostejov.cz

Zastupitelé budou rozhodovat o doporučení radních podpořit sportovní oblast dotačními penězi.

Již před časem Zastupitelstvo města Prostějova na svém zasedání schválilo „Program na podporu pořádání jednorázových sportovních akcí v roce 2021 z rozpočtu statutárního města Prostějova“

„V rámci návrhu byly pro tento dotační program schváleny finančních prostředky ve výši 2.55 milionu korun a do dotačních titulů:

- dotační titul 1 „Podpora pořádání jednorázových sportovních akcí s doložením finanční spoluúčasti žadatele“,

- dotační titul 2 „Podpora pořádání jednorázových sportovních akcí bez doložení finanční spoluúčasti žadatele“

V Dětském dopravním centru si můžete zapůjčit sportovní vybavení!

ilustrační foto otevírací doba

Novou službu nabízí Dětské dopravní centrum v Prostějově. V nabídce jsou brusle, běžky, sjezdovky, snowboardy i sněžnice.

Půjčovna vybavení pro zimní sporty je v areálu dětského dopravního centra v ulici Bratří Čapků. „Je zde možnost půjčit vybavení na den, na víkend, na týden i na sezónu,“ uvedl vedoucí centra Jiří Novák.

Na internetových stránkách Sportcentra DDM Prostějov, pod které dopravní hřiště spadá, naleznete podmínky zapůjčení a ceny. (red)

Do oblasti sportu poputují další finance

ilustrační foto skcpv

Rada města Prostějova předloží zastupitelům své doporučení pro schválení poskytnutí dotací příjemcům v Programu na podporu sportovní činnosti v roce 2021, z rozpočtu statutárního města Prostějova, v dotačním titulu 3 „Podpora celoroční sportovní činnosti s doložením finanční spoluúčasti žadatele“. Smlouvy na dotace z tohoto programu by měly být podepsány do 30. 4. 2021.

„V rámci návrhu rozpočtu na letošní rok byly schváleny finančních prostředky pro Program na podporu sportovní činnosti v celkové výši 19.5 milionu korun,“ uvedl částku, která půjde do sportovní oblasti primátor František Jura. Pro zmiňovaný dotační titul 3 byla alokována celková částka ve výši 4.25 milionu korun.

„K vyhodnocení tohoto dotačního titulu mohu říci, že bylo přijato celkem 25 žádostí. Na svém jednání (dne 25. 1. 2021) se jimi zabývala Komise sportovní Rady města Prostějova,“ informoval náměstek primátora pro sportovní oblast Jan Krchňavý. (red)

Když voda chybí, nebo je jí moc. Kraj pomůže v obou situacích

ilustrační foto

Olomoucký kraj také letos pomůže obcím v opravách a budování kanalizací, vodovodů nebo v realizaci opatření, která zmírní následky povodní. V celkem dvou dotačních programech je k dispozici přibližně sedmatřicet miliónů korun.

„Kvůli klimatickým změnám region trápí nedostatek vody, jindy naopak bleskové povodně. Olomoucký kraj obcím pomůže v budování infrastruktury, která následky těchto negativních jevů dokáže zmírnit,“ uvedl Martin Šmída, radní Olomouckého kraje pro oblast životního prostředí.

Přeji si, aby se vše vrátilo do normálu, říká Petra Stryková

Foto Petra Stryková

Drobná usměvavá žena s ocelovými svaly a vůlí se narodila ve znamení blížence před jednačtyřiceti lety. Od dětství jí byl blízký sport, gymnastika, tanec, hra na housle a plavání. Právě jemu se věnovala závodně nejdéle. V roce 1999 nastoupila základní vojenskou službu a u armády sloužila přes 17 let. Před šesti lety propadla vášni pro Spartan Race. V polovině roku 2018 vybudovala Fitness arénu-TRX  bez hranic v Plumlovské ulici, jejíž je majitelkou. Je vdaná, s manželem mají dva syny a sportu se věnuje celá rodina. S Petrou Styrkovou, známou jako Pett, jsme si povídali o současné situaci v jejím oboru.

Pett, jak dlouho již máte zavřeno?

Kraj kvůli koronaviru odloží olympiádu dětí a mládeže

ilustrační foto

Plánované Hry X. letní olympiády dětí a mládeže letos v Olomouckém kraji kvůli koronaviru nebudou. Krajští zastupitelé na svém posledním zasedání rozhodli o posunu termínu konání této prestižní sportovní akce na rok 2022. Olympiáda se měla původně uskutečnit v závěru června a dorazit na ni měly tisíce mladých sportovců z celého Česka.

Nebylo to jednoduché rozhodnutí, ale v podstatě jediné možné. Vývoj epidemické situace je i letos nejasný, a kdybychom olympiádu posunuli později, mělo by to daleko vážnější důsledky pro všechny zúčastněné strany. Problém by mohl být s nedodržením podepsaných smluv, komplikace by to představovalo i pro pořadatele a především mladé sportovce a jejich týmy,“ vysvětlil důvod odkladu hejtman Josef Suchánek.

Mobilní tým vyrazil na antigenní testování i na Konicko

ilustrační foto FN OL

Olomoucký kraj ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Olomouc a Hasičským záchranným sborem Olomouckého kraje vyslal do hůře dostupných částí našeho regionu mobilní tým, který na místě umožní občanům zúčastnit se dobrovolného vyšetření na onemocnění COVID-19 antigenními testy.

Jako první je na řadě Konicko, kde se mobilní tým objevil již dnes, ve středu 16. prosince 2020. Následovat budou v rychlém sledu Jesenicko a Litovelsko. Tyto odlehlejší lokality vytipoval přímo Olomoucký kraj, který podle zájmu může postupně přidat i další regiony.

Testování v Konici se uskutečnilo v Komunitním centru a zájemci se na něj mohli registrovat předem. (ber)

Lidl v Anenské otevře. Již v pondělí!

ilustrační foto

V pondělí 7. prosince otevírá společnost Lidl v Anenské ulici v Prostějově novou prodejnu. Ta vznikla na místě původní a zákazníkům přinese modernější prostory, díky kterým bude nakupování více komfortnější. V pořadí druhá prodejna Lidl ve městě zaujme moderním architektonickým pojetím, nově uspořádaným vstupním zádveřím i vzdušným a velkoryse pojatým vnitřním prostorem s dostatkem denního světla. První den otevření je navíc spojen s podporou Základní a Mateřské školy Jana Železného.

V třetím největším městě Olomouckého kraje čeká zákazníky na prodejní ploše o velikosti zhruba 1400 m2 komfortní nakupování od začátku až do konce. Vítanou novinku jistě představují široké uličky, větší úsek čerstvých potravin či nové pokladny s velkým odkládacím prostorem. „Modernizací prošlo také parkoviště, které nabídne rozšířená parkovací stání o šířce 2,70 m pro více než 130 aut včetně vyhrazených parkovacích stání pro rodiny s dětmi.

Tým TUFO PARDUS Prostějov získal čtyři pódiová umístění v ČP na silnici

Foto SKCPV

Český pohár na silnici pro rok 2020 je minulostí. Kompletní sérii mají za sebou jak mládežnické kategorie v Techniserv Cupu, tak i muži v nejvyšší soutěži ve Škoda Cup. Prostějovští závodníci získali celkem čtyři pódiová umístění.

Zatím co mládežníkům obstaral poslední závod domácí nejvyšší soutěže na silnici tradiční pořadatel v Kyjově, mužské finále se podobně jako v loňském roce jelo v Mladé Boleslavi, městě hlavního sponzora soutěže, automobilky ŠKODA.