Sport

Daniel Babor a Wojciech Pszczolarski startují na dráhovém MS

ilustrační foto

Dva čeští reprezentanti budou na následujícím Mistrovství světa v Berlíně startovat ve stíhacích disciplínách. Jedním z nich je  prostějovský talent Daniel Babor. Věkem ještě stále spadá do kategorie mužů do 23 let, přesto si vybojoval místo na startovní listině scratche v rámci elitního světového šampionátu. V barvách polského národního týmu se pak představí prostějovský Wojciech Pszczolarski v bodovacím závodě a madisonu.

Scratch je Baborovou parádní disciplínou, právě v této disciplíně má na kontě juniorský světový titul a stříbro z loňského Mistrovství Evropy do 23 let. Na elitním šampionátu by tak mohl kromě sbírání zkušeností zaznamenat také umístění v popředí. Zkušenější je naopak Pszczolarski, který patří v bodovacím závodě ke špičce. Na kontě má například tituly mistra Evropy a v loňském ruce měl medaili z mistrovství světa na dosah.

První jarní kilometry závodníci SKC Tufo najížděli v Toskánsku

ilustrační foto

Tradiční destinací prostějovského týmu pro jarní soustředění se v posledních letech stalo slunné Toskánsko. Letos do Itálie kromě elitních závodníků odcestovala také část mládežnického týmu a členové prostějovského Střediska vrcholového sportu mládeže.

Soustředění probíhalo podle plánu, který závodníci plnili na sto procent. Vzhledem k velikosti tréninkové skupiny byli rozděleni do skupin dle výkonnosti.

Prostějovští cyklisté zazářili na Six day v Berlíně!

ilustrační foto

Závodníci Tufo Pardus Prostějova se v minulém týdnu vydali na prestižní dráhovou show Six Day, kterou tentokrát hostil Berlín. Kromě elitní dvojice ve složení Luděk Lichnovský a Denis Rugovac (který byl členem týmu v sezoně 2019) se na start postavila také mládež. Ve všech kategoriích přitom byl důvod k radosti. Z mládežnických kategorií se představili kadeti, konkrétně v házené bodovačce a madisonu startovaly dvojice ve složení Matyáš Koblížek s Radovanem Štecem a Vojtěch Koblížek s Pavlem Novákem, kadetka Patricie Müllerová se postavila na start omnia.

„V kadetském pelotonu se na start postavilo 16 dvojic. Díky kvalitě závodníků samotné závody probíhaly ve skupině stejně jako je tomu na velkých akcích typu mistrovství Evropy a světa ve starších kategoriích, což bohužel v českých podmínkách natrénovat nejde. Naši závodníci se ale nezalekli a předvedli opravdu skvělé výkony, když dokázali uspět například v házené bodovačce, kde obsadili druhé místo!

Prostějov se chlubí úspěšným sedmibojařem! Studuje na SOŠPO!

ilustrační foto

Jakub Derka získal stříbro na Mistrovství Moravy a Slezska v sedmiboji, které se konalo 19. a 20. ledna v Ostravě. Kuba je studentem 1. ročníku sportovního managementu Střední odborné škole podnikání a obchodu Prostějov a bydlí ve Vyškově.

Jakub dosáhl výkonu 3 976 bodů v kategorii dorostenců. Sedmiboj zahrnuje běh na 60 m, skok daleký, vrh koulí, skok do výšky, běh na 60 m překážek, skok o tyči a běh na 1000 m. Gratulujeme! (red)

Foto: FB

Mezinárodní turnaj mladších žáků se Hanákům opravdu povedl!

ilustrační foto

V sobotu 25.1. 2020 se v Prostějově uskutečnil turnaj mladších žáků v kopané pod záštitou náměstkyně primátora Prostějova Milady Sokolové. Jednoznačně se líbil.

Skvělé počasí, výborně připravení rozhodčí, dobré občerstvení, které nachystal pan Kaláb ve VIPU městského stadionu a i účast týmů neměla chybu.

Nejlepší výkony předvedli kluci ze Žiliny, ale i další účastníci, třeba kluci z Ústí nad Orlicí, ukázali, že fotbal mají rádi, chtějí hrát a ani zimní počasí je od kopané nedokáže odradit.

Dukláci získali další ocenění!

ilustrační foto

Na slavnostním ocenění nejlepších leteckých sportovců Aeroklubu ČR 2019 obdrželo družstvo Dukly Prostějov ocenění v kategorii parašutismus.

