Sport

"Naši" jsou ve čtvrtfinále! Pojďme fandit!

ilustrační foto plakát

Město Prostějov, stejně jako před dvěma lety, připravuje sledování finálových zápasů v mistrovství světa v hokeji na nádvoří prostějovského zámku.

"Již od osmnácti hodin bude ve čtvrtek připravena velká LED obrazovka, stoly, židle a občerstvení. Přijďme fandit našim hochům ve čtvrtfinálovém zápase s Finskem," zvou pořadatelé.

Při vstupu na nádvoří zámku je nutné dodržení současných platných mimořádných opatření dle MZČR. (red)

Do oblasti sportu poputují další finance z rozpočtu města

ilustrační foto ber

Rada města Prostějova schválila poskytnutí dalších dotací příjemcům v Programu na podporu sportovní činnosti v roce 2021 z rozpočtu statutárního města Prostějova v dotačním titulu 4 „Podpora celoroční sportovní činnosti bez doložení finanční spoluúčasti žadatele“.

„V rámci návrhu rozpočtu na rok 2021 byly pro tento program schváleny finančních prostředky z rozpočtu města ve výši 19,55 milionu korun,“ informoval první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Dle jeho vyjádření byla pro „Podporu celoroční sportovní činnosti bez doložení finanční spoluúčasti žadatele“ alokována celková částka ve výši 850 tisíc korun.

„Ve stanoveném termínu jsme přijali celkem 24 žádostí. Po vyhodnocení byla jedna žádost z důvodu nesplnění zásadních kritérií vyřazena,“ doplnil Pospíšil. (red) 

Kaufland zapojí do potravinové sbírky všechny své prodejny

ilustrační foto potravinová sbírka

V sobotu 24. dubna se koná jarní kolo celonárodní Sbírky potravin. Kaufland poprvé v historii zapojí do sbírky všechny své prodejny.

“Víme, v jak extrémně složité situaci se nyní mnoho lidí nachází. Rozhodli jsme se proto sbírku uspořádat ve všech prodejnách. Naši zákazníci tak mohou během soboty udělat malý nákup pro velkou věc na kterékoliv prodejně Kaufland,” vysvětluje Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti.

Vybrané potraviny a drogerii obdrží poté prostřednictvím regionálních potravinových bank konkrétní neziskové organizace, jež pomáhají například opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova nebo lidem s psychickým a tělesným postižením.

Hasiči distribuují testy pro školy

Foto HZS Olomouckého kraje

V úterý hasiči na stanici v Olomouci uložili 245 700 testů v 91 krabicích, které jsou určené školám v Olomouckém kraji.

 

„Přerozdělíme je a poputují na výdejní místa na třinácti požárních stanicích HZS OLK. Zde si je na konci týdne vyzvednou zástupci jednotlivých školských zařízení,“  uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová. 

Město podpoří oblast sportu

ilustrační foto mkprostejov.cz

Zastupitelé budou rozhodovat o doporučení radních podpořit sportovní oblast dotačními penězi.

Již před časem Zastupitelstvo města Prostějova na svém zasedání schválilo „Program na podporu pořádání jednorázových sportovních akcí v roce 2021 z rozpočtu statutárního města Prostějova“

„V rámci návrhu byly pro tento dotační program schváleny finančních prostředky ve výši 2.55 milionu korun a do dotačních titulů:

- dotační titul 1 „Podpora pořádání jednorázových sportovních akcí s doložením finanční spoluúčasti žadatele“,

- dotační titul 2 „Podpora pořádání jednorázových sportovních akcí bez doložení finanční spoluúčasti žadatele“

V Dětském dopravním centru si můžete zapůjčit sportovní vybavení!

ilustrační foto otevírací doba

Novou službu nabízí Dětské dopravní centrum v Prostějově. V nabídce jsou brusle, běžky, sjezdovky, snowboardy i sněžnice.

Půjčovna vybavení pro zimní sporty je v areálu dětského dopravního centra v ulici Bratří Čapků. „Je zde možnost půjčit vybavení na den, na víkend, na týden i na sezónu,“ uvedl vedoucí centra Jiří Novák.

Na internetových stránkách Sportcentra DDM Prostějov, pod které dopravní hřiště spadá, naleznete podmínky zapůjčení a ceny. (red)

Do oblasti sportu poputují další finance

ilustrační foto skcpv

Rada města Prostějova předloží zastupitelům své doporučení pro schválení poskytnutí dotací příjemcům v Programu na podporu sportovní činnosti v roce 2021, z rozpočtu statutárního města Prostějova, v dotačním titulu 3 „Podpora celoroční sportovní činnosti s doložením finanční spoluúčasti žadatele“. Smlouvy na dotace z tohoto programu by měly být podepsány do 30. 4. 2021.

„V rámci návrhu rozpočtu na letošní rok byly schváleny finančních prostředky pro Program na podporu sportovní činnosti v celkové výši 19.5 milionu korun,“ uvedl částku, která půjde do sportovní oblasti primátor František Jura. Pro zmiňovaný dotační titul 3 byla alokována celková částka ve výši 4.25 milionu korun.

„K vyhodnocení tohoto dotačního titulu mohu říci, že bylo přijato celkem 25 žádostí. Na svém jednání (dne 25. 1. 2021) se jimi zabývala Komise sportovní Rady města Prostějova,“ informoval náměstek primátora pro sportovní oblast Jan Krchňavý. (red)

Když voda chybí, nebo je jí moc. Kraj pomůže v obou situacích

ilustrační foto

Olomoucký kraj také letos pomůže obcím v opravách a budování kanalizací, vodovodů nebo v realizaci opatření, která zmírní následky povodní. V celkem dvou dotačních programech je k dispozici přibližně sedmatřicet miliónů korun.

„Kvůli klimatickým změnám region trápí nedostatek vody, jindy naopak bleskové povodně. Olomoucký kraj obcím pomůže v budování infrastruktury, která následky těchto negativních jevů dokáže zmírnit,“ uvedl Martin Šmída, radní Olomouckého kraje pro oblast životního prostředí.

Přeji si, aby se vše vrátilo do normálu, říká Petra Stryková

Foto Petra Stryková

Drobná usměvavá žena s ocelovými svaly a vůlí se narodila ve znamení blížence před jednačtyřiceti lety. Od dětství jí byl blízký sport, gymnastika, tanec, hra na housle a plavání. Právě jemu se věnovala závodně nejdéle. V roce 1999 nastoupila základní vojenskou službu a u armády sloužila přes 17 let. Před šesti lety propadla vášni pro Spartan Race. V polovině roku 2018 vybudovala Fitness arénu-TRX  bez hranic v Plumlovské ulici, jejíž je majitelkou. Je vdaná, s manželem mají dva syny a sportu se věnuje celá rodina. S Petrou Styrkovou, známou jako Pett, jsme si povídali o současné situaci v jejím oboru.

Pett, jak dlouho již máte zavřeno?

Kraj kvůli koronaviru odloží olympiádu dětí a mládeže

ilustrační foto

Plánované Hry X. letní olympiády dětí a mládeže letos v Olomouckém kraji kvůli koronaviru nebudou. Krajští zastupitelé na svém posledním zasedání rozhodli o posunu termínu konání této prestižní sportovní akce na rok 2022. Olympiáda se měla původně uskutečnit v závěru června a dorazit na ni měly tisíce mladých sportovců z celého Česka.

Nebylo to jednoduché rozhodnutí, ale v podstatě jediné možné. Vývoj epidemické situace je i letos nejasný, a kdybychom olympiádu posunuli později, mělo by to daleko vážnější důsledky pro všechny zúčastněné strany. Problém by mohl být s nedodržením podepsaných smluv, komplikace by to představovalo i pro pořadatele a především mladé sportovce a jejich týmy,“ vysvětlil důvod odkladu hejtman Josef Suchánek.