lukostřelba

31. Mistrovství žactva v halové lukostřelbě se zúčastnilo 156 střelců z celé ČR

Foto FB Lukostřelba Prostějov

O uplynulém víkendu pořádal oddíl Lukostřelba Prostějov Mistrovství žactva v halové lukostřelbě.  Mezi 156 účastníky nechyběli i jejich žáci.

„Nejlépe se dařilo Nikole Šinové a Lukáši Zatloukalovi, kteří se shodně umístili na 4. místě. Lukášovi se navíc podařilo zvýšit svůj osobní rekord o 30 b. Dalším skvělým umístěním bylo 5. místo Adélky Křečkové, která se lukostřelbě věnuje teprve od podzimu a mistrovství tak měla jako svoji velkou premiéru. Na děleném 9. místě pak skončil Josef Tuček, Joachim Sokol bral místo 17.,“ informovala předsedkyně oddílu Magda Robová a přidala: „Kluci navíc stříleli v soutěži družstev a v eliminacích předvedli skvělý výkon. Nástřel jednotlivých sad neklesl pod 50 b.

Prostějovští lukostřelci jsou mistry ČR!

Foto FB Lukostřelba Prostějov

Prostějovští lukostřelci v sobotu v Humpolci na finálovém kole I. ligy obhájili loňské vítězství a stali se tak ligovými mistry ČR.

V jednotlivých kolech startovali Josef Křesla, Michael Roba, Michal Hlahulek, Jan Čalkovský, Václav Vybíral a Kamil Kovář.

Další členka Lukostřelby Prostějov Eliška Koleňáková pak startovala v družstvu žen za LK Znojmo a získala s nimi krásnou stříbrnou medaili.

Gratulujeme! (red)

Lukostřelci bojovali na mistrovství republiky žáků

Foto Lukostřelba Prostějov

Lukostřelci z prostějovského oddílu o víkendu reprezentovali naše město na 30. mistrovství České republiky v halové lukostřelbě žactva, které proběhlo v Olomouci.

V kategorii starších žáků nastoupili Jindřich Kopecký, Josef Tuček a Štěpán Marke, v kategorii starších žákyň se do soutěží zapojily Julie Bumbová, Zuzka Křečková a Nikola Šinová, v kategorii mladších žáků pak reprezentovali Joachim Sokol a Lukáš Zatloukal.

Největšího úspěchu dosáhl v kategorii starších žáků Jindřich Kopecký, který vybojoval třetí místo.

Mezi staršími žákyněmi se Julie Bumbová umístila na děleném devátém místě a Zuzka Křečková i Nikola Šinová skončili na dělené sedmnácté pozici.

Lukostřelci obsadili hlavní náměstí

Foto ber

Už v pořadí 87. Mistrovství České republiky v terčové lukostřelbě dospělých se tentokrát konalo v neděli 29. srpna na hlavním prostějovském náměstí.

Stalo se tak poprvé v historii národních šampionátů, že střelba probíhala jinde než na kvalifikační střelnici. Nad mistrovstvím přijal záštitu primátor František Jura. (ber)

V Prostějově se sejdou lukostřelci z celé republiky. Terče budou přímo na náměstí!

ilustrační foto plakát

Již sedmaosmdesáté Mistrovství České republiky v terčové lukostřelbě dospělých bude tentokrát mimořádné.

Poprvé v historii národních šampionátů bude probíhat střelba finálových soubojů na jiných místech než je kvalifikační střelnice, a to na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově. Diváci se mají na co těšit!

Nad mistrovstvím přijal záštitu primátor František Jura. (red)

Náměstím budou svištět šípy. Poslední neděli v srpnu

ilustrační foto pixabay.com

Náměstí T. G. Masaryka se stalo dějištěm již mnoha akcí, včetně sportovních. Poslední srpnovou neděli se zde uskuteční finále v Mistrovství České republiky v  terčové lukostřelbě dospělých.

Finále bude zahájeno v devět hodin a přijít fandit můžete hned několika lukostřeleckým kategoriím, jednotlivcům i družstvům. Zároveň budou probíhat eliminační souboje, a to konkrétně na fotbalovém stadionu SK Prostějov. Závodů by se mělo zúčastnit na 120 lukostřelců z celé České republiky.

Akce je finančně podpořena městem Prostějovem. (red)

Významná dotace směřuje pro Lukostřelbu

Ilustrační foto ber

Zastupitelé na svém posledním jednání odsouhlasili dotaci na vznik přístavby zázemí pro lukostřelce. Spolek má v současné době k dispozici jednu halu, která byla postavena pro účely zimních tréninků a dvě toalety mimo prostory haly, které jsou v zimních měsících mimo provoz.

„Sportovcům tak chybí šatny a prostor na ukládání lukostřeleckého vybavení, technická místnost a v neposlední řadě sprchy a další toalety. Ty by už měly být s bezbariérovým přístupem pro handicapované sportovce,“ popsal důvod žádosti o dotaci náměstek primátora Jiří Rozehnal.

Spolek Lukostřelba Prostějov, z.s. rozhodnutím zastupitelů získá na přístavbu 800 tisíc korun. Celkové náklady na vybudování zázemí pro sportovce je téměř 2.2 milionu korun.

Lukostřelci získají pozemek pro sociální zázemí

ilustrační foto

Spolek Lukostřelba Prostějov, z.s., potřebuje nové sociální zázemí. Obrátil se proto na město Prostějov se žádostí o bezúplatný převod části městského pozemku (o výměře cca 150 m2)) za účelem vybudování zmíněných sociálek.

Pozemek, o který má spolek zájem, je součástí sportovního areálu v ulici Kostelecká. Rada města Prostějova lukostřelcům vyjde vstříc a vyhlásila záměr bezúplatného převodu části pozemku o výměře cca 150 m2 (přesná výměra bude známa po zpracování geometrického plánu) z vlastnictví statutárního města Prostějova do vlastnictví spolku Lukostřelba Prostějov, z.s.

MČR dospělých v halové lukostřelbě fotoaparátem Radka Kadlčíka

Foto Radek Kadlčík

Oddíl Lukostřelba Prostějov patří již řadu let do české lukostřelecké špičky. Proto není divu, že o tomto víkendu pořádal Mistrovství ČR dospělých v halové lukostřelbě. A jeho členové sklízeli úspěchy! 

Získali hned tři medaile! Mistrem ČR 2018 v kategorii muži - reflexní luk se stal junior Pepa Křesala. Ve zlatém finále porazil klubového parťáka Fanu Hajduka. A mistrem ČR v kategorii senioři - reflexní luk se stal Jirka Hetman! Gratulujeme!  

Mistrovství se uskutečnilo pod záštitou náměstkyně primátorky statutárního města Prostějov Ivany Hemerkové. (red)

 

OBRAZEM: Mladí prostějovští lukostřelci přivezli z MČR medaile

Foto MMP

O víkendu se ve Znojmě uskutečnilo 25. Mistrovství ČR žáků v terčové lukostřelbě. Prostějovský oddíl reprezentovalo sedm dívek a hochů. 

Úspěšné sportovce přijala ve středu primátorka Alena Rašková spolu s náměstkyní Ivanou Hemerkovou.