Diplom mezinárodní letecké federace FAI za světový a evropský rekord v individuální parašutistické akrobacii převzal prostějovský Petr Chládek.

Tradiční slavnostní ocenění nejlepších leteckých sportovců za rok 2019 se po loňské úspěšné premiéře konalo opět v "černém" divadle Image v Praze 23. ledna 2020. (ber)

Foto: FB

Mladší žáci Hané Prostějov zvou na lednové turnaje

ilustrační foto

Již na začátku roku mladší žáci Hané Prostějov pořádají dva turnaje, 11. a 25. ledna 2020. Začátek každého turnaje je vždy od 9 hodin.

Zejména turnaj 25. 1. je výborně obsazený, díky týmům se Slovenska a Polska se jedná o turnaj mezinárodní.

Na první turnaj, který se koná v sobotu 25. ledna od 9 do 14 hodin, jsou přihlášeny týmy Haná Prostějov, MFK Vyškov, FC Koryčany, TJ Sokol Nový Malín, ŠK Vrakuňa Bratislava(SK), MŠK Žilina (SK), UKKS Katowice(PL) , Jiskra Ústí nad Orlicí.

Štěpánská Drulovka našla své vítěze

ilustrační foto

Střílet ... střílet... to umí kdekdo, ale něco trefit, to je docela kumšt. Zejména když je terč ve vzdálenosti padesáti metrů, "desítka" má velikost pětikoruny, střílí se z krátké zbraně a střelec má jedinou ránu bez nástřelu. Tato disciplína o „Krále střelců pro rok 2019“ byla hlavním tahákem na střelnici Základní organizace Areál ve Vrahovicích. Další disciplínou bylo 10 ran na pětadvacet metrů do mezinárodního terče s kruhy.

 

Závod se střílel 26.12. a jmenuje se "Štěpánská Drulovka". Jak všechno vypadalo a nakonec i dopadlo je vidět na fotkách a na výsledkové listině. Pokud máte dojem, že v malovaném terči je málo zásahů tak je to díky kruté diskvalifikační podmínce: Střela totiž nesměla zasáhnout svatého Štěpána.

Autorem malovaného terče je pan A. Sadovský z Klubu vojenské historie. Závodníků bylo třicet sedm, ceny hodnotné, guláš byl vynikající (ale bez piva to nebylo ono).

(Text a foto: V. H.)

 

TUFO-PARDUS Prostějov zná sestavu pro sezonu 2020

ilustrační foto

Prostějovský tým TUFO-PARDUS Prostějov už zná svou sestavu pro sezonu 2020. Oproti letošku v ní došlo k několika změnám, sestava ale nadále zůstává složena hlavně ze závodníků do 23 let. V týmu zůstává celkem šest závodníků z původní sestavy. Dres Prostějova opět v příštím roce oblékne mistr republiky v silničním závodě kategorie U23 Tomáš Bárta, zůstává také Marek Dolníček, Karel Tyrpekl a trojice dráhařů Wojciech Pszczolarski, Luděk Lichnovský a medailista z mistrovství Evropy Daniel Babor.

Nově do týmu přichází juniorští reprezentanti Filip Řeha z Force Team Jeseník a Bruno Stoček z Ivar CS Author Team. Do elitního týmu vstupují také odchovanci Jakub Hník, Maxim Müller, Lukáš Kolařík a nadějný dráhař René Smékal.

Na ZM ČR 2019 dva tituly pro Nedomovou, bronz pro štafetu dorostenek

ilustrační foto

O víkendu 14. a 15 prosince se uskutečnila nejdůležitější mistrovská soutěž v zimní sezoně pro plavce z celé ČR. Národní šampionát se konal v Plzni a startovalo na něm osm prostějovských plavců včetně dvou kvalifikovaných žaček.

Tento rok bylo prostějovské plavání hodně vidět. Na 100 a 200 m prsa si vybojovala Barbora Nedomová dva tituly Mistryně ČR staršího dorostu (2:34,61 a 1:12,22) a v prsařském sprintu zůstala těsně na 4. místě v oddílovém rekordu 0:33,77. Ve finále OPEN na 200m prsa pak obsadila 4. místo.

Výrazně se posunula ve stejných disciplínách Kateřina Vorbergerová, která na stovce postoupila s Bárou Nedomovou do OPEN finále, kde skončily mezi ženami na 6. a 7.místě